21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Kde leží provazŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 542, poslední: 17.10.2018 18:47, přehled diskusí

Dobrou. :-):-):-):
Autor: P. Vandas Datum: 16.10.2018 23:06

Re: Dobrou. :-):-):-):
Autor: V. Klepetko Datum: 16.10.2018 23:12

Ano, ať je dobrá!

Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 16.10.2018 22:40

...že o pohlaví rozhoduje "pohled do klína", co by řekl o pohlaví této lidské bytosti? (Pohled do klína učinila za Piťhu již dříve její matka a jak už to bývá i další, kompetentní, a usoudili, že se jedná o holčičku, nyní tedy ženu, "to pozná i debil").

https://www.youtube.com/watch?v=FInE3dUvmtM

Slečna se později stala atletickou mistryní světa a olympijskou vítězkou.

Dnes ale každý laik pochybuje, že se jedná o ženu. Ale pohlaví, podle místních znalců, Piťhy a atletické federace jsou jenom dvě.

Co radíte? (Nejde samozřejmě jen o Caster. Pokud jde o ni, přeji jí, ať se jí daří, ale když závodí mezi ženami, jaksi to není ono, hlavně vůči soupeřkám. Mezi muži ovšem nemá nejmenší šanci. Nedivím se jí tedy, že bojuje za status quo.).

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: M. Prokop Datum: 16.10.2018 22:47

Za normálních okolností rozhoduje. Nenormálních okolností se najde taky dost, ale v procentuálním vyjádření to není příliš významné. Kravál okolo toho, co v s tím v jednotlivých případech, je spíše zbytečný.

Piťha je zajímavější v jiné věci, kam až se do těchto soukromých záležitostí má motat stát. Jistěže (zatím) přehání, ale IMHO je trend znepokojivý.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: R. Sorge Datum: 16.10.2018 22:50

Samozřejmě že pohlaví jsou jenom dvě. Toto má být argument, že existuje více pohlaví ? To snad nemyslíte vážně.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 16.10.2018 23:00

Je Castor Semenayová žena, nebo muž?

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: R. Sorge Datum: 16.10.2018 23:02

Žena, která se nenarodila zcela zdravá. Nevím, zda může mít děti, ale to není podstatné.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 16.10.2018 23:10

Fyzicky zdravá je, běhá jí to zatraceně dobře. A mentálně to vypadá, že taky.

V tom se patrně mýlíte.

Podle vás je správné, že soutěží se ženami? Podle mě ne, ale nevím co s tím, nemám nejmenší zájem jí ubližovat (hypoteticky, ovšem, nejsem činovník atletické federace).

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: M. Prokop Datum: 16.10.2018 23:17

Pokud přijmete myšlenku, že ženy soutěží se ženami a muži s muži, pak nelze než definovat "who is who". Definice může být různá, vizuální, na základě prohlášení, genetická, hormonální ... Všechny více či méně spravedlivé. Všechny věcí nějaké usance. Ta možnost, mít/nemít, zplodit/nezplodit děti je ale mimo uusance, ta je "natvrdo".

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: R. Sorge Datum: 16.10.2018 23:18

Takže když dobře běhá, tak je fyzicky zdravá ? To snad nemyslíte vážně.

Atletické federace má nějaká kritéria (z hlavy si je nepamatuji), snad hladinu testosteronu, podle kterých jsou sporné případy posuzovány. Pokud vyhovuje, tak proč ne, je to speciální případ, který se vyskytne jednou za mnoho let.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 16.10.2018 23:31

Proč si proboha myslíte, že je nemocná?

Speciální případ to není, takových bylo a je (nejen) v atletice mnoho. U nás třeba před válkou Zdena Koubková, později Zdeněk Koubek. Olympijská vítězka Walasiewiczová, spousta ruských atletek, třeba sestry Pressovy. V Německu měli Doru Ratjen, ale to byl čistý podvod jako s Cimrmanem. Pak zavedli sex-testy, pak je zase zrušili.

Ale současné řešení (nechat to jak to je) je asi nejlepší ze všech špatných, i když teď to vypadá, že Caster bude muset postoupit nějakou hormonální kůru, aby mohla závodit.

Nakonec je to "jenom" sport. Jen mi to přijde, že spolehlivá definice pohlaví neexistuje.Ta nejjednodušší (Piťhova) přece jen v některých případech neobstojí.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: R. Sorge Datum: 16.10.2018 23:40

Nepsal jsem, že je nemocná, ale že se nenarodila jako zdravá, tzn. jako zdravotně postižená.

Pokud má někdo abnormální fyzické/hormonální charakteristiky, tak to neznamená, že existuje více pohlaví.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 16.10.2018 23:53

Netvrdil jsem, že existuje více pohlaví, i když je to otázka.

Jen to, že pohlaví nelze v některých případech jednoznačně určit: ty jsi žena, a ty muž, hotové, vyřízené. Záleží to i na tom, jak se cítí dotyčná bytost. Ale to je snad známá věc, příkladů je mnoho.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: R. Sorge Datum: 17.10.2018 0:01

Psal jste ironicky o 2 pohlavích. A teď zase, že je to otázka.

U drtivé většiny je věc pohlaví zcela jednoznačná, pak existují abnormální případy, kterých je statisticky velmi málo.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: M. Prokop Datum: 16.10.2018 23:45

Je JINÁ. Nemá cenu řešit, zda tomu říkat nemocná. Vše ostatní je věcí dohody toho kterého spolku.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 16.10.2018 23:58

Pan "Sorge" ji zjevně za zdravou nepovažuje.

A "sport" (resp, instituce a vliv na chod světa - mimochodem pochopitelný, lépe když se lidé vyblbnou na dráze než když po sobě pálí z kalachů, to je zásadní věc) není jen tak nějaký spolek zahrádkářů.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: J. Anděl Datum: 16.10.2018 23:59

V některých ne, ale Piťha nepsal seminární práci na téma rozpoznávání okrajových stavů, nýbrž nábožensky fundamentální kazatelský text. Ten má jiná pravidla. Je nutné tam chápat, že se jedná o obrazy, metafory metafor. Ne vždycky náboženský text říkající "pobijte všechny bezvěrce" znamená, že bys měl jít zabít nějakého bezvěrce, může to klidně také znamenat, že máš třikrát do měsíce položit stéblo trávy na písek, špičkou obrácené k severu. Samozřejmě tohle se stává hlavně u textů ve starobylých jazycích, kterým už dneska nikdo nerozumí. I u moderních autorů je však nutné nejprve přečíst všechny texty od všech oficiálně uznaných křesťanů, znát, v jaké časové souslednosti byly publikovány, a teprve finální syntéza ti může objasnit, jak to přesně pan Piťha myslel.

Jen mírná nadsázka :).

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 17.10.2018 0:02

"Ne vždycky náboženský text říkající "pobijte všechny bezvěrce" znamená, že bys měl jít zabít nějakého bezvěrce, může to klidně také znamenat, že máš třikrát do měsíce položit stéblo trávy na písek, špičkou obrácené k severu. "

To je skvělé, vytesat do mramoru! :-))

Dobrou noc.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: M. Prokop Datum: 16.10.2018 23:08

Kdo to má rozhodovat, případně měnit?

Co vlastně má být určeno zákonem, směrnicí, vyhláškou?

Dotyčná/ý má nějaké fyzické limity. Porodí, neporodí. Nechají ji/ho závodit s muži/ženami. Dalo by se toho najít i více, ale všechno to jsou SOUKROMÉ záležitosti nějaké osoby a nějakého spolku. Stát by se do toho neměl vměšovat. Stát by měl mít zákony platné pro všechny bez rozlišování.

Problém té Istambulské úmluvy je, že požaduje rozlišování. To je špatně.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 16.10.2018 23:43

Četl jsi tu úmluvu? (Já jen zběžně a problém jsem tam neviděl, zkusím důkladněji).

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: M. Prokop Datum: 16.10.2018 23:46

Vláďa to napsal dost přesně:

1. V případě ratifikace se do českého práva propašují ostře ideologicky definované pojmy, které nikdy dříve nebyly použity aniv trestním, ani v občanském zákoníku. Zejména se do práva zavádí nový termín GENDER, který v Konvenci není definován jako "sociální role", ale jako sociální konstrukt a jakési "sociální pohlaví". Nic takového ale objektivně neexistuje! Proč by měl být náš právní řád zaplevelen ideologickými floskulemi - a je jedno jestli bolševickými, nacistickými nebo levicově - liberálními? Právo musí být HODNOTOVĚ NEUTRÁLNÍ, to je hlavní dědictví liberalismu, naše nejcennější evropská hodnota! Čtu v Konvenci: "Ženy je třeba chránit před násilím bez diskriminace na základě jejich rasy, sociálního postavení nebo pohlaví". No jasně, to je ten "gender":-)) Ženu je třeba ochránit před násilím, i kdyby to byl muž! :-))

2. Konvence legalizuje sociální inženýring ze strany vlády - protože předpokládá vytvoření soustavného tlaku na ZMĚNU genderových stereotypů, chování a rolí. IMHO toto není věc vlády ve svobodné zemi!

3. Konvence absurdním způsobem rozšiřuje definici násilí, což byl prozatím v trestním právu jasně definovaný pojem. Takže čteme... "Za násilí se považuje jakékoliv jednání, které by mohlo způsobit ženě strádání". No jasně! S rozumným přístupem by to nevadilo. Ale co když bude státní zastupce genderově progresivní? A co když manželka prohlásí že strádá, protože jsem ji nekoupil norkový kožich?

A přeji dobrou noc.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 17.10.2018 0:00

Radši si ji přečtu sám.

Vláďa je eskamotér ;-)

Dobrou noc.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: V. Fenzel Datum: 16.10.2018 23:12

Je to zparchantělá žena, má ještě štěstí, rodí se i mnohem postiženější děti. Ve staré Spartě to měli vyřešené, všechno, co vypadalo nenormálně, házeli ze skály. A stejně nic nevyřešili.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: R. Tesařík Datum: 16.10.2018 23:53

Caster Semmenya je průser. Není to žena ani muž. je to hermafrodit. Proti mužům může běhat leda proti dorostencům. A proti ženám? s nesestouplými varlatay a tesťákem, to si děláš prdel, Ivoši.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 17.10.2018 10:31

Průser to je pro soupeřky a pro činovníky. Jestli je to žena, nebo muž, nebo "jiné pohlaví", to je otázka i pro mě, mimo vrcholový sport to ale není tak důležité.

V tom zbytku nevím, co máš na mysli, napsal jsem: "když závodí mezi ženami, jaksi to není ono, hlavně vůči soupeřkám. Mezi muži ovšem nemá nejmenší šanci."

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: J. Anděl Datum: 16.10.2018 22:55

S většinou tvrzení pana Piťhy nesouhlasím, včetně tohoto. Gender téma je ovšem nafouknuté šílenci ze všech stran a jakákoliv argumentace se obvykle zvrtne.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 16.10.2018 23:06

V závěru kázání to nebyla tvrzení, ale výhrůžky, podle mě šílená proroctví.

Pravda, není první, ani poslední kdo "buší na bránu neštěstí".

Mě spíš (velmi) překvapuje, až šokuje, kolik lidí na to (v dnešní době) skáče a tančí tanec svatého Víta. Ale spousta z nich asi sleduje jiné cíle, jinak si to nedovedu vysvětlit.

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: V. Klepetko Datum: 16.10.2018 23:11

Sv. Jan byl také autorem temných proroctví, a nikdo se nad tím farizejsky nepohoršuje!

Opravdu si nikde ve světě neviděl pouličního kazatele, jak hlásá že se blíží poslední dny a tzv. "straší":-)? Je to normální součást naší kultury! Narozdíl od "genderů"...

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: I. Semrád Datum: 16.10.2018 23:35

No jo, ale sv. Jan, to je už dávno.

A Piťha není žádný pouliční kazatel.

To je elitní fráterník! ;-)

A "farizejské pohoršení" - to zas něco podsouváš :-)

Re: Když Piťha tvrdí:
Autor: V. Klepetko Datum: 17.10.2018 0:03

Jan je nadčasový:-)))) S tím farizejem jsem to trochu přehnal, ano. Dobrou noc!