23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Zpět do všednostiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 11.10.2018 16:35, přehled diskusí

Velmi dobré!:
Autor: A. Alda Datum: 11.10.2018 11:09

Také mne to obtěžuje a také bych uvítal, kdyby strany po sobě uklízely zaneřáděný veřejný prostor.

Vtipná rada politikům ;-):
Autor: P. Hlosta Datum: 11.10.2018 9:14

Závěrem jste poradil politikům, co neuspěli, jak na to, aby příště uspěli. ;-) Já mám ale obavy, že málokdo chápe, jak těžká je ta práce, ve snaze se dostat na radnici. Výkon není oceněn, když se neuspěje a neúspěšných je většina. Tolik energie nazmar! Většina lidí ani nemá tolik vděku, aby šla k urně odvolit. Promarní tím námahu těch, co chtěli pro ně pracovat a nejen pro sebe. Ono se to totiž bez práce pro druhé rozhodně neobejde. A pro sebe práce? U některých na to už nezbyde ani čas - a ti jsou nejlepší!

Děkuji Vám:
Autor: L. Popovský Datum: 11.10.2018 7:44

Taky bych si jej poznačil... Vidím to stejně.

Pokuty za nevolení:
Autor: S. Moc Datum: 11.10.2018 6:48

V Austrálii jsou volby povinné a kdo se jich nezúčastní dostane pokutu. Moje žena promeškala volby v Záp. Austrálii, protože jsme se stěhovali do státu Queensland a pak NSW. Tam jí vypršel řidičský průkaz. Šla si nechat udělat nový a tam jí řekli, že řidičák nedostane dokud nezaplatí pokutu ze Západní Austrálie! Takže ano, naši byrokraté netrvají na tom abysme pokuty za nevolení zaplatili, ale jen do té doby než něco od nich potřebujeme... Computery mají i svou stinnou stránku.

Re: Pokuty za nevolení:
Autor: Z. Lapil Datum: 11.10.2018 12:44

Tohle se vám bude líbit:

Jistá známá byla na Novém Zélandu a poněkud přetáhla turistické vízum. Tak o dva roky, řekl bych. Uplynul nějaký čas a usmyslela si, že tam vezme rodiče na exkurzi, navštíví známé a tak. Na internetu si našla, že nejlepší je letět pře Japonska a tam na letišti že mají nějaké udělovače víz.

Pointu už jistě tušíte: pan vízný měl v počítači jistý seznam, přečetl si tam něco o desetiletém zákazu vstupu a slečna se vracela se sklopenýma ušima do vlasti. Nejdelší část následného líčení byla o tom, jak je složité dostat se za přijatelné peníze z Tokia do Prahy, když řeknete TEĎ.

Dodnes jsem nepochopil, v co doufala, když se (v dobách mailů!!!) ani nepokusila vyjednat nějakou výjimku nebo tak něco.

Re: Pokuty za nevolení:
Autor: I. Vermis Datum: 11.10.2018 16:35

Povinné volby jsou blbost nejvyššího řádu - vždyť účast u voleb vypovídá o politické scéně mnohem více, nežli jejich výsledky!