21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Přibývající americké komplikaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 10.7. 2018 22:42, přehled diskusí

Re: A já nedávno slyšel,:
Autor: M. Dvořák Datum: 10.7.2018 22:42

Nezačínala nějak takhle Civil War ?

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 10.7.2018 19:15

Studujte historii.

Událostí, jež byly současníky i pozdějšími dějepisci nazývány armagedonem či přirovnávány k biblickému armagedonu najdete povícero.

A k tomu co tady pak děláme - na Wiki jsem se bleskově poučil, že "Armagedon podle Zjevení svatého Jana má vést k nastolení pokojného světa — nové země, kterou očekáváme podle Božího slibu, v níž bude přebývat spravedlnost". Ono se to sice nesplnilo a nesplní, nicméně podle toho by o ten armagedon někdo přežít měl. Někde jsem četl, že i ty největší úplně největší průsery, epidemie a katastrofy a tak vůbec přežívá cca 4 procenta postižených ... :-)

Re: :
Autor: I. Mertl Datum: 10.7.2018 18:50

Kdy a kde, prosím? A co tady pak děláme?

Přesně ! :
Autor: J. Kanioková Datum: 10.7.2018 18:38

Re: Není nad Ameriku:
Autor: Z. Lapil Datum: 10.7.2018 17:08

Proč levicové? Věřte nevěřte - Brontosauři byli osočeni z propagace Ku-Klux-Klanu a jejich akce rozháněny StB. http://www.pribehy-nadseni.cz/p345iacuteb283hy/george

A vlastně i - proč zelené? Vlastně - proč ne: http://www.pribehy-nadseni.cz/p345iacuteb283hy/zdenek-frelich.

Takže to není tak špatná volba, jak se vám zřejmě zdá.

Re: A já nedávno slyšel,:
Autor: V. Student Datum: 10.7.2018 15:01

Taky že neprojde. Ochránci demokracie budou na stráži:-))

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.7.2018 14:24

Armageddon za rohem ... jenže on tam občas fakt byl ...

Re: Není nad Ameriku:
Autor: J. Fridrich Datum: 10.7.2018 14:10

Amerika je cca 100 roků na špici pokroku, víme o tom něco, vážení ? Také tam jdou po staletí ti nejubožejší lidé z celého světa a nachází tam svůj domov a proto tuto svou novou vlast tak velmi milují, víme, soudruzi všech zemí světa ?

President Trump říká - " Evropa dává málo na obranu a víc do USA vyváží než dováží. Číňané porušují autorská práva. Oceláři v USA hladoví. Je třeba zasáhnout a trestat, uvalit cla " - a on má PRAVDU.

Podstata toho velkého " humbuku " ve světě a hlavně v nyní špatně vedené Evropě ke správným krokům presidenta Donalda Trumpa, který chce - obecně řečeno - dát do spravedlivého pořádku vztahy mezi Amerikou-USA a hlavně Evropou, ale i jinými částmi Světa je v tom, že Evropu a i jiné části Světa chrání Amerika 73 roků od konce II. svět. války svým raketojaderným potenciálem za své náklady-prostředky na její gigantickou vojenskou sílu - a té jedině SSSR a nyní Rusko i muslimští arabáši ROZUMÍ. Také ve vzájemném obchodě s většinou zemí Světa na ten obchod Amerika doplácí. President Trump chce tyto pokřivené vztahy spravedlivě NAROVNAT.

Re: A já nedávno slyšel,:
Autor: J. Nový Datum: 10.7.2018 12:51

Takový "rasistický" přístup nemůže projít. Kdo chce odstranit veškerou diskriminaci, nemůže být ničím jiným, než náckem :-)))

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 10.7.2018 10:47

A ta zkáza je navíc velice reálná, i to, že v EU je to ještě horší.

A já nedávno slyšel,:
Autor: V. Student Datum: 10.7.2018 10:40

že Trump s pozitivní diskriminací na školách hodlá zatočit. Ke studiu tak nebude nutnou podmínkou barva kůže, ale schopnosti. Nevím ale, jestli se mu to podaří, jsou prý proti tomu jakési výhrady...

Re: :
Autor: I. Mertl Datum: 10.7.2018 9:59

A posuzujete-li stav USA a jejich i naši budoucnost očima pana Ulče, pak vězte, že on je stejný kazatel zkázy jako vy.

Re: :
Autor: I. Mertl Datum: 10.7.2018 9:57

Oj oj, to jsou vyhlídky! Kolikrát už to lidstvo ve své historii slyšelo, že Armageddon je za rohem! Milý pane Spálený, jistý chaos je odedávna pro lidstvo charakteristický a dohánění ekonomických obrů bývalými trpajzlíky je přirozený důsledek vývoje (především těch trpajzlíků). A pokud si myslíte, že nás dohánějí - a moc rychle jim to při detailním pohledu nejde - jen proto, aby nás mohli sežrat, i pak se asi mýlíte.

Re: Není nad Ameriku:
Autor: R. Langer Datum: 10.7.2018 8:04

Myslíte jako že chce být členem zelené levicové neziskové organizace založené za totality pod záštitou SSM? No, do budoucna to nemusí být zase tak špatná volba, jak by se mohlo zdát... ;-)

:
Autor: I. Spálený Datum: 10.7.2018 7:11

USA je země historicky založená na osobním úspěchu. Zatímco EU úspěšně potlačila všechen výzkum osobních a skupinových rozdílů mezi lidmi jako diskriminační, Amerika je naprosto posedlá takovou statistikou. Díky tomu víme o nečekané škodlivosti štědré antidiskriminační a sociální politiky. Dokud nebyla zavedena, američtí černoši rychle doháněli zbytek společnosti. Od jejího spuštění se zhoršují ve všech parametrech. Jenže i tak, protože se mnoho dobře placených úředníků ve státním i soukromém sektoru na takové politice živí, není lehké ji opustit. Snaha pravice kompenzovat levicovou politiku nízkou daní pro superbohaté také nefunguje. Peníze vydělané nad běžný příjem už nesměřují zpět do národní ekonomiky, ale v globalizovaném světě mizí do daňových rájů. Americký většinový volební systém tak stvořil dvě politická monstra levicových Demokratů a pravicových Republikánů, která každé po svém zadlužují zemi podle zažitých bludů. USA takto ztratily polovinu podílu na světové ekonomice, přežívají z úspěšné minulosti. A neradujme se, pokles EU je násobně rychlejší.

Re: Není nad Ameriku:
Autor: P. Hlosta Datum: 10.7.2018 6:58

:-)))

Není nad Ameriku:
Autor: J. Kovaříček Datum: 10.7.2018 3:38

Jak patrno, je to země neskutečných skutečností a nemožných možností. To můj čtyřletý vnouček na otázku čím chce být až bude velký, odpověděl: Brontosaurem. Ten chlapeček už tuší jakým směrem se svět ubírá.