19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Pokrokem k úpadkuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 117, poslední: 9.7. 2018 23:09, přehled diskusí

Re: :
Autor: J. Jelínek Datum: 9.7.2018 23:09

No jistěže Frantíci, ti by bez jádra začali zase žrát žáby.

Podstatné:
Autor: M. Pivoda Datum: 9.7.2018 22:12

Článek ekonomky o technických problémech a technických nečtu, byla by to ztráta času.

Podstatné pro naši budoucnost je to, co chce technokrat Elon Musk, nikoliv ekonom či politik.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 9.7.2018 20:51

EU se do jádra moc nemontuje (Frantíci?), o to víc blbne s cíli OZE. Skopčáci také, ovšem.

:
Autor: I. Spálený Datum: 9.7.2018 19:53

Když před Orwellem obležení komunisti začali střílet spojence, trošku spolupráci předhodnotil.

Inteligence a pitomost mají různé rozměry a mohou být :
Autor: P. Vaňura Datum: 9.7.2018 19:38

současně v jednom člověku. Němci vykonali ve vědě a technice spoustu dobrého, v ideologii a politice ale mnoho zlého (komunismus a nacismus).

On i ten Einstein měl mimo fyziku mnohé podivné názory.

A jako příklad toho Němce může sloužit Philip Lenard, nositel Nobelovy ceny za fyziku ale také Zlatého stranického odznaku NSDAP...

A proč ne?:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.7.2018 19:30

Přesně totéž dělají v HORŠÍM muslimové.

Re: :
Autor: J. Jelínek Datum: 9.7.2018 19:18

Konkrétně do téhle záležitosti (jaderná energetika) bych EU netahal, to je dle mého názoru jen německá kaše, kterou si teď budou muset sežrat. Nicméně pravdou zůstává, že my, jako ekonomika stojící a padající s Německou v tom máme namočený čumák také.

Pokud jde o Fukušimu, tam se jednalo o SPOJENÍ:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.7.2018 17:51

zemětřesení 9 stupně Richterovy škály a 14 vysoké vlny tsunami. Jedna z těchto katastrof by k havárii nevedla!!!

Proto se píše o té vlně tsunami v Bavorsku, argument Fukušimou tsunami vyžaduje!

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 9.7.2018 17:42

Ano.

A to vše nám přinesla EU díky rudozeleným volům, co v bruseli, potažmo Berlíně hřadují.

Re: Jen bych všem mudrlantům, kteří tak rádi:
Autor: V. Novák Datum: 9.7.2018 17:36

Orwell byl levičák, kterému jiní levičáci ve Španělsku předvedli, jaké to je žít pod vládou stalinské levice. Pokud ve stalinském režimu lze o levici a pravici vůbec mluvit - to jsou pojmy politické a Stalin veškerou politiku popřel.

Levičákem zůstal, ale napsal - a velmi dobře - varování.

Re: Jen bych všem mudrlantům, kteří tak rádi:
Autor: R. Brzák Datum: 9.7.2018 17:19

koza a vůz?

Souhlasím s Vámi, že v politice se zde prosazuje pravicovost velmi málo - a to se ještě umenší, jakmile se strana s pravicovými body v programu dostane k moci (logicky, protože její lídři v mocenském angažmá pod vlivem moci jsou korumpováni strachem - a strach generuje levicovost).

Ale já píši o tom, že VY jste zjevně zaútočil straw manem a dále vysvětluji, jaké jsou obecné příčiny útoku.

Jsem volič svobodných - ale nepochybuji, že v mocenském angažmá se ani oni "levicovění" neubrání. Moje filozofické východisko je anarchokapitalismus - který, pro mne zpočátku překvapivě,vidím plně v souladu s odkazem Ježíše Krista (a ten se dá kompletně vyvodit z jeho věty - JAKO SEBE SAMÉHO miluj i bližního svého)!

Re: tak jo, hulváte Brzáku:
Autor: R. Mayer Datum: 9.7.2018 17:18

Takže zřejmě bude pravda to, že z lidské moudrosti tři znáte písmena jež v slovo BLB se svíjí. To vymyslel už dávno pan Edmond Rostand...

Re: Jeden můj známý:
Autor: R. Langer Datum: 9.7.2018 15:06

No, zřejmě po nich chce aby dělali. To bude ta nejpravděpodobnější příčina. Jo, a taky to vysvětluje ty bajky o německé "efektivitě". ;-)

Re: To je podstatné...Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 9.7.2018 14:52

Co z takového poznání plyne ?

Prostě to, že možnost organizovat vnější lidský svět, když ten starý je kompletně přítomen v myslích lidí a je odrazem možného, ne vymyšleného, je nulová. Vyměnit to, co člověka udělalo člověkem a co mu umožňuje jako jediné přežít, za nesmysly, vymyšlené v tomto smyslu naivními nevzdělanými, i když mnohdy dobrem nemocnými, lidmi je technicky nerealizovatelné. Vždyť by to, co dělá civilizovaného člověka civilizovaným člověkem musel dobrovolně zavrhnout. Ale jak, když to nejde. Kdykoliv by s tím začal, i kdyby ho někdo poučil, tak by narazil na ostatní jednotlivce a meze svého přežití. Vždyť jsou řízeni úplně všichni žijící pravidly spontánního řádu lidského světa jsoucího.

Úkolem lidstva je pochopit tento nezměnitelný postulát, dobrovolně se mu podřídit a naopak využívat jeho sebepořádacího, sebezáchovného a seberegulačního dobrodiní. Tak složité věci jako interakce spontánních sil, které jsou ve hře tam, kde je lidský život a lidský svět, nebude umět nikdo nikdy rozmotat a vysvětlit. Prostě proto, že lidský rozum je tohoto superreje navždy jen produktem, ne autorem... Dzp.

Re: To je podstatné...Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 9.7.2018 14:52

Souběžně s takovým vývojem se vyvíjela kulturní evolucí i lidská mysl a genetickou evolucí "přivyvíjel" i lidský mozek, který je, jak známo, jejím sídlem. Kdo by o tom pochyboval, musel by předložit důkazy o jiné možnosti, tady víra nestačí. Mimochodem, skutečná věda náboženské předsudky eliminuje jen na informace o lidské nevzdělanosti, nebere je jako fakta. Zkoumá jen důsledky z jejich využívání mocnými světa.

Lidská mysl je, jak známo z nejvýše možného vědeckého výkladu, tedy výkladu bez pověr a mýtů, uzlem spontánního řádu lidské interakce a neustále se rozšiřujícího spontánního řádu lidského světa od civilizovaných více k civilizovaným méně. Je to kulturní evolucí vyvinuté, intelektuální a rozumové, tedy adaptační zařízení, vnitřní uzel spontánního řádu lidské interakce, umožňující jednotlivcům se přizpůsobovat čím dále tím složitějšímu prostředí, ve kterém se nacházejí, situaci, ve kterých se ocitnou a budoucímu neznámému, které do značné doby, i když krátké, lze předpokládat.

Z čeho je složena a co je jejím obsahem ? V první řadě se v ní nacházejí troje pravidla chování. Instinkty, předávané geneticky a zasahující, i když nepřímo, do lidského myšlení, pravidla organizační, tedy taková, která nám umožňují postupy v činnosti a potom nejdůležitější z nich, tzv. pravidla správného chování, tedy ta, která nám umožňují spolunažívat s ostatními v míru, svobodě a spravedlnosti. Posledně jmenovaná mají výhradně zákazový charakter.

Jsou to tedy všechno vodítka našeho chování a nic jiného a nikdo jiný je nemůže nahradit. Jsou to kompletní informace o lidském světě, obklopující jednotlivce, které nám umožňují být a adaptovat se na stále složitější vlastní situaci. Do lidského světa se narodíme a v něm také zemřeme. Kompletně mu podléháme ve svém chování a pokud někdo ne, je brzy mrtvý nebo ve vězení, či izolován na psychiatrii.

ODA .... "pravicová" ???:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.7.2018 14:52

proboha ! Pravdoláskařská až běda !

To je podstatné...Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 9.7.2018 14:52

LIDSKÝ SVĚT ŘÍDÍ NÁS, NE MY JEHO.

To je naděleni, co ? To je šok pro všechny naivní konstruktivistické racionalisty světa, tedy prakticky pro každého a celé lidstvo, tedy pro socialisty všemožného druhu, zejména rudočerné a jiné socialisty. Je to však relevantní vědou prokázaná skutečnost.

Jak to tedy je ?

Svět lidí, a oddělme ho od světa jednotlivých druhů zvířat, neboť o člověku můžeme skutečně mluvit až od jisté doby, kdy k onomu oddělení došlo, a v kulturní oblasti zejména až po objevení obchodu, jehož účinky měly za důsledek vyšší a vyšší individualizaci a subjektivizaci původních divochů, tedy tehdejších a potom i následujících jednotlivců, se vyvíjel neosobně a spontánně sám od sebe tažený aktivitou lidí, ne jejich záměry. Ten, kdo by si myslel, že tehdejší lidé měli dostatek informací a rozumu k tomu, aby mohli lidský svět dopředu záměrně modelovat, je zřejmě na jejich úrovni.

Re: Jen bych všem mudrlantům, kteří tak rádi:
Autor: M. Valenta Datum: 9.7.2018 14:42

Chcete snad naznačit, že tu, až na čestné výjimky (ODA), někdo vážně pokoušel o pravicovou politiku?

Re: Jen bych všem mudrlantům, kteří tak rádi:
Autor: R. Brzák Datum: 9.7.2018 14:00

není jiný důvod pro agresi, než strach - a straw man, jakožto argumentační faul, je druhem agrese...

Re: Chtělo by to něco mezi:
Autor: M. Prokop Datum: 9.7.2018 13:55

Já taky často jedu sám, když je to z nějakého důvodu výhodnější než MHD. Kdyby MHD nebyla dotována, tak odhadem vyjde na stejné peníze jako auto. Dost jsem jezdil na "splašených trubkách" (Stadion), ale v Praze už je to dost o hubu, ač je stále mám.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 9.7.2018 13:53

A bohužel i nám. Ten bordel na trhu není omezen hranicemi. Když ty nejdražší a nejméně spolehlivé a predikovatelné zdroje s dotacemi a povinným výkupem vytlačují spolehlivé a levné.

Re: největším zeleným vypatlancem ...:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.7.2018 13:34

Souhlas. Naprostý :-).

Re: :
Autor: J. Jelínek Datum: 9.7.2018 13:33

asi tak

Re: největším zeleným vypatlancem ...:
Autor: V. Klepetko Datum: 9.7.2018 13:29

Pane Lapile, to je právě ta kardinální otázka - jak zjistit, který směr je dobrý? Neumím na ni odpovědět. Jestli si ale ten Musk vydělal peníze svou píli, tak má nezpochybnitelné právo testovat své vize za své peníze.

Mnohem více mi vadí testování různých fantasmagorických plánu z veřejných prostředků - a to na základě lživého prezentování údajných výsledků vědeckého výzkumu důvěřivým politikům.

A to právě ti "zelení ajatolláhové" dělají, a to v organizovaných smečkách.

Re: Není žádná hloupost, na kterou by Němci nepřišli.:
Autor: J. Jelínek Datum: 9.7.2018 13:28

Ale ne, s tou ochranou před tsunami v Bavorsku, to je jen takový hoax či městská legenda. Primárně může za tsunami zemětřas a u nás se po Fukušimě zesilovala protiseizmická technická opatření (představme si to třeba jako vylepšení závěsů a uchycení důležitých potrubí) No a v Německu pro jistotu šmahem odstavili všechny fungující jaderné bloky. Z pohledu zelenin úžasný krok. Z pohledu racionálního technika je to ovšem zoufalství non plus ultra. Uhelná a větrníková lobby ovšem chrochtá blahem.

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.7.2018 13:26

Maloučko ne. Hodně ... :-)

Re: Chtělo by to něco mezi:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.7.2018 13:21

Mít zrovna vás za zeleného magora mě v životě nenapadlo.

Je fakt, že množství "monoaut" v Praze a městech vůbec mě taky dost udivuje, ale jelikož jsem často jedním z nich, tak VÍM, že je to pro každou jízdu věc volby a že ta volba většinou vede za roh za dva, kam pozorovatel z tramvaje nevidí. Viz já: jednou týdně jedu vpodvečer přes celou Prahu. Evidentní hloupost, ALE týž den večer se skrze tuto "nesmyslnou" jízdu dostanou dva lidi o půl až třičtvrtě hodiny dřív do postele.

Obecně mám za to, že to s tím příšerně drahým benzínem stále není tak zlé, když tolik lidí volí auto. I když ta hromadná doprava překvapivě není o tolik levnější.

Re: Jen bych všem mudrlantům, kteří tak rádi:
Autor: R. Langer Datum: 9.7.2018 13:19

Hm, on to byl levičák, který PROZŘEL.

Re: :
Autor: J. Jelínek Datum: 9.7.2018 13:18

S tím zákazem jádra si Němci maloučko nasrali do bot.

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.7.2018 13:14

Máte pravdu jen zpola. Na psu je opravdu mnoho vemen; v neposlední řadě mezi ně patří též vemena přičítající vemenství právě paní Šichtařové.