25.6.2019 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Situační zpráva odněkud… asi z blázinceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 60, poslední: 6.7.2018 12:13, přehled diskusí

Trump zrušil pozitivní diskriminaci na školách!:
Autor: V. Student Datum: 4.7.2018 16:46

Šmankote, ono se to hnulo! To je tak vynikající zpráva, že se o tu radost musím podělit i tady, kde je to trochu o něčem jiném!

Tak univerzity dostaly nařízeno, že se barvou pleti už nemusí při přijímacím řízení řídit. Jediné kritérium budou vědomosti! To je revoluce! Školy a menšiny protestují, jak jinak, ta hniloba už prorostla všude, ale přeji tomu člověku pevné zdraví, železné nervy, a spolehlivé spolupracovníky. Protože teď začne, přátelé, mela!

Taky mě to potěšilo,:
Autor: J. Kanioková Datum: 4.7.2018 17:07

jen si nejsem jistá, jak se to dá uhlídat a fakticky prosadit..

Re: Taky mě to potěšilo,:
Autor: J. Vintr Datum: 4.7.2018 19:34

Univerzity jsou hnízdy fanatického odporu proti Trumpovi, takže se budou učitě snažit jeho rozhodnutí za každou cenu sabotovat. To by ovšem mohlo být důvodem, jak tu levičáckou svoloč trochu provětrat.

Jo... odpor proti Trumpovi:
Autor: J. Kanioková Datum: 4.7.2018 20:16

Maxine Watersová - nová tvář amerických Demokratů. Nástupkyně Hillary Clinton v tažení proti administrativě Donalda Trumpa.

Tak nějak si vizuálně představuji ztělesnění zla. - https://www.facebook.com/zpravy3/photos/a.1834739790156736.1073741829.1834468656850516/1900434693587245/?type=3&theater&ifg=1

Re: Jo... odpor proti Trumpovi:
Autor: J. Vintr Datum: 4.7.2018 23:26

Tam to tedy graduje, napřed bubák Obama, pak ta hysterická nána Clintonová a teď TOHLE. Brr...

Viděl jste kde? Já nic takového recentního:
Autor: F. Houžňák Datum: 4.7.2018 19:52

nenacházím.

Re: Viděl jste kde? Já nic takového recentního:
Autor: V. Student Datum: 4.7.2018 22:55

No někde jsem na to narazil, teď jsem vygůglil tohle:

https://www.info.cz/svet/trump-zrusil-pozitivni-diskriminaci-pri-prijimackach-na-skoly-mensiny-se-bouri-33462.html

Velmi se bavím, kdykoli vidím v TV záběry ukazující, kterak :
Autor: P. Harabaska Datum: 4.7.2018 12:17

se evropští státníci při setkání na těch důležitých jednáních objímají, oblizují se jako Brežněv s Honneckerem a ti přece jen trochu zdrženlivější se aspoň dotýkají štítivě tvářemi, jako by se chtěli vyhnout zápachu vycházejícímu z úst objímaného a objímajícího protějšku. Dost jsme se vždycky nasmáli, když jsme při tom oblizování viděli právě sovětské a i jiné soudruhy, a smáli se tomu i příslušníci oněch tak vyspělých západoevropských národů, když s obrazem polibku výše jmenovaného páru opovržlivě nabízeli aromatizované žvýkačky právě k obraně před pachem z úst: Unser Kaugummi bannt Mundgeruch - duftet und schmeckt. Jen se divím, že naše veřejnost, jež se dříve zamilovaným pohledům z očí do očí a vášnivým polibkům mezi socialistickými státníky smála, na neméně vášnivé polibky státníků západních a demokratickým patrně vůbec nereaguje. Asi mají tyhle polibky nějaký vyšší level. Někteří politici při těch polibcích občas něco říkají. Doufejme, že to není obdoba konverzace: "Vy máte můstek?" "Ano." "pak se vám pod něj asi někdo vy**al."

Oni řeší:
Autor: J. Vintr Datum: 4.7.2018 11:34

že postaví kýbl pod díru ve střeše a přitom už mají v baráku po kolena vody ...

Skvělý článek, člověk fakt žasne nad ztrátou logiky :
Autor: J. Kanioková Datum: 4.7.2018 10:47

v Německu. A jaká je tam snaha vinit kdekoho, jen aby oni byli ti "správní".

"Kleiner Brauner" (Malé hnědé) : Jak německý "Spiegel" vidí Rakousko - https://diepresse.com/home/kultur/medien/5456894/Kleiner-Brauner_Wie-das-deutsche-Magazin-Spiegel-Oesterreich-sieht

"Spiegel" považuje Rakousko za další "zkušební případ v Evropě, jako je Maďarsko, jako Itálie, stejně jako Velká Británie". Kulturně a politicky Rakousko bezpochyby patřilo k "rodině Západu". Tato jistota je nyní otázkou: "Zdá se, že mnoho Rakušanů bylo tak unaveno pracným vyjednáváním kompromisů, že se obracejí na autoritářské modely.""

Bože, v tom Německu fakt blbnou..

Celé je to naprosto absurdní.:
Autor: B. Rameš Datum: 4.7.2018 10:35

Jako když vám někdo vleze do domu, obsadí kuchyni a ložnici a vy ho nesmíte vyhodit, protože on přece nemá svůj dům, kam by šel. Svět se zbláznil a já už pomalu taky.

Re: Celé je to naprosto absurdní.:
Autor: J. Anděl Datum: 4.7.2018 10:44

Jak to píšete, s tím souhlasím.

Nicméně jistě víte, že existuje u nás už dlouho zákon, trestající neposkytnutí pomoci. Je to složitý vybalancovat, když pomoci jedni zneužívají, druzí na utrpení vydělávají, třetí pomocí čtvrtých pátým trpí, šestí toho utrpení zneužívají k populistickému vzestupu k moci, sedmí se snaží udržet moc navzdory šestým, osmé to nezajímá - a všichni se mají nějak shodnout.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 4.7.2018 10:49

Re: Celé je to naprosto absurdní.:
Autor: M. Moravcová Datum: 4.7.2018 15:47

to si musím opsat, bravo

No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: V. Student Datum: 4.7.2018 9:50

Ale nedá mi to. Měl jsem zato, že hrozí riziko přílivu běženců k nám z Německa. A za takových okolností bych německé kontroly klidně vítal.

Jenže ono to vyznívá tak, že Němci se bojí přílivu migrantů od nás k nim, a proto ty kontroly chtějí.

Můžete mi někdo pomoct? Začínám v tom mít poněkud zmatky...

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: J. Anděl Datum: 4.7.2018 10:44

Od nás to nehrozí, my zodpovědně hlídáme své hranice.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: V. Student Datum: 4.7.2018 12:02

Tuhle partii asi vzdám...

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: J. Anděl Datum: 4.7.2018 12:04

Ne, nestojí to za tu námahu, souhlas, i když byste možná vyhrál snadno, mně na tom moc nezáleží.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: V. Student Datum: 4.7.2018 12:48

A já nemyslel vás. Vůbec se v tom společensko-politicko-ekonomicko-a já nevím jakém ještě guláši nějak smysluplně vyznat, to jsem myslel. Hezký den:-)

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: J. Anděl Datum: 4.7.2018 13:15

Tak to jo. Guláš to je :)

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: Z. Lapil Datum: 4.7.2018 15:36

Že se v tom nevyznáte vy (já taky ne), to by snad ani nevadilo, ale obávám se, že se v tom nevyzná ani Merkelová.

Kus problému bude asi v tom, že se po Schengenských státech pohybuje několik set tisíc lidí, o kterých pořádně nikdo nic neví: někde se zaregistrovali a už se neobjevili. V situaci, kdy jim ani nebyly snímány otisky prstů, je absolutně marné doufat, že budou ještě někdy identifikováni. V tom nejlepším případě se jedná o lidi, kteří se zaregistrovali na několik způsobů, a teď používají identit méně, než zmiňovaných několik.

A druhý kus v tom, že u nás teoreticky (skoro) žádné muslimské imigranty nemáme, ale jelikož v Německu a Rakousku poněkud přebývají A jelikož s těmito státy máme volně průchozí hranice, je ta teorie velmi... ééé... teoretická.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: P. Grigar Datum: 4.7.2018 15:59

.. mám tři kocoury a psa. Všichni jsou čipovaní a registrovaní v centrální evidenci, to pro případ zatoulání nebo cesty do jiného státu. Vícenásobná identita nemožná!

Ovšem pod tohle vy se nepodepíšete...

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: Z. Lapil Datum: 4.7.2018 16:22

Jste si jist, že to píšete mě? Protože jestli jo, máte zmatek v poznámkách :-).

Vážně - vždyť já volám po dodržování zákonů přímo zoufale. Přinejmenším otisky prstů, aby dotyčný mohl být následně identifikován, mám v téhle souvislosti za absolutním minimum. Dokonce "požaduju" centrální evropskou evidenci i pro situaci, kdy není k dispozici okamžité spojení, aby (například) nebylo možné dostávat sociální dávky opakovaně nebo aby "se" vědělo "Hele, tenhle člověk si minulý týden vyřídil už třetí identitu. Jen počkej, hajzlíku, až tě někde chytnou skrzevá překročení rychlosti, pojedeš šupem. A na jakýkoliv legální pobyt zapomeň rovnou, uprchlík neuprchlík".

Já bych bral i náramky/čipy s GPSkou a nepletu-li se, na téma pravidelného hlášení jsme si psali před pár dny.

P.S. Psa nemám, ale kolik koček se domnívá mít právo na stravu, to si odhadnout netroufám. Jedna až dvě z nich se dokonce převlékají za ježky. Mimochodem žádná sranda, když na temném dvorku sáhnete pro misku a nabodnete se na jehličnatou kouli.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: V. Student Datum: 4.7.2018 16:34

Ne že bych se řídil heslem, že cizí neštěstí potěší, ale fakt jsem si oddechl, že v tom nejsem sám, pánové. Děkuji za upřímná slova.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: P. Grigar Datum: 4.7.2018 17:35

..kočky i psa krmím zásadně v domě, současně probíhá kontrola zdravotního stavu. Mužstvo se vždy počítalo při výdeji menáže. Respektování technických opatření pro evidenci v případě jejich nerespektování(mordyje, to je definice..) si musíte vynutit převahou síly.

Ještě jste mi ovšem nevysvětlil, jak chcete zajistit to "pojedeš šupem..", každý balík musí mít příjemce, v opačném případě se vrací odesilateli na jeho náklady, nebo je likvidován po uplynutí úložné doby(nádherný eufemismus..). Prosím podrobně.. co uděláme my, nikoli co by v takovém případě měl udělat někdo jiný.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: Z. Lapil Datum: 4.7.2018 18:06

Některé kočky a žádného ježka doma nechci, a to jsem v rodině ten tolerantnější. A přijde mi jednodušší i správnější krmit všechny potřebné. Kromě toho nejméně jedna kočka, samozřejmě ta nejdomácnější, má zřejmě ještě nejméně jednoho vlastníka, jinak si nedokážu vysvětlit, že je letos naprosto bezúdržbově bez klíšťat. Ausgerechnet ta mě zrovna stojí pěkných pár peněz - ledvinové selhání se sice nepotvrdilo, ale nějaká svině bakteriální v ní hlodá. Ale už bude mít po žížalkách, taková bakterie má jistě taky právo na důstojný život, ale neziskovky to zatím neberou tak vážně :-).

Od takového vysvětlování (pojedeš šupem) jste tu vy, já vám obvykle líčím, proč to není tak jednoduché. Ale to je jen výmluva, ve skutečnosti si myslím, že je to řešitelné - a to jsem optimista - tak z 50%. Zbytek tu prostě zůstane, protože - aspoň si myslím - nebudeme mít jako stát/kultura žaludek na to naložit je na loď a vysypat na hranici našich teritoriálních vod nebo podobné drsné zacházení. Ledaže by se opravdu nějak podařilo zařídit, aby je v Africe přijímali alespoň formálně dobrovolně. Přesun do jiné země EU/Schengenu nic neřeší.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: P. Grigar Datum: 4.7.2018 18:46

..termín "pojedeš šupem" jste použil vy. O jeho realizovatelnostiv praxi si nedělám iluze a proto jsem vás žádal o jeho konkrétnější náplň, a to bez podmínek plněných jinými subjekty, 50% navrátilců se mi jeví jako iluzorní.

Vraťme to ke kočkám, dva ze tří našich domácích jsou nalezenci a přesto občas krmím a léčím i ty cizí. Pes má zákaz jejich likvidace, ale zase ho nelámu natolik, aby je bezbřeze toleroval, označí si svůj perimetr, občas je mírně prožene a tím jim dává najevo, čí je hřiště a kdo je rozhodčí. Nedávno se vyskytl kocour v tak kritickém stavu, že si z toho našeho halamy nic nedělal a podvolil se všemu, po zlepšení své situace se s díky odporoučel a dnes hraje podle pravidel, respektuje rozhodčího. Uznal jeho převahu.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: P. Grigar Datum: 4.7.2018 19:00

..snad ještě dodatek, když pochytáme 10 000 těch nejhorších gaunerů a bez skrupulí je vysypeme z člunů na pobřeží Afriky, posíláme tím vzkaz těm, co se chystají nebo už na cestě jsou a současně i tranzitním zemím. Ten vzkaz zní: Čo bolo, to bolo, terazky už nehažte své odpadky na náš dvorek!

Kdysi mi jistý místní pitomec vysypal odpadky do lesa, jenže jsa pitomcem, zanechal v nich i adresní obálku od jakési zdeouřední obsílky. Odpadky jsem mu přivezl až ke dveřím, vysypal k nohám a svoje varování podpořil "hmatatelným argumentem".

Změny situace vyžadují změny parametrů jednání zúčastněných.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: Z. Lapil Datum: 4.7.2018 22:32

50% jsem označil jako optimistické, máte pravdu že "nemístně optimistické" by bylo vyjádření přesnější.

Nevím, jestli jste si to uvědomil, ale analogie s kočkama je dost přesná: problém s muslimskými imigranty, obávám se, že i ti legální, nás neuznávají za pány domácí.

Na rozdíl od všelijakých Vietnamců, Ukrajinců a vůbec, kteří možná falšují značky, pěstují marjánku a pašují kdeco, ale "nám" rozhodně neupírají právo prohlásit to za nelegální a patřičně soudit.

Re: No dobře,tak se přiznám k blbosti.:
Autor: P. Grigar Datum: 5.7.2018 9:42

pane Lapile, hluboce se mýlíte. Kočka je schopna respektovat člověka jako vůdce smečky, musíte ovšem zvolit přístup a metody, kterým ona rozumí. Nemůžete-li chtít aby myslela a jednala po způsobu člověčím, musíte pochopit její způsoby a použít je ke svému prosazení. Totéž platí pro muslimské imigranty. Jenom díky své schopnosti racionálního jednání jsme se ocitli na vrcholu potravního řetězce, jenom jejím používáním se tam můžeme udržet.(analogie..)