24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Na milost vzatí politici?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 10.6.2018 13:36, přehled diskusí

Vox populi, vox dei...:
Autor: J. David Datum: 9.6.2018 12:28

Institut voleb holt implikuje názor každého jednoho oprávněného voliče. Chodím volit vždy, a volím toho, nebo ty, kteří za poslední volební období mne nezarmoutili ve svých činech, nikolivěk v mlácání prázdné slámy. Pokud všici hubou mlácají prázdnou slámu, pohohlížím se po novém cepníkovi, který by mohl udělat výmlat zrana cepem, nikolivěk hubou. Budu asi za blba, ale nějaký řecký filosof děl, "že ho nezajímájí slova o cinkotu mincí, ale cinkot mincí". Ale to si rozeberte již sami. Hlásat "píti vody" lidu obecnému, a "sami chlastat víno" v politických škamnách, na to je "lid obecný" s volebním právem, krapánek citlivý. Nu, a na to staří a usalašení dinosauři klasických partají dojeli. Nejsem politolog, ale selským rozumem dovedu vnímat kauzalitu pro následné volby. "Preprcali ste mi moje pančuchy aj s podvezkovými pasy (na lejtkách ty podvazky na ponožky bez gumiček - pamětníci znají)", volím jiného. Prostě právo volby ...

Těžko je překonat:
Autor: F. Navr8til Datum: 9.6.2018 12:27

Prý část voličů považuje Babiše za padoucha a část za hrdinu. Osobně si myslím, že všichni občané považují Babiše s jeho Agrofertem za padoucha. Ale menšího padoucha než je Kalousek, Farský, Bělobrádek s Hermanem nebo Fiala s Němcovou.

Re: Těžko je překonat:
Autor: V. Kotas Datum: 9.6.2018 18:28

Tak nějak to bude. Navíc má Babiš výhodu v tom, že má za sebou prosperující firmu ( podnikají možná na hraně zákonů ), ti jmenovaní jenom kecy o demokracii.

Re: Těžko je překonat:
Autor: B. Rybák Datum: 9.6.2018 18:46

Souhlasím s Vámi pane Navrátile !

Re: Těžko je překonat:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.6.2018 23:47

Přesné!

Re: Těžko je překonat:
Autor: L. Písařík Datum: 10.6.2018 13:36

Františku, můžeš si myslet cokoliv, fakta jsou ovšem jiná. Ani OLAF nenapsal, že Babiš něco provedl nebo způsobil, nebo zavinil. OLAF zůstal u "mohlo by". V jediném přépadě jmenuje Babiše, když píše, že se stará o své děti. V normální společnosti se to považuje za správné. Zdá se, že to se OLAFovi nelíbí.

Pokud vím,:
Autor: J. Václavíková Datum: 9.6.2018 9:51

odpůrci NATO z řad Pirátů se nedostali do sněmovny.

No, kdo nezná teorii spontánního řádu lidského světa neví, :
Autor: K. Janyška Datum: 9.6.2018 8:43

jaké meze tato nezničitelná struktura politikům, ale samozřejmě i voličům, jsou vevzdělaní stejně, klade. A pak to tak vypadá. Zvolení jsou přesvědčeni o tom, že byli povoláni, aby řídili ostatním životy atzv. je vedli. Jenže to není pravda ani to nejde. Mají spravovat jen a jen věc veřejnou a to tak, aby se do sporu se spontánním řádem nedostali.

Ale jak to mohu udělat, když o tom co píši, nemají ani potuchy... Dzp.

Re: No, kdo nezná teorii spontánního řádu lidského světa neví, :
Autor: P. Čech Datum: 9.6.2018 9:58

Mají spravovat věci veřejné, v tom máte pravdu. Zatím je ovšem spravovali 25 let tak, že zadlužili stát cca 2 biliony korun. Tomu říkáte spravování? Já tedy ne. Osobně tomu říkám "totální devastace věcí veřejných". Na tom se podepisují všechny politické strany a to bez jakékoliv výjimky.

A to nepočítáte peníze z tzv. velké privatizace,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 9.6.2018 13:40

které prošoustovali (jak pravil jeden známý Jugoslávec).

Re: No, kdo nezná teorii spontánního řádu lidského světa neví, :
Autor: K. Janyška Datum: 9.6.2018 18:06

No, a to jsem v tomto smyslu v dobrém na špici žebříčku států EU... Dzp.

Re: No, kdo nezná teorii spontánního řádu lidského světa neví, :
Autor: K. Janyška Datum: 9.6.2018 18:07

...jsme..

Na milost vzatí politici?:
Autor: P. Čech Datum: 9.6.2018 7:43

To je tedy o co stát! Pokud bych byl např. já takto vzat na milost pouličními křiklouny, docela bych se za to styděl. Maje takto z ostudy kabát, styděl bych se vylézt na ulici. Ne tak jmenovaní, mezi nimiž chybí ještě Drahoš. Ti jsou ochotní v rámci volné soutěže obětovat i své vlastní ego. Asi není o co stát. Pokud se někdo podbízí davu, shromáždění pouličních křiklounů, ovčanů, kteří se nedovedou jinak zviditelňovat, je mi jich přinejmenším líto. V politice totiž již skončili. Po minulých volbách, v nichž dali občané - voliči jednoznačně najevo, že si ve vedení státu nepřejí politické strany a jejich politiky.

Re: Na milost vzatí politici?:
Autor: M. Těhanová Datum: 9.6.2018 10:27

A že se podbízí Babiš a to svými nerealizovatelnými sliby, to vám nevadí? Stačilo by se řádně seznámit s historií jeho podnikání.

O socany se tady nikdo moc neotírá, ale ODS je stále nasazována psí hlava. I za věci, za které vděčíme socanům, tenkrát v čele se Zemanem.

To vám nevadí?

Re: Na milost vzatí politici?:
Autor: P. Čech Datum: 9.6.2018 12:25

Jeden za osmnáct, druhý za dvacet bez dvou. Oba dva a nejen oni, se zasloužili o dvoubilionový dluh ČR v zahraničí. Babiš stát ničím nezadlužil, naopak dluh snížil. Sice o málo, ale přece. Zda budou jeho vize splněny, uvidíme za 4 roky. ODS, ČSSD, KDUČSL, KSČM, TOP 09, SZ a VV nesplnili ze svých slibů nic. To je jasné už dnes.

Re: Na milost vzatí politici?:
Autor: I. Vermis Datum: 10.6.2018 10:13

Tři ze čtyř vlád řízených ODS skončily ostudou. To je snad málo?

Jak to vidím já.:
Autor: P. Čech Datum: 9.6.2018 7:36

„Hilšer, Fischer, Pospíšil, Němcová, Rakušan, Výborný, Ferjenčík, Dienstbier atd.L Plejáda vesměs neúspěšných politiků a nebo adeptů na politiky. Autor zde zapomněl ještě Drahoše. Že by záměrně? ZUdá se, že různí "aktivisté", kteří stáli za demonstracemi ovčanů sáhli do rezerv. V podstatě jde o jedno. Babiš je velmi bohatý a úspěšný člověk a navíc v čele občanského hnutí, které z výrazným odstupem vyhrálo volby. Sám ve volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů. To jsou skutečnosti, které závistiví čeští lidé neodpouští. Když jsou sami vesměs neúspěšní, neradi viví ty, kteří úspěšní jsou a neštítí se ničeho. Jen aby ty úspěšné ponížili, otrávili a vyhnali z výsluní. Nějak se jim to ovšem nedaří. Dnes na Novinkách např. Radim Vaculík zasvěceně píše o "obviněném Babišovi", který byl včera vyšetřován na policii. Nějak si ve své zaslepenosti nestačil všimnout, že Babiš není "obviněn", ale pouze "vyšetřován", což je zásadní rozdíl, který novináři jaksi nechtějí akceptovat. Vyšetřován byl i Ježíš kristus. Proč se tedy Bělobrádek nezřekne tohoto, když mu vadí vyšetřovaný Babiš? Proč se mnoho našich politiků nezřekne Václava Havla? Ten byl také vyšetřován! Proč Česká republika neodvolá Věru Jourovou z pozice eurokomisařky? Ta byla také vyšetřována! Jde totiž o věc, která je umně a záměrně vyvolávána s cílewm zbavit se nepohodlného a úspěšného Babiše. O nic jiného.

Re: Jak to vidím já.:
Autor: P. Lenc Datum: 9.6.2018 9:37

Takže "závistiví lidé"?Až ti trefení koblihou zjistí, že sliby rozdávané po celé republice jsou jenom sliby, to bude "závistivých".Bohužel, bude to ještě dlouho trvat ale to probuzení bude pro tyto naivy hodně bolestné.

Re: Jak to vidím já.:
Autor: P. Čech Datum: 9.6.2018 9:54

Až to dopadne tak, jak říkáte, pokud to tak dopadne, teprve potom bude na místě spílat Babišovi a občanskému hnutí ANO 2011. Zatím to tak ovšem nevypadá. Jde o to, že lidé se obvykle musí k něčemu upínat. Politické strany a jejich představitelé (Kalousek, Pospíšil, Fiala, Němcová, Bělobrádek, Hamáček, Sobotka, Filip, Kováčik, Bartoš, Gazdík, Farský a jim podobní) zatím dokázali jediné. Zadlužit stát dvěma biliony korun. Rozdělit ovčany na několik menších stád, kterým se lépe vládne. kdo toto nevidí, je slepý, pardon, nevidomý.

Re: Jak to vidím já.:
Autor: P. Lenc Datum: 9.6.2018 10:23

Ó vy bystrozraký...

Re: Jak to vidím já.:
Autor: P. Čech Datum: 9.6.2018 10:28

Nikoliv bystrozraký, ale vidoucí.

Re: Jak to vidím já.:
Autor: M. Těhanová Datum: 9.6.2018 10:33

Krásně jste to vystihl větou " kteří jsou úspěšní a neštítí se ničeho". Právě díky tomu jsou úspěšní a Babiš je jejich král.

Re: Jak to vidím já.:
Autor: T. Kočí Datum: 9.6.2018 10:38

Přesně tak. Řady ANO posílí hyena Syková.Tam zapadne.

Re: Jak to vidím já.:
Autor: P. Čech Datum: 9.6.2018 18:18

Přečtěte si tu větu ještě jednou. Měl jsem na mysli skutečnost, že se ničeho neštítí ti neúspěšní.

Re: Jak to vidím já.:
Autor: L. Písařík Datum: 10.6.2018 13:31

Souhlas, kdysi se tomu říkalo nasazování psí hlavy.