25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Strategie pokojného ovládnutíŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 96, poslední: 7.6. 2018 21:09, přehled diskusí

Článek za 1,:
Autor: P. Lenc Datum: 7.6.2018 9:38

jenom naprostý hlupák (neomarxista) může oponovat.

Re: Článek za 1,:
Autor: R. Tesařík Datum: 7.6.2018 9:45

Musím říct, že mě Keller naprosto překvapil.. Vzhledem k jeho dřívějším názorům.

Re: Článek za 1,:
Autor: P. Lenc Datum: 7.6.2018 9:59

I mně.

Už dříve jsem zaznamenal několik jeho článků,:
Autor: A. Alda Datum: 7.6.2018 10:12

které naznačovaly rychlé sbližování našich názorů na některé aktuální problémy. Tento článek není první. Ovšem tento článek je tak výborný, že by se měl "Klausův institut" postarat o jeho přeležení do všech evropských jazyků o otištění ve všech unijních zemích, či úplně ve všech evropských zemích. Takováto pravicová pomoc levicovému filosofovi by v tomto případě byla ku prospěchu celé Evropy.

Kolik je Kellerů?:
Autor: T. Hraj Datum: 7.6.2018 9:45

Jan Keller je odpudivý levicový extrémista. Takový byl jsem si udělal názor z jeho dřívějších textů se sociální a ekonomickou tématikou.

V otázkách migrace a civiliačního střetu má ovšem nejen naprostou pravdu, ale jeho analýza příčin a predikce důsledků je přesným uhozením hřebíčku na hlavičku.

Re: Kolik je Kellerů?:
Autor: J. Holíček Datum: 7.6.2018 9:49

Je to rozumnej chlap. Žádnej pošuk.

Re: Kolik je Kellerů?:
Autor: M. Prokop Datum: 7.6.2018 10:02

Ano. V tomhle má pravdu. Otázka je, nakolik k tomu všemu přispíval on i jeho rudozelení přátelé.

Re: Kolik je Kellerů?:
Autor: A. Alda Datum: 7.6.2018 10:07

Ano, také to tak vidím a velmi mne to mate.

Ale protože teď jasně deklaruje, že máme společného nepřítele, jsem připraven ho podporovat.

Re: Kolik je Kellerů?:
Autor: P. Grigar Datum: 7.6.2018 10:59

..přivedl sám sebe k objektivnímu posouzení faktů, navíc ve společnosti (Francie) kterou dobře zná, ve které dlouhodobě žil. Když člověk přestane obelhávat sám sebe, může dojít k zajímavým závěrům.

"Ti, kdož jdou s davem, nedojdou dále než dav. Kdo kráčí samostatně, dostane se začasté do končin, na které jiní ani nepomysleli."

Já jsem v tom nevinně, to prý Einstein...

tak to ja bych hrabl hloubeji v case:
Autor: M. Pesat Datum: 7.6.2018 9:56

"Je to vidět i ze strategie islamistů (ať již tzv. pragmatických, anebo radikálních). Obě tyto skupiny mají stejné cíle: Nejprve důsledná reislamizace muslimských zemí, zničení zbytků laických režimů. V tomto ohledu jim neobyčejně pomohli naši spojenci rozvrácením světských diktatur v Iráku, Libyi a Sýrii. Samotným islamistům by tento první krok jejich strategie trval mnohem déle"

tak to ja bych hrabl hloubeji v case, az do sovetske okupace Afganistanu a nasledne angazma USA/CIA, ktere zacaly vyzbrojovat a cvicit tzv. mudzahediny, pozdeji Taliban. Rude pravo tehdy psalo, ze jde o studenty, jen zapomneli sdelit o jake "studenty" jde. Byli/dodnes jsou to studenti tzv. Madras/skol islamu, cili panbickarske vyplachovny mozku ktere produjuji fanaticke militanty. Tehdy jsem jasali pri kazdem uspechu Talibu, protoze to samozrejmne uskodilo SSSR/Rusku. Bohuzel tehdy to zacalo, odchodem sovetskych vojsk z Afganistanu a globalni nastup/export militantniho islamu/stedre financovany spojenci USA, tedy bohatymi ropnymi/islamskymi staty zalivu/ do uvolneneho prostoru, v Evrope Bosna/Kosovo/Albanie/Makedonie a v "novych"/nezavislych muslimskych republikach post SSSR. Tam ovsem mistni diktatori ty pokusy utopili v krvi, za pomocu ruske armady a Cecensko Rusove rozbombardovali do zakladu/zaplat Marx/. "Humanitarni bombardovani" Srbska si dobre pamatujeme. Takze je nutno "podekovat" americkym soudruhum a jejich exportu "demokracie" do islamskeho sveta. Faktem je, ze prave Iraq/Syria/Libya byly v ramci islamskeho sveta nejvice sekularizovane,protoze tamni diktatori prevzali sovetsky model, ktery praktikuje dusledne odedeleni cirkve/nabozenstvi od statu a plati tam pouze jedno pravo, to svetske. "Diky" americkym soudruhum se tyto staty vratily desitky let zpet do islamskych totalit se vsemi negativy co z toho prameni,vcetne terorismu. Faktem je, ze sovetsky model je jediny ktery dokaze modernizovat Islam v historicky kratke dobe,obvykle uz v druhe generaci se dostavi vysledky.

Cest :-)

Žel, jste na správné stopě.:
Autor: A. Alda Datum: 7.6.2018 10:06

Já si pamatuji, jak jsme v naší oblíbené kavárně s přáteli slavili vstup sovětských vojsk do Afganistánu. Měli jsme z toho radost, neb nám bylo jasné, že nad lstivými Afgánci Sovětský svaz nevyhraje. Dokonce jsme doufali, že se ten výprask, co tam dostanou, promění v jeho pád. A čas ukázal, že jsme doufali oprávněně.

Ovšem když tam poté vstoupili Američani i Evropani a dokonce s naše armádní jednotky, zatrnulo mi převelice, neb je jasné, že to nemůže dopadnout dobře. Nad Afgánci nevyhrál ani Alexandr Veliký.

Dříve bych nikdy nevěřil,:
Autor: A. Alda Datum: 7.6.2018 10:01

že budu tak hluboce souhlasit právě s prof. Kellerem.

Situaci rozebral velice dobře.

Teď ještě by měl doporučit strategii a taktiku české politiky, aby naše země byla té hrůzy ušetřena.

Re: Dříve bych nikdy nevěřil,:
Autor: P. Grigar Datum: 7.6.2018 10:49

..strategie i taktika je z jeho analýzy poměrně přesně odvoditelná, ovšem v současné situaci ještě není možnost její prezentace, natož veřejné diskuse. Chybí k tomu odvaha a v důsledku odkládání budeme nuceni posléze přitvrdit muziku tak moc, až nám z toho dobře nebude.

Přestaneme na kámen odpovídat chlebem... budeme muset.

Re: Dříve bych nikdy nevěřil,:
Autor: O. Zuckerová Datum: 7.6.2018 11:20

Pane Aldo (10.10) - jako bych Váš příspěvek napsala já! Proto už nic nedodávám.

U Kellera zůstane vždy ta otázka:
Autor: M. Prokop Datum: 7.6.2018 10:04

zda říká či píše to, co si skutečně myslí, nebo to, co mu má přinést prospěch (viz jeho členství v KSČ). Snad už je z kočovného Parlamentu natolik zajištěn, aby si mohl dovolit psát co si myslí (ale záruka není).

S článkem naprosto souhlasím:
Autor: A. Pakosta Datum: 7.6.2018 10:16

..a autorovi vzdávám díky.

Dodám jen, že úsilí o světovládu je islámu dáno v jeho svatých textech, a islám se o ni snaží kontinuálně. Zpočátku byl velmi úspěšný, jak vidíme v historii. Pak se však západoevropský civilizační okruh začal bránit čím dál úspěšněji, díky převaze v technologiích i výcviku vojáků. V osmnáctém století začal ústup islámu ze slávy, největší tehdejší islámská mocnost, Osmanská říše, chřadla až uchřadla a byla nahrazena sekulárním tureckým režimem Mustafy Kemala zvaného Ataturk, který se snažil Turecko přiblížit Západu. BOHUŽEL, ukazuje se, že tato změna byla pouze povrchová a dočasná. Islám pouze změnil své bojové metody a dnes má Turecko pod vedením Erdogana nakročeno zpátky k chalífátu a k teokracii ve stylu středověku. Jak se s touto změnou orientace Turecka vypořádá NATO, to ví bůh, EU stále ještě neukončila Turecku přístupový proces ke členství. Islám dobude Evropu dělohami svých žen, jak to předpověděl Muammar Kaddáfí blahé paměti.

Některé evropské státy jsou již dnes na cestě k nevyhnutelné islamizaci, kterou může odvrátit už jen násilný zvrat, a pokud ten nenastane, bude v těchto zemích demokracie zrušena demokratickou cestou - mohamedáni prostě dříve nebo později někde v parlamentních volbách zvítězí. Michel Houellebecq to ve své knize Podvolení popsal velmi výstižně, a jen trochu jinou variantu stejné situace pak popsal náš Luděk Frýbort ve své knize Pod znamením půlměsíce. Doporučuji k přečtení obě!

klobouk dolů:
Autor: P. Sejc Datum: 7.6.2018 10:47

holt levičáky umí přesně popsat zas jen levičák. Analýza opakování třídního boje jinými prostředky a s jinými "třídami" je vynikající

dobrej článek:
Autor: M. Baloun Datum: 7.6.2018 10:50

až na jednu věc. Nechápu to věčné strefování se do Fukujami. Opravdu autor tu knihu četl? A když ne, zná alespoň celý její název?

Re: dobrej článek:
Autor: R. Tesařík Datum: 7.6.2018 12:06

To je naprosto zástupný problém.. Článek je o něčem jiném.

Protimigrantskou kartu drží pevně v rukou SPD,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 7.6.2018 10:53

tu jim jen tak z ruky nevyrazíte, soudruhu europoslanče. Ale volby se vám kvapem blíží, tak sázíte na jistotu strachu ...

Pěkný den.

Re: Protimigrantskou kartu drží pevně v rukou SPD,:
Autor: Z. Lapil Datum: 7.6.2018 11:59

Nevím úplně, co tím chcete říct.

Předpokládám, že nehodláte tvrdit, že je ten článek nějak zásadně nepravdivý. Pokud ho ale máte za vyvolávání strachu (mně připadá pouze jako popis skutečnosti, pokud má pan Keller názor, zda se mu to líbí či nelíbí, nedává to nějak viditelně najevo), pak mám za to, že vám popsaný vývoj není proti srsti. A to se mi nezdá být možné...

Re: Protimigrantskou kartu drží pevně v rukou SPD,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 7.6.2018 15:04

Jediné co tvrdím je, že soudruh europoslanec se snaží hrát kartu SPD. Dodávám, že asi ze zoufalství absence vlastních témat.

Pěkný den.

Re: Protimigrantskou kartu drží pevně v rukou SPD,:
Autor: R. Chodovsky Datum: 7.6.2018 15:36

Zase lžete. Netvrdíte toto "jediné".

K tomu "jedinému" jste dodal tezi o strachu.

Hezký den.

Re: Protimigrantskou kartu drží pevně v rukou SPD,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 7.6.2018 15:53

To je základ té karty.

Pěkný den.

Re: Protimigrantskou kartu drží pevně v rukou SPD,:
Autor: R. Tesařík Datum: 7.6.2018 12:05

I vy jeden ze sedmi statečných.. Keller tu srágoru popsal naprosto přesně... Zkuste nějak podrobněji rozporovat a ne jen vykřikovat agithesla o strachu.

Re: Protimigrantskou kartu drží pevně v rukou SPD,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 7.6.2018 15:09

Já to nerozporuji, ale píšu, že to ukrad SPD.

Pěkný den.

Re: Protimigrantskou kartu drží pevně v rukou SPD,:
Autor: P. Zinga Datum: 7.6.2018 12:58

Pane Svobodo 169, proč nám furt musíte dokazovat, jaký jste blb?

Re: Protimigrantskou kartu drží pevně v rukou SPD,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 7.6.2018 15:06

To jakože Keller před eurovolbami nekrade témata SPD?

Kam se mu poděla témata ČSSD, za které tam sedí?

Pěkný den.

Pan Keller má tento postoj už delší dobu, na rozdíl od:
Autor: P. Vaňura Datum: 7.6.2018 15:29

jiných poslenců, zvolených za ČSSD! O jistém Pochem ani nemluvě...

Re: Pan Keller má tento postoj už delší dobu, na rozdíl od:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 7.6.2018 16:14

Tak bude na kandidátce SPD?