27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Mimořádný stav v ÚstíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 4.6. 2018 23:58, přehled diskusí

Re: K jednomu místu v článku:reakce na pana Kaina:
Autor: B. Novacek Datum: 4.6.2018 23:58

Pardon, omluva panu Bartoňovi, měl jsem samozřejmě na mysli pana Holuba.

Odpusťte, prosím...

Re: K jednomu místu v článku:reakce na pana Kaina:
Autor: B. Novacek Datum: 4.6.2018 23:54

Nejdřív se informujte pane Pressle: nedodrželi z předpisů a zákonů ani prt...a tak jim to kraj zamázl:

https://usti.idnes.cz/modlany-arabove-kolonie-domy-kuvajtsky-developer-fvw-/usti-zpravy.aspx?c=A171011_357265_usti-zpravy_vac2

PS - pokud pan Bartoň vidí v obyčejných lidských obavách o život a rodinu u bílých Evropanů, jen "paniku", je to s prominutím vůl a zabedněný trouba! Až nájezdnické nege-rské hordy vlítnou po Dublinu IV do kdysi krásné Czechie, budu velmi zvědav, jak si s tou svou, ironicky zlehčovanou panikou, poradí!

Re: K jednomu místu v článku:reakce na pana Kaina:
Autor: M. Pressl Datum: 4.6.2018 23:00

Pane Kaine, váš příspěvek je jak opsaný z Radia Jerevan. To, co se děje, ne v Teplicích, ale v jejich okolí, je výsledek chamtivosti a vyčůranosti několika našinců, a Arabové, chcete-li mýuslimové, zde v republice usídlení, pouze využili příležitosti a při dodržování všech našich předpisů a zákonů je zde situace taková, jaká je. Však si zajeďte do Teplic a ptejte se na Modlany.

Re: Ta rodina přeci ale není z Košic!:
Autor: J. Jurax Datum: 4.6.2018 22:38

Ehm ... Luník IX je městská část Košic, ergo přijde-li někdo odtamtud, není chybou říci, že přišel z Košic. Byť to může být trochu zavádějící ...

Re: Ale definici Cikána jste nepodal.:
Autor: J. Jurax Datum: 4.6.2018 22:35

Ehm ... soudíte, že obrat "Cikáni ze Slovenska" označuje celou populaci Slovenska za Cikány?

Já bych si spíš dovolil říct, že tento obrat ozřejmuje kdo - Cikáni, resp. Romové - a odkud - ze Slovenska - přišli.

Re: K jednomu místu v článku::
Autor: V. Kain Datum: 4.6.2018 19:51

A v Teplicích i přes odpor občanů dostali muslimové stavební povolení k výstavbě rodinných domů.Kolik že jsme jich přijali 12?Vláda nám všem nestydatě lže.

Re: Ale definici Cikána jste nepodal.:
Autor: M. Prokop Datum: 4.6.2018 17:59

Ale cikánů z východního i středního Slovenska se sem stěhuje dost. Tak zbytečně neprskejte, nikdo nenapsal, že jsou tam jen cikáni.

Re: Dobrý nápad!:
Autor: F. Navr8til Datum: 4.6.2018 17:55

Vaše doporučení je tak dobré, že to poslanci nikdy neschválí.

K jednomu místu v článku::
Autor: O. Zuckerová Datum: 4.6.2018 17:53

"...paniku během tzv. uprchlické krize, která se ovšem Česku vyhnula." OVŠEM. Jen (si) počkej, zajíci!!

:
Autor: P. Papež Datum: 4.6.2018 16:46

Když cikán žije v Číně, je to čínský cikán, když žije cikán na Haiti, je to haitsky cikán, když žije cikán na Slovensku, je to slovenský cikán. Dá se to pochopit ? (Je to jen nadsázka, aby dotazující se pochopil).

Ale definici Cikána jste nepodal.:
Autor: A. Alda Datum: 4.6.2018 14:18

Na Východním Slovensku žijí Slováci, Poláci, Rusíni a Maďaři. Cikáni jsou tam stejně cizím etnikem jako u nás. Tak přestaňte laskavě urážet obyvatelstvo východního Slovenska zaměňováním za Cikány.

Ten konkrétní dotyčný, co se ze Slovenska přestěhoval:
Autor: P. Vaňura Datum: 4.6.2018 13:20

do Česka a hned dostal sociální dávky pro celou rodinu! O něm se psalo výše a já jsem reagoval!

Jak jsem napsal, ve všech zemích EU (nebo přinejmenším v Česku) by sociální dávky měli dostávat POUZE OBČANÉ! Tím by se potlačila jak "dávková turistika" tak i migrace za dávkami!

Mimochodem, pro tyto účely NEPOVAŽUJI za "sociální dávky" přídavky na děti pro občany z jiných zemí EU, pokud ŘÁDNĚ PRACUJÍ v zemi, která je vyplácí. Pro všeobecnou degeneraci (nejen) GB je typické, že jim vadí jenom toto a ne mnohem větší dávky pro přivadrovalce, kteří nedělají vůbec nic!

Ta rodina přeci ale není z Košic!:
Autor: A. Alda Datum: 4.6.2018 12:47

Kdyby šlo opravdu o Košičany, byli by to pracovití lidé, schopní postarat se o ostatní. Nebyli by žádným nebezpečím pro ostatní.

Nebo snad myslíte, že Košičané dokázali vybudovat své velké město (větší než Plzeň) tím, že vybydlovali byty a házeli odpadky pod okna a zásadně nepracovali?

Re: Především by Cikáni ze Slovenska neměli v Česku:
Autor: A. Alda Datum: 4.6.2018 12:45

Kdo je to cikán?

Hluboce se mýlíte,:
Autor: A. Alda Datum: 4.6.2018 12:44

což zřejmě souvisí s Vaším nedostatečným vzděláním.

Četba antických autorů by Vám určitě pomohla.

Dobrý nápad!:
Autor: P. Vaňura Datum: 4.6.2018 11:32

Především by Cikáni ze Slovenska neměli v Česku:
Autor: P. Vaňura Datum: 4.6.2018 11:30

dostat ANI KORUNU SOCIÁLNÍCH DÁVEK. Žádný neobčan by nikde v EU neměl dostat ani cent sociálních dávek. Další podmínkou je brutální postup policie a soudů proti kriminalitě, násilné a majetkové! A migrantský problém by se vyřešil sám!

Kdo nepracuje ať nejí, nebydlí a jeho potomstvo ať pojde hladem!

Opravdu nevidím, proč by město mělo investovat do bydlení pro nemakačenky!

kdopak si jeste vzpomene na project tzv. holobytu:
Autor: M. Pesat Datum: 4.6.2018 11:08

kdopak si jeste vzpomene na project tzv. holobytu v Prerove, take ta soudruzka primatorka v Moste/nebo Chomutov ?/ si s tzv. neprizpusobivymi dokazala poradit a sahla jim na davky.

Cest :-)

https://www.e15.cz/magazin/tovacovska-nejhorsi-adresa-v-prerove-848895

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 4.6.2018 10:52

Jo, přesně.

Pane Holube,:
Autor: P. Lenc Datum: 4.6.2018 9:44

je dnes zbytečné mudrovat nad tím, kdy se kdysi udělala chyba.Nynějšímu postoji těchto měst se vůbec nedivím, vůbec při dlouhodobé "sociální" politice státu.Nejsem příznivcem názoru, když nepracuješ, umři.Tento názor ale začnu zastávat v okamžiku, kdy se bude vyplácet životní minimum na osobu a pokud to prochlastáš, nebo prohraješ na automatech, tak potom máš smůlu a klidně umři na ulici.Tzv."humanita" musí mít své meze.A podporovat sociální parazity je zločinem na občanech, kteří celý život pracují, nebo pracovali a velice často se jim sociální pomoci nedostane, často proto, že se stydí o ni požádat, nebo proto, že nejsou "Rómy", tzv. "sociálně vyloučení".

Stopka pro sociální turisty a obchodníky s chudobou:
Autor: F. Navr8til Datum: 4.6.2018 9:18

Tady přece nejde o nějakou politiku sociální bydlení. Je to tah za sociálnímu dávkami a majitelé zchátralých ubytoven působí jako náboráři těchto tahů. Prvním krokem k omezení výplaty všech nepojistných sociálních dávek by měla být podmínka alespoň pětiletého sociálního pojištění v české republice.

A není pes zakopán:
Autor: J. Schwarz Datum: 4.6.2018 8:38

ve skutečnosti, že tu vyplácíme sociální dávky desetičlenné "rodině z Košic"? Z jakého titulu?

Rozšiřování no-go zón:
Autor: M. Klas Datum: 4.6.2018 8:19

Asi si neuvědomujete, že tyhle "vyloučené lokality" se snadno rozšiřují a pokud bude omezení platit jen v části města, velmi rychle se obyvatelé přestěhují jinam.

:
Autor: I. Schlägel Datum: 4.6.2018 8:08

Pokud budou příspěvky státu sníženy například na 40% současné výše, klesnou i ceny nájmů ve zmíněných lokalitách. Nikdo jiný než současní "nájemci" si ty "byty" nepronajme. Stát ušetří. To by ovšem nebyl stát, aby ten systém nedovedl do absurdní současného stavu. Že by příspěvky na bydlení měly mít nějaký časový strop je rovněž zřejmé. Spoluobčané z Košic by si asi cestu rozmysleli. Kanaďané to umí, my ne.

Co je na tom špatně?:
Autor: V. Heidlerová Datum: 4.6.2018 7:59

Gheta jsou a budou, protože se vždy určitá část občanů sama vyděluje ze společnosti a žije odlišným rytmem života. Snad má stát nástroje, jak nepřijímat cikány ze sousedního státu a neposkytovat jim výhody jako občanům vlastním, i když si je ani jeden ani druhý nezaslouží. Samosprávy měst a obcí dle mého mínění mají právo rozhodovat o takovýchto postupech, když nekoná stát. Jednoho dne se dočkáme, že občané vytvoří ozbrojené bojůvky, nenajde-li se řešení. Náznaky tu už jsou. Proto ať obce svobodně rozhodují.

Autor nechápe nebo mlží:
Autor: E Kocourek Datum: 4.6.2018 6:05

Když si spekulant ten barák KOUPÍ a posléze zlikviduje, je to relativně dobré. špatné je, když si podporoví spekulanti kupují jednotlivé byty v normálních domech, nastěhují do nich verbež na podporách a tak posléze zlikvidují celý dům. ////

Kdo za to může? Stát se svou "sociální" politikou, který PLATÍ lumpům za vybydlování bytů a domů. A lumpové poslanci, kteří schvalují zákony podporující spekulanty. Lze předpokládat, že ti spekulanti jsou přímo ti poslanci nebo jejich příbuzní nebo kamarádi. ////

Řešení? Stačilo by upravit zákon tak, aby s vyplácením podpory muselo souhlasit i sdružení majitelů a nájemníků bytů. ////