24.3.2019 | Svátek má GabrielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PARKOVÁNÍ: Čím nás to, Praho, trestáš?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 1.6.2018 1:55, přehled diskusí

Re: Věčný problém s parkováním.:
Autor: J. Jurax Datum: 1.6.2018 1:55

No, víte, v době, kdy se sídliště projektovaly a stavěly, bylo jedno auto víc jak na tři rodiny.

Bydlím na malém sídlišti projektovaném na sklonku sedmdesátých let a dostavěném na sklonku let osmdesátých. Problémy s parkováním jsou tak posledních 10 až 15 let - když se sídliště dostavělo, parkoviště bohatě stačila.

Architekti a projektanti stěží mohli předpokládat politické změny na sklonku osmdesátých, prudký nárůst počtu automobilů daný tím, že osobní auto je dnes dostupné téměř každému. Vládnout tu bolševici, parkoviště by stačila furt ...

:
Autor: P. Papež Datum: 31.5.2018 19:48

S nenazranosti mocipanu na radnicich je i ukázka, kdy ve Stresovicich se v dohledu Hradu nesmel ani snizit živý plot, aby se nenarusil pohled na Hrad, radní klidně odsouhlasili zbourání vily z třicátých let (údajně v havarijním stavu, který samozřejmě nebyl ani trochu havarijní) jednomu z Kellnerovych právníků. Ukazka prace, zrejme dobre zaplacene, zastupitelu v Praze 6.

Re: Ovšem, paní Kozumplíková, proč chodíte kolem horké kaše?:
Autor: V. Kain Datum: 31.5.2018 16:48

Pane Lepko,naprosto přesná analýza.

Nesmysl.:
Autor: M. Gavlák Datum: 31.5.2018 12:59

Většina P+R parkovišť není nikdy obsazená (například to u nás na Skalce je vždy poloprázdné, nikdy jsem ho nezažil obsazené). Parkovné je nízké, MHD v dosahu. Každý má možnost se dostat MHD kamkoli. Není jediný důvod podporovat vjezd tisíců aut do města, v němž se už skoro nedá dýchat. V civilizovaném světě se snaží auta z center měst dostat pryč.

Re: Já myslím,:
Autor: J. Lepka Datum: 31.5.2018 11:44

Ono by stačilo uveřejnit RZ aut úředníků Magistrátu. Ovšem jednak je to komplikované ale řešitelné, jednak GDPR. Venkoncem proto to všichni tak intenzívně prosazují.

Re: Zkrátíme to. Já myslím,:
Autor: J. Lepka Datum: 31.5.2018 11:41

Nereálné. Dnes nepoznáte, zda v autě jede pražák nebo jen auto od pražáka koupil. DTTO opačně.

Re: Věčný problém s parkováním.:
Autor: J. Lepka Datum: 31.5.2018 11:40

Jen pro úplnost, bolševici postavili sídliště s parkovací kapacitou tak cca 1/3, to jest bytů je asi třikrát víc, než parkovacích míst, nehledě na fakt, že v rodině může a obvykle už i je víc aut, než jedno. Přesto je blbci stále volí.

Re: Modré zony fungují. :
Autor: J. Lepka Datum: 31.5.2018 11:36

Hezký závazek. Otázkou je, zda to má být další politický turista.

Ovšem, paní Kozumplíková, proč chodíte kolem horké kaše?:
Autor: J. Lepka Datum: 31.5.2018 11:35

Jistě musíte sama vědět, že smysl existence pražských úředníků není sloužit zájmům svých občanů, tedy chlebodárců, ale neohrozit svou pozici, nejlépe na sebe upozornit své nadřízené nějakou akcí, která přinese do kasičky nemalý obolus ( to je celý smysl modrých zón), který pak bude možné rozpustit v prémiích a odměnách, ne nějaké výdaje a náklady na parkovací domy či podzemní garáže, ty začnou přinášet až bude dotyčný v penzi a to se větší kanceláře a dalších podřízených už nedočká.

To je základní problém a ten nevyřeší ani potenciální defenestrace. Dokud se budou na Magistrátě hrát politické tanečky a mezi nejužší vedení budou voleni i jedinci jejich patriotismus bude vyjádřen jen a pouze bankovkou s obrázkem Hradčan, nikdy k zásadní změně nedojde.

Re: Zkrátíme to. Já myslím,:
Autor: I. Vermis Datum: 31.5.2018 10:16

Proč pro všechny, stačilo by jen pro pražská auta...

kdyz uvazime, soudruzi, kolik se za tech cca 30 let rozkradl:
Autor: M. Pesat Datum: 31.5.2018 10:13

kdyz uvazime, soudruzi, kolik se za tech cca 30 let rozkrado/jenom v Praze, tak podzemnich parkovist/parkovacich domu/P+R mohlo byt v Praze dost pro celou EU. Parkovani/automobilismus je problem ve vsech velkych mestech na svete.Dokonce i na panelakovych sidlistich, ktera jsou obvykle na ukraji, tak tam dnes je s parkovanim problem a ani tam se podzemni parkoviste nestavela. Druha vec je samozrejmne nenazranost radnic a klotovych rukavu, resp. korupce/klientelismus, kdy mesto "pronajme" vyhodne pozemky "spratelenym subjectum" , ty uctuji trzni parkovne a o vyvar se sabnou. Prijde mi docela divne ze i nova vystavba ve velkych mestech neni podminena/stavebni povoleni/ vystavbou podzemnich parkovist. Ja vim ze je to drahe, ale resi to problem v perspektive desitek let.

Cest :-)

Re: Já myslím,:
Autor: A. Nikoloki Datum: 31.5.2018 9:17

Tak to klidně dám těch 10 kKč za RZ "X53Y37VV" ;-) ...

Re: Modré zony fungují. :
Autor: M. Prokop Datum: 31.5.2018 9:16

Musíme, snažím se o to už dlouho. A marně.

Modré zony fungují. :
Autor: J. Pražák Datum: 31.5.2018 9:10

Peníze cinkají nejen do obecních pokladen. A o to radním šlo.

Praha pronajímá soukromníkům přes 40 pozemků, kteří na nich provozují placená parkoviště. Přece jim nebudou kazit kšefty a na magistrátu nebudou kvůli tomu mít chudé vánoce.

P+R na okrajích Prahy IPR dle svého "strategického plánu" plánuje postavit do r. 2030.

Musíme si zvolit schopnější zastupitele.

Věčný problém s parkováním.:
Autor: J. Macků Datum: 31.5.2018 9:01

Naši moudří předci vystavěli velkorysé komunikace (na svou dobu), které měly umožnit bezproblémovou dopravní obslužnost osídlených území. Po nástupu automobilismu tyto prostory zabrali bezúplatně automobilisté, samozřejmě hlavně ti co v místě bydlí, dnes si říkají rezidenti, kteří si vymohli za symbolický poplatek právo tato místa pro své automobily zabírat. Popírá se s tím původní účel komunikací, což je dopravní obslužnost, takže návštěva, řemeslník, pedikér, lékař a další, nerezidenti mají problém. Rezidenti mají na rozdíl od nerezidentů volební právo, takže radnice shodně ve všech větších místech začali zavádět modré zóny. Je to relativně levné, ale nic to neřeší, jen odsouvá. Problém není v návštěvách, ale v rezidentech. Pokud nemá tento zajištěno parkovací místo za tržní parkovné (ne ten symbolický poplatek dotovaný ostatními spoluobčany) neměl by mít možnost automobil v blízkosti bydliště zaparkovat. Že to bez parkovacích domů to nepůjde je zjevné.

Ale zóny přece...:
Autor: R. Dubravský Datum: 31.5.2018 9:00

...svůj účel plní, a výborně. Tím účelem bylo lidi okrást a znemožnit jim život ve městě. A to se podařilo.

Re: Já myslím,:
Autor: M. Prokop Datum: 31.5.2018 8:40

Oplátkou v Praze totéž pro SPZ se "S"?

Zkrátíme to. Já myslím,:
Autor: P. Dvořák Datum: 31.5.2018 8:31

že by pomohlo, kdyby se obce nejen ve středočeském kraji dohodly a zakázaly parkování pro všechny.

Já myslím,:
Autor: F. Kusák Datum: 31.5.2018 8:21

že by pomohlo, kdyby se města a obce ve středočeském kraji dohodla a zakázala parkování pro všechny, kteří tam nemají bydliště. Placená parkoviště by pak udělala na okraji mimo město. Ať se pražáci projdou. A když jedou na houby a parkují, kde se dá, tak bych jim ty služebáky nechal odtáhnout, a to dost daleko od místa, kde je opustili.