21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PARKOVÁNÍ: Čím nás to, Praho, trestáš?Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 3, poslední: 1.6.2018 1:55, přehled diskusí

Věčný problém s parkováním.:
Autor: J. Macků Datum: 31.5.2018 9:01

Naši moudří předci vystavěli velkorysé komunikace (na svou dobu), které měly umožnit bezproblémovou dopravní obslužnost osídlených území. Po nástupu automobilismu tyto prostory zabrali bezúplatně automobilisté, samozřejmě hlavně ti co v místě bydlí, dnes si říkají rezidenti, kteří si vymohli za symbolický poplatek právo tato místa pro své automobily zabírat. Popírá se s tím původní účel komunikací, což je dopravní obslužnost, takže návštěva, řemeslník, pedikér, lékař a další, nerezidenti mají problém. Rezidenti mají na rozdíl od nerezidentů volební právo, takže radnice shodně ve všech větších místech začali zavádět modré zóny. Je to relativně levné, ale nic to neřeší, jen odsouvá. Problém není v návštěvách, ale v rezidentech. Pokud nemá tento zajištěno parkovací místo za tržní parkovné (ne ten symbolický poplatek dotovaný ostatními spoluobčany) neměl by mít možnost automobil v blízkosti bydliště zaparkovat. Že to bez parkovacích domů to nepůjde je zjevné.

Re: Věčný problém s parkováním.:
Autor: J. Lepka Datum: 31.5.2018 11:40

Jen pro úplnost, bolševici postavili sídliště s parkovací kapacitou tak cca 1/3, to jest bytů je asi třikrát víc, než parkovacích míst, nehledě na fakt, že v rodině může a obvykle už i je víc aut, než jedno. Přesto je blbci stále volí.

Re: Věčný problém s parkováním.:
Autor: J. Jurax Datum: 1.6.2018 1:55

No, víte, v době, kdy se sídliště projektovaly a stavěly, bylo jedno auto víc jak na tři rodiny.

Bydlím na malém sídlišti projektovaném na sklonku sedmdesátých let a dostavěném na sklonku let osmdesátých. Problémy s parkováním jsou tak posledních 10 až 15 let - když se sídliště dostavělo, parkoviště bohatě stačila.

Architekti a projektanti stěží mohli předpokládat politické změny na sklonku osmdesátých, prudký nárůst počtu automobilů daný tím, že osobní auto je dnes dostupné téměř každému. Vládnout tu bolševici, parkoviště by stačila furt ...