25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Svoboda slova jen pro vyvolené?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 75, poslední: 30.5.2018 23:15, přehled diskusí

Jen bych připomenul, že:
Autor: D. Stirský Datum: 30.5.2018 20:34

slavnou Zahradu rajských potěšení od H. Bosche, kde jsou obrázky naháčů s květinami v zadku a různé jiné obscénnosti, mělo ve svých komnatách Jeho katolické veličenstvo Filip II. A ten rozhodně byl elitou avšak politicky korektní nikoli.

No A ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2018 23:13

Výborný článek:
Autor: E. Kovářová Datum: 30.5.2018 19:48

Mluvíte mi z duše! A navíc, zajímala by mě také "vyváženost v ČT", neboť ve zprávách na 24 v 22,00 mohl vystoupit režisér Rychlík, ale slova z druhé strany jsem čekala marně! Proč? Proč nedostal slovo také někdo z odpůrců hry? To se totiž nehodilo ČT do krámu, aby dala prostor i Slušným lidem. Mimochodem jim děkuji, byli tam i za mě, a jestli jsem kvůli tomu prosťáček či fašista, tak se k tomu hrdě hlásím!

Souhlas, i za mě tam byli.:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2018 23:12

V tom představení šlo jen a jen o provokaci.

Já si nemyslím, :
Autor: P. Zinga Datum: 30.5.2018 19:16

že hra rozděluje národ na dvě poloviny (kolik polovin by mělo být?), to by znamenalo, že půlka lidí hru schvaluje. Z mého okolí je jasné, že jich tolik není, takže o "půlení" národa nemůže být řeč.

Srovnání:
Autor: V. Lunák Datum: 30.5.2018 16:25

nedává smysl. Ten rozdíl, zda se provokativní akce realizuje na veřejnesti, či pro platící publikum v divadle, je poměrně dosti zásadní.

Jinak celkem pobavila teze, že každé etnikum, rasa či národ si hájí to své. Pokud ztotožňujete národ s národním státem, tak tam to lze s ohledem na státní moc uvažovat, nicméně v případě etnika či rasy obecně, se jedná o naprosto prázdné a nesmyslné tvrzení. S výjimkou v zásadě nízkého procenta úchylných jedinců, kteří žijí tím, že se považují za člena nějakého etnika či rasy, tuto charakteristiku (navíc mnohdy velmi subjektivní) lidé běžně nevnímají a současně nemají jako celek žádné nástroje proto, aby si hájili cosi, co by považovali za své (přičemž to své s ohledem na řečené ani neexistuje).

Re: Srovnání:
Autor: P. Zinga Datum: 30.5.2018 19:18

Pane Lunáku, Vy jste spadl z Měsíce anebo si Vás někdo vymyslel? V každém případě se presentujete jako úchylák z normálu, protože drtivá většina normálních lidí o sobě ví, jaké je rasy a národnosti.

Že na to uúsilovně nemyslí, neznamená opak. Je to samozřejmost.

Re: Srovnání:
Autor: V. Lunák Datum: 30.5.2018 19:25

Vědět o nějaké charakteristice a vnímat něco jako charakteristiku, která mě snad předurčuje k nějakému konkrétnímu vědomému jednání, jsou opravdu různé věci a opět s tím nijak nesouvisí, zda na něco usilovně myslí, či nikoliv, analytiku.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2018 23:14

Náboženství je opium lidstva !!!:
Autor: F. Netopil Datum: 30.5.2018 16:11

S komunisty v naprosté většině názorů nesouhlasím, ale v tomto případě mají pravdu. A je třeba zdůraznit, že to platí pro KAŽDÉ náboženství. Vezmeme-li v úvahu co autor u muslimů obdivuje (jak sám píše), musíme dojít k názoru, že radikální islamisté jsou vlastně jen islámská varianta našich "Slušných lidí" ! Možná by se oba tyto druhy "slušných lidí" měly spojit ve svém spravedlivém rozhořčení a společně bojovat proti bezbožné chátře, která se dostatečně neklaní jejich modlám. Zvláště uvědomíme-li si že hanobení postavy Ježíše ve hře není jen útokem na křesťanství, ale i na islám, neboť muslimové považují Ježíše za proroka Alláhova.

Re: Náboženství je opium lidstva !!!:
Autor: P. Zinga Datum: 30.5.2018 19:23

Jestli považujete tahání vlajky z pí*i za umění, tak Vám není pomoci.

Předpokládám, že se Vám ta sra*ka líbí, jinak byste se tolik nerozčiloval.

Já jsem ateista od 14 let. Z poznání a vlastní vůle. Na katolické vsi.

PROBOHA !:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2018 23:15

Ať si každý předvádí, co chce, ale ZA SVÉ!:
Autor: J. Chaloupka Datum: 30.5.2018 16:04

Konec dotacím.

Recenze:
Autor: J. Uzel Datum: 30.5.2018 15:43

http://www.svetadivadlo.cz/cz/nasili

Díky za článek. Souhlasím.:
Autor: M. Moravcová Datum: 30.5.2018 11:46

Hoši, děkujeme, že jste na to pódium za nás vylezli. Udělali jste dobrou věc http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=31739

Bouře ve sklenici vody autore.:
Autor: M. Valenta Datum: 30.5.2018 11:19

Když se Ježíš dokázal vyrovnat s Osvětimí, tak zkousne hravě i divadelní představení v Brně včetně svatého rozhořčení Slušných lidí.

Tržní řešení:
Autor: M. Pivoda Datum: 30.5.2018 11:42

Vůbec nejlepší by bylo, kdyby lidé/zákazníci na to představení nechodili, to představení by přirozeně ekonomicky odumřelo, a pak by nemuseli zasahovat "slušní lidé".

Re: Tržní řešení:
Autor: M. Moravcová Datum: 30.5.2018 12:00

ale vždyť dostává dotace. Je to marný, je to marný, je to marný.

moje zkusenost s modrobolseviky, soudruzi:
Autor: M. Pesat Datum: 30.5.2018 10:30

moje zkusenost s modrobolseviky, tzv. ceskymi "pravicaky", soudruzi, je takova, ze jde z drive vetsiny, mineno cca 99% o naproste IDIOTY/vyplachle ideologicke gumicky. Docela by me zajimalo, kde soudruh Provaznik/autor prisel na ty neomarxisty jako viniky soucasne mizerie zapadniho sveta a politicke korektnosti tzv. elit ve vztahu k islamu/muslimum. Zklamu vas, soudruzi, byli to marxiste/komuniste kdo dokazal modernizovat/kultivovat islam, obecne nabozenstvi.Soudruzi v SSSR jednoduse rekli panbickarum/muslimove vcetne, ze nabozenstvi je privatni zalezitost kazdeho vericiho a nema co pohledavat ve verejnem prostoru=chces verit v boha na to jsou kostely/mesity ale chran Marx tahat nabozenstvi do svetskych zalezitosti, to s tebou zatocime a take zatocili, jak s krestany tak s muslimy. Takze zadne nabozenstvi ve skole, v pripade Islamu tzv. madrasy/skoly Islamu. Stejny model obslahl soudruh Mustafa Kemal/Ataturk a zatrhl tipec politickemu islamu v Turecku. V obou pripadech se postupovalo metodami vice jak tvrdymi. Uplne stejne zametli ceskoslovensti komuniste s cirkvi/panbickari po unoru 1948, koneckoncu ani soudruh Masaryk se s Vatikanem/cirkvemi moc nekamaradil a co vim, tak CR dodnes nema s Vatikanek smlouvu/tzv. concordat . Jeste pripomenu soudruhum z party Lzi a Nenavisti causu tech soudruzek z ruske "rockove skupiny" Pussy riot a jejich souloz v chramu soudruha Krista spasitele, jak se kvuli tomu poradal medialni hon na soudruha Zemana. Jinak s vyznenim clanku do znacne miry souhlasim, ale nehazel bych vinu na neomarxisty, nybrz na vlastni blbost, kdyz dovolimu politickym korektcnikum aby komplet ovladli mainstream media a verejnopravni media a poradali medialni hony na lidi jinych nazoru, pod heslem svobody slova, podle "pravidla" rovnych a "rovnejsich".

Cest :-)

Re: moje zkusenost s modrobolseviky, soudruzi:
Autor: o. istvanfy Datum: 30.5.2018 17:24

Myslím, že autor požil výraz "neomarxista" ako nadávku. A tam sa nadsádzka toleruje.

Re: moje zkusenost s modrobolseviky, soudruzi:
Autor: V. Holeček Datum: 30.5.2018 17:45

Nemám rád neomarxisty a jim podobné ! Mám rád náš český národ a naše tradice a nikdy jinak !

Halík::
Autor: J. Václavíková Datum: 30.5.2018 10:21

„Když mne někteří žádali, abych se ‚veřejně pobouřil‘ nad hrou Vaše násilí, naše násilí, odpověděl jsem, že zásadně neodsuzuji nic, co neznám. Pak jsem na rozdíl od ‚pobouřených‘ celou hru – nejen vytrženou scénu či jednu fotografii – dvakrát v záznamu viděl a přemýšlel o ní. Nejdřív se mi zdálo, že jde jen o lacinou blasfemii typu hloupých a cynických obrázků v Charlie Hebdo, zas jednu ze záměrných provokací, které pak finančně profitují z té laciné reklamy, kterou jí dělají ‚pobouření‘,“ říká Halík.

„Pak jsem snad pochopil – na rozdíl těch od protestujících – smysl té hry: chce drastickými prostředky vykřiknout: Podívejte se, v jak šíleném světě žijeme! V té hře vůbec nejde o ‚Ježíše znásilňujícího muslimku‘, nýbrž o protest proti světu, v němž se vše – i svaté symboly náboženství – zneužívá k rozdmychávání nenávisti jedněch proti druhým. Mně se představení také ‚nelíbilo‘, ale cílem ‚cool theatre‘ není se líbit a bavit, nýbrž provokovat k myšlení.“

Re: Halík::
Autor: J. Vlček Datum: 30.5.2018 11:12

Lze vymyslet hnusnější pobídku k myšlení, než je tato hra, paní Václavíková? Hlavně, že ve vás, coby pracovnici takové organizace, jako je neziskovka, najde pan Halík vždycky zastání. Mimochodem, to píšete v pracovní době, nebo jste si na to vzala dovolenou?

Re: Halík::
Autor: J. Uzel Datum: 30.5.2018 13:16

Šílenost světa lze vyjádřit jistě i jinými prostředky, než vytahováním vlajky z přirození ap. Zde chtěl autor, dle mého názoru, především ukázat, že muslimové jsou oběť a ne původci této šílenosti. A pokud chtěl autor sdělit něco kolonialistickému Západu, tak na Zelňáku trochu zabloudil.

Muslimové jsou příčinou věršiny zla v historii!:
Autor: P. Vaňura Datum: 30.5.2018 14:52

Stačí si přečíst dějiny! Takovéto hry mají za cíl zfalšovat historii, udělat z pachatelů oběti!

Re: Muslimové jsou příčinou věršiny zla v historii!:
Autor: F. Netopil Datum: 30.5.2018 16:20

Váš názor, pane Vaňuro, lze lehce dokázat, že ano? Až do sedmého století našeho letopočtu zde na Zemi vládl klid a mír, lidé i národy se navzájem milovali a spolupracovali a to všechno až do té doby než vznikl islám. Tak jste to myslel ? A Vy sám, četl jste někdy nějaké dějiny ? A četl jste vůbec někdy něco ?

Re: Muslimové jsou příčinou věršiny zla v historii!:
Autor: M. Drašner Datum: 30.5.2018 19:33

Musím se p. Vaňury zastat: do vzniku islámu neexistoval náboženskopolitický systém, který by zcela plánovitě vymazával předchozí kultury, které dobyl (snad až částečně na Čínu, která se tako s "ne-hanskými" etniky nikdy nemazala). Ale takhle plánovitě asi ne, Stačí si přečíst, co jsou schopni muslimští "akademici" tvrdit o Jeruzalému.

Re: Muslimové jsou příčinou věršiny zla v historii!:
Autor: J. Sova Datum: 30.5.2018 21:24

Dt 20,13 Až ti je Hospodin, tvůj Bůh, vydá do rukou, pobiješ v něm ostřím meče všechny osoby mužského pohlaví. Ale ženy, děti a dobytek i vše, co bude v městě, všechnu kořist z něho si ponecháš jako lup. Budeš užívat kořisti po svých nepřátelích, kterou ti dal Hospodin, tvůj Bůh. Tak naložíš se všemi městy od tebe velice vzdálenými, která nepatří k městům těchto pronárodů zde. Ale v městech těchto národů, které ti dává Hospodin, tvůj Bůh, do dědictví, nenecháš naživu naprosto nikoho. Zničíš je jako klaté, Chetejce, Emorejce, Kenaance, Perizejce, Chivejce a Jebusejce, jak ti přikázal Hospodin, tvůj Bůh.

Re: Halík::
Autor: P. Princ Datum: 30.5.2018 16:06

Na rozdíl od Msgr. Halíka jsem přesvědčen, že v žádném šíleném světě nežijeme. Šílený svět tu byl, když jej ovládali šamani Halíkova typu, ale to je pryč. Dnešní svět je pravděpodobně ten nejšťastnější vůbec - alespoň v naší evropské civilizaci.

Ano, pane.:
Autor: A. Alda Datum: 30.5.2018 9:43

Já jsem tím velice pobouřen.

Mne ať si klidně urážejí, ale Ježíše mají nechat na pokoji. On vědomě a dobrovolně obětoval svůj život, nikdy nikomu v ničem neublížil, hlásal lásku a podle zákona lásky se celý život choval.

Sebe bránit nemusím, ať si mne klidně urážejí a nadávají mi, ale Ježíše bránit prostě musím.