18.6.2019 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KULTURA: Je Andrea Bocelli operním zpěvákem?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 18.5. 2018 16:56, přehled diskusí

Re: Zvláštní, ten průmerný zpěvák:
Autor: V. Bok Datum: 18.5.2018 16:56

No, starý jsem bohužel až příliš. Nicméně musím říci, že dobrý zpěvák není jen rozsah či technika. Je to něco v osobnosti, něco zajímavého v hlase a pod. Připomínám třeba příklad zpěváka s fenomenálním hlasovým rozsahem, skvělou technikou který se v operním žánru vůbec nechytil. Byl prostě příliš "studený". Znali jsme ho pod jménem Ivan Rebroff...

Je to tak:
Autor: F. Michek Datum: 17.5.2018 22:10

Mikrofon a fistule tam je vždy. To již vím dávno. Krásně zpívá, ale prostě je to tak jak píšete.

Nejsem povolán abych s vámi polemizoval, zpěvák jsem nikdy :
Autor: J. Lepka Datum: 17.5.2018 13:00

nebyl, ale z divadla mám zkušenost, že i u zpěváků, jako ostatně u všech umělců, hraje velkou roli sebedůvěra. Znám případ, kdy zpěvák jako sólista intonoval sice čistě, ale tzv. malým hlasem, takže zvukaři byli zvyklí mu pomáhat mikroportem. A pak to překvapení, když v duetu měl mikroport jen pro parádu a přesto partnerka skoro nebyla slyšet.

je kvalita populární?:
Autor: T. Hraj Datum: 17.5.2018 12:12

V populární hudbě je zcela běžné, že kvalita (hudební) není vůbec podmínkou úspěchu. Nijak to nekritizuji. Charizma, styl, autenticita mohou být zrovna tak právě to podstatné.

Naopak bývá někdy vlastně s podivem, že kromě veškerých laciných, povrchových, nepodstatných detailů, které jsou většinou předmětem histerie a šílenství médií či fanklubů, mají někteří umělci současně i vynikající hudební kvalitu, která tak nebývá širokou veřejností rozpoznána. Zářným příkladem byli například The Beatles nebo u nás Banjo Band Ivana Mládka.

Bocelliho naposlouchaného nemám. Ale autor má rozhodně pravdu, že ve vážné hudbě se nedestatek hudební kvality pardonovat nedá.

Je pozvánka reklama (trochu OT):
Autor: Z. Lapil Datum: 17.5.2018 10:55

27. května (neděle), 18:00 hod, kostel sv. Vojtěcha v Praze 1 (Vojtěšská/Pštrossova). Pod záminkou 100. výročí úmrtí J. B. Foerstera tu bude provedeno jeho Stabat Mater a Dvořákova Mše D-Dur Lužanská.

Obojí pro sbor, sóla a varhany. Příjemná melodická muzika, zvlášť vhodná pro posluchače - začátečníky.

Drb: na TYHLE varhany hrával v letech 1874-1877 sám mistr Dvořák, byv tou dobou zdejším varhaníkem.

.

Re: Rozdíl:
Autor: Z. Lapil Datum: 17.5.2018 10:45

Nemyslím, že by se jednalo o neomalenost. Je-li A. Bocelli dobrý muzikant - a to on, je, jinak by dlouhodobě neplnil sály ani s nejlepším píár - a prošel-li nějakým "formálním" školením - a to prošel, jinak by ani zdaleka nezpíval, jak zpívá - tak tohle všechno ví.

A je znakem dobrého řemeslníka v JAKÉMKOLIV oboru, že svá technická omezení dokáže před svými zákazníky - co jiného jsou posluchači v sále - obejít a utajit.

Podotýkám: jestli se pohybujete kolem táboráků, zpívacích hospod nebo podobného echt amatérského muzicírování, jistě čas od času potkáte člověka, který je "nejlepší", přestože toho při bližším průzkumu vlastně moc neumí. "Pouze" tu trochu, co umí, používá naprosto skvěle.

Vlastní historka řemeslnická. Jsme na pradávné střeše, koukáme na VELMI neobvyklé řešení krovu. Co tím naši geniální předkové asi sledovali? Došlo mi to prvnímu: Pánové, oni prostě neměli dost dlouhé trámy. - A víš, že budeš mít pravdu?

Re: Zvláštní, ten průmerný zpěvák:
Autor: Z. Lapil Datum: 17.5.2018 10:26

Nemyslím, že to by byl nějaký extra argument. Já zpíval v Lucerně i v Rudolfinu, a to jsem proklatě horší zpěvák, než Bocelli. Pravda, nejsem sólista :-).

Naopak argumentem mohlo být, že A. Bocelli je prokazatelně dobrý showman, což je na akci typu Pohřeb Osobnosti potřeba, a hlavně - možná zpívá pod tónem (je snadné tak činit a ještě snazší to nezkušenému posluchači zatajit), ale jako popularizátor v oboru je skvělý. Připomínám, že i obyčejní popularizátoři čehokoliv jsou vzácné zboží.

Re: Zvláštní, ten průmerný zpěvák:
Autor: I. Vermis Datum: 17.5.2018 4:46

až budeš starší, přijdeš na to, že na tom nemusí být vůbec nic divného, nic k nepochopení...

Rozdíl:
Autor: I. Vermis Datum: 17.5.2018 4:45

mezi upřímností a neomaleností je opravdu velmi mlhavý ... protože si toto dotyčný nemůže přečíst, a ostatně, i kdyby mu to někdo přečetl, stejně by nerozuměl, lze to brát jako upřímnost. Konec konců, je-li to pravda (to si se svým sluchem netroufám posoudit), kdyby si to přečíst mohl, asi by nebyl důvod to psát...

Zvláštní, ten průmerný zpěvák:
Autor: V. Bok Datum: 17.5.2018 4:27

zpíval na pohřbu Pavarotiho

:
Autor: P. Eugel Datum: 17.5.2018 4:26

Děkuji! Sedne to jak zadek na nočník.

:
Autor: P. Eugel Datum: 17.5.2018 4:26

Děkuji! Sedne to jak zadek na nočník.