22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÍRÁN: Eurovazby v ohroženíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 17.5.2018 21:52, přehled diskusí

Já si myslím, po přečtení zdejší diskuse, že :
Autor: J. Kanioková Datum: 17.5.2018 21:05

největší problém v současnosti je ve změně pojmů - že se v tom přestáváme levou zadní orientovat. Já to tak cítím, proto jsem teď hledala jasné vyjádření, co které "hnutí" či "ideologie", či pojem, trend ve skutečnosti přesně znamená. Zřejmě to nebude mít s článkem p. Kechlibara až tak moc společného, ale možná se nám budou líp identifikovat některá vyjádření, pojmy.

Jan Zahradil: Třetí frontová linie pravice - http://forum24.cz/treti-frontova-linie-pravice/

František Mikš: The Road to Somewhere – program pro konzervativní pravici - http://forum24.cz/the-road-to-somewhere-program-pro-konzervativni-pravici/... (Cesta někam: Populistická vzpoura a budoucnost politiky)

Je to poprvé kdy p. Kechlibarovi nerozumím:
Autor: R. Fiala Datum: 17.5.2018 12:22

Staví se totiž k mému podivu v americko-evropském sporu na americkou stranu. Nebo je v tom skryta tichá vazba na Izrael? Chápu všechny jeho výhrady a upozornění na perverzní ideologii unijních multikulturistů a pseudoliberálů. Ale ve zmíněném euroatlantickém sporu či rozporu vždy musíme zůstat rozumem i srdcem Evropany. A dokonce nám geograficky, historicky, kulturně, etnicky aj. budou bližší Rusové než etnická směsice tvořící tzv. americký národ

Re: Je to poprvé kdy p. Kechlibarovi nerozumím:
Autor: V. Novák Datum: 17.5.2018 13:15

Nevím jak je to s idejemi - ale evropská a ruská ekonomika se mohou doplňovat, zatímco EU a USA prostě jsou a budou konkurenti.

Re: Je to poprvé kdy p. Kechlibarovi nerozumím:
Autor: J. Jurax Datum: 17.5.2018 21:17

Ehm ... což ovšem nevylučuje, aby se EU a USA ekonomicky doplňovaly a ruská ekonomika byla té EUropské konkurentem.

Re: Je to poprvé kdy p. Kechlibarovi nerozumím:
Autor: V. Povolný Datum: 17.5.2018 13:17

pro změnu zase nerozumím já vám. Musíme? A proč bychom museli? Srdcem, tedy citem snad. Ale rozumem? I když rozum říká něco jiného?

No, možná vám budou Tataři a Čukčové:
Autor: F. Houžňák Datum: 17.5.2018 17:27

kulturně bližší než nějaký Američan z Ohia, jehož pradědeček a prababička přišli řekněme z Moravy nebo Norska, mně ale ne. Právě protože zůstávám rozumem a srdcem Evropan. Máte divnou argumentaci.

Re: No, možná vám budou Tataři a Čukčové:
Autor: J. Jurax Datum: 17.5.2018 21:52

To máte těžký - na druhé straně on takový černoch nebo latinec z Kalifornie, jehož pradědeček a prababička přišli řekněme ze Somálska či Paraguaye Vám zase nemusí být tak kulturně blízký jako Rus od Moskvy či Novgorodu. Neboť přece jen zůstáváte rozumem a srdcem a geograficky Evropan.

Nakonec Inuité z Grónska jsou geograficky Evropané, ale blíž mají spíš k Čukčům než Vám, kdežto mnozí Tataři jsou geograficky Evropané pěkných pár století ... a Albánci nebo Sámové jsou nesporně Evropany též ...

Ono to bude asi komplikovanější ... :-)

V nebezpečí nejsou ani tak Eurovazby, jako vazby EU-USA.:
Autor: V. Novák Datum: 17.5.2018 11:46

Zdá se, že tahle Trumpova iniciativa tak šlápla na kuří oka EU-firmám, že tlačí na politiky a ti s aspoň tváří, že nejsou pod US kuratelou. Macron upozorňuje USA, že by si neměly hrát na ekonomického četníka světa, Merkalína dokonce veřejně tvrdí, že si EU bude muset zvykat na to, že musí fungovat i bez americké záštity, EU jako celek uvažuje o přechodu plateb za íránskou naftu z USD na EURo, což by pro Írán bylo logické opatření...

A k tomu nově otevřený Krymský most, který je mimo jiné 19 km dlouhý prostředník ukázaný USAEU sankcím...

Té fotce se říkalo:
Autor: V. Povolný Datum: 17.5.2018 11:04

defilé hanby, krásný příklad toho, kam až se dá zajít při poklonkování nepřátelským režimům. Snad nás taky něco takového nečeká.

Jo, ta fotka JE na zvracení. :
Autor: J. Kanioková Datum: 17.5.2018 21:13

Holt, jak dokáže feminismus, když má šanci vládnout, rozhodovat, zblbnout svou zemi a její politiku.

Britský žurnalista a spisovatel David Goodhart ve své poslední knize The Road to Somewhere: The Populistic Revolt and the Future of Politics píše o tom, že občany západních demokracií můžeme (samozřejmě s jistou mírou zjednodušení) rozdělit do dvou skupin: na ty, jejichž životy a dovednosti jsou mobilní, tedy globální občany, kteří jsou doma všude a vlastně nikde (tzv. anywheres), a na ty, kteří jsou zakořeněni v konkrétním národě, místě, rodině, společenství a kultuře (tzv. somewheres). Následně ukazuje, jak západní politici už po několik desetiletí upřednostňují první skupinu na úkor té druhé, jak zanedbávají ty, kteří někam patří. Navzdory tomu, že tvoří většinu.

USA udělali chybu:
Autor: Senil Datum: 17.5.2018 9:16

USA tím, že zrušili tuhle smlouvu dále destabilizovali Blízký východ. Bude to vést k vyšším cenám ropy a možná i kválce a další uprchlické vlně. To je to poslední co potřebujeme.

http://www.epshark.cz/clanek/674/bude-tanec-pratele_5

Re: USA udělali chybu:
Autor: K. Janyška Datum: 17.5.2018 9:32

Ta i nejsou v pořádku... Dzp.

Re: USA udělali chybu:
Autor: J. Lepka Datum: 17.5.2018 10:18

Už delší dobu dumám, zda váš nick má nějakou hlubší souvislost s vaším duševním stavem.

Riskantní a podporující islamismus. I když obchod je :
Autor: K. Janyška Datum: 17.5.2018 8:41

největším motorem civilizace, musí se dávat sakra pozor na to, zda jí slouží nebo ne... Dzp.

USA:
Autor: P. Černoch Datum: 17.5.2018 8:04

Skoro až komicky působí snaha Trumpa,přesvědčit KLDR k podobné smlouvě po jeho odstoupení od Iránské smlouvy.

Re: USA:
Autor: Z. Lapil Datum: 17.5.2018 10:00

Skoro až komicky působí přehlížení skutečnosti, že dotyčná smlouva USA-Írán nebyla přinejmenším ze strany USA řádně ratifikována, takže se jednalo spíš o smlouvu Obama - Írán. I když upřímně, já to taky donedávna nevěděl.

Vedení Íránu to ale nejenom vědět mělo, ale i vědělo a Kim není idiot, aby se nepoučil. A i ten - podle některých hlupák - Trump je dost starý na to, aby věděl, co znamená smlouva bez definitivního podpisu.

Re: USA:
Autor: P. Lenc Datum: 17.5.2018 10:51

Pozor pane Černochu, Trump není ani naivní, ani hloupý.Jasně řekl, že jde o denuklearizaci severokorejského režimu.A to si Kim náhle uvědomil a začal kopat.Nic víc, nic míň.A ty tanečky co nyní předvádí jsou jako vždy pouze zástupný problém.

Re: USA:
Autor: R. Gramblička Datum: 17.5.2018 13:17

Trump svým jednáním vaši představy zrovna nenaplňuje. Za Trumpa se v Bílém domě často nejdřív vystřelí od boku, pak se chvíli na twitteru kochají výsledkem, pak se propadá panice a chaosu při pohledu na důsledky, a pak se věci zase napravují. Jako třebas nabídka Rusku, ať si vyšlou do USA nové diplomaty namísto těch vypovězených. :-P

Joo ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.5.2018 21:16

Irán:
Autor: P. Černoch Datum: 17.5.2018 8:00

Zatím to vypadá,že smlouva s Iránem zůstane zachována,tedy kromě odstoupivší USA.

Připomněl bych co smlouvě předcházelo.

https://www.lidovky.cz/dohoda-o-iranskem-jadernem-programu-je-konecne-uzavrena-pjo-/zpravy-svet.aspx?c=A150714_084552_ln_zahranici_rof

Jaderný reaktor v Araku byl zabetonován,obohacený uran odvezený do Ruska a centrifugy pro obohacování uranu byli z větší části odstraněny.

Re: Irán:
Autor: J. Fridrich Datum: 17.5.2018 8:57

Těch středisek je v Iránu něco přes 20 - tedy těch známých - a do všech ani kontroly nechodí, víme....

Re: Irán:
Autor: P. Černoch Datum: 17.5.2018 11:29

Pane Fridrichu chcete snad tvrdit,že je MAAE úplně hloupá?Fridrich ví,že se ve dvaceti střediscích v Iránu připravuje jaderná bomba a nikdo jiný ne?

Re: Irán:
Autor: J. Lepka Datum: 17.5.2018 10:16

Jen namátkou připomínám právo muslimů lhát jinověrcům, posvěcené samým Alláhem!

Švédsko se zcela pomátlo - ta fotka těch zakuklených:
Autor: J. Fridrich Datum: 17.5.2018 6:44

Švédsko se zcela a definitivně pomátlo - ta fotka těch zakuklených feministek v Iránu to jasně potvrzuje. V Malmö se již nedá normálně žít - a nejen tam..

Re: Švédsko se zcela pomátlo - ta fotka těch zakuklených:
Autor: M. Krátký Datum: 17.5.2018 16:03

dříve to tak nebylo, mám pár přátel, kteří jezdili do arabských států pracovat jako technici a to dlouhodobě i s rodinou - tehdy ještě arabské ženy chodily bez těch čádorů a prostovlasé. A tak jednou jeden náš technik šel se svojí manželkou po schodech nahoru v nějakém podchodu - ona v dost krátké sukénce a nějakej nadrženej Arab ji zezadu hrábnul pod tu sukni a ti ostatní ho zmlátili a seřezali na místě - pak tam ale byla nějaká muslimská revoluce a jsou zpátky ve středověku - hezký den přátelé