23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Nebezpečný rozpočet EUŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 58, poslední: 15.5.2018 20:19, přehled diskusí

Jourová:
Autor: M. Mikulec Datum: 15.5.2018 20:19

jako eurokomisařka pro spravedlnost musí být tedy dobře kovaná v tom, co spravedlnost je a co není. Právo se dá ohýbat, jak EU chce. Všechno se přece měří penězi. Neposlušnost (v newspeaku nazvaná "nesolidárnost") lze zlomit penězi.

Re: Jéjej, ten překlep jsem teď musela hledat,:
Autor: J. Jurax Datum: 15.5.2018 17:38

Jistě.

Jenže jak na Číně patrno, na obém se poučili.

Re: Jéjej, ten překlep jsem teď musela hledat,:
Autor: D. Bystriansky Datum: 15.5.2018 15:09

No, když myslíte. A co Velký skok a Kulturní revoluce!

Re: Nesporně to pomůže imigraci.:
Autor: J. Jurax Datum: 14.5.2018 23:46

Ano.

Kdysi jsem se naivně domníval, že Frontex má sloužit obraně před invazí, nikoliv k její podpoře a zúřadování ...

Re: Robejšek:
Autor: J. Jurax Datum: 14.5.2018 23:43

Ano - to je právě ta vícestupňová hra na demokracii, která naivnější jedince dokáže přesvědčit o tom, že EU je demokratická.

Myslíte, že by nám jako eurokomisaře nechali Okamuru? Máme v EP 2,7 procenta hlasů - ergo komisař může být jenom eurohujer, aby byl schválen - a to schvalování se samozřejmě zákulisně předjednává.

A vlády vzešlé z demokratických voleb až na vzpurné Maďary vědí, odkud se jim sype.

Re: Jste směšný.:
Autor: J. Jurax Datum: 14.5.2018 23:36

No, 2,7 procenta našich eurozastupičů v té putovní žvanírně na howno jsoucí mohou tam zevnitř rozbourat nanejvýš záchodky.

Re: Volby do Evropského parlamentu jsou v květnu 2019:
Autor: J. Jurax Datum: 14.5.2018 23:33

No, do putovního cirkusu europarlamentu je na místě volit jedině SPD!

Zmůžou sice kulové jako kteříkoliv ostatní (ČR vládne cca 2,7 procenty hlasů tohoto naprosto zbytečného odkladiště politiků, aby doma nezavazeli) ale bude zajímavé je pozorovat.

Re: Jéjej, ten překlep jsem teď musela hledat,:
Autor: J. Jurax Datum: 14.5.2018 23:27

Jenže Číňané nebudou tak blbí, aby si implantovali EUropskou variantu socialismu.

No jo:
Autor: J. Jurax Datum: 14.5.2018 23:24

čtvrtá říše neboli EU ... státní útvar, jenž rezignoval na ochranu vlastních hranic, zahyne.

10 000 nových ouředníků Frontexu vyzbrojených štemply je v tomto případě na howno pro EU ovšem signifikantní.

Re: Přesně ... 1***:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.5.2018 20:37

Pokud bychom dokázali poslat "komisi" i s jejími dotacemi do (_._) nemuseli bychom se ničeho obávat. A pokud by EU prudila se svými "hodnotami" mohli bychom naopak sami pozastavit své platby do Bruselu...

Re: Přesně ... 1***:
Autor: Jiří_K Datum: 14.5.2018 20:32

Chování evropského politbyra se ztotožňuje s praktikováním v chalífátu, čím dál, tím více. Samozvolený Chalífa také nechá jinověrce praktikovat jejich odlišnou víru, ovšem musí za to odvádět desátky.

Re: Jéjej, ten překlep jsem teď musela hledat,:
Autor: D. Bystriansky Datum: 14.5.2018 18:29

Na posledním sjezdu si vytyčili přechod na socialismus ke stému výročí vzniku ČLR. Tedy k 1.10.2049!

Re: Jste směšný.:
Autor: P. Grigar Datum: 14.5.2018 18:26

..dost mě leká ta naivní představa, že naši zástupci v EU by ten spolek mohli zreformovat zevnitř. Stejnou argumentaci jsem slýchal už za komunistů, od těch kteří sbírali odvahu aby mohli "vstůpit".

Jenom idiot nebo sebevrah může bourat babylonskou věž zevnitř.

Re: Tak mě napadá,:
Autor: P. Grigar Datum: 14.5.2018 18:20

Ach jo, Moravec...

V neděli jsem si dal rozkaz, budeš chlap a koukneš na Moravce.., vydržíš to do konce. Hned v prvních vteřinách p.Rupnik konstatoval, že demokracie je křehká květina..jsem dezertér, nesplnil jsem rozkaz.

Sir Winston by mu zhasl doutník o čelo.

Re: Nějak se mu nevede......:
Autor: R. Lávička Datum: 14.5.2018 17:36

Pani jest dojnice, neb by bylo lépe kdyby se popásala u lesíka neb je známo u kravky bubáky neubytují.

Proto takové názory tupé hověziny.

Jéjej, ten překlep jsem teď musela hledat,:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.5.2018 16:53

mě rozesmál ten čínský přechod na evropský socík.. Doufám, že je tolik příkladů, proč nenásledovat, že si dají bacha..

Přesně ... 1***:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.5.2018 16:46

Juncker nazývá národy, které nejsou 100% svázány s EU jako "Evropané na částečný úvazek" - https://www.express.co.uk/news/world/959083/EU-news-Juncker-part-time-Europeans-Florence-speech-EU-budget

Islamismus - Prostřednictvím svého náboženského úřadu Diyanet řídí Turecko více než 900 mešit v Německu a více než 2000 po celé Evropě. https://twitter.com/IslamismMap/status/995999018080718848

Re: :)))))))))))))) :
Autor: D. Bystriansky Datum: 14.5.2018 16:42

Paní Kanioková, věřím, že Vás pobavil překlep a ne obsah.

Přeji hezký den a mnoho šťastných let.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 14.5.2018 14:41

Vraťme se teď k názvu eseje a zdůvodněme ho. Kdo má všech pět pohromadě, všechno našel unitř. Kdo ne tomu nemá žádný smysl cokoliv dalšího povídat.

Snad až na termín rudočerní. Od roku 1931 je církev svatá přesvědčena o správnosti socialismu, neboť přijala do své doktríny tzv. sociální spravedlnost, takto socialismu právě středobod. Od té doby se sice všemožné druhy socialistů perou navzájem, ale táhnou ve skutečnosti za jeden organizační provaz. Nutí je k tomu uznání řídící autority, coby podle nich jediné možné varianty uspořádání lidského světa a jedné možnosti, která lidstvo může přivést ke štěstí.

Hluboce, ale opravdu hluboce, se mýlí. V případě náboženských fanatiků je to dokonce pohrdání dílem božím. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak a možnost zorganizovat lidský svět by lidem poskytl. On to však neudělal... Dzp.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 14.5.2018 14:39

EU je tedy silou anticivilizační a může existovat jen na základě 3 předpokladů.

1.Všichni lidští obyvatelé a všechny národy Evropy se prohlásí dobrovolně, podtrhuji dobrovolně, za Němce a vznikne německý superstát, který budě řízen klasickými metodami. Bude mít i svoji velkou armádu a policii.

2.Momentální vývoj bude pokračovat navzdory názorům Evropanů na EU a bude postavena silná eunijní policie a armáda k potlačování odporu a nesouhlasu. Takový stav známe ze Sovětského svazu a každý ví, jak to s ním dopadlo.

3. Evropská unie bude stát na stejném principu, na kterém stojí spontánní řád lidského světa v Evropě, tedy na negativní multismlouvě mezi státy pro dosažení konsensu a garantování principu, já pán - ty pán.

3a. Žádná Evropská unie prostě nebude.

Re: Tak mě napadá,:
Autor: M. Malovec Datum: 14.5.2018 14:39

Pohořet ho nechala především média, protože soudruh Moravec určil kdo do debaty půjde a kdo nikoliv. Malí nemají nárok říct v ČT své názory. Stali by se většími a co potom. Pokud jde o emigraci do Austrálie - bude tam plno. První tam bude Evropská komise, a ta rozhodne koho tam z Evropy bude pouštět.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 14.5.2018 14:38

Jednoduše proto, že to není mírovými cestami možné. Historickými vazbami a vzájemnou všemožnou sounáležitostí osazené skupiny lidí, kteří si říkají národ, dokonce až paradoxně na tom trvají i v USA, kde je national skoro všechno, totiž se této vlastnosti ani vzdát nemohu. Je vrostena v jejich historii a v jejich myslích, tedy v systému tzv. pravidel jejich správného chování. Proto není znám případ, kdy by se někdo dobrovolně vzdal své národní identity.

Národy a jejich národní státy, není zatím dáno, že co národní stát to jeden národ, se staly jedinými možnými správci zemského povrchu, a každý vidí, že skoro o každý metr svého území jsou ochotny bojovat. Ale co je nejpodstatnější pro existenci lidského světa, že se staly největšími prvky jeho spontánního řádu, který je samotnou podstatou jakékoliv možnosti, aby lidský svět vůbec existoval. Přičemž vzájemné vazby prvků spontánního řádu jsou výsostně omezující, tedy negativní, tedy zákazové. On jediný umožňuje lidem a jejich organizacím, včetně národních států, sledovat nekonečné množství účelů a cílů svých jednání tak, aby při tom nenarážely do ostatních, tedy, aby lidí se stejným neosobním sebezáchovným úkolem vůbec přežití.

Tato neobkročitelná podstata musí každého, kdo se o zorganizování lidského světa snaží příkazy, varovat. Nejde to, není to možné, musel by nejprve umět zrušit vesmír a naučit se ho sestavovat, tedy nekonečně složité řády, příkazem (tedy lidským rozumem, který je ovšem produktem vývoje, takže to není možné už z tohoto důvodu), ne omezeními. To je každému, aspoň trochu málo zorientovanému člověku jasné.

PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 14.5.2018 14:38

ZEJMÉNA RUDOČERNÝCH SOCIALISTŮ.

Jak známo, vývoj lidského světa je tažen civilizací jednotlivců obchodem, tedy jejich vyšším a vyšším osamostatňováním. Takoví lidé jsou pak už dlouhá tisíciletí tahouny dalšího jeho vybavování technickými prostředky, neboť svojí nekoordinovanou aktivitou vygenerovali neosobně a nezáměrně spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který je svými evolučně vyvinutými pravidly řídí a nutí k efektivním a produktivním druhům jednání.

A přinutil je založit evoluční cestou bez původního záměru vlastní správní jednotky, národní státy.

Pomiňme tu eskapádu historických událostí, které vedly k dnešku a podívejme se na to, co je. Co vniklo a co dál vzniká. Jen za poslední 3 dekády vznikly desítky nových národních států a nikdo se jich, tedy každý toho svého, nechce vzdát. Jak to ? Vždyť EU je přece prý jakousi novou lepší formu lidského světa. Tak proč ne ?

Re: Volby do Evropského parlamentu jsou v květnu 2019:
Autor: J. Svoboda Datum: 14.5.2018 12:59

Pane Církvo, obnovte si paměť! Pana Macha už skoro rok v europarlamentu nemáme. Máte v názorech pěkný guláš. SPD patří maximálně někam na hnůj, realisté v europarlamentu bohužel nejsou.

Vystoupit z EU !:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.5.2018 12:51

1***:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.5.2018 12:48

Re: Nějak se mu nevede......:
Autor: M. Zdobinský Datum: 14.5.2018 12:48

Mám. Ale neodpověděla jste na moje otázky. A když jsme u těch voličů ,koneckonců Hitler taky kdysi vyhrál volby.

PS Drobkových je dost,bohužel...

Macha tam už nemáme, ten své "angažmá" ukončil:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.5.2018 12:45

a místo něj tam je Jiří Payne

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Payne

Souhlasím s vámi.

Re: " zpoza dna politického spektra. ":
Autor: K. Drobková Datum: 14.5.2018 12:44

Co je vám do toho, komunistická náno !

Nějak se mu nevede......:
Autor: K. Drobková Datum: 14.5.2018 12:41

O své " pravdě " přesvědčil Robejšek 0,7 % voličů. Bude třeba vyměnit voliče za další Zdobinské ......... už máte pušku v ruce ?