24.3.2019 | Svátek má GabrielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Když zloděj křičí „Chyťte zloděje!“Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 44, poslední: 17.4.2018 9:09, přehled diskusí

pane Klasi:
Autor: M. Šejna Datum: 16.4.2018 11:13

samozřejmě, že mám nějaké náklady. Jenže zaměstnanci mají také nějaké náklady na to, aby mohli pracovat (například cestování do práce, pracovní pomůcky apod.). Narozdíl ode mě, si tyto náklady nemohou dát do daňového základu jako odpočitatelnou položku.

Já samozřejmě vím, že my živnostníci jsme v poněkud jiné situaci, než zaměstnanci. Oni sice mohou být vyhození z práce, ale my zas nemusíme mít žádnou zakázku a skončime bez finančních prostředků.

Mě jde spíš o to, že mnoho živnostníků nadává, jak jsou biti státem a jak mají vysoké daně. A to mi vadí, protože já bych už do zaměstníní nešel, když vím, jak výhodné z daňového pohledu je podnikání jako OSVČ.

Re: opět bludy madam Šichtařové:
Autor: L. Novák 475 Datum: 16.4.2018 23:05

Šejna není živnostník. Lže. Tuhle se chlubil, že je developer. To samozřejmě klasická živnost není. To je živnost víceméně papírová. A Šejna to má nejspíš jako krytí pro trollení ve službách ČSSD. Možná mu občas přihrají nějaké potenciálně lukrativní pozemky, aby si přilepšil, živnostník Šejna... :-P

Technologický pokrok nelze zastavit, lze ho pouze zbrzdit.:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.4.2018 9:44

"Bitcoin opět poklesl!", často sdělují na veřejnosti zástupci bank. "Bitcoin opět stoupl." Tuto zprávu ale od nich neuslyšíte.

Je to jako na houpačce, ale nástupu kryptoměn nelze v dlouhodobém trendu zabránit.

Důvěra v kryptoměny se opírá o nedůvěru občanů v minulý (i současný) bankovní a finanční sektor. A toto je podstatný faktor pro naši budoucnost.

pane Pivodo:
Autor: M. Šejna Datum: 16.4.2018 10:22

Technologický pokrok sice nezastavíte, ale je to pár měsíců. co tady jistí "nepokrokáři" nadávali, že se prý má rušit hotovost a hotovostní platby.

V této souvislosti by mě zajímalo, jak vypadá mince nebo bankovka od Bitcoinu.

:-D

Pro živnostníka M. Šejnu:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.4.2018 10:44

Vlastním jen malou částku v měně Bitcoin. Necítím se tedy býti expertem v této oblasti.

Při malých částkách se platba Bitcoinem dnes nevyplatí (kvůli složitému zabezpečení). Proto se prý snaží malé částky kumulovat do větších.

Ta nákladnost zabezpečovacích operací se ale do budoucnosti může změnit, kvůli brutálnímu a stále rostoucímu výkonu počítačů.

Já jsem pozastavil svoji živnost. Až ji obnovím, pak se Bitcoin už možná vyplatí.

Sektorové - Bankovní daně. :
Autor: P. Kubáč Datum: 16.4.2018 9:49

By rozhodně být měly, ne jako trest pro banky, ale jako signál, že toto odvětví je se svojí "socializací ztrát" kterou předvádějí při každé hospodářské krizi pro malý stát typu České republiky poněkud nebezpečné.

Re: Sektorové - Bankovní daně. :
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 9:53

Socializaci ztrát ovšem nedělají banky, ale státní úředníci. Možná i někdy v dobrém úmyslu.

A sektorová daň pouze zvýší ceny pro zákazníky. Nic víc.

a o čem to vlastně je?:
Autor: Panbuch Datum: 16.4.2018 10:40

No o vzdělání, o vybavenosti základními znalostmi nutnými pro přežití ve značně komplikované a dále se komplikující společnosti. Až ze škol budou vycházet děcka vybavená znalostmi základní ekonomie, budou zase umět počítat a budou schopny porozumět psanému textu, pak ubude těch zchudlých udivených. Ano - každý jsem odpovědný sám za sebe, především. Ale pokud tu má společnost k dispozici vzdělávací sytém,, který je občanům poskytován zdarma, pak tento systém musí umět mladou generaci připravovat na život - ne ten reklamně vysněný, počítačově upravený, kde se všichni usmívají jak je to báječné, ale ten reálný každodenní, nelehký....

já banky nedémonizuji:
Autor: K. Potoček 413 Datum: 16.4.2018 11:40

Když jsem zjistil, že Moneta mi na mém podnikatelském účtu pálí poplatky za "příliš mnoho trvalých příkazů", tak jsem si řekl, že jsem asi já pěkný ocas, že si to nechám líbit. A na tu banku jsem se nezlobil, ta chce vydělávat. Já byl ten vůl, co si to nechal líbit.

Re: já banky nedémonizuji:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 12:48

Jakmile najdu banku s lepšími podmínkami, dám své stávající vážné varování. Neposlechne-li, odcházím.

Běžný účet mám momentálně bez poplatků a úročený.

Re: já banky nedémonizuji:
Autor: M. Mikulec Datum: 16.4.2018 16:59

Ani já banky nedemonizuji. Když jsem si ale v zahraničí otvirala účet, byla jsem jako ve snu: žádné poplatky za vedení účtu ani žádné jiné, výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma, a urocil se i běžný účet. U nás se big business proste chová dryjacnicky.

Re: já banky nedémonizuji:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 18:12

To mám zde, až na ten výběr z cizích bankomatů, také.

Již od srpna 2016 jsem u absolutně bezpoplatkové banky:
Autor: E. Jank. Datum: 16.4.2018 14:03

Přesto jsem se před několika lety zamýšlel nad zmíněnou akcí "Poplatky zpět", jejíž meritum se v mém případě týkalo především poplatků u hypotečních bank.

I usoudil jsem, že o poplatcích se s mou hypoteční bankou mohu pobavit individuálně. Hrdlit se o poplatky soudně mi připadlo nevkusné, zvlášť když jsem si vzpomenul, že mi banka svou půjčkou při jejím poskytnutím celkem pomohla k pěknému bytu a při propočítávání nákladů půjčky doma na kuchyňském stole mi celá smlouva vždy vycházela jako oboustranně užitečný pakt.

Stálo by za to mít vhled do statistik, kolik troubů něco podepíše a pak se diví, že jim to nevychází, případně nechají své lakotné chutě cloumat myslí a hned by měnili podmínky, k nimž se zavázali.

A už jen na okraj - kohopak asi tihle lidé volí? Bůh chraň pomyslet ...

......:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.4.2018 20:00

BSP - chi chi chi, brigáda soc. prc..