18.12.2018 | Svátek má MiloslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Když zloděj křičí „Chyťte zloděje!“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 44, poslední: 17.4.2018 9:09, přehled diskusí

......:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.4.2018 20:00

BSP - chi chi chi, brigáda soc. prc..

Již od srpna 2016 jsem u absolutně bezpoplatkové banky:
Autor: E. Jank. Datum: 16.4.2018 14:03

Přesto jsem se před několika lety zamýšlel nad zmíněnou akcí "Poplatky zpět", jejíž meritum se v mém případě týkalo především poplatků u hypotečních bank.

I usoudil jsem, že o poplatcích se s mou hypoteční bankou mohu pobavit individuálně. Hrdlit se o poplatky soudně mi připadlo nevkusné, zvlášť když jsem si vzpomenul, že mi banka svou půjčkou při jejím poskytnutím celkem pomohla k pěknému bytu a při propočítávání nákladů půjčky doma na kuchyňském stole mi celá smlouva vždy vycházela jako oboustranně užitečný pakt.

Stálo by za to mít vhled do statistik, kolik troubů něco podepíše a pak se diví, že jim to nevychází, případně nechají své lakotné chutě cloumat myslí a hned by měnili podmínky, k nimž se zavázali.

A už jen na okraj - kohopak asi tihle lidé volí? Bůh chraň pomyslet ...

já banky nedémonizuji:
Autor: K. Potoček 413 Datum: 16.4.2018 11:40

Když jsem zjistil, že Moneta mi na mém podnikatelském účtu pálí poplatky za "příliš mnoho trvalých příkazů", tak jsem si řekl, že jsem asi já pěkný ocas, že si to nechám líbit. A na tu banku jsem se nezlobil, ta chce vydělávat. Já byl ten vůl, co si to nechal líbit.

Re: já banky nedémonizuji:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 12:48

Jakmile najdu banku s lepšími podmínkami, dám své stávající vážné varování. Neposlechne-li, odcházím.

Běžný účet mám momentálně bez poplatků a úročený.

Re: já banky nedémonizuji:
Autor: M. Mikulec Datum: 16.4.2018 16:59

Ani já banky nedemonizuji. Když jsem si ale v zahraničí otvirala účet, byla jsem jako ve snu: žádné poplatky za vedení účtu ani žádné jiné, výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma, a urocil se i běžný účet. U nás se big business proste chová dryjacnicky.

Re: já banky nedémonizuji:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 18:12

To mám zde, až na ten výběr z cizích bankomatů, také.

a o čem to vlastně je?:
Autor: Panbuch Datum: 16.4.2018 10:40

No o vzdělání, o vybavenosti základními znalostmi nutnými pro přežití ve značně komplikované a dále se komplikující společnosti. Až ze škol budou vycházet děcka vybavená znalostmi základní ekonomie, budou zase umět počítat a budou schopny porozumět psanému textu, pak ubude těch zchudlých udivených. Ano - každý jsem odpovědný sám za sebe, především. Ale pokud tu má společnost k dispozici vzdělávací sytém,, který je občanům poskytován zdarma, pak tento systém musí umět mladou generaci připravovat na život - ne ten reklamně vysněný, počítačově upravený, kde se všichni usmívají jak je to báječné, ale ten reálný každodenní, nelehký....

Sektorové - Bankovní daně. :
Autor: P. Kubáč Datum: 16.4.2018 9:49

By rozhodně být měly, ne jako trest pro banky, ale jako signál, že toto odvětví je se svojí "socializací ztrát" kterou předvádějí při každé hospodářské krizi pro malý stát typu České republiky poněkud nebezpečné.

Re: Sektorové - Bankovní daně. :
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 9:53

Socializaci ztrát ovšem nedělají banky, ale státní úředníci. Možná i někdy v dobrém úmyslu.

A sektorová daň pouze zvýší ceny pro zákazníky. Nic víc.

Technologický pokrok nelze zastavit, lze ho pouze zbrzdit.:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.4.2018 9:44

"Bitcoin opět poklesl!", často sdělují na veřejnosti zástupci bank. "Bitcoin opět stoupl." Tuto zprávu ale od nich neuslyšíte.

Je to jako na houpačce, ale nástupu kryptoměn nelze v dlouhodobém trendu zabránit.

Důvěra v kryptoměny se opírá o nedůvěru občanů v minulý (i současný) bankovní a finanční sektor. A toto je podstatný faktor pro naši budoucnost.

pane Pivodo:
Autor: M. Šejna Datum: 16.4.2018 10:22

Technologický pokrok sice nezastavíte, ale je to pár měsíců. co tady jistí "nepokrokáři" nadávali, že se prý má rušit hotovost a hotovostní platby.

V této souvislosti by mě zajímalo, jak vypadá mince nebo bankovka od Bitcoinu.

:-D

Pro živnostníka M. Šejnu:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.4.2018 10:44

Vlastním jen malou částku v měně Bitcoin. Necítím se tedy býti expertem v této oblasti.

Při malých částkách se platba Bitcoinem dnes nevyplatí (kvůli složitému zabezpečení). Proto se prý snaží malé částky kumulovat do větších.

Ta nákladnost zabezpečovacích operací se ale do budoucnosti může změnit, kvůli brutálnímu a stále rostoucímu výkonu počítačů.

Já jsem pozastavil svoji živnost. Až ji obnovím, pak se Bitcoin už možná vyplatí.

opět bludy madam Šichtařové:
Autor: M. Šejna Datum: 16.4.2018 9:26

Narozdíl od této "ekonomky" já jsem živnostník a tedy na vlastní kůži pociťuji, jak je to s těmi daněmi a pojistným pro nás živnostníky.

Letos jsem měl příjem okolo 995 tisíc kč. Tedy v průměru asi 83 tisíc měsíčně. Tento můj přijem by měl odpovídat superhrubé mzdě 83 tisíc, pokud bych byl zaměstnanec (tedy hrubé mzdě asi 61.500,- Kč). Z uvedeného příjmu jsem musel zaplatit daň z příjmu okolo 31.500,- Kč ( tedy asi 2625,- Kč měsíčně) a na sociálku musím dát okolo 52.000,- Kč (4330,- měsíčně).

No a teď si zkuste zjistit, kolik musí zaplatit zaměstnanec z hrubé mzdy 61.500,- měsíčně (tj. 83 tisíc superhrubé mzdy). Až to"ekonomka" Šichtařová hodí do kalkulačky, pochopí, proč vzniká napětí mezi námi živnostníky a zaměstnanci pobírajícími mzdu.

Re: opět bludy madam Šichtařové:
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 9:28

Vy jste levičácký bludař !!! Dzp.

Re: opět bludy madam Šichtařové:
Autor: L. Novák 475 Datum: 16.4.2018 23:01

Trefa! :-D

Re: opět bludy madam Šichtařové:
Autor: D. Polanský Datum: 16.4.2018 9:46

To víte na fakta se reaguje blbě, volné žvanění to jde ke komu. Myslím, že mnozí ani nepochopili, co jste naznačil, ale budou se bušit do prsou. Díky za fakticitu.

Ovšem sektorová daň je nesmysl.

Re: opět bludy madam Šichtařové:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 9:55

No a vy možná někdy pochopíte (bez uklízeččiny nápovědy nebo i s ní), co paní Šichtařová píše. Dnes se vám to opět nezdařilo.

vážený pane Prokope:
Autor: M. Šejna Datum: 16.4.2018 10:17

tentokrát mi moje dcera, kterou tak hezky a slušně označujete za uklízečku, nenapovídala. Dnes mi napovídala madam Šichtařová těmito "nápovědami" (cituji Šichtařovou):

"Je to sotva týden, co mi jeden řemeslník vyprávěl, jak byl kdysi hrdý na to, že se osamostatnil a stal se živnostníkem – a dnes na to raději ani moc neupozorňuje. ... Jako bych teď slyšela, že ti živnostníci okrádají stát na daních!"

Ale možná, že jsem úplně blbej a Šichtařová píše sice o živnostnících, ale ve skutečnosti tím má na mysli invalidní důchodce na sociálních dávkách, a pochopil to jen mimořádně inteligentní pan Prokop.

"Ale možná, že jsem úplně blbej ....":
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:24

Já to nenapsal, ale nenapadlo by mne vám to vyvracet.

Pochopilo to i více lidí, ale vy holt, tradičně, ne.

Re: opět bludy madam Šichtařové:
Autor: M. Klas Datum: 16.4.2018 10:53

To je sice pravda, ale uvědomte si, že zaměstnanec už nemá s prací žádný další náklad, kdežto vy ano - pokud nesedíte doma jen s tužkou a papírem, práci si nesháníte a lidé vám ji sami nosí domů.

pane Klasi:
Autor: M. Šejna Datum: 16.4.2018 11:13

samozřejmě, že mám nějaké náklady. Jenže zaměstnanci mají také nějaké náklady na to, aby mohli pracovat (například cestování do práce, pracovní pomůcky apod.). Narozdíl ode mě, si tyto náklady nemohou dát do daňového základu jako odpočitatelnou položku.

Já samozřejmě vím, že my živnostníci jsme v poněkud jiné situaci, než zaměstnanci. Oni sice mohou být vyhození z práce, ale my zas nemusíme mít žádnou zakázku a skončime bez finančních prostředků.

Mě jde spíš o to, že mnoho živnostníků nadává, jak jsou biti státem a jak mají vysoké daně. A to mi vadí, protože já bych už do zaměstníní nešel, když vím, jak výhodné z daňového pohledu je podnikání jako OSVČ.

Re: opět bludy madam Šichtařové:
Autor: L. Novák 475 Datum: 16.4.2018 23:05

Šejna není živnostník. Lže. Tuhle se chlubil, že je developer. To samozřejmě klasická živnost není. To je živnost víceméně papírová. A Šejna to má nejspíš jako krytí pro trollení ve službách ČSSD. Možná mu občas přihrají nějaké potenciálně lukrativní pozemky, aby si přilepšil, živnostník Šejna... :-P

On je módě socialismus a neomarxismswu. Ze škol lezou celé :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 9:14

generace takto vyškolených. O kompozitivní teorii, tedy vědeckém výkladu toho, jak funguje lidský svět opravdu, tedy právě obráceně, než je dětem a studentům ve školách prezentováno a z čeho jsou dokonce zkoušeni,nikdo nic neví... Dzp.

--------------------------------------------------------------------

CO JE TO VZDĚLÁNÍ ?

Vzděláním je to, co se dostane do hlav dětí, studentů a ostatních lidí, z platných informací o světě, přičemž je úplně jedno odkud. Není nic tragičtějšího, než tzv. vzdělání informacemi irelevantními.

Re: On je módě socialismus a neomarxismswu. Ze škol lezou celé :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 9:14

Z hlediska oborových znalostí a rozšiřovaných technických informací není problém tak velký. Všichni souhlasí s tím, že jedna a jedna jsou dvě a suma dalších takových a daleko složitějších vědomostí je přijímaná všemi jako samozřejmost a je to tak logické a v pořádku, pokud tedy nemluvíme o technice a strategii vyučování. Jsou to vědecky podložené a šířené poznatky a zkouší se z nich.

Avšak z hlediska předání informací vyššího řádu, tedy vědění o lidském světě a principech, na kterých vyrostl a stojí je situce tristní a právě obrácená, než by měla být.

Žákům, studentům a ostatním je vtloukáno do hlav, že lidský svět je organizací ovládanou lidmi a veškeré školní snažení je směrováno k tomu, aby do takového světa byli připraveni vstoupit a uměli se v něm pohybovat. Jenže takový svět neexistuje.

Věc se má úplně obráceně. Lidský svět je totiž spontánním řádem lidské interakce, tedy je řízený spontánními silami a to je jedinou možností přežití lidstva. A to je tak neuvěřitelné a složité, že to lidi nejsou schopni vůbec bez předpřípravy pochopit. A na školách neprobíhá ani ta. Nejsou učitelé a dokonce ani učitelé učitelů, tedy profesoři vysokých škol, kteří by takovému paradoxu rozuměli.

Celou velmi složitou problematiku však popisuje na vědecké, a jen na vědecké, bázi tzv. kompozitivní teorie, tedy suma informací, navzájem provázaných a neodporujících si, získaná vědeckou kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd. Viz slavná kniha Kontrarevoluce vědy myslitele myslitelů, nositele Nobelovy ceny. A.F Hayeka. Dzp.

Re: On je módě socialismus a neomarxismswu. Ze škol lezou celé :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 18:39

...neomarxismus...

Já sice kdysi v bance pracovala ...:
Autor: I. Polák Datum: 16.4.2018 9:02

Já taky. (krátce) - jediné správné, užitečné a omluvitelné, použití banky: Brát od ní plat!

Ten nesmysl jsem ani celý nedočetl:
Autor: J. Pražák Datum: 16.4.2018 8:30

Podívejte se, jak to zařídil Orbán v Maďarsku. Převzal zemi těsně před bankrotem, způsobeným zejména hloupostí lidí, kteří si vzali hypoteky v západních měnách. Sektorovou daň zavedl i přes hlasy pesimistů, kteří prorokovali, že zahraniční firmy odejdou. Neodešly. Ale současně se sektorovou daní snížil firemní daně na 9%, což j nejnižší sazba v EU. Proto také na něj štěká ta bruselská smečka, která by chtěla daně sjednotit, aby mohla financovat ty své asociální programy.

Snad i autorka bude souhlasit, že krást se nemá - ani na daních. Ať se laskavě podívá na web Ministerstva financí, kde najde kolik odvádějí dní a pojistného tzv. Osvč. Za to by je ani neošetřil lékař při chřipce. Kdyby se opravy a stavba silnic platily z daní, které by odpovídaly daním vybíraným od osvč, tak by se jezdilo po polních cestách. Takže i stížnosti na EET jsou vylhané.

Re: Ten nesmysl jsem ani celý nedočetl:
Autor: J. Schwarz Datum: 16.4.2018 9:11

Na opravy cest by bohatě stačily daně z pohonných hmot a mýto... A co dalšího užitečného stát za odvedené daně nabízí?

Re: Ten nesmysl jsem ani celý nedočetl:
Autor: J. Pražák Datum: 16.4.2018 9:26

Špatnou zdravotní péči, kterou nelze připlatit na vyšší standard, Jakž takž ochranu před násilím na ulicích - zatím, špatné důchody - lépe by se o sebe postaral každý sám bez státní kurately, špatnou vymahatelnost práva, skvělá koryta pro "politiky",......

Re: Ten nesmysl jsem ani celý nedočetl:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 9:59

Ovšem zdravotní péče se neplatí z daní, evidovaných EET.