23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Vládní vrabec v hrstiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 28.3.2018 16:13, přehled diskusí

ANO by mělo zaujmout jasný postoj:
Autor: F. Kusák Datum: 28.3.2018 16:02

a nikoliv vládnout za každou cenu. ČSSD má nárok tak maximálně na tři ministerstva, z toho jedno silové, asi obrana. A pak požádat o podporu sněmovnu, jako menšinová vláda. Kdo je bude chtít podpořit, ten je podpoří. Jinak nové volby. Nadbíhat komunistům je hloupé. Na současné Babišově politice mně vadí určitá podlézavost voličům a touha zviditelnit se v EU. Stále čekám, jak je to vlastně s tím Čapím hnízdem a kdy se začne vyšetřovat. Státní zástupce by měl v co nejkratší říct, že pokračuje ve vyšetřování a pak by měl Babiš okamžitě zmizet ze scény nebo vyšetřování zastavit a zbavit ho obvinění. Současný stav otravuje politickou atmosféru a nahrává neúspěšným politikům. Amorfní politiku hrají Piráti. Jsou pro mě nevolitelní.

Re: ANO by mělo zaujmout jasný postoj:
Autor: K. Janyška Datum: 28.3.2018 16:06

Ne, my ke zločinoidnímu 18 % ANO... Dzp.

Babiše a Zemana je nutno se legální politickou cestou :
Autor: K. Janyška Datum: 28.3.2018 9:24

zbavit. Jsou ostudou České republiky. Jejich vládu ve skutečnosti a skutečně změřeně ve volbách podporuje jen 18 % našich občanů... Dzp.

Re: Babiše a Zemana je nutno se legální politickou cestou :
Autor: J. Karlík 653 Datum: 28.3.2018 10:21

Přestante už s tou ubohou demagogii o %. Pokud nic jiného nemáte, tak zároveň uveďte, kolik % voličů si vybralo druhou nejsilnější stranu.

Re: Babiše a Zemana je nutno se legální politickou cestou :
Autor: K. Janyška Datum: 28.3.2018 16:08

Ta nevládne... Dzp.

Re: Babiše a Zemana je nutno se legální politickou cestou :
Autor: J. Karlík 653 Datum: 28.3.2018 10:25

A sdělte nám své představy o té legální politické cestě. Např. jednotná kandidátka demobloku? A zaručená její vedoucí úloha?

Re: Babiše a Zemana je nutno se legální politickou cestou :
Autor: K. Janyška Datum: 28.3.2018 16:10

DEMARCHIE.

Znovu a znovu se ukazuje jakým omylem je používaný model tzv. liberální většinové demokracie. Přivádí k moci i zločince a lidi všelijak nehodné. Nemohu v této souvislosti neuvést to, že Babiš měl v roce 2013 majetek 40 miliard a dnes, po 4 letém ministrování financí, má 88 miliard. Čert prostě kálí, až mi z té slušnosti je zle, na větší hromadu, jak se říká, když se mu dokonce pomůže, tak ještě víc..

Proto mistr Hayek navrhuje demarchii, která zařídí institucionálně a institucionální vládu jediného práva pravého, práva evolučního, soukromého, které řídí lidský svět ve skutečnosti a které máme všichni v myslích odmalička, kdy jsme ho nasáli od rodičů a okolí. Má výhradně zákazový charakter.

Není pravda, že má platit - lid si to přeje, ať to má. Lid je totiž obří skupina v této věci nevzdělanců, která neví o soustavě používané demokracie nic, vůbec nic. Zato je plně řízen a to 24 hodin denně, právě právem soukromým.

Re: Babiše a Zemana je nutno se legální politickou cestou :
Autor: K. Janyška Datum: 28.3.2018 16:10

Demarchie je popsána plně v Hayekově světovém majstrštyku Právo, zákonodárství a svoboda a spočívá v tom, že Senát je navolený coby zástupce ročníků, ne politických stran. Ty by měly do Senátu zákaz vstupu stejně jako dnes ho mají jednotlivci do sněmovny. Dosáhlo by se tak potřebného mentálního obsazení, coby vyhledavače tzv. práva právníků v mnohdy až zločinných blafech, které mu pošle sněmovna. Senát by měl samozřejmě vyšší kompetence, než ona a systému by prakticky vládl.

Ve spořádaném lidském světě totiž platí: Zatímco se nám zdá, že jsme ve svých životech vedeni svými zájmy, není tomu tak. Plně nás ovládá, pokud nejsme krimonogenní nebo mentálně postižení, mínění o tom co je správné. A tímto míněním důsledky z plnění našich zájmů nejprve testujeme a pak se teprve rozhodneme o jejich realizaci. A správa věcí veřejných, které dnes říkáme demokracie, musí této vazbě odpovída a být její analogií.

Samozřejmě, tato 400 stránková publikace věc popisuje do takové hloubky a souvislostí, že je velmi složité se v ní vyznat.

Re: Babiše a Zemana je nutno se legální politickou cestou :
Autor: P. Götze Datum: 28.3.2018 12:12

Jiste. Az na to, ze vase verze je jen vase, neni nic vzdalenejsi realite. Ale kazdy ma pravo na nazor, byt by to byla sebevetsi pitomost.

Re: Babiše a Zemana je nutno se legální politickou cestou :
Autor: F. Kusák Datum: 28.3.2018 16:13

Zkuste tu Vaší teorii transformovat na senát, pak by se musel okamžitě rozpustit. A pane Janyško, já jsem také musel spolknout, že byl zvolen Zeman, ale vadil mně i druhý kandidát, a to dost principiálně. Tak jsem, pro čisté svědomí, nevolil ani jednoho. Na druhou stranu, myslím, že to přežijeme bez úhony. Přežili jsme už nesrovnatelně horší věci. A k té podpoře prezidenta. Ono to v budoucnu nebude lepší, to sebou nese přímá volba, ale jsem rád, že ji u nás máme. Nechci už zažít podobné a nechutné divadlo, když byl prezident volen nepřímo. Jen se měla změnit ústava. To lze napravit, čas už nazrává a ústava není nebeským zákonem.