15.7.2019 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠAMANOVO DOUPĚ: Tři Zemanovy šrapnelyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 75, poslední: 25.3. 2018 21:26, přehled diskusí

Pane Kovaniči,:
Autor: P. Kmoníček Datum: 24.3.2018 8:02

právě jste se stal dalším nepřítelem lháře z Hradu, který se Vám dřív nebo později pomstí.

Palec nahoru:
Autor: O. Schnabl Datum: 24.3.2018 7:38

za tento článek, jen si myslím že kladného hodnocení se mnoho nedočkáte.

Až bude ČT...:
Autor: J. Vlček Datum: 24.3.2018 7:14

...především "zpravodajskou" namísto "komentátorskou" televizní stanicí, až si bude zvát do diskusních pořadů zástupce různých názorových skupin, až se nebude s každým prdem obracet jen na pana Kalouska, aby právě on, coby všeználek, ten který prd okomentoval, až bude vyváženě a nestranně informovat televizní diváky o dění u nás i ve světě, pak to bude televize mých, ale věřím, že nejenom mých snů a představ.

Re: Až bude ČT...:
Autor: O. Schnabl Datum: 24.3.2018 7:42

Váš Kalousek již dávno na tapetě není,ale vy ho máte stále plnou hlavu, protože již nesedí ve vládě. Podle vašeho pohledu Kalouska plně nahradil Babiš se Zemanem.

Re: Až bude ČT...:
Autor: J. Václavíková Datum: 24.3.2018 9:25

Kalousek sedí v palici Mluvčáčkovi, má jej plný FB. Z toho lze soudit, že touto obsesí trpí i jeho pán.

Re: Až bude ČT...:
Autor: J. Holíček Datum: 24.3.2018 14:37

Abych pravdu řekl, pane Schnable, nějak se to špatně čte. Co to mělo vyjádřit. Jakoby Drahoš formuloval. :-)

Re: Až bude ČT...:
Autor: D. Nowodny Datum: 24.3.2018 9:15

Dorazil jste prave z Marsu <?

Nechápu jenom jedno:
Autor: E. Vašátko Datum: 24.3.2018 5:59

Proč nikdo ze senátu dosud nenavrhl, aby byl Zeman zbaven funkce pro velezradu, případně pro ztrátu mentálních funkcí. Jeho jednání jednoznačně a dlouhou dobu naznačuje, že je ruským a potenciálně i čínským agentem, nejedná v zájmu republiky, ale často spíš proti těmto zájmům, ústavu si vykládá podle sebe a volby vyhrál opakovaně pomocí velmi nejasných a neprůhledných zdrojů, takže se lze domnívat, že mu je platila zahraniční mocnost a jak se zdá, všem je to jedno. Tohle by přece nikde v civilizované zemi nemohlo projít, proč na to nikdo nereaguje ? Nebo se ho všichni bojí ?

Re: Nechápu jenom jedno:
Autor: A. Pakosta Datum: 24.3.2018 6:23

Máte pravdu, pane Vašátko,

taky mi z toho jde hlava kolem. K tomu ještě soustavně a záměrně porušuje ducha i literu Ústavy České Republiky.

A kdyby existoval trestný čin hanobení hlavy státu, měl by ho na krku taky, protože dělá svému úřadu ostudu, sotva otevře .u.u.

Re: Nechápu jenom jedno:
Autor: A. Pakosta Datum: 24.3.2018 6:41

Jediným důvodem, proč do toho Senát nemůže jít je ten, že podle Ústavy může Senát na prezidenta podat ústavní žalobu pouze se souhlasem Poslanecké sněmovny. Viz článek 65 odstavec 2 a další:

(2) Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku; velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu. Ústavní soud může na základě ústavní žaloby Senátu rozhodnout o tom, že prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt.

(3) K přijetí návrhu ústavní žaloby Senátem je třeba souhlasu třípětinové většiny přítomných senátorů. K přijetí souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby je třeba souhlasu třípětinové většiny všech poslanců; nevysloví-li Poslanecká sněmovna souhlas do tří měsíců ode dne, kdy o něj Senát požádal, platí, že souhlas nebyl dán.

Takže když to shrneme - podmínky odstavce 2 jsou dávno naplněny. Tři pětiny senátorů bychom možná také dali dokopy. ALE tři pětiny poslanců - 121 hlasů tedy, pokud dobře počítám - ty má Babiš potažmo Zeman v pohodě pod palcem. A navíc stačí,aby po tři měsíce jednání Sněmovny o té věci blokoval a zdržoval. Jo, kdyby se kamarádi Miloš a Andrej rozhádali, pak by to mohlo být pro oba osudné. Proto taky drží tak dojemně spolu, i když se vzájemně zdánlivě k ničemu nepotřebují. Nepotřebují se, ale dokázali by si být vzájemně nebezpeční, a to pro oba s nejistým výsledkem. A protože jsou oba velcí pragmatici, raději táhnou za jeden provaz. Jediné, co je dělí, je vztah k EU. Babiš potřebuje eurodotace jako ryba vodu, Zeman by raději naservíroval ČR caru Vladimíru. Osobně si myslím, že toto spojenectví naruší leda paní Zubatá (kdo neví, co tím myslím, toho odkazuji na Svěrákův film KOLJA)...

Re: Nechápu jenom jedno:
Autor: D. Novak Datum: 24.3.2018 7:21

Hergot, pane rado Vašátko. Takže Prezidenta neplatíme my ze svých daní? Ale Ssorross? No to je výborná zpráva. Potěšil jste mne takhle po ránu.

:
Autor: E. Vašátko Datum: 24.3.2018 7:41

Nějak vám nerozumím. Bohužel í tohoto prezidenta platíme z našich daní, volby mu ale platil docela určité nekdo jiný a Soros to určitě nebyl.

Rozdýchá to Zeman?:
Autor: I. Dvořák Datum: 24.3.2018 5:51

Autore bravo. Mluvíte, či píšete mi z duše. Možná bych přidal tu Zemanovu pohádku o ekonomické diplomacii s Čínou, kterou velkohubě (jak jinak) školil celý národ. A hle, z jeho jednoho podání ruky jakémusi Číňanovi netečou do Česka miliardy investic, jak sám o sobě prohlásil, nýbrž celá ta čínská story začíná být trapná. Jeho bombastická akce se hroutí jako domeček z karet. I fakt, že mu i Trump vzkázal nepřibližovat se, jinak Vás ochranka odcloní, je další rána jeho egu.

Re: Rozdýchá to Zeman?:
Autor: L. Machala Datum: 24.3.2018 10:43

Rány páně presidentově egu z duše přeju, bohužel ale při jeho hnusném charakteru kombinovaném s alkoholismem vedou jen k tomu, že tento hradní ožrala systematicky dělá a nepochybně i bude dělat stále větší ostudu celé naší zemi a nadále zásadním způsobem zhoršovat její mezinárodně politické postavení.

Re: Rozdýchá to Zeman?:
Autor: J. Holíček Datum: 24.3.2018 14:42

A jak to máte s postavením Vy, pane Machalo?