19.12.2018 | Svátek má EsterDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Ne, kariéra nepočkáŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 85, poslední: 28.2.2018 14:27, přehled diskusí

Dvouleté děti v mateřské:
Autor: Z. Rychlý Datum: 27.2.2018 21:55

školce obírají starší děti o čas učitelek. Ty se musí víc věnovat utírání zadků, než učením starších dětí. Kdysi byly jesle a mateřská školka, prosím. Teď to nějaký socanský dobroser sloučil.

Re: Dvouleté děti v mateřské:
Autor: P. Portwyn Datum: 28.2.2018 11:36

No, ve skutečnosti jesle jako "komunistickou zrůdnost" bez náhrady zrušila pravice (u nás konkrétně ODS). A teď, protože "komunistické" jesle jsou politicky nepřijatelné, se místo toho rozšiřují školky, které (jak píšete) na to nejsou zařízené.

Mimochodem co se týká školek, taky jsme vyslechli spoustu řečí o tom, že veřejné školky jsou "socialistické" a že si to mají rodiče nějak zařídit. Tím bylo zřejmě myšleno, že se má dítě dát do soukromé školky za 6 a víc litrů měsíčně.

Re: Dvouleté děti v mateřské:
Autor: P. Portwyn Datum: 28.2.2018 11:39

P. S. To prosím neberte tak, že podporuji jesle pro mimina. Fakt ne. Správně je, když je dítě do tří let u matky. Prosazení dlouhé mateřské v ČR bylo to nejlepší, co lidovci kdy v politice dokázali.

páně Kašpárkovic článek je krásným příkladem toho, :
Autor: R. Brzák Datum: 27.2.2018 21:05

jak vzdělaný člověk z dobrého záměru (snahy ochraňovat ženy před případnou nespravedlností, vybuzené strachem, že společnost tvořená sousedy onoho vzdělance hodlá ženám ubližovat) omezí analytické možnosti svého rozumu natolik, že vyplodí hloupost. Celý článek rozebírají různí předřečníci. Pro mne jen zbývá poukázat na jeden základní omyl pana Kašpárka. tento se dá prokázat na jeho tvrzení - odpůrci školek vyžadují po matkách oběť bez odměny

Pan Kašpárek nejenom že nechápe, že to nejsou ani odpůrci školek, ani nic po ženách nevyžadují (na rozdíl od pana Kašpárka vyžadujícího po státu angažovanost tam, kde povede k medvědí službě vývoji dítěte), ale především nechápe, že mateřská oběť (výchova dítěte, nejtěžší úkol v životě), o které nikdo nepochybuje, je zároveň vyvážena největší odměnou, jakou může člověk v životě získat - zdravím dítětem...

Re: páně Kašpárkovic článek je krásným příkladem toho, :
Autor: R. Brzák Datum: 27.2.2018 21:06

dítěte...nebo zdravým...

Re: páně Kašpárkovic článek je krásným příkladem toho, :
Autor: M. Prokop Datum: 27.2.2018 21:26

Pan Kašpárek blbne na jakékoliv téma.

Re: páně Kašpárkovic článek je krásným příkladem toho, :
Autor: Z. Rychlý Datum: 27.2.2018 21:51

Já vím, že je to především můj problém, ale ten kašpar mě neskutečně vytáčí.

Re: páně Kašpárkovic článek je krásným příkladem toho, :
Autor: R. Brzák Datum: 27.2.2018 22:30

Jestliže mne můj oponent vytáčí, jsou pro to přinejmenším dvě vysvětlení. Buď má můj oponent takovou moc nad mým životem, že "zmáčkne tlačítko" a jsem vytočený...nebo mu takovou moc podvědomě dávám... Toto se nám stává, když podléháme svému strachu. Není tomu tak, že by takoví Kašpárci nebyli popletení (mimochodem, jejich popletenost také souvisí s podléháním strachu, tomu jejich - zde z toho, jak zle se chce zachovat či jak špatné jednání chce zachovávat společnost vůči ženám). Ale pokud se jejich strach utkává s tím naším (z jejich hloupých nápadů), nevede to k diskuzi, nevede to k pochopení, nevede to ke kompromisu a dohodě - vede to ke stupňování strachu... A ve strachu převážně reagujeme - reakcemi ve strachu, kterými jsou buď útěk (například popření problému, lhostejnost), nebo útok (a ten nemusí být nutně fyzický - je jím i útok na osobu pisatele, např. na jeho jméno...).

Komunisté zaváděli dokonce celotýdenní jesle:
Autor: P. Vanura Datum: 27.2.2018 19:43

Na popisu katastrofálního dopadu této politiky udělala kariéru celá generace dětských psychiatrů.

Takže je zde návrh umožnit školku od dvou let:
Autor: J. Novotný Datum: 27.2.2018 16:59

tedy navýšit kapacity tak, aby to bylo možné. Ale celá řada z vás to odmítne, protože jste si jistí, že by to pro ty děti nebylo vhodné, tedy to rozhodnutí nenecháte na těch rodičích, ale tu možnost jim raději nedáte, aby se náhodou nerozhodli ji využít.

Pánové a dámy, tleskám.

Re: Takže je zde návrh umožnit školku od dvou let:
Autor: M. Prokop Datum: 27.2.2018 21:27

Kde jste našel to navýšení kapacit? O ty se nikdo nestará, zákon stanovuje povinnost přijmout do stávajících kapacit.

Jo, a ten článek-rozhovor s p. Haldou je skvělý !:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.2.2018 16:38

Kašpárek se jako obvykle projevuje coby darebák.:
Autor: A. Alda Datum: 27.2.2018 16:23

Mám dvě mladší sestry (jednu o hodně mladší), tři syny, čtyři synovce, dvě neteře, dvě vnoučata (zatím, v brzké době přibydou) a na základě svých životních zkušeností s malými dětmi závazně prohlašuji, že děti ve věku do 3 let nepatří do žádného ústavu, ale k mámě a tátovi. Kdo hlásá opak, je lump a darebák.

No, jedna moje kolegyně to popsala takto:
Autor: P. Vanura Datum: 27.2.2018 19:45

Dříve dávali rodiče malé děti do kolektivních zařízení a děti byly nešťastné. Teď jim to ale děti vrací, odkládají je do domovů důchodců a rodiče jsou nešťastní...

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.2.2018 21:43

Konec konců, klasický socialismus.:
Autor: M. Prokop Datum: 27.2.2018 15:14

Co by mělo cenu, to by bylo UMOŽNĚNÍ či USNADNĚNÍ vzniku potřebných institucí. Daňově, usnadněním úřední onánie při vzniku čehokoliv ...

Sociálně inženýrské rozhodnutí či nařízení by mělo v krajním případě za následek, že ve školkách by byly jen děti dvouleté, které musí být přijaty a pětileté, které to mají povinně kvůli cikáňatům.

Ty mezi už přijaty být nemusí a bude-li nedostatek míst, ani nebudou.

Re: Konec konců, klasický socialismus.:
Autor: R. Brzák Datum: 27.2.2018 21:07

přesně tak...

Proboha.... "vyžadují po matkách OBĚŤ":
Autor: J. Kanioková Datum: 27.2.2018 14:39

Takže mít dítě je OBĚŤ ??? Autore, vy jste fakt zešílel ! Vy šílenci pořád jen argumentujete "zájmy dospělých", kdy se hodláte zabývat zájmy DĚTÍ ??? .. ČÍ potřeby jsou PŘEDNĚJŠÍ ?????

Možná Vám to doma neřekli, ale dvouleté děti do mateřské školy rozhodně nepatří. Pádné argumenty pro toto tvrzení !

Do tří let věku se formuje až 90% naší osobnosti, jde tedy o naprosto klíčové období lidského života. Absolutně nejdůležitější v tomto období je bezpečná vazba mezi mámou a dítětem. Tato vazba se utváří zejména jejich vzájemným kontaktem když jsou přirozeně spolu, malé dítě potřebuje ze všeho nejvíce být se svou mámou.

Dítě si buduje do tří let důvěru v sebe sama a svět kolem sebe, potřebuje doslova najít svůj domov, máma je v tomto směru pro dítě NIKÝM a NIČÍM nenahraditelná ! Jakékoli dlouhodobé odtržení dítěte od mámy je v tomto věku pro dítě nebezpečné a může ho trvale poškodit.

Víme, že malé dítě potřebuje určité množství pozornosti, určitý počet doteků, určitý počet pohlazení, určitý počet pohledů z očí do očí .... žádná učitelka či chůva není schopná v tomto směru plnohodnotně nahradit mámu ! Malé dvouleté dítě například vnímá sebe a mámu jako „jednu bytost“ a neumí se od mámy oddělit, k tomu dochází až kolem věku tří let.

Re: Proboha.... "vyžadují po matkách OBĚŤ":
Autor: J. Novotný Datum: 27.2.2018 15:50

Praxe ve velké části EU (Francie, UK, NL ..) rozhodně není taková, že by dítě bylo do tří let věku výhradně s matkou. Podle Vás jde tedy o země, kde je drtivá většina jedinců trvale poškozena.

Re: Proboha.... "vyžadují po matkách OBĚŤ":
Autor: J. Vintr Datum: 27.2.2018 16:33

V celé euroamerické civilizaci je větší část populace postižena. Nejen nedostatkem rodičovské péče v útlém věku, ale i celým systémem školní výchovy. Země na západ od nás v tom mají náskok. Proto tato civilizace spěje ke svému zániku.

Přesně..:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.2.2018 16:39

Re: Proboha.... "vyžadují po matkách OBĚŤ":
Autor: J. Novotný Datum: 27.2.2018 17:16

Jaké štěstí, že Vás systém školní výchovy nepostihl.

Re: Proboha.... "vyžadují po matkách OBĚŤ":
Autor: P. Han Datum: 27.2.2018 23:31

Jaká smůla, že vás ano.

Se mnou zbytečně nediskutujte,:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.2.2018 16:36

já bohužel patřím k těm, které jsme měly mateřskou jen půl roku. Byla to zrůdnost! Vy taky vidíte jen potřeby dospělých, ale důležitější jsou potřeby dobrého vývoje dětí ! Možná proto jsou dnes mezilidské vztahy tak "zvláštní", když si lidi od malilinka nezažijí ten nejkrásnější a nejpotřebnější vztah ? Když výchova se bere tak nějak levou zadní ? Když dítě nepozná ten nejkrásnější vztah se svým rodičem, myslíte, že se pak "radostně" a obětavě postará o toho rodiče, až ten bude už spíš fyzicky či zdravotně bezmocný?

Re: Se mnou zbytečně nediskutujte,:
Autor: J. Novotný Datum: 27.2.2018 16:43

Půl roku? Co byste tedy dala za dva roky, že?

Ano, paní.:
Autor: A. Alda Datum: 27.2.2018 16:25

Ale tihle darebáci na to kašlou. Jim jde jen o ně samé.

Re: Proboha.... "vyžadují po matkách OBĚŤ":
Autor: J. Krásenský Datum: 27.2.2018 18:44

Děkuji, lépe bych to nenapsal.

Tradiční rodina:
Autor: P. Rudolf Datum: 27.2.2018 13:13

je jeden z nejpitomějších pojmů současnosti.

Svět se posunul o míle jinam, je zaměřený na vzdělání a výkon a rodinné rozpočty počítají s příjmy žen. A tak by měl stát udělat vše pro to, aby se žena, když chce, mohla co nejdříve po porodu zapojit do práce. Ať už je to prostřednictvím Home Office, částečným úvazkem, či občasným kontaktem v oboru, který vystudovala. Jednou z důležitých cest jsou mateřské školky. Dětem to v ničem neublíží, ba naopak, jejich socializaci ve společnosti to urychlí. A porodnost to může jenom zýšit.

Matky v domácnosti, zvláště když dnes už vychovávají převážně jedno, dvě děti, jsou reliktem doby minulé.

Vás museli odstavit hodně brzy..:
Autor: J. Kanioková Datum: 27.2.2018 14:42

Re: Vás museli odstavit hodně brzy..:
Autor: M. Prokop Datum: 27.2.2018 15:09

A ještě jim zřejmě upadl rovnou na hlavičku. :-P