23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: „Nevěřte médiím“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 69, poslední: 14.2.2018 0:02, přehled diskusí

Ono to není až tak složité.:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.2.2018 0:02

Na jedné straně média s jasnou majetkovou strukturou, nezastírající, kdo za nimi stojí. S určitým, delší dobu budovaným renomé, které si nebudou chtít ohrozit lehkovážným zveřejněním neověřené informace. A pak uváděná fakta, která se dají ověřit.

Oproti tomu tzv. alternativní médium, udávající neexistující adresu a nedohledatelného majitele, popřípadě místo něj bílý kůň. Je jim jedno, že míchají koktejl z polopravd a lží s občasně zamíchanou pravdou, s reputací si hlavu nelámou, stačí slogan o pravdě bez cenzury a o tom, jak mainstream pravdu zamlčuje. A velmi často se stává, že se zpráva ukáže jako vylhaná. Popřípadě se ona vylhaná zpráva přetiskuje mezi jednotlivými alternativními weby.

No jo:
Autor: J. Jurax Datum: 13.2.2018 22:34

"věřte médiím, kde pracující zavedení novináři a za nimiž stojí nějaká historie."

No tak co si vzpomínám, tak v Rudém právu neblahé paměti pracovali zavedení novináři a nějaká historie za ním taky stála ... tohle kritérium nechrání. Za Lidovkami taky stojí úctyhodná historie, že, a nějaký zavedený novinář by se taky našel ...

Nejlepší rada je, čtěte hodně médií, ale hlavně mezi řádky ...

Pak věřte médiím:
Autor: J. Krásenský Datum: 13.2.2018 17:24

"...věřte médiím, kde pracující zavedení novináři a za nimiž stojí nějaká historie."

Ztrácejí se nám tady lidé - kam se poděl Jan Petránek, novinář s historií? Proč s ním žádné "médium" nezveřejní rozhovory o Rusku, Ukrajině, Sýrii, Srbsku, Kosovu, Číně, Indii, "arabském jaru"? Tak například proto nelze věřit médiím, ani bakalovinám, ani babišovinám, ani české televizi, ani českému rozhlasu. To za prvé. Za druhé, internet poskytuje velkou svobodu, uživatel dokáže najít zdroje, které nám veřejnoprávní media zatají nebo přežvýkají v nepravdivé podobě, příklady - migranti, Trump, i náš znovu zvolený president Zeman.

:
Autor: R. Tichý Datum: 13.2.2018 17:05

Dost by pomohlo, kdyby sve chovani upravili ti, kteri se prohlasuji za novinare.

Nekomentovat, ale informovat.

O vsem, vyvazene a bez hysterie.

A z cerne kroniky udelat zase sloupecek na strane 13 a ne prvni stranu.

Chyba je jednoznacne na strane novinaru.

Re: :
Autor: V. Vérosta Datum: 13.2.2018 17:29

souhlas!

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.2.2018 19:18

Nebude to spíš tím,:
Autor: I. Novák 763 Datum: 13.2.2018 15:26

že čím dál víc lidí se osobně setkalo s nějakou událostí, která pak byla v "zavedených médiích" interpretována naprosto opačně nebo přinejmenším zkresleně zavádějícím způsobem? Tu zkušenost si pak samozřejmě nenechají pro sebe.Prostě věří víc svým očím, než médiím.

nevím jak ostatní, ale já jsem měl média za:
Autor: Jiří_K Datum: 13.2.2018 13:50

celekem důvěryhodná, až do roku 2015. Poté jsem si informace začal ověřovat i z mnoha jiných dostupných zdrojů a s hrůzou jsem zjistil značnou neobjektivitu a snahu o zamlčování a zkreslování informací ze strany tzv hlavních informačních zdrojů! Nejdříve jsem měl trochu problém s uvěřením těm "šíleným" informacím ke kterým jsem se dostával, ale po tom co se potvrdili a naše hlavní zpravodajská média o nich neráčila informovat, jsem začal vážně uvažovat o zrušení TV a platby koncesionářských poplatků!

Pane Vavroušku,...:
Autor: J. Vlček Datum: 13.2.2018 13:23

...váš nářek nad ztrátou důvěry posluchačů v média je opravdu dojemný. Nebylo by užitečnější, než se obracet na posluchače s prosbou aby věřili médiím, spíše apelovat na média, aby plnila to, za co je lidé platí, to je, nestranné, nezkreslené, úplné a pravdivé zprostředkování informací, bez tendenčních a mlžících komentářů nepřeberné řady politologů a různých redaktorů přesvědčených o své jediné pravdě?

Jakou důvěru může mít běžný posluchač nebo divák čt, když na komentář ke každé události, se režie této televize obrací na vševědoucího Kalouska? Do diskusí zvou jen své oblíbence, u kterých mají záruku, že je nevyvedou z konceptu a nezavedou do úzkých svými názory, které se rozcházejí s těmi jejich? Posluchači nejsou totiž jen tupými konzumenty toho, co jim kdo předhodí jako jedinou a neměnnou pravdu.

Re: Pane Vavroušku,...:
Autor: M. Valenta Datum: 13.2.2018 13:49

Já tam tedy nejčastěji vidím Okamuru s Filipem.

Re: Pane Vavroušku,...:
Autor: Jiří_K Datum: 13.2.2018 13:51

Já zase Kalouska!

Lehko se pohádka vypravuje, těžko se dílo vykoná:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 12:31

praví stará ruská moudrost - jak mají lidé věřit zavedeným mediím, když, jak pravil před dvěma tisíci lety Caesar, "lidé rádi věří tomu, čemu věřit chtějí" ...

Re: Lehko se pohádka vypravuje, těžko se dílo vykoná:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 12:43

Tak vysvětlete, proč od počátku "uprchlické krize" média sázela na emoce / utopený Kurdí, bosé ženy, vozíčkář v blátě nebo sněhu / a když totéž začala používat druhá strana / vyfešákovaní mladíci s nejnovějšími mobily, vyhozené jídlo, oblečení i spacáky / tak začala najednou působení na emoce náramně kritizovat...

Re: Lehko se pohádka vypravuje, těžko se dílo vykoná:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 12:47

A proč? Když jste opačného názoru, tak je snad na vás, abyste vysvětlil, proč by měli lidé věřit tomu, čemu nechtějí, ne snad?

Re: Lehko se pohádka vypravuje, těžko se dílo vykoná:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 13:14

Nevím, o čem mluvíte. Hru na emoce zahájila "zavedená média" a když se to začalo obracet proti politickým silám tato média ovládajícím neboť opozici se "působení na emoce" prostřednictvím alternativních médií začalo dařit líp, najednou začala tatáž média působení na emoce náramně kritizovat jako unfair praktiku a "fake news".

Re: Lehko se pohádka vypravuje, těžko se dílo vykoná:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 14:00

To jsem si všimnul hned na začátku, že nevíte, co jsem vlastně napsal!

Zbytečně si sypete:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 12:29

popel na hlavu, lidi vidí, co jsou "zavedení novináři" zač i bez vašeho původního apelu aby nevěřili médiím. "Zavedení novináři" jsou převážně odchovanci levičáky vedených fakult a pokud nebyli ochotni "s vlky výt" tak neabsolvovali a když tak se nechytli v "tradičních médiích". Váš problém je, že lidi nejsou úplně blbí a dokážou si dát věci dohromady. Když "zavedený novinář" napíše například o Čunkovi že je "rasista a fašista" který Vsetín etnicky vyčistil a tamní rómy vystěhoval za město do buněk, pak si občan Ústí nad Labem možná řekne že je to strašnej syčák, ten Čunek. Jenže pak si přečte reportáž jiného "zavedeného novináře", tentokrát o něčem co se děje u něho jen o dvě ulice dál a jenom nevěřícně kroutí hlavou kde to ten chlap vzal. Pak zjistí, že od aktivistů z nějaké "neziskovky"... To se stane několikrát a už má jano, jak to bylo s tím Čunkem... Pak se nedivte, že Aeronetu nedá moc práce psát jak píše, protože stačí vaše zprávy a komentáře jen zlehka uvést na "pravou míru"...

To mě pobavilo.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 13.2.2018 12:27

Poselství spočívalo v myšlence, že média zkreslují obraz skutečnosti a že bychom tedy měli ke VŠEM informacím přistupovat kriticky – tedy nejen k těm ze zavedených médií... Tedy - novinář varuje, že novináři zkreslují skutečnost a že nemáme věřit tak úplně všemu, co vypotí. Pak se diví, že lidé se snaží ověřit skutečnou situaci od jiných zdrojů (což samozřejmě vede i k návštěvám dezinformačních serverů atd...). A nabádá věřit zavedeným novinářům, kteří se ale na této situaci podepsali právě tendenčními zprávami - zprávami zkratkovitými a poplatnými zaměstnavateli. Nějak se zacyklil.

Příklad většina zavedených českých deníků přinesla zprávu, že Izrael zaútočil na Syrské území při odvetném útoku za vyslání dronu nad Izraelské území. Jenže: dron sestřelili v Golanských výšinách, které Izrael anektoval a OSN neuznává jako jeho území.

Snad by mi autor poradil, jak mám takovou zprávu vnímat?

Re: To mě pobavilo.:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 12:31

Tak, že OSN je škodlivá organizace, která "reprezentuje" hlavně muslimské fanatiky...

Věřte jim, myslí to upřímně!:
Autor: F. Navr8til Datum: 13.2.2018 12:22

Prosit o důvěru pro zavedená média je směšné. Věřit jim lidé nebudou, pokud tato média budou lhát a manipulovat jako to dělají doposud.

K smíchu.:
Autor: V. Pokorný Datum: 13.2.2018 12:13

Věřit prý médiím, kde pracují zavedení novináři? Autor pravděpodobně blbne dále.

Pikantní je, jak novináři lžou sami sobě:
Autor: M. Varadinková Datum: 13.2.2018 11:58

Třeba tento Vavroušek, nýmand, o kterém málokdo ví, že vůbec existuje, si nalhává, že zrovna podle jeho pokynů se lidé řídí. Když říká: nevěřte, tak lidé nevěří, a když řekne: věřte, tak podle něj lidi začnou věřit. Je opravdu tak hloupý? Nebo tak povýšenecky arogantní, že ostatní lidi považuje za debily a ovce?

Milý pane Vavroušku, lidé médiím nevěří, protože jim média už léta letoucí lžou. Místo zpravodajství a publicistiky dělají jen propagandu a jednostranně zaměřené kampaně s cílem někoho odstřelit (Klause, Čunka, Babiše, Zemana, teď nejnověji třeba Okamuru....), a někoho naopak protlačit. Kdysi Unii Svobody, pak TOP09 - Schwarzenberga, Drahoše....

Parmanentně lžou i ve zprávách ze zahraničí - co se nehodí, to zamlčí, co se jim do propagandy hodí, to nafouknou a opakují ad nauseam. Z válečných konfliktů zásadně přebírají informace jen z jedné strany, a ještě dost často fake news (viz třeba opakované zprávy ze Sýrie od "Bílých helem" o "posledních nemocnicích").

Není rozdílu, pokud jde o míru jednostranné propagandy, mezi Českou televizí dnes a Československou televizí za komoušů. Takže si můžete, pane Vavroušku, klidně vykřikovat: "Věřte médiím", ale lidé si nad Vámi jen zaťukají na čelo a informace si budou ověřovat jinde. Tak jako to dělali za komoušů. Tehdy měli jako alternativu jen "štvavé vysílačky" a samizdat, dnes máme naštěstí celý internet. Ano, i ten je plný fake news, ale my už si to z různých zdrojů sami nějak přebereme a roztřídíme. Nepotřebujeme k tomu žádného Vavrouška, aby nám zvěstoval, čemu máme věřit a čemu ne.

Re: Pikantní je, jak novináři lžou sami sobě:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 12:28

Jasně, nakonec i to pero odcizil dvojník, nastrčený televizí!

Re: Pikantní je, jak novináři lžou sami sobě:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 12:39

Vtip je v tom, že Klaus žádné pero "neodcizil". Když už, tak si opravdu blbým způsobem vzal něco, na co měl nárok. Asi jako když si v restauraci nenecháte zbytek jídla číšníkem zabalit nechtěje vypadat jako škrob, ale "nenápadně" jej smetete do ubrousku a strčíte do tašky. Nějaký dobrák vás u toho vyfotí a juhuhú - pověsí to na internet. Tady si na toho "dobráka" zahráli reportéři ČT, ideologicky kopající za druhou stranu...

Re: Pikantní je, jak novináři lžou sami sobě:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 12:49

Jakej nárok? Viděl jste to video, jak si při tom počínal? Četl jste, co o tom pak řekl?

Re: Pikantní je, jak novináři lžou sami sobě:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 12:50

Máte ale pravdu v tom, že to, že ho neodcizil, je jenom vtip.

Re: Pikantní je, jak novináři lžou sami sobě:
Autor: M. Varadinková Datum: 13.2.2018 15:03

"lidé rádi věří tomu, čemu věřit chtějí". Vy jste toho názorným příkladem.

Re: Pikantní je, jak novináři lžou sami sobě:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 15:29

Aha, tak tedy měl nárok na pero, kterým podepisoval knížepán?

Re: Pikantní je, jak novináři lžou sami sobě:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 15:32

Ovšem, "když ho miluješ, není co řešit" - jen pozor, ať nedopadnete jako ta panna, co "... byla do něj udělána, nejedla a nepila, tak moc ji láska soužila..."

Re: Pikantní je, jak novináři lžou sami sobě:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 17:26

Víte, pokud se někdo octne na recepci nebo na podobné záležitosti, kde si může čehokoli brát dle libosti ale hraje si "lepšího člověka" co si jen zobne lžičku "bio" jogurtu a dvě snítky petrželové nati, pořád nebude zlodějem pokud si "nenápadně" nasype do ubrousku pražené mandle a para ořechy a nastrká to do kapes. Pokud ho při tom někdo nafilmuje, má ostudu, to jo, zvlášť pokud to ten dobrák vystaví na web. Pokud ale tím dobrákem je někdo z rodiny, třeba manželka nebo potomek, je to na vydědění. Jinak jde o běžný styl práce těch údajně "slušných, korektních a tolerantních". Když už nemůžou střílet a zavírat do koncentráků, tak alespoň tohle, prozatím, než zase zvítězí Pokrok, Spravedlnost, eventuelně Pravda a Láska...