17.12.2018 | Svátek má DanielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Oddluž bábuŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 58, poslední: 14.2.2018 0:49, přehled diskusí

Pujcit na pracku:
Autor: K. Pavlik Datum: 13.2.2018 0:36

V mnoha zemich pokud nekdo nekomu pujci na pracku tak je to problem toho kdo pujcil - ze by tam pak mohli sahnout kvuli tomu napriklad na duchod je zcela neuveritelne.

Jak rika mul advokat - ja jdu k soudu pokud je to nad 15 000 (a to nejsou koruny!!!). Ze by nase knihovna dala nekoho k soudu za to ze pozde vratil knizku je zcela neuveritelne.Podle mne si Cesko umele vytvari problemy ktere se pak blbe resi.

Re: Pujcit na pracku:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.2.2018 10:21

K soudu ne, k exekutorovi.

Já se stěhoval, je to pár let, a jako idiot jsem přehlédl vypůjčené knížky. Tím stěhováním jsem zároveň nějak nedostal upomínky (teď mi to přijde divné, poštu jsem si přeposílat nechal...). Každopádně mě někdy po dvou třech letech dohnal exekutor - dluh knihovně 3000,-, celkem zaplaťte 9000,-. Samozřejmě jsem zaplatil - měli pravdu a taková částka mě naštěstí nepoloží.

Pračka! Chci ji mít a to hned!:
Autor: E. Jank. Datum: 13.2.2018 7:08

Problém - kde na ni vzít? Půjčka! ... Aha už zase splátka? Ale co, však se nikdo neposere, když splatím později. ... Cože - exekuce? To jsou svině, za co? ... Takhle nějak to probíhá. Taková půjčka je problémem nejen pro dlužníka, ale i pro věřitele. Oddlužit je nesmysl, dluhy se mají platit. Pokud dlužníkům pomoci, pak zneplatněním neúměrně vysokých úroků a sankčních ustanovení. Tak, aby dlužník splatil to, co má + přiměřené úroky, což by měl být řekněme nejvýš pětinásobek úroků, vyhlašovaných ČNB v době podpisu půjčky. A v době oddlužení maximálně trojnásobek.

Re: Pračka! Chci ji mít a to hned!:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 8:16

Úroky by měly být minimálně 3% nad oficiální úroveň inflace, jinak na tom nezodpovědný dlužník zase vydělá. Dneska je inflace určitě přes 2% a sazba ČNB kolem nuly...

Re: Pračka! Chci ji mít a to hned!:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.2.2018 10:33

Podle mě je za hlavním nárůstem částky činnost exekutora. Já se do takového průšvihu taky namočil. Kvůli pár tisícovkám původního dluhu vám jednoho dne přestane fungovat karta, banka vám ani neřekne proč, obstavějí vám plat i barák, PAK teprv přijde doporučený dopis, následně se čeká na nabytí právní moci a nakonec si to strhnou z účtu, protože jak na účtu, tak na jednom platu je víc peněz, než co po vás chtějí. Zaplatiti dobrovolně nemůžete, protože nejdřív nevíte, že se nějaká exekuce vůbec řeší (fikce doručení platebních příkazů či co), a pak nemůžete disponovat penězi, i kdybyste měl čtyři čapí hnízda.

Takže ve finále opravdu zaplatíte několikrát víc, než činí dluh i se všemi trestnými úroky. Jako první pomoc by možná pomohlo, aby se částka pro věřitele oddělila od částky pro exekutora.

Že právnická komora obecně má pro mě nepochopitelnou představu o ceně své práce a hlavně!!! možnosti normálních lidí ji zaplatit, to je další vyprávění.

To jsou ale:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 8:14

žvásty! Pračka se dá sehnat za 7 tisíc, za socíku stála podobná 8 - 10 tisíc. To tehdy měl každý, komu klekla, na novou? A hned? I kdyby měl, tak automatky běžně nebyly, člověk zakoupil "ROMO"... Pokud je dnes někdo chudý, tak by snad mohl trochu slevit z nároků spíš než si nabrat deset půjček, včetně půjček na Vánoce, dovolenou a televizi.

Re: To jsou ale:
Autor: P. Khail Datum: 13.2.2018 9:27

Váš příspěvek je typická demagogie - za socíku byly domovní prádelny a kde mají tu ROMO? Když vám dnes klekne pračka musíte prostě koupit novou. A jsou lidé, kteří prostě žádné úspory nemají. A jsou i tací, kteří si je prostě naspořit nemohli, někdy i z pochopitelných důvodů.

Re: To jsou ale:
Autor: J. Farda Datum: 13.2.2018 10:59

Doporučuji poslech minimálně od 21 minuty. https://www.youtube.com/watch?v=WQfNMjbzNoo

Re: To jsou ale:
Autor: P. Khail Datum: 13.2.2018 19:27

Znám to, není tam nic v rozporu s tím co jsem napsal. Navíc spekulovat s tím "co by kdyby" je k ničemu. Je to podobné jako žádat zastavení provozu aut kvůli důsledkům dopravních nehod.

Re: To jsou ale:
Autor: J. Jurax Datum: 13.2.2018 21:13

Nemusíte.

Můžete zkusit inzeráty a bazary či občanskou výpomoc, ve větších městech jsou i veřejné prádelny nebo služby praní prádla. A pochopitelně lze prát i ručně, byť je to pracné. Valcha se ještě koupit dá.

To vše, dokud neušetříte na novou.

A pravíte-li, že jsou i tací, kteří si je prostě naspořit nemohli, někdy i z pochopitelných důvodů, pak takoví by si stejně neměli půjčovat. Protože půjčka se musí splácet a přijde dráž než ušetření si.

Mimoto kleknuvší pračka se semtam dá i opravit, někdy i vlastnoručně.

:
Autor: P. Götze Datum: 13.2.2018 9:07

Jen poznakma, nizkoprijmovi uz dnes zadne dane vpodstate neplati. Tam neni co snizovat.

Re: :
Autor: I. Novák 763 Datum: 13.2.2018 14:05

To jako že jim u žádného nákupu neúčtují DPH případně spotřební daň? Možná tak v kantýně v parlamentu.

Jakékoliv oddlužení:
Autor: Š. Minařík Datum: 13.2.2018 9:18

jenom zvyšuje další zadlužení.

Každý člověk, který nedělá dluhy, si musí připadat jako idiot.

Re: Jakékoliv oddlužení:
Autor: M. Těhanová Datum: 13.2.2018 9:24

Třeba máte příjem u kterého můžete kromě běžné spotřeby ještě něco ušetřit. Mnozí to tak nemají, ale takové asi neznáte.

Nemusí se komplet oddlužovat, v odůvodněných případech by stačilo, aby dotyčný musel zaplatit jen to, co skutečně dluží, bez toho zrůdného navyšování pokutama a penále.

Není normální,:
Autor: M. Těhanová Datum: 13.2.2018 9:19

aby někdo mohl tak nehorázně zbohatnout bez velké námahy, jako můžou různí exekutoři a vymahači. ( Viz kancléř Mynář). To, jak je u nás tento systém nastaven je zrůdné.

Aby bylo jasno, nikdy jsem si nepůjčila víc, jak na jednu věc a jen do výše mého platu. Že se lidi nechají zblbnout je ale jedna věc, ale že by měli být trestáni i ti, kteří mají z půjček dobrý byznys, i když vědí, že dotyčný na to nemá, tak to by mělo být samozřejmostí.

Není normální, že u nás i za jeden den zpoždění jsou drakonické pokuty. A hlavně, reklamu na kouření a chlast dokázali v parlamentu prosadit, jak je možné, že na takovou zhoubnou věc, jako jsou půjčky to nedokážou. Ty jsou pro lidi daleko nebezpečnější, než nějaké kouření.

tak autor popisuje jen cast pravdy:
Autor: M. Pesat Datum: 13.2.2018 9:41

"Doktoři liberální demokracie by si ovšem při nasazování léčby měli uvědomit, že teď tolik propírané exekuce jsou jenom důsledek skutečného problému. Tím je chudoba, přesněji nedostatek disponibilní hotovosti. Že si lidi musejí půjčovat na novou pračku. Že se jim vyplácí jezdit načerno, než je revizor vyhmátne třikrát v jednom týdnu."

tak autor popisuje jen cast pravdy, druha strana mince je fakt, ze spousta lidi je vylozene nezodpovednych a penize utrati za kraviny, aby nasledne nemeli/nezaplatili za popelnici/vodu/elektrinu/najem. Bohuzel a v tom ma autor pravdu, z obchodu s bidou, kam patri i exekuce ci vymahani dluhu, na tom maji podil vsechny tzv. tradicni "demokraticke" strany. A bylo by asi zajimave zjistit kolik politiku v tech kseftech s bidou jede pres nastrcene kamarady/osoby. Jenze to prece zacalo hned po nastupu modrych bolseviku k moci, kdo si dnes vzpomene na causu ZASTAVARNY otevrene 24/7=NON STOP, kam zlodeji nosili horke zbozi=kradene a soudruzi "podikatele" takto to "spinave zbozi" menili na "ciste" penize. Tehdy, na doporuceni policie, cast poslancu navrhla zakaz NON STOP zastavaren. A kdo nespustil povyk o likvidaci poctivych podnikatelu, ano, soudruzi, nasi "poctivi/zasadovi" cesti "pravicaci"=MODROBOLSANI. Soudruh Klaus a jeho parta od neviditelne pracky trhu, ktera vyresi vse. A soudruhy exekutory, tak ty "zakony" delali podobni/stejni "lide" jako ty "zakony" o zastavarnach.

Cest :-(

Cenzura na NP:
Autor: J. Kubik Datum: 13.2.2018 9:42

Cenzura na NP:

Autor: J. Kubik Datum: 13.2.2018 9:38

Moje jméno bylo vymazáno ze seznamu autorů a tím i všechny moje články jen proto, jsem nazval Klause prokremelským staříkem.

Jiří Kubík

Re: Cenzura na NP:
Autor: M. Prokop Datum: 13.2.2018 10:58

Jak tak koukám, důvodů by mohlo být i víc, třeba spamování (za blbost se obvykle nevylučuje).

Re: Cenzura na NP:
Autor: I. Vermis Datum: 13.2.2018 17:13

Tak to udělali dobře, moc dobře! Důvod byl ovšem ve skutečnosti jiný...

Good riddance, Kubík,:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.2.2018 21:29

nazdar!

Máme tu vůbec elity?:
Autor: J. Kouřil Datum: 13.2.2018 10:03

Tento článek je dalším důkazem, nepochopení výsledků voleb. Myslící občané tohoto státu nevolili Zemana proto, že by jej chtěli, ale proto, že to bylo menší zlo než figurka Drahoš. Ti méně myslící volili Drahoše, protože chtěli změnu a nejsou schopni domyslet důsledky volby Drahoše. Budiž jim připsáno k dobru, že jsou v průměru mladší a méně zkušení a život ve městě nevyžaduje tolik přemýšlení jako život na venkově. Takže se to dá do jisté míry pochopit. A Kašpárek zůstane kašpárkem a jeho výplody budou stále mimo realitu.

Re: Máme tu vůbec elity?:
Autor: P. Lenc Datum: 13.2.2018 10:31

Naprosto přesné pane Kouřile.Včetně toho kašpárka.A pokud pan Kašpárek stále hodnotí Rakouské vesnice tak "vysoko", tak to svědčí pouze o jednom.Že na českých, ale i na moravských vesnicích roky zřejmně nebyl.

Re: Máme tu vůbec elity?:
Autor: J. Pražák Datum: 13.2.2018 10:34

Souhlas.

tak v Olomouci je verejna pradelna, jako v USA:
Autor: M. Pesat Datum: 13.2.2018 10:29

"Váš příspěvek je typická demagogie - za socíku byly domovní prádelny a kde mají tu ROMO? Když vám dnes klekne pračka musíte prostě koupit novou."

tak v Olomouci je verejna pradelna, jako v USA, na mince. Ale v USA je obecne zavedene, jak je v CR bezne v pronajatem byte kuchynska linka+sporak, tak v USA byva i lednicka a nekde i pracka, za pracku se obvykle v najmu uctuje nejaka nizka castka. V bytovych domech take byva pradelna s prackami/susickami na mince. Cest :-)

http://www.sqlaundry.cz/nase-pradelny.html#ol-masarykova

Kašpárku, republika není naštěstí jedna Pražská Kavárna.:
Autor: J. Pražák Datum: 13.2.2018 10:33

Vraťte se do reality. Exekuce se týkají lidí, kteří si špatně rozvážili své příjmy a výdaje. Každý svého štěstí strůjce. Já si z tohoto důvodu nikdy na nic nepůjčil.

A srovnání s Rakouskem hodně kulhá. Tam snad ještě platí zákony o něco více, než u nás.

Re: Kašpárku, republika není naštěstí jedna Pražská Kavárna.:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.2.2018 10:48

Dluhy se samozřejmě platit musí. Otázka je, zda současný postup "necháme dluh pár let bobtnat a pak pošleme exekutora" v kombinaci s tím, že exekutor vás bez dalšího zařízne (nevím, je-li běžné někomu prodat barák nad hlavou kvůli i kdyby desítkám tisíc, ale vím, že barák vám obstavějí, i když dotyčný máte na rovněž obstaveném účtu na několik podobných dluhů a nechají si to jako právnický úkon zaplatit, i když to evidentně není třeba).

Možná víc než nějaké masivní "oddlužování národa", což by samozřejmě dalo za pravdu těm, kteří "to" nechají vyhnít, by pomohla nějaká slušná promlčecí doba (pokuta v tramvaji třeba rok) a jakési "zkrocení příliš velkoryse uvažujících exekutorů". Na těch opravdu chudých si stejně moc nevezmete, ale těm s použitelnými příjmy by jistě pomohlo, kdyby se z dluhové jámy dalo vylézt aspoň po žebříku a hlavně aby na dně nebyla natažená železa na medvěda.

Re: Kašpárku, republika není naštěstí jedna Pražská Kavárna.:
Autor: J. Václavíková Datum: 13.2.2018 11:50

Ano.

Re: Kašpárku, republika není naštěstí jedna Pražská Kavárna.:
Autor: J. Pražák Datum: 13.2.2018 17:40

Každý dluh by se měl zaplatit. Jinak vznikne chaos a nedůvěra, nikdo nebude chtít nikomu půjčit.

A u dlužníků by měla zafungovat zpětná vazba: zjistí, že se nevyplatí půjčovat na nesmysly, že je lepší si koupit až za své vydělané peníze.

Re: Kašpárku, republika není naštěstí jedna Pražská Kavárna.:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.2.2018 18:16

S tím naprostý souhlas. Problém je, že méně dbalí dlužníci se nebezpečně snadno dostanou ani ne šikmou plochu, ale čáry máry fuk - a jsou v propasti. Neboli zpětná vazba ano, ale nikoliv s nehorázným zpožděním a úderem mezi oči.

Že nikdo nebude chtít nikomu půjčit? Podle mě je to nesmysl, vždycky tu budou solidní půjčovatelé, kteří si potenciální dlužníky solidně proklepnou, případně vyžádají ručitele, zástavu na nemovitost nebo tak něco.

Docela by mě zajímalo, kolik těch průšvihových exekucí vedou řekněme banky a kolik ostatní.

Ono vůbec: aby se o tom dalo solidně přemýšlet, je potřeba vědět, kolik těch exekucí vzniklo nedohodou dlužníka a věřitele, kolik jich je dlužníkem zvládnutelných řekněme za cenu přesedlání z Porsche do mírně ojeté fabie, kolik jich člověkem - a to je ta průšvihová skupina - praští o dno a kolik lidí si půjčilo "z hladu" a je jim celkem jedno, kolik dluží, protože počítají 1 - 2 - 3 - mnoho.

Vím (vím!) o rodině poněkud analfabetické, která je ovšem natolik osvícená, že svého třeťáka (teď už je mu víc) občas vyreklamuje ze školy, protože je jediný v rodině, který umí přečíst a porovnat ceny.

Dáme almužničku - bude volba:
Autor: P. Kubáč Datum: 13.2.2018 11:18

Lidi volili Zemana, protože exekuce, protože chudoba.

Tak jim dáme almužničku a budou zase volit knížepána.

Což takhle místo almužničky dát práci a honit do práce ?

To je cesta k důstojnosti a samostatnosti, ale nikoliv motivace k volbě dalšího flexibilního pana Nikdo

Pan Kašpárek se jádru pudla velice přiblížil jen z jiné strany než si myslí