13.11.2018 | Svátek má TiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Rázný, ale nejasnýŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 595, poslední: 12.2.2018 6:54, přehled diskusí

Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: V. Klepetko Datum: 11.2.2018 21:50

Autor: J. Tolman Datum: 11.2.2018 21:12 "Jak přesvědčený eurofederalista bych zřejmě hlasoval pro odchod z EU. Czechia tam nemá co pohledávat. EU bude bez Česka líp."

Když v roce 2013 kandidoval pan Karel Schwarzenberg, tak sice mluvil trochu legračně a komolil hymnu, ale i tak bylo jasné, že když říká že je "Čech jako poleno", tak to myslí upřímně - ve smyslu starého dobrého zemského patriotismu, jaký se nosil ve starém Rakousku. Hrdě o sobě říkal, že je zemský patriot - a tomu se dalo (dá) věřit.

Naproti tomu například pan Tolman zjevně vůbec není součástí našeho "politického lidu", jak ho definuje třeba Milan Prokop. Protože prostě zájem eurofederace je pro něj podstatnější a důležitější než zájem našeho českého státu. To samo o sobě není nic zlého - ale asi bych si pana Tolmana za významného reprezentanta českého státu nezvolil, i kdyby byl lidsky, kulturně i vzděláním absolutní "Nadzeman". Nezdá se totiž že by mu na tom státu nějak hodně záleželo - spíše se identifikuje s Eurofederací...

No a řadě z nás se prostě zdálo, že ten prof. Drahoš je v tomto ohledu "jako pan Tolman". Takže nedostal hlasy "zemských vlastenců"! Tomu Karlu Schwarzenbergovi bych to možná "hodil" v roce 2018 spíše než Drahošovi, je sice hluchý, usíná, atd., ale je mnohem spíše "politický Čech" než prof. Drahoš nebo pan Tolman!

Tož dobrou noc všem, a omluvám se - z časových důvodů budu dl diskuze na Psu vstupovat jen velmi zřídka.

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: P. Jirkovský Datum: 11.2.2018 22:23

Tak vy jste hlasoval pro Zemana hlavně proto, že s Rusákama máte nejmíň jednu firmu už od roku 1993. A že jste vstoupil za podivnejch okolností do zbrojařský firmy - to jistě jen náhoda.

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: V. Klepetko Datum: 11.2.2018 23:06

Pane Jirkovský, stále nerozumím tomu, proč se snažíte převést diskuzi do módu "ad hominem" - působí to přinejmenším divně...

Kdybyste se normálně zeptal, tak Vám povím, že v létech 1990-1998 jsem působil na naší ambasádě v Rusku, na obchodním oddělení , jako zástupce firmy, která tam dodávala televizní vysílače - a podařilo se nám tenkrát deblokovat velké pohledávky Tesly ještě dříve než nastoupili různí šíbři z Falconu. Z té doby také pochází pár nefungujícícj eseróček, kde je jsou partneři z tohoto teritoria, ale co to má společného se Zemanem? :-))

"Zbrojařské firma" dodává odjakživa výhradně letecké náhradní díly, a to pro české odběratele, akcie v ní jsem si koupil ze zdaněných úspor od českého parťáka a žádní "rusáci" s ní nìkdy neměli nic společného. Takže co Vám na tom vadí?

Ještě pokud jde o ty "Rusáky" - můj táta v roce 1968 emigroval do Anglie, přez 20 let jsem ho neviděl, celá rodina kvůli tomu nemohla nikdy na Západ jezdit, takže to Vaše osočení beru jako dost nechutný osobní útok. Asi si potřebujete "kopnout" do voliče "Miloše Zemana", moc duchaplné to ale není :-((( V Rusku mám i dnes řadu velmi zajímavých přátel: tomu je například člověk mně velmi blízký: https://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Kurajev

Je to velmi významný ruský disident, Putin ho nechal vyhodit z univerzity za veřejnou kritiku režimu a nyní přednáší "na soukromých sezeních" jako Patočka a také na internetu. Pokud zvládnete ruštinu, doporučuji si vyhledat jeho přednášky na YouTube. Ale Vy asi budete mít spíše zájem o ty osobní útoky než o informace :-))))

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: J. Václavíková Datum: 11.2.2018 22:29

Takové množství manipulací a překrucování se v jednom příspěvku hned tak nevidí. A to jsou tu nějací přeborníci!

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: P. Jirkovský Datum: 11.2.2018 22:33

Dobrý večer, musím se přiznat, že tenhle křivák mně fakt dělá dělá šťávy. A to jsem smířlivej, neděli jsem zasvětil uzení a povedlo se. Nakonec, jak jinak, když je někdo, hezkej, bohatej, chytrej a vzdělanej, navíc se vobčas umeje a zuby si čistí, tak mu jde všechno!

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: J. Václavíková Datum: 11.2.2018 22:48

Tak to gratuluju k úspěšně prožitému dni :-)

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: P. Jirkovský Datum: 11.2.2018 22:56

Dík. Ale teď jsem si uvědomil, že jsem to posr.... Dal jsem bojovníkům proti kavárníkům zase munici, přinejmenším v tom, že jsem odpověděl. Jeden aby nevěděl, jak se pochlubit, že mu jde život dobře ....

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: J. Václavíková Datum: 11.2.2018 23:02

To je buřt, oni budou ty své frustrace ventilovat imrvérefurt, jedno, jestli munici dodáte, nebo ne. Pustila jsem si teď ten odkaz z diskuze na sestřih Zemanových nejnovějších výšplechtů. Musím říct, že ten chudinka budí už jen útrpnost. Ostatně, není první, kdo snahou o dušezpyt oponentů promlouvá nejvíc sám o sobě. A nic pěkného to není.

https://www.facebook.com/karel.dlabac/videos/10210505869313325/

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: P. Spáčil Datum: 12.2.2018 1:24

Tak jste se navzájem pohladili po hlavičkách a podrbali za oušky. Je Vám líp? (:-))

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: V. Klepetko Datum: 11.2.2018 22:40

Paní Václavíková, ptala jste se v diskusi "proč jste volili Zemana" - takže jsem se Vám snažil velmi poctivě odpovědět, zde:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180126_112732_p_cirkus_nef&vlakno=88768569

a zde:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180112_180359_p_cirkus_nef&reakce=88381625

Bohužel se ale nezdá, že byste měla zájem o seriózní diskuzi nebo o nějakou normální argumentaci :-(((((((

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: J. Václavíková Datum: 11.2.2018 22:51

Já že jsem se ptala, proč jste volili Zemana? To si mě určitě pletete. Myslím, že místní pappenheimské znám dost dobře, než abych potřebovala jejich duševní striptýz. Má kritika se teď týkala jen vašeho ,,rozboru" vlastenectví. Jak píšu, tolik manipulací se hned tak nevidí.

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: V. Klepetko Datum: 11.2.2018 23:12

Ano, ptala jste se. A já jsem Vám odpověděl tím postem "Pro paní Václavíkovou", na který jste nijak nereagovala.

Nerozumím Vaší kritice zemského vlastenectví - žádný argument z Vaší strany jsem nezaznamenal - jen holé tvrzení o "manipulaci"... Vám snad připadá pan Tolman, ve světle citovaného textu, jako "zemský vlastenec"? :-)))))))))

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: J. Václavíková Datum: 11.2.2018 23:16

Pane Klepetko, máte ne moc pěkný zvyk, vymezit si nějakou chimérickou kategorii, již ani argumentačně neobhájíte (viz ten politický národ) a následně dotyčný objekt strháte za údajnou nedostačivost v onom chimérickém oboru.

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: V. Klepetko Datum: 11.2.2018 23:40

Asi budu mít řadu diskutabilních zvyků, mea culpa... Ale "politický národ" neboli "politický lid" - to vskutku není žádná chimérická kategorie, to je všeobecně zažité "úchopové instrumentárium", což by Vám ve vzácné shodě jistě potvrdil jak pan Prokop, tak třeba pan Rudolf - a to se ti dva jinak neshodnou téměř na ničem...

Opravdu si myslím, že pan Tolman k českému politickému lidu patřit nemůže - pokud své výroky myslí vážně. A že v tom je částečně zakletá příčina toho, že byl Miloš Zeman znovuzvolen!

Je to můj názor - proč si myslíte že by zde nemohl zaznít bez toho, že by nositel tohoto disentního názoru čelil osobním útokům?

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: A. Trick Datum: 11.2.2018 23:20

Vy zde kdekoho osočujete z manipulace, demagogie a překrucování abiž byste to dokázala zdůvodnit.

Re: Proč jsme hlasovali pro Zemana... :
Autor: V. Klepetko Datum: 12.2.2018 0:02

Na tom je zajímavé, že například na této a na další straně:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180131_175629_p_spolecnost_wag&strana=4

v diskuzním vlákně pana Zikmunda a ve výměně názorů s paní Heidlerovou se začínal rýsovat náznak vzájemného porozumění těch dvou rozdělených fanklubů. Bohužel ale ještě asi přetrvávají emoce, a na nějaký smysluplný dialog si budeme muset ještě nějakou dobu počkat :-(((((

To zde bude každý večer?:
Autor: A. Trick Datum: 11.2.2018 21:42

Foukání na bebíčko, pofňukávání, vzájemné utvrzování jediného správného názoru?

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: P. Jirkovský Datum: 11.2.2018 21:46

Myslíte mezi váma syslama?

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: A. Trick Datum: 11.2.2018 21:51

Jirkovský, Vy rád opravujete pravopis, že?

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: P. Jirkovský Datum: 11.2.2018 22:29

Anonyme, to je moje příjmení, oslovoval jsem vás pane Tricku ze slušnosti. A neplete si náhodou pravopis s gramatikou? Mně to trvalo moc let a stálo mě to hodně úsilí, psát česky dobře; že mně to vobčas upadne (nepleťte si spisovnou češtinu s hovorovým jazykem), mě mrzí. Takže mně můžete, co do těch vašich pitomejch poznámek, skočit do trenek, troubo.

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: A. Trick Datum: 11.2.2018 23:23

Jirkovský, pokud neutočíte ad hominem nemáte co říci.

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: A. Trick Datum: 11.2.2018 23:34

Troubo, s pitomou poznámkou jste začal. Tak nefňukejte.

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: P. Jirkovský Datum: 12.2.2018 6:54

Pokud tohle máte za fňukání, pak máte problém. Že jste zastydlej v minulosti, je evidentní a takovejch je pořád dost. Ale málokterej je takovej vůl, že se s tím chodí chlubit na net.

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: M. Prokop Datum: 11.2.2018 21:47

Jak mám vědět, co máte v plánu? Vy, nebo soudruh agent Rudolf?

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: A. Trick Datum: 11.2.2018 21:53

Soudruh agent Rudolf vám také pofouká bebíčko, Prokope.

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: M. Prokop Datum: 11.2.2018 21:57

Soudruh agent Rudolf je Trick naruby. Pasujete k sobě jak Jandák na hrnec.

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: A. Trick Datum: 11.2.2018 22:01

Prokope, Vy máte s Rudolfem jedno společné. Klapky.

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: M. Mařák Datum: 11.2.2018 21:57

Je to docela legrace, sleduji sitcom a bavím se.

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: M. Prokop Datum: 11.2.2018 22:03

Já jsem si dopřál rodokaps z roku 1954. :-P

Teď se chvíli nechám obveselovat zrůdami a následovat bude četba v pelechu.

Re: To zde bude každý večer?:
Autor: M. Mařák Datum: 11.2.2018 22:07

Mám čtyři rozečtené knížky, skáču podle nálady z jedné do druhé. Ale teď jdu chrápat, dobrou.