23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nezapomínejme na hlavní volební témaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 119, poslední: 23.1. 2018 22:55, přehled diskusí

To jste napsal moc HEZKI!:
Autor: P. Klíma Datum: 23.1.2018 7:58

Re: :
Autor: A. Reček Datum: 23.1.2018 8:15

Ano, opět jen kecy o migrantech a chvála pro zcela nemocného Zemana.

Re: :
Autor: V. Student Datum: 23.1.2018 8:31

Vliv na azylovou politiku má kdejaký hňup z kdejaké neziskovky. Prezident nemá "žádnou"?!

Re: :
Autor: R. Morava Datum: 23.1.2018 8:39

Především jste nečetl článek. Potom, neříkejte že jste opravdu tak hloupý že nevíte že prezident jmenuje vládu a Klaus byl donucen podepsat náš největší balvan Lisabonskou smlouvu. Pokud by prezident neměl vliv jak tu říkáte, dáme tam panáka.

Anebo dobře víte že tam chtějí/chcete dát panáka, aby se se z pozadí šířil mor levicového “liberalismu”, který je liberální jen v zájmech jeho protagonistů, fuj, to nechci!

Re: :
Autor: I. Schlägel Datum: 23.1.2018 9:15

A Klause donutil podepsat prezident? To jistě ne. Navíc každý prezident musí jmenovat někdy nějakou vládu, vyplývá to z ústavy. Nicméně prezident nemá exekutivní pravomoci tak silné, aby zařídil něco, co může zařídit pouze vláda a parlament. Prezident samozřejmě může vykládat znění ústavy tak, jak se mu zlíbí a může mít snahu ji ohýbat až k prasknutí. V této činnosti je Zeman mistr nad mistry.

Re: :
Autor: I. Vermis Datum: 23.1.2018 11:25

Jakýpak měl asi vliv Klaus coby prezident, když "byl donucen" ?

Lautsprecher:
Autor: T. Hraj Datum: 23.1.2018 9:00

Tedy, to jsou mi silná slova. Jste, zdá se, nějak přemotivovaný, pane Houško.

Jinak odpověď na Vaši otázku je: Přímý vliv plynoucí z jeho formálních pravomocí má velmi omezený, nepřímý naopak poměrně významný, zejména vzhledem k silnému mandátu a nezávislosti, které mu dává přímá volba.

Ostatně už jen fakt, že se v souvislosti s prezidentem Zemanem a kandidátem Drahošem tolik hovoří o jejich postojích k migrační vlně Vás usvědčuje z omylu.

Re: :
Autor: J. Kavalír Datum: 23.1.2018 10:38

President má (alespoň zatím) možnost sdělit svůj názor na určitý problém národu buď přímo prostřednictvím televize nebo nepřímo v poslanecké sněmovně či senátu. A národ se musí rozhodnout, zda sklopí uši nebo donutí vládu (parlament) aby hájila jeho zájmy.

Re: :
Autor: I. Vermis Datum: 23.1.2018 11:33

Nemyslím, že možnost sdělit svůj názor národu v televizi má jen prezident - slýchám v ní kdekoho.

Re: :
Autor: S. Donát Datum: 23.1.2018 11:33

Na otázku "jaký vliv" by slovem "žádnou" odpověděl jen naprostý ignorant. A kromě formální pitomosti je to i pitomost obsahová. Jistě, že má prezident vliv i na tyto záležitosti. Minimálně svým postojem a názory, které mohou byt hodně slyšet.

Dobré čtení. Moc dobré čtení.:
Autor: P. Klíma Datum: 23.1.2018 7:54

Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: D. Stirský Datum: 23.1.2018 7:50

O migraci se mluví již asi 3 roky a já stále v Česku neviděl jediného migranta. Autor sepsal román div ne velikosti Temna o něčem, co je v Česku záležitostí zcela marginální. Protimigrantská SPD má více poslanců než je migrantů u nás.

Jste objektivně slaboduchý 🦍 pačlověk, který:
Autor: P. Klíma Datum: 23.1.2018 7:57

neví, co se děje v Rakousku, Švédsku, Francii a jiných evropských zemích.

Vy to musíte nejdříve vidět doma na náměstí, soudruhu, že?

:
Autor: R. Tichý Datum: 23.1.2018 8:05

Projevil jste mimoradnou kratkozrakost.

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: V. Student Datum: 23.1.2018 8:30

Tak to se v kteroukoli denní či večerní hodinu projděte po centrálních částech Prahy. A jestli si uděláte čas a budete se tudy procházet častěji, tak se nebudete stačit divit, kolik tam přibylo "exotických" tváří.

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: P. Gábriš Datum: 23.1.2018 8:49

Ano, slušnost je krásná věc. Bohužel, v dnešních drsných časech s ní zajdete tak akorát do *****.

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: R. Morava Datum: 23.1.2018 8:50

V článku se píše jak už u nás muslimové znásilňují a bodají, v Německu nechtějí strop 200tis migrantů ročně, víte že je tam potkáte všude. Pokud nevíte, že Německo je náš soused s otevřenou hranicí je to hodně divné. Buď lžete úmyslně, nebo máte naprosto nulovou předvídavost a odpovědnost.Ve Švédsku byl ještě v 80tých letech klid a pořádak. Za 30 let narostl počet Muslimů minimálně 3 násobně a je to hrůza. Politik musí mít vizi co bude za 30 let. Pokud ji nemá je to hlupák nebo podrazák. Obohatit se chtějí v politice téměř všichni, jen by u toho měli myslet i na svou zemi a její budoucnost

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: I. Vermis Datum: 23.1.2018 11:37

Tedy, slyšel (a četl) jsem o tom, jak jsme si sem pár migrantů sami přivezli - dílem vzápětí prchli do Německa, dílem se vrátili raději zpět odkud přišli. Vzhledem k tomu prvnímu řešení bych otevřenou hranici s Německem chápal spíše jako výhodu pro nás!

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: V. Student Datum: 23.1.2018 12:58

Prozatím ano, ale jak dlouho? Merkelová se snaží prosadit, aby migranti dostávali stejné peníze tam jako tady. Pokud se jí to podaří, v tu chvíli je tu máme, protože si budou umět spočítat, že tady jim stejné peníze vystačí na dvakrát až třikrát víc zboží než v Německu...

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: I. Vermis Datum: 23.1.2018 15:41

Vyhledem k tomu, že až příliš často čtu, že se u nás prodává méně kvalitní zboží (tedy hlavně potraviny) za vyšší ceny, než vedle v Německu, tak váš názor v nejlepším případě "zvláštní".

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: P. Zinga Datum: 23.1.2018 8:57

Slušnost před rozumností?

A že tu migranti nejsou, anebo jsou, ale málo, tak to je tím, že je tu ́česká veřejnost nechce. Jste s logikou na štíru.

To je, jako byste říkal: na co očkovat proti obrně, když tu skoro žádná není.

Ale čekat logiku od voličů Drahoše? Od voličů, ne od vodičů. Ti vědí, proč.

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: I. Schlägel Datum: 23.1.2018 9:17

Nejde až tak o to, co se děje ohledně migrace momentálně v Česku (zatím?), ale co se děje aktuálně za našimi hranicemi. Děje se tam toho poměrně dost a nevoní to.

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: F. Navr8til Datum: 23.1.2018 9:31

Projděte se prosím někdy po Václavském náměstí a sledujte arabské drogové dealery, jak pilně pracují pod shovívavým dohledem české policie. A pak ještě si zajděte do některé směnárny. A zapomeňte na bláboly o tom, že tu máme 12 nelegálů rozdělených na základě kvót. V současné době pobývá legálně na území České republiky asi 20 tisíc islámských imigrantů a z nich je nezjištěný počet džihádistů.

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: I. Vermis Datum: 23.1.2018 11:28

Proboha, nepovídejte! A co dělá ten "chrabrý náš prezident" proti těm dealerům, proti policii, která na ně dohlíží!

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: F. Navr8til Datum: 23.1.2018 12:37

Dělá to, co je v jeho pravomoci. Tedy burcuje proti dalšímu příchodu islámských nelegálů. Na rozdíl od Drahoše, který sesmolil Výzvu akademiků, ve které vítá mohamedány a sprostě uráží české občany.

Re: Pro mne je hlavním tématem voleb slušnost.:
Autor: I. Vermis Datum: 23.1.2018 15:42

Aha - takže nic. Jen žvaní, oblbnul ty, co mu na to naletí. Zdá se, že jich je dost.

Tak se projděte za tmy po Václaváku,:
Autor: J. Chaloupka Datum: 23.1.2018 9:59

uvidíte jich více, než vám bude milé.

Před několika lety jsme navštívili letecky Paříž. Z letiště jsme jeli do centra metrem a byli jsme ve voze jediní bílí. Zvláštní pocit. A to bylo již před cca 9 lety.

Nejedná se o muslimský nájezd.:
Autor: K. Novák 396 Datum: 23.1.2018 6:57

Jedná se o pozvání spotřebitelů. Zvou je z pozadí vládnoucí korporace, tj. psychopati tyto korporace řídící. Muslimové jsou zváni proto, že v oblastech kolem Evropy na jihu a jihovýchodě jsou k dispozici především oni. Přichází sem i lidé z východu, kteří nejsou muslimové, ale o těch se nemluví. Ti nejsou dobří spotřebitelé, protože neutrácejí peníze v té části Evropy, která patří korporacím, ale posílají je domů, do teritorií, které korporace neovládají a kde nevydělávají. Imigranti/spotřebitelé jsou zvání proto, že v oblastech, odkud přicházejí, se panství korporací nepodařilo nastolit. Volby rovněž ovládají korporace, jak o tom svědčí jejich výsledky ve Francii a Německu. I u nás má Drahoš, který je ze stejného soudku jako ve Francii Macron, velkou naději stát se prezidentem.

Re: Nejedná se o muslimský nájezd.:
Autor: V. Student Datum: 23.1.2018 8:41

Tuhle mantru, že velké korporace řídí psychopati, nebo její varianty, že ve vedení firem, mezi vrcholnými politiky atd. jsou psychopati, budete omílat jak dlouho?

Pochopte už jednou, že psychiatři a psychologové se nechtějí pořád babrat s psychicky nemocnými nebo drogově závislými a chtějí být autoritou i pro většinovou společnost. Aby to dokázali, musí nás přesvědčit, že se bez nich neobejdeme. Ukazují zlého draka s tím, že oni ho umí odhalit a postarají se o naše bezpečí. Roztrhl se pytel s jejich zkazkami, kde všude v našem okolí jsou "strašně nebezpeční" psychopati. Problém je v tom, že je "poznáte" podle toho, že jsou odolní, nezávislí a vůbec obtížně ovládnutelní... Proboha, pochopte už jednou, že "odborníci" v bílých pláštích, jen kvůli zvýšení vlastní prestiže, vyhlásili útok proti lidem, kteří díky svým povahovým vlastnostem tenhle svět někam posunovali. Adorovat stádní morálku, chválit průměrnost, to se nám opravdu nemusí vyplatít..!

Re: Nejedná se o muslimský nájezd.:
Autor: J. Schwarz Datum: 23.1.2018 9:16

Myslím že jste uhodil hřebíčen na hlavičku. Musulmanští imigranti sice moc peněz nemají, ale to nevadí neb to za ně zatáhnou daňoví poplatníci, hlavně ti ze střední třídy. Chudáci stejně daně neplatí a superboháči daní v Monaku, na Kypru nebo na Bermudách. Tož tak.