15.12.2018 | Svátek má Radana, RadanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Evropa má pořád problém a my s níŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 117, poslední: 3.1.2018 21:28, přehled diskusí

Re: Prognozy a předpovědi ...:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 14:23

Není, ale Churchill ani Thatcher (dokonce ani Blair) se nerodí každý týden.

Re: Prognozy a předpovědi ...:
Autor: J. Vintr Datum: 3.1.2018 14:57

Račte si uvědomit, že Bruselští páni disponují hodně penězi, takže pro ně asi není žádný problém osobně zkorumpovat jakéhokoliv politika, který by mohl stát v cestě jejich plánům ...

Re: Prognozy a předpovědi ...:
Autor: J. Fridrich Datum: 3.1.2018 12:41

A ví už o vás docent Chocholoušek ? Nepodceňujte to, musíte se léčit..

Varovatel :
Autor: L. Němec Datum: 3.1.2018 11:34

Evropa má problém a nikoho to nevzrušuje, kromě spasitele Venci. Za 100 let nebude na kříži nápis I.N.R.I., ale V.K.R.B. A hlavně on nic, on muzikant, a že on svym krákánim a rozjebáváním všeho samozřejmě k žádné kritické situaci nepřispěl.

Příští léta nepřijde žádnej Spasitel nebo Vykupitel, ale naopak na nebe vstoupí Varovatel.

Re: Varovatel :
Autor: M. Krátký Datum: 3.1.2018 12:09

vážený pane Němče, omlouvá vás vaše jméno, že neovládáte gramatiku JČ - PF 2018

Re: Varovatel :
Autor: L. Němec Datum: 3.1.2018 12:47

Chachachachachacha, majy ouplnou pravdu, pane Krátkey.

Stejně se musim smát, jak tady ten Klausofon troubí ( naštěstí jen v nějaký hospodě v nějakym Mlejnci ). Tak třeba jak ho Britové zklamali. Jestli si teď všichni Britové přečtou Vencovy kecy, tak se rozbrečej a polepšej se, protože Klaus to přece"Britům" říkal. Kde ? Asi třeba někde v šatně v Queens Clubu po deblu. Britů tam bylo celkem pět i se dvěma sběračema míčků. Nebo výrok o chabym ekonomickym růstu v Evropě ( v průměru cca.1% ). Kdyby to bylo 5%, bude Klausofon troubit něco o přehřátí ekonomiky a honění růstu jenom pro procenta a hezké výsledky. To je sranda jak rampa. Sám ví, že žádný kidy expertů jeho typu nemaj většinou na růst nebo stagnaci ekonomiky žádnej vliv. Nebo jak říká šalamounsky - maj a nemaj. Ať mi řekne, jakej bude růst nebo ne za dva roky v Japonsku nebo Portugalsku ? Proč, když byl u vesla, nerostla ekonomika stabilně o 8-10%, když je takovej machr ? Venco, kde budeš mít meeting příště ? V Humpolci a nebo v Počátkách ? Rád přijedu. Speak English, spreche Deutsch.

Re: Varovatel :
Autor: J. Ševčík 106 Datum: 3.1.2018 15:45

;:):):):):):)

V Německu zahynula svoboda slova, definitivně:
Autor: H. Lukešová Datum: 3.1.2018 11:26

Beatrix von Storch za AfD je stíhána za "podněcování nenávisti" kvůli kritice znásilňování ze strany muslimů.

Ale muslimové a skuteční náckové mohou řvát "JUDEN INS GAS", to je zřejmě v pořádku. Jak hluboko mohlo Německo klesnout. Podporovat islám a muslimy, potírat Židy a judaismus.

A podle německé justice:
Autor: A. Alda Datum: 3.1.2018 11:47

se synagogy už zase mohou směle zapalovat.

Re: A podle německé justice:
Autor: H. Lukešová Datum: 3.1.2018 12:16

Ministr zahraničí Spolkové republiky Německo a současně vicekancléř Sigmar Gabriel označil Stát Izrael za stát aparteidu.

http://www.ztis.cz/rubrika/zidovske-komunity-ve-svete/clanek/nemecky-ministr-zahranici-na-setkani-proti-antisemitismu-mezi-muslimy-oznacil-izrael-za-apartheid

Němci nacisty zůstali, nikdy se nezměnili a nezmění. Jednou nacista, vždycky nacista.

Kdyby byli nacisty,:
Autor: A. Alda Datum: 3.1.2018 14:08

bylo by to ještě dobré.

Německá skutečnost spěje k mnohem horší budoucnosti než byla jejich komunistická a nacionálněsocialistická minulost.

soudruh Klaus je mimo:
Autor: M. Pesat Datum: 3.1.2018 11:25

"Velká Británie brexit sice ještě neodpískala, ale její rozpaky, nepřesvědčivost, nedůslednost a nekoncepčnost jsou pro mnohé z nás velikým zklamáním. Stále při svých cestách po Evropě opakuji, že my už jsme po půl roce od voleb, které byly v červnu 1992, rozdělovali stát, zatímco oni mají od referenda rok a půl a nic moc se neděje. Snaží se nám říkat, že to mají těžší, což je i není pravda."

----------------

soudruh Klaus je mimo, srovnava nesrovnatelne. Rozdeleni CSFR fakticky schvalovala vetsina Cechu i Slovaku, u Slovaku drtiva vetsina. Brexit prosel s odrenyma usima a dnes, kdy se to Britum rozlezelo v hlave, tak si nejsem jist jak by to dopadlo. Staci cist diskuse na server BBC na toto tema. CR je dnes kolonie/montovna zapadu, hlavne Nemecka, UK je uplne jina liga, ve financnim svete predstavuje absolutni svet. spicku, vyrabi spickove vyrobky/high tech s vysokou pridanou hodnotou a ve svetove ekonomice predstavuje tezkou vahu, v CR predstavuje "pridana hodnota" prevazne levnou pracovni silu ve firmach ktere v drtive vetsine patri do bohatecho zapadu, dnes uz bohuzel i China/Taiwan/India/Brazilia/South Korea .Pozde bycha honiti, nalitli jsme. Ukvapene a debilne jsme zlikvidovali vlastni prumysl,statni statky, za tasku hrusek nechali "zprivatizovat" zpracovatelsky prumysl a otevreli vlastni trh. Pokud se podivate na vyse uvedene zeme/ekonomiky, zacinaly cca pred 30 lety/stejna startovaci cara, tak ty to udelaly presne opacne. Soudruh profesor a jeho modrobolsevicka parta na tom maji "nehynouci zasluhu" a nasledne socani pokracovali v zapocatem "dile" .

Cest :-(

Re: soudruh Klaus je mimo:
Autor: J. Zima 869 Datum: 3.1.2018 14:56

Vy jste komik a v některých případech přímo lžete. 1. Odkud víte bez referenda, že rozdělení ČSFR schvalovala většina? Snad na Slovensku, ale v českých zemích se o tom dá vážně pochybovat.

2. Dělení ČSFR bylo těžší, protože se jednalo o jeden stát. Vystoupení z organizace států nemůže být těžší navíc když je na to dost času. To jen soudruzi z Brusele to chtějí GB osladit aby odradili jiné.

3. Čína, Taiwan, Brazílie nebo Jižní Korea startovaly ze stejných pozic před 30 lety? To si děláte srandu? Současný čínský kapitalismus pod vedením komunistů bych vám nepřál zažít. Jeďte se tam podívat jak žijí obyčejní lidé. A ty ostatní státy se vyvíjely souvisle minimálně od 60. let a neměli tam žádné bolševiky.

4. Likvidace průmyslu a zejména určitých odvětví zemědělství je přímý důsledek vstupu do EU. Likvidace části průmyslu byla i zákonitá. Nebyl schopen konkurence. Totéž se stalo i v bývalé NDR a to měli ze Západu podporu o které si můžeme nechat zdát. Alternativa by byla do EU nevstupovat a mít zde skanzen, to jste chtěl říct?

5. Klaus jistě není bez chyb. Zejména podcenil právní prostředí při privatizaci a neměl dávat tu amnestii. Jeho ekonomické předpovědi o EU a zejména euru se ale do písmene potvrdily.

Ale copak copak?:
Autor: P. Rudolf Datum: 3.1.2018 11:19

"Před rokem se zdálo, že existuje naděje na změnu ve Francii (ale přišel Macron), v Rakousku (ale do úřadu byl dosazen Van der Bellen), v Holandsku (Wilders – i když neprohrál – nezvítězil), v Německu (AfD se sice slušně dostala do Bundestagu, ale tím se buď tak vyčerpala nebo uspokojila, že už o ní není slyšet)." Trump se vyvíjí špatně, Brexit zklamal, evropská ekonomika sílí, EU jede...

A já tady pořád čtu od Kykinoidů, jak se hroutí ten svět nás "sluníčkářů", a ono je to opačně! Na co Klaus vsadil, vše jde do řiti. Jestlipak to nebude tím, že on je ve všem, co kdy prohlašuje, zásadně a totálně mimo?!

Re: Ale copak copak?:
Autor: S. Donát Datum: 3.1.2018 11:39

Debellem v Rakousku nic neznamená, naopak, vypadá to na slušný obrat v imigrační politice. V Itálii slušně úřaduje ten jejich ministr vnitra, konečně někdo něco udělal s přílivem plaváčků. Trumpovi se daří nad očekávání dobře. A AfD rozhodně neřekla poseldní slovo. S Brexitem uvidíme. U mě dobrý :)

EU fakt jede, ale do řiti. Což mě sice netěší, ale co se dalo jiného čekat...

Přesně..:
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 13:28

Re: Ale copak copak?:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 14:25

On to agent Rudolf ví, proto je stále aktivnější.

Re: Ale copak copak?:
Autor: S. Netzer Datum: 3.1.2018 14:34

:-)))

Je úsměvné, jak stoupenci pana prezidenta vydávají svá zbožná přání za realitu.

Česká cesta privatizace:
Autor: J. Schwarz Datum: 3.1.2018 11:15

by byla přínosná, pokud by neprobíhala tak že koupit / a levně, nebo na nesplacený úvěr / mohl jen Čech. Ten to ale mohl obratem prodat za mnohanásobek sumy inkasované státem cizinci. Žádné legální zábrany ani sankce proti takovému chování neexistovaly. pak ale byla "česká cesta" jen laciným trikem, jak se pár kamarádů mohlo nabalit.

Dříve nebo později Klause zklame každý,:
Autor: M. Valenta Datum: 3.1.2018 10:37

ať je to Británie, Trump či pomatená dcerka Hitlerova ministra financí von Krosigka. Klaus udělá nejlíp, když setrvá u starých osvědčených figur jako jsou Mečiar, Putin či Zeman.

Ovšem jedno by mohl jako ekonom vědět. Srovnávat růst hospodářsky nejvyspělejších státu s naší, i když lepšící se, ekonomikou, dost dobře nelze.

Re: Dříve nebo později Klause zklame každý,:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 11:10

Sem tam něco potěší, jak taky píše. A časem toho bude víc a víc, zelený EUrosocialismus se hroutí vlastními směrnicemi.

Re: Dříve nebo později Klause zklame každý,:
Autor: M. Valenta Datum: 3.1.2018 12:10

Nemáte to jednoduché se starým Klausem a trochu s Vámi i soucítím, ale jenom trochu.

Ubožáčku..:
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 14:02

Re: Dříve nebo později Klause zklame každý,:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 14:26

jen jestli si zase neplete strany a lidi.

Ale máte pravdu, TAK jednoduché jako vy to skutečně nemám.

Potřebujeme Vůdce s takovou podporou, že vymete zabetobované:
Autor: P. Vaňura Datum: 3.1.2018 10:18

sluníčkáře, eurohujery, zelené a byrokraty ze všech rozhodujících pozic. S tou koulí na noze se nehneme!

Re: Potřebujeme Vůdce s takovou podporou, že vymete zabetobované:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 11:11

Vůdce nezmůže nic, dokud lidé nechtějí.

Re: Potřebujeme Vůdce s takovou podporou, že vymete zabetobované:
Autor: J. Schwarz Datum: 3.1.2018 11:19

Lidi mohou chtít cokoli, ale když se nenajde "vůdce" který by měl odvahu jejich přání i realizovat proto odporu "elit" z řad úředníků, mediálních pracovníků, neziskovek a jejich "přátel" z ciziny nezmohou nic, nanejvýš povykovat na ulici, nechat se poskoky v médiích označit za fašisty, popřípadě zmlátit "pokrokovými mládými lidmi" z Antify...

Jenomže, pane Klausi, byl jste to Vy,:
Autor: A. Alda Datum: 3.1.2018 9:31

kdo 23. ledna 1996 požádal jménem České republiky o její přijetí do Evropské unie.

A nemusel jste. Vůbec jste nemusel.

Ovšem pohrdal jste Poláky i Maďary a nedůvěřoval Visegradskému uskupení ani dohodě CEFTA.

Tehdy jste to klidně mohl veřejně odložit do dalšího volebního období a žádná politická bouře by se kvůli tomu nekonala. Ale Vy jste požádal.

Re: Jenomže, pane Klausi, byl jste to Vy,:
Autor: A. Pakosta Datum: 3.1.2018 10:40

Ale pane Aldo,

podání žádosti premiérem Klausem v roce 96 přece o našem vstupu do EU nerozhodlo!

Definitivním potvrzením vstupu bylo referendum v roce 2003 - a to bylo při účasti 55 procent a volbě 77 procent PRO celkem jednoznačné.

Horší je v tomto kontextu fakt, že zatímco toto "pozitivní" referendum žádný z dnešních politiků nezpochybňuje, téměř všichni nám jako jeden muž tvrdí, že rozhodnutí o vystoupení z EU nelze na referendu založit, bylo by to prý "nebezpečně populistické"....

Re: Jenomže, pane Klausi, byl jste to Vy,:
Autor: S. Donát Datum: 3.1.2018 10:47

Ano, souhlas. Obzvlášť poslední odstavec je to, co mě na dnešních politicích sejří (čest výjimkám).