26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

POLITIKA: Proč je EU tak nepopulární...

Lékař a odborník na „špinavý vzduch“ Miroslav Šuta varuje, že podobně jako v případě neplnění kvót pro imigranty hrozí Česku žaloba i za to, že neplní program v ochraně ovzduší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Gavlák 3.1.2018 22:20

Protože do ní všechny plátky šijou,

ačkoli nic lepšího v Evropě není. Odéesák Bartoň budiž toho příkladem...

P. Han 3.1.2018 22:26

Re: Protože do ní všechny plátky šijou,

Pokud nic lepšího v Evropě není, tak je to s Evropou velice špatné.

I. Hendrych 3.1.2018 17:42

EU je nepopulární ???

EU může být nepopulární pouze u jedinců, kteří jsou frustrovaní vlastní neschopností.

Jsem živnostník, mám rodinu a problém nemám a nikdy nebudu mít s EU.

Problémy vytváří vytrvale Český stát.

P. Rudolf 3.1.2018 18:45

Re: EU je nepopulární ???

Naprosto přesné. Nutno ale ještě přidat proruské mužiky.

P. Han 3.1.2018 21:34

Re: EU je nepopulární ???

No jistě. Za komančů byla na vojně taková zvláštnost, téměř každý vojenský kuchař byl Maďar. A tradovalo se, že Maďaři jsou schopni přidat pepř a papriku i do švestkových knedlíků. Vy zase musíte kamkoliv přidávat proruské mužiky. Ono je to u všech takovýchhle idologií stejné. Hitlerovci měli židobolševické plutokraty, komouši revizionisty a pravicové oportunisty, a vy holt máte proruské mužiky. Vždycky je nutné najít vnějšího a vnitřního nepřítele, aby se všeholidu vysvětlilo, proč vám to drhne.

Proč to ovšem mají být zrovna proruští mužici, moc nechápu. V Rusku přece vymysleli RVHP a EU ten model převzala, takže by měli být rádi, že tu mají něco, na co jsou zvyklí. Když se to vezme do důsledků, tak by Rusko mělo žalovat EU pro porušení autorských práv.

M. Mikulec 3.1.2018 22:34

Re: EU je nepopulární ???

:-))) Thumb up!! :-)))

J. Kanioková 3.1.2018 20:46

JE

M. Mikulec 4.1.2018 13:23

Re: EU je nepopulární ???

Nikdy neříkej NIKDY. Hranice jsou dokořán otevřené...

V. Čermák 3.1.2018 14:35

A jde opravdu o ochranu ovzduší ...

... před znečištěním (zmíněné SOx, prach, NOx apod.) a nebo o blbnutí s CO2?

P. Zinga 3.1.2018 14:00

Problém je v tom,

že směrnice EU nejsou výsledkem vědy, ale ideologie. Fantasmagorické limity mohou vést k tomu, že jsou pro komplet odmítány. Střídmější, pravdě bližší limity emisí by byly prospěšnější a lépe realizovatelné.

J. Schwarz 3.1.2018 12:00

A vo tom to je,

soudruhu! V Česku jsme dokázali snížit emise síry, protože lidem vadily a každý s průměrným nosem cítil že je něco špatně. Zato když aktivisté Greenpeace spolu s "Dětmi země" prosadí v Bruselu "normu" že množství škodlivin v ovzduší se musí stále snižovat, pochopitelně s exponenciálně rostoucími náklady, i když je vzduch docela čistý už se to chápe jako buzerace a taky to buzerace je, protože většina už nic podobného nevyžaduje, další "ozdravování" je jí vnucováno. Velice by mne zajímalo jestli všechna ta "opatření" co vešla v platnost od padesátých let minulého století stran bezpečnosti a zdraví byla činěna na základě nějakých analýz a jestli byla kdy vyhodnocena úspěšnost a ekonomická návratnost těch opatření. Třeba o kolik klesla nemocnost po zavedení přísnějších hygienických norem, úrazovost po zavedení nových předpisů pro elektrickou instalaci či množství požárů po zavedení povinných revizí komínů i spotřebičů. Spíš to vypadá, že "odborníkům" jde spíš o dojení veřejnosti a zajiš ́tování práce vybraným skupinám. Dnes by už nikdo nemohl žít jako před sto lety, protože by mu to předpisy nedovolily. Jak to tenkrát vlastně přežili, ti hrdinové?

I. Novák 3.1.2018 13:41

Re: A vo tom to je,

Jak to ti hrdinové před sto lety přežili? Bohužel nepřežili. Zemřeli. Evidentně proto, že si nechránili ovzduší.

J. Kombercová 3.1.2018 17:44

Re: A vo tom to je,

Vy budete nesmrtelný?

M. Gavlák 3.1.2018 22:21

Re: A vo tom to je,

Nějak jsem si nevšiml, že je v Česku čistý vzduch. Zkuste se zeptat v Praze nebo na Ostravsku..

M. Mikulec 4.1.2018 13:25

Re: A vo tom to je,

když si kdejaká cizí firma myslí, že musí mít pražskou adresu a sídlo, tak ta doprava 21. století podle toho vypadá v tomto historickém městě. :-)

A. Alda 3.1.2018 11:46

V Ostravě se o zlepšení zasloužil hlavně

MUDr. Bajgar, veterán z korejské války (takže si na něho místní komunisti zas tak moc netroufali, když měl takové zásluhy o "věc sociálismu a míru"). Vzácný člověk. Hygieniky v Opavě, posléze v Ostravě, za normalisace (když už před sebe to korejské angažmá nemohl stavět, protože Husák na to neslyšel) drážní hygienik. Ostravě nesmírně pomohl. A i jeho potomci dělali a dělají dobrou medicinskou kariéru, pokud jsem slyšel.

Ostravané by tomu Bajgarovi měli postavit pomník.

M. Prokop 3.1.2018 11:40

Ten Šuta je meloun jak z praku.

Do EU se perfektně hodí.

A. Alda 3.1.2018 10:41

Šuta lhal vždycky a lže i dnes.

Poprvé jsem se s ním setkal před asi 15 lety a už tehdy mi lhal do očí. Od toho člověka se pravdu nikdy nedozvíte.

A EU není v posici drába. Dráb je ten, který za peníze nebo z donucení prosazuje zájmy jemu nadřízené vrchnosti. EU je však sama vrchnost a vymýšlí si zákazy a omezení a příkazy a regulace, které pak vynucuje zcela nevybíravými prostředky - zatím ovšem vyjma přímé vojenské okupace, na kterou nemá dosud vojsko.

J. Schwarz 3.1.2018 12:02

Re: Šuta lhal vždycky a lže i dnes.

Přesně! EU je "panstvo" a dráby si koupí mezi lokálními politiky.

J. Kanioková 3.1.2018 20:46

1*

Z. Lapil 3.1.2018 10:19

Uvedení na pravou míru?

V době odsíření elektráren jsme v EU sice nebyli, ale mám neodbytný dojem, že to EU z významné části platila. Píšu to nerad, protože nemám rád ani EU ani dotace, ale ještě víc nemám rád nekorektní tvrzení.

Podobně se mi nezdá "tisícinásobné" překročení SO2. Možná výjimečně a při porovnání krátkodobých a 24hodinových koncentrací.

Naopak "naprosto rezignovalo" je formulace nejspíš dost přesná. Mezi Mostem a Litvínovem byly instalované nějaké měřáky s tím, že když budou svítit tak se někde něco omezí. Svítily pořád, tak "se" vyply.

Jako dávný Severočech potvrzuji: na mostecku umělo být dost smrduto. Rozhodně se to poznalo při návratu z prázdnin. Dětská vzpomínka ze začátku 70. let: jsem veden přes silnici, a pro mlhu nevidím ani jednu krajnici. Do porodnice jsem prý jel v sanitce vedené pěšákem, jelikož silnice nebyla pro mlhu vidět.

A. Alda 3.1.2018 10:45

Ne všude to bylo jako v severních Čechách.

Například polétavý prach a dýmové saze v Ostravě se komunistům podařilo na nátlak tamních hygieniků omezit velmi výrazně - docílili poklesu o několik řádů.

Z. Lapil 3.1.2018 11:27

Re: Ne všude to bylo jako v severních Čechách.

Je to možné, tam to neznám. Jen mi přišlo potřeba autora článku poněkud omezit v tvůrčím rozletu a přiblížit realitě.

A. Alda 3.1.2018 11:35

Osobně si pamatuji,

že počátkem 60. let se v Ostravě na ulici nedaly číst noviny. Po cca 5 minutách na ně napadalo tolik sazí, že se černá písmenka stala na začerněném původně bílém podkladu nečitelnými.

Pamatuji také, jak mi táta při návštěvě Ostravy v 60. letech (stále v jejich první půli) nasadil roušku. A jak mu za to proletáři (patrně horníci a hutníci) začali nadávat. On jim odpověděl něco ve smyslu "a vy své děti necháváte toto všechno dýchat" nebo tak nějak (už si to přeci nevybavuji přesně) a nic se mu nestalo a divocí ostravští proletáři zmlkli.

P. Zinga 3.1.2018 14:03

Re: Uvedení na pravou míru?

Ale tak tomu bylo i v Porúří, což bylo kapitalistické Německo.

J. Pražák 3.1.2018 9:49

Souhlas, ale

Pokrytecké Evropské unii vůbec nejde o zlepšení životního prostředí nebo o levné palivo. Např. plynovod Nordstream 2 by mohl být projekt podporovaný dokonce i Zelenými ekoteroristy, protože by zkrátil přepravu ruského zemního plynu o 2100 km a emise během přepravy by se snížily o 61%. Evropská Unie se snaží tomuto projektu zabránit. Propaguje naopak dovoz dražšího plynu z USA a Kataru. Jen další příklad buzerace EUrounijními diktátory.

https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2017/10/16/nord-stream-2-gazprom-wappnet-sich-gegen-widerstand-aus-daenemark/

A. Alda 3.1.2018 10:45

Ano.

To je jeden z mnoha příkladů.

J. Kohout 3.1.2018 9:13

Míchání znečištění a klimatu

Škoda jen, že si autor vlivem klimaalarmistické agitky plete znečištění a klima.

Smogová situace v Číně nemá s bojem proti CO2 a IPCC nic společného.

M. Rubáš 3.1.2018 6:11

Je to tak

Ale sama se do tyhle pozice staví. Takže si za to může sama. Dokonce už přikazuje novinářům, jak mají psát. A pak se divíme, že je nepopulárni.

http://www.epshark.cz/clanek/183/eu-poucuje-zurnalisty-jak-spravne-informovat-o-islamu-a-migrantech