18.1.2019 | Svátek má VladislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Fénix Nové Evropy zatím nepovstalŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 17.12.2017 22:30, přehled diskusí

Z čtvrté říše neboli eurofederace:
Autor: J. Jurax Datum: 17.12.2017 22:23

a hesla více Evropy se mi nedělá dobře. V Evropě není jednotný politický národ a být faktickou gubernií Německa a Francie oklikou přes EU nepovažuju pro české země za vábnou perspektivu. I když - gubernie brusele po Lisabonské smlouvě už stejně jsme. A brusel nás dává jako vzpurnou gubernii k soudu, že se nechceme nechat zamuslimit připrchlíky, ač je nám to přikazováno.

Zejména když po větší integraci touží dnešní neschopné rudozelené vedení EU. Neschopné a zbabělé natolik, že ani není schopno a ochotno bránit hranice EU a na ty, co se o to byť jen náznakem jakýmsi plotem pokusili (Maďarsko) dštilo nenávistnou slinu. Neschopné a zbabělé natolik, že není schopna nelegální připrchlíky ani kontrolovat a postrkem vracet, odkud přišli.

S hodnocením současné EU v článku uvedené nelze než souhlasit až na názor, že eurofederace by byla lék - naopak, eurofederace je nebezpečná chiméra a jed, nikoli lék.

Debilové:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.12.2017 18:26

Merkelová a Macron vracejí sankce EU proti Polsku - https://twitter.com/V_of_Europe/status/942332357713031168

Hnus !

Nevracejí, ale podporují,:
Autor: F. Houžňák Datum: 17.12.2017 22:30

"to back" znamená podporovat (support), i když "back" značí (taky) zpátky a tak.

Fénix Nové Evropy zatím nepovstal....:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.12.2017 18:06

Hmm... jen "zatím" ? Ani nepovstane, protože by musela mít politický národ. A to nemá a nikdy mít nebude ! Protože každý ctí své kořeny.. a jak je mít ke kontinentu ?

EU = RVHP II. a stejně blbě dopadne... !

EU chce akorát plnou integraci do jednoho kbelíku nazvaného "dluh".

Re: Fénix Nové Evropy zatím nepovstal....:
Autor: P. Lenc Datum: 17.12.2017 7:49

Ano a má k tomu pořádně nakročeno.

Evropská komise:
Autor: P. Urban Datum: 16.12.2017 8:42

by mohla být reprízou komunistického Kremlu, kdyby měla jeho moc. Jenže ji nemá. Jak ukazují nejen kvóty, Komisi poslouchá každý stát, pokud to není v rozporu s jeho důležitými zájmy. A Komise s tím není schopna nic udělat. Maximálně tak hnát dotyčný stát před soud, který může dotyčný stát odsoudit k pokutě coby faktické obdoby daně. S tím se dá žít.

Nejlepší, co můžeme udělat, je nechat současnou situaci tak, jak je. Jakákoli reforma situaci ještě zhorší. Rozvolnění znamená konec posledních zbytků autority a změnu EU na mini-OSN. Naopak prohloubení integrace povede k tomu, že za pár let budou davy lidí pochodovat s portréty německého kancléře a la Hitler nejen v Athénách, ale i v Paříži.

Zlata EU:
Autor: J. Sinnreich Datum: 16.12.2017 0:40

EU- nadherna myslenka evropske spoluprace bez hranic a cel. spolecne meny, hospodarsky a politicky gigant schopny konkurence s USA a Cinou. Nesmela by se toho vsak zmocnit banda socialisticko/komunistickych ideologu, zelenych poblouznenych silencu a hospodarske mafie reprezentovana nesmirne zbujelou byrokracii. Vysledkem je politicka zbabelost. moralni upadek a hospodarsky bankrot.

Re: Zlata EU:
Autor: I. Dekyský Datum: 16.12.2017 12:22

Evidentně nejste schopen (nebo ochoten?) pochopit, že to, co podle Vás zkazila až banda ideologů, bylo cílem od samého začátku. Připomínáte mi s odpuštěním, a nejste jediný, staré nepoučitelné bolševiky nebo nacionální socialisty, kteří také až do konce života navzdory faktům věřili "že myšlenka byla skvělá, jen se jí zmocnili nesprávní lide, stačí opravit co se pokazilo a nastane ráj". Opustit bublinu neudržitelných iluzí musí být doopravdy velmi těžké...

:)))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 16.12.2017 17:31

Re: Zlata EU:
Autor: J. Sinnreich Datum: 16.12.2017 21:20

Doufal jsem, ze i pomaleji chapajici pochopi nazev "Zlata EU ", jako jemnou ironii. Pokud se tak nestalo, tak se omlouvam.

Re: Zlata EU:
Autor: J. Jurax Datum: 17.12.2017 22:29

Myšlenka evropské federace je jistě nádherná - stejně jako myšlenka komunistické společnosti. Akorát v obou případech blbě realizovaná, není-liž pravda? Někde udělali soudruzi chybu ...

Nenapadá Vás, že už jen princip federace nadekretované shora a protlačované silou je úchylný a neživotaschopný?

Politická kontrola nad měnou :
Autor: M. Prokop Datum: 16.12.2017 0:29

je dost ošemetná věc, tu bych vynechal. A ani federální EU není možná, chybí politický národ EUnijní. Bez něj ani federace nefungují

(ČSFR, SFRJ). Jinak souhlas.