23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Toxický kontrolní balík?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 11.12.2017 11:19, přehled diskusí

Kočka leze dírou, pes oknem,:
Autor: B. Rameš Datum: 11.12.2017 11:19

nebude-li pršet, nezmoknem. Já očekávám od subjektu, který jsem volil (konec konců i od těch, jež jsem o svůj hlas ochudil, alespoň od těch, které mám jaksi za "slušné"), že se bude chovat tak, jak slíbil.

Bohatství chřtánu nenasytnosti nezavírá,:
Autor: A. Bocek Datum: 11.12.2017 6:50

ale naopak otvírá. Těm co dříve stačil hlt, dnes nestačí řeka. Na tento postulát Babiš dojede. Čeká nás období mírného růstu, avšak dotačnímu apetitu Babišovu toto nebude stačit. Podvedená střední třída si pak najde novou pravici, sociálně slabí novou levici.

Všeho do času:
Autor: B. Veltrubský Datum: 10.12.2017 18:06

Dejme mu 48 měsíců a pak uvidíme.

Re: Všeho do času:
Autor: M. Prokop Datum: 10.12.2017 20:43

Natvrdo, nebo podmíněněně?

Ach, pane Mlejnku,:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.12.2017 19:46

ani se nechce psát.

Byly doby, kdy podruh, domkář, půlláník, dělník, mistr, naddůlní, koncipient, prokurista, podomní pradlena, ........... , pan řídící, suplent, strojvůdce, majitel zájezdního hostince, ....... , profesor v nemocnici/UK - ti všici nepotřebovali kecy nějakého politologa. Dnes a stále máme pestrou společnost, dají se tam nalézti stále stejní občané, názvosloví jen tak přešaltujem ......... .

Doufám, že politologové budou žebrat před kostely.

Zkráceno.

Re: Ach, pane Mlejnku,:
Autor: B. Hančl Datum: 9.12.2017 21:12

Také doufám. Kde blb, tam nebezpečno.

Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: K. Vyšata Datum: 9.12.2017 11:54

ukecaných politologů? V které hnízdě se další a další líhnou? Republika zoufale hledá pracovní síly a na univerzitách se válejí mluvicí hlavy s impotentními pohledy na to co bude když bude. Přitom je to tak jednoduché, Babiš vyhrál volby a bude vládnout. Čtyři roky. A jak se ukáže, tak při dalších volbách dopadne. Bez hysterie Mlejnků, Jelínků a podobných radilů si voliči budou volit podle výsledků předchozích let.

Re: Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: F. Kusák Datum: 9.12.2017 15:41

Mám stejný názor, a navíc, jak bylo zřejmé, ANO nejsou žádní extrémisté, chtějí vládnout a být úspěšní. Takže máte pravdu, uvidíme. A panu Mlejnkovi bych rád připomněl, jak V. Klaus jednal s KSČM o podporu při volbě prezidenta, Kalousek jednal s komunisty také o podpoře a Zeman říkal, že Sládkovci jsou zdivočelí sociální demokraté a je dobré je získat na svou stranu. A to jsem jen tak zalovil v paměti, určitě by se našlo mnohem více příkladů. Docela mě jímá hrůza, pokud by se měli vrátit doby, kdy vládly ty zavedené, systémové strany. To proto nemáme dobudovanou dálniční síť, rychlostní tratě a pražský okruh atd. Dělal jsem invesťáka mnoho let a vím, že příprava větší stavby trvá osm až deset let, a to jsem nestavěl dálnice nebo jaderky.

Re: Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: K. Vyšata Datum: 9.12.2017 16:35

Bohužel se nám podařilo prošustrovat nejenom majetek republiky, ale i důvěru lidí. 27 let soutěže, kdo víc republiku ohlodá a prodá do zahraničí. Takovou demokracii, až na pár hladových, nikdo nechce. Ale naděje nezmizela a proto ANO vyhrálo volby, k tomu vyhráli všichni co si uvědomili, že jejich hlas je bohatsví s kterým můžou prosadit svoje. Na druhé straně naše tzv. elity složené z odtržených nafoukanců utržili porážku s kterou se nemůžou smířit. Teď je jen na nás abychom staré struktury už nepustili k moci a nové, třeba ANO a SPD, pohlídali před zvlčením.

Re: Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: M. Prokop Datum: 9.12.2017 20:57

A proč jste to "prošustroval"?

Re: Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: B. Hančl Datum: 9.12.2017 21:14

Odkud pochází slovo "prošustroval"? Děkujim za odpověď.

Re: Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: K. Pavlik Datum: 9.12.2017 23:03

Asi z nemciny, moje babicka to tez pouzivala.

Re: Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: M. Prokop Datum: 10.12.2017 15:50

Znám ho od mládí, původ ale ne. Použil jsem ho proto, že je v glose, na kterou jsem odpovídal.

Re: Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: Z. Lapil Datum: 10.12.2017 16:49

Je to nejspíš ta němčina. Schuster překládá Google jako obuvník, já bych spíš použil slovo švec. Už proto, že příslušné sloveso schustern znamená spravovat boty.

Takže to v prapůvodu bude nejspíš nějaký německý idiom (rčení "ztratit hlavu" opravdu neznamená ztratit hlavu). Napadá mě souvislost s opačným významem - české "prošoupat boty" se překladem do němčiny a zpět změní na "vyklouznout z podrážek", což je jistě záležitost neplánovaná, rychlá a nemilá.

Šachisti znají šustrmat (mat bláznů, říká wikipedie) - extra rychlá výhra, na které soupeř musí skoro až spolupracovat. Šachy jsem kdysi dost hrával a jednou jedinkrát se mi povedlo kohosi nachytat.

...Už jsem se radoval, že jsem to našel - viz http://mek.oszk.hu/08400/08488/08488.pdf. Tam na str. 228 ono slovo odvozují od "rak.-něm. verschustern", ale takové slovo nezná ani Google ani slovník v mém mobilu.

Takže vlastně nevím nic.

Re: Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.12.2017 20:58

"Václav Klaus ještě před volbou navštívil komunisty, kteří si vyžádali přestávku, a jednal s nimi asi tři minuty." Novinky

"Miloslav Ransdorf (KSČM): "Vítězství Václava Klause jsem přijal s velkou hořkostí, chápu to jako posílení pravice a jako důsledek rozkladu v sociální demokracii."

Na dotaz, zda nechápe podporu Klause komunistickými poslanci jako zradu na voličích KSČM, prohlásil: "Já samozřejmě nevím, kdo z našich poslanců Klause volil či nevolil. My jsme dostali úkol zabránit zvolení Sokola." iDnes

Re: Kdo vlastně živí takovou spoustu:
Autor: J. Čapková Datum: 9.12.2017 18:55

Absolutní souhlas . A 48 demokratických pollitiků ve sněmovně je až moc, když ohodnotíme co včechno této republice způsobili

Takže pan politolog:
Autor: A. Trick Datum: 9.12.2017 9:27

vyjmenoval "strany demokratické". Zbylé jsou tudíž "strany nedemokratické".

Jak mohou existovat strany nedemokratické, proč nejsou rozpuštěny, to pan politolog vysvětlit neráčil.

Standardní toxické bláboly Mlejnka:
Autor: J. Pražák Datum: 9.12.2017 8:46

Lidé už mají dost těch tzv. "demokratů", sdružených do bloku. Už nechtějí okrádání, neschopnost řešit skutečné problémy, kombinovanou se všehoschopností pokud se týká "odklánění", plýtvání a defraudování veřejných prostředků. Nechtějí, aby parlament "řešil" zákazy kouření v hospodách a neřešil invazi divochů do ČR. Nechtějí stálé zadlužování země, okrádání schopných. Proto volili ty, kteří nabízejí alespoň naději, perspektivu, i když ne jistotu, že situaci změní.

Re: Standardní toxické bláboly Mlejnka:
Autor: P. Lenc Datum: 9.12.2017 9:04

A vy se domníváte, že Babiš opravdu bude "řešit" invazi divochů do ČR? Při jeho svázanosti s EU fondy?Vám nestačí jeho včerejší prohlášení ohledně Jeruzalému a Palestinců? Jestli ne, tak vám opravdu není pomoci.

Re: Standardní toxické bláboly Mlejnka:
Autor: J. Pražák Datum: 9.12.2017 9:30

Máte pravdu, že Babiš není spolehlivý - je velikým rizikem. Za jidášské groše (dotační) bude schopen udělat hodně bez ohledu na to, že to poškodí běžného občana. Zejména když si porovnáte jeho prohlášení a činy těch, kterými se obklopil - Jourová, Telička,....

Re: Standardní toxické bláboly Mlejnka:
Autor: P. Portwyn Datum: 9.12.2017 11:31

Babiš asi ne. Ale lidé (voliči) poměrně zoufale hledají někoho, kdo by to řešit chtěl. U Babiše mají naději (nejspíš mylnou), u "demokratických stran" mají jistotu, že ne.

Re: Standardní toxické bláboly Mlejnka:
Autor: F. Kusák Datum: 9.12.2017 15:56

No Babiš je člověk z masa a kostí a určitě lze předpokládat spory a hádky uvnitř ANO nebo i chybná rozhodnutí. Navíc, nikdy nelze vyhovět všem. Ale jsem přesvědčen, že horší vládu než jaké jsme v poslední době měli, nám nehrozí. A navíc, rozruší ten byrokratický aparát,složený z těch dosud vládnoucích stran. Vím moc dobře, jak už se přestárlí ministerští úředníci klepou. A ti nepracují za dvacítku hrubého, fakt.

ANO:
Autor: P. Rudolf Datum: 9.12.2017 7:56

Přidal bych ještě jeden, velmi nebezpečný aspekt: Vznikne-li opravdu ona "Trojka", a Babišova jednobarevná vláda bude vládnout úspěšně (vysoká pravděpodobnost), přiživí se na onom úspěchu i zbylé dvě strany, což může v příštích volbách znamenat, že SPD i KSČM hlasy přibydou a zbylých 6 stran (možná kromě ODS) půjde z parlamentního kola ven.

Jestli si ale "staří" politici toto neuvědomují, tak to bude po právu.

Žádná spolupráce!:
Autor: V. Němec Datum: 9.12.2017 6:41

Je to jen souznění v jistých prioritách!

Na mne ten text působil, :
Autor: Z. Rychlý Datum: 9.12.2017 5:03

jako kdybych četl text od Jelínka. Kecy v kleci. Politolog, jako politolog.