20.10.2018 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Sociální demokraté a kostelecké párkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 7.12.2017 23:43, přehled diskusí

"úspěšná exekutiva":
Autor: P. Mach 783 Datum: 7.12.2017 21:37

na to přišel autor jak? To, že ta banda oranžových diletantů a burešovců měla štěstí, že vládla v době, když se česká proexportně orientovaná ekonomika vezla a veze na vlně světové konjunktury, opravdu ale opravdu neznamená, že byli úspěšní. Přežvykování pseoudoproblémů, které si socani vycucuali z palce, přičemž skutečné problémy byly zametány pod koberec, znamená včecko možné jen ne úspěšno vládu.

Poměrně zásadní opomenutí,:
Autor: J. Lepka Datum: 7.12.2017 17:49

je vyštípání skutečných sociálních demokratů, reemigrantů krátce po devadesátém roce, kdy se prolátlo, že ti "naši socani", jsou jen soft verze kariérních bolševiků a ještě k tomu profízlovaná stbáky, se skutečnou demokracií mající společný jen ten název. Pak se nelze divit, že voliči milující staré pořádky najednou volí jiného spasitele. O to horší pád na hubu to bude.

ČSSD propadla, protože útočila na Babiše.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.12.2017 12:55

Přiznalo to již několik významných soc. demokratů, naposledy Marxová. Měli zpracovanou studii, aby na Babiše Neútočili, ale vedení se jí neřídilo, navíc se spolilo s Kalouskem. Nejvyšší vedení tento zásadní důvod propadáku dosud nepřiznalo. Ostatní blbosti jako inkluzi, gender, Bruselanství by jim většina voličů odpustila.

přesně tak, pane Čermáku:
Autor: M. Šejna Datum: 7.12.2017 13:56

ještě v letos v dubnu měla ČSSD 22% voličských preferencí. Pak začali útočit na Babiše a výsledkem bylo volebních 7% a povolebních 5%. A furt to vedení ČSSD nechápe.

Re: přesně tak, pane Čermáku:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.12.2017 18:26

Říká se Blbý, nebo Navedený. Já je za blbé rozhodně nepovažuji, spíše za vychytralé, tedy to nejvyšší vedení. Oni plní příkazy. ČSSD propadne ještě víc, ONI se zachrání a budou odměněni...ČSSD a.s. není ČSSD, říká Erik Best. Nyní, když už ČSSD a.s. je v komatu, je prý vedený Petr Fiala. Zatím nevím, ale pozná se to brzo...

Re: ČSSD propadla, protože útočila na Babiše.:
Autor: P. Mach 783 Datum: 7.12.2017 21:26

Jako vtip dobrý. Realita je samozřejmě jinde, přičemž už pár let je zřejmé, že marxová-leninová neví která bije.

Re: ČSSD propadla, protože útočila na Babiše.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.12.2017 23:10

A vás bijou nejspíš do hlavy....

Re: ČSSD propadla, protože útočila na Babiše.:
Autor: P. Mach 783 Datum: 7.12.2017 23:43

Ovšem palici na šrot máš ty.

Sociální demokracie:
Autor: J. Berger Datum: 7.12.2017 11:49

bojovala za osmihodinovou pracovní dobu, šestidenní pracovní týden, aby nikdo neměl hlad atd. To bylo správné, ale to vše je dnes více než splněno. Každý je navíc pod penzí (o její výši se nebudeme bavit, ale každý senior ji má). Tedy již nechápu smysl sociální demokracie. Dostala pouze masově hlasy za zrušení mizivého poplatku 30 Kč, to bylo její "nosné téma" (hejtman StČ kraje Rath dokonce tyto poplatky platil za lidi ze státního, tedy krajského, rozpočtu). Něco jiného jsou odbory, které v konkrétním podniku dbají o dobré pracovní podmínky. To ovšem s celostátní (i krajskou) politikou nemá nic společného. Odboroví předáci jsou myšlenkově někde v minulosti, kdy úsilí jejich a sociálních demokratů bylo stejné. Předseda švédské komunistické strany, takto podnikatel a multimilionář (!), kdysi pravil: "náš dělník také není šťasten, že se o výsledky své práce musí dělit s majitelem podniku, ale když mu tento dává tolik, kolik dává, je ochoten zavřít obě oči". V tom to asi bude.

Re: Sociální demokracie:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.12.2017 12:57

Důvodů, proč má Sociální demoracie smysl je dosud hodně. Samozřejmě to ale není Inkluze, Gender ani Bruselanství....

Re: Sociální demokracie:
Autor: R. Morava Datum: 7.12.2017 15:28

No právě, kdyby nevymýšleli kraviny měla by samozřejmě nějaká nefinanční podpora sociálně slabších smysl. Ale ne těch nepracujících, zločinců, cizinců a uchyláků. Voličské jádro jsou chudší lidé, kteří snad mají právo na to aby jejich vydělané peníze šly do zdravotnictví, na důchody a aby se i vchudších ctrtích mohli cítit bezpečně. Mám pocit že o to se ČSSD už moc nestará, a proto je oprávněně nikdo nevolí

Re: Sociální demokracie:
Autor: M. Prokop Datum: 7.12.2017 17:48

Tak to už pak nezbývá prakticky nic.

Re: Sociální demokracie:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.12.2017 18:10

Co třeba výše vašeho důchodu?

Re: Sociální demokracie:
Autor: P. Mach 783 Datum: 7.12.2017 21:29

Výši důchodů komsocani svými diletantskými recepty a přítstupem nevyřeší ani náhodou. Spíše způsobí, že důchodci půjdou po žebrotě.

Re: Sociální demokracie:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.12.2017 23:08

Vy se běžte napást, to vám musí stačit...

Re: Sociální demokracie:
Autor: P. Mach 783 Datum: 7.12.2017 23:42

Mně stačí, když si dobytek jako ty sere do držky.

Nestravitelné:
Autor: P. Selinger Datum: 7.12.2017 10:40

" sociální demokraty tiše rozemlít do kosteleckých párků". Nestravitelné, k pozvracení.

Re: Nestravitelné:
Autor: A. Pakosta Datum: 7.12.2017 11:04

Ano, máte pravdu, Babišovi poskoci sice dávají do Kosteleckých párků kdejaký sajrajt, ale tohle už by bylo fakt moc....

Sociální demokracie je především po uši v dluzích.:
Autor: A. Alda Datum: 7.12.2017 10:26

A velké slovo v ní mají nepřátelé tradičních voličů sociálních demokratů, to je nižšího úřednictva a kvalifikovaného dělnictva: Marksová, Dienstbier, Gajdůšková, Valachová, Janda apod.

Pokud se ČSSD nevrátí k obhajobě zájmů svých tradičních voličů, zanikne.

ČSSD postrádá osobnosti s charakterem. :
Autor: B. Lukáš Datum: 7.12.2017 10:09

Výrok Antonína Švehly premiéra z let 1922-1929 o ČSSD :

"Sociální demokraté rádi rozdávají koláče, které sami neupekli a upéci nemohli, protože snědli těsto, které ještě nestačilo vykynout.. Demokracie není jen právo, ale také povinnost, pečlivě volte své vůdce, kterým svěřujete své osudy. A když už jsou u koryta, atˇalespoň tolik nemlaskají. "

Mimoni:
Autor: F. Navr8til Datum: 7.12.2017 9:30

Autor naznačuje, že za pádem sociální demokracie stojí nějaké nekalé čachry Andreje Babiše. Jsem přesvědčen, že za volební katastrofu a úpadek strany si může sociální demokracie výhradně sama tím, že si do čela zvolila naprosto neschopné vedení. Prvním krokem do nebytí bylo opuštění tradičních voličů a orientace na liberálního městského voliče. Druhou zásadní chybou bylo vyštípání vnitrostranické opozice a to, že se Sobotka obklopil neschopnými nulami, které neohrožovaly jeho funkci. Třetím krokem bylo spojení s Kalouskem a útok proti Zemanovi a Babišovi. Ještě se mu naskytla poslední možnost udržet dojem volitelné strany a osobnosti, když mohl vyhodit z vlády Hermana a Bělobrádka pro jejich oficiální účast na srazu sudetoněmeckélo Landsmatschaftu. Pak už to jelo dolů jako na toboganu a konec je zatím v nedohlednu.

Kopecký, nářky vám nepomůžou!:
Autor: P. Hlosta Datum: 7.12.2017 8:15

Kde jen hledat toho viníka svých neschopností?! No a nabízí se naposled Babiš. Ten všivák, co je technokrat, co je miliardář, co si nahrabal a my, tak demokratická levice, nemáme než dluhy! Škandál!

Předně je socdem spolek levicových alibistů. Proto taky nemá nic než dluhy, protože kolektivní záštita spočívá v tom alibistickém úkrytu před odpovědností. Správně by měli dluhy si zaplatit jednotliví členové, když nedokázali zavčasu vyrazit dveře s neschopnými lídry a pohodlně usazenými lemply v parlamentu. Ovšem oni jsou také neschopní, ze socialismu zvyklí nemakat až se z člověka kouří a odpovědnost hledat jinde, než u sebe.

Tedy dobře tak, že padne politická strana, která není občanům k ničemu! Jakápak levice?! Spolek k vlastnímu zajištění bez námahy s alibi kolektivní odpovědnosti, tedy žádné. Nářky ovšem nepomohou a co jiné chtějí se sebou udělat takhle najednou?

poněkud zmatený text:
Autor: M. Šejna Datum: 7.12.2017 7:44

pan autor, jako nakonec většina "politologů", se zapomněl podívat na vývoj volebních preferencí socanů. Pak by uviděl, kdy a kde začal pád socanů na držku.

Připomínám, že ještě v dubnu letošního roku měli socani 22% voličských přeferencí a byli druhou nejsilnější stranou. S tímto výsledkem by mohli dnes společně s ANO vytvořit většinový kabinet.

Jenže na jaře letošního roku se socani rozhodli zbavit se Babiše. A tak na něho začali útočit ze všech stran (odposlechy přes novináře, korunové dluhopisy, Čapí hnízdo, demise-nedemise, odvolání Babiše). A útočili na něho společně s Kalouskem, se kterým si v tomto až dojemně notovali.

Tohle tradiční vlič socanů prostě nemúže dlouhodobě snášet. Volič socanů není zvědavej na to, aby ČSSD začala likvidovat svého koaličního partnera z ANO za pomoci úhlavního nepřítele socanů - Kalouska. A tak dostali socani od levicových voličů ve vobách pořádně přes držku. Zcela zaslouženě.

Dodnes to ti pitomci nepochopili a myslí si, že je porazilo spojenectví s Babišem, a nikoli, jejich nechutné okopavání kotníků svému koaličnímu partnerovi.

Re: poněkud zmatený text:
Autor: Z. Lapil Datum: 7.12.2017 12:01

Podle mě netřeba věci vypisovat do detailů. V článku se přece píše: " Pozdě nejspíš bycha honit správně načasovaným policejním obviněním, co z nemalé míry supluje nedostatek nebo přímo absenci nosných kampaňových témat".

Skoro si troufnu vám oponovat: ČSSD neprohrála proto, že (nekorektně až svinsky) soupeřila s Babišem, ale proto, že je to (aktuálně) blbá (nepoužitelná?) strana. Dost zjednodušeno - vy to tak natvrdo nepíšete a já to tak natvrdo nemyslím. Snad souzníme v tom, že obě skutečnosti mají část vlivu, jen vy volební výsledek "svádíte" spíš na chování vůči Babišovi, já spíš na "vnitrostranickou krizi".

pane Lapile:
Autor: M. Šejna Datum: 7.12.2017 13:54

rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem byl tradičním voličem ČSSD, a volil jsem je zatím vždy, i když tam probíhaly různé krize a šarvátky. Vy jejich voličem nejste, takže sotva dokážete pochopit rozpoložení voliče ČSSD.

Já a většina voličů ČSSD jsme dopěli k závěru, že letos pohár trpělivosti přetekl. Volit gaunera Chovance a jím ovlivněného Sobotku, jsem letos opravdu už nebyl schopen. A znechutili se mi právě útočením na Babiše. Byl to jediný jejich předvolební program. Nic jiného nevymysleli.

Re: pane Lapile:
Autor: Z. Lapil Datum: 7.12.2017 13:59

Pro letošek jsme oba jejich nevoliči. Každý ze svých důvodů. Což je vlastně správné.

ČSSD:
Autor: V. Němec Datum: 7.12.2017 7:19

Jo, vrtěti psem, vrtěti psem, vrtěti psem se nevyplácí, že pane Sobotko?

ČSSD příliš protěžovala:
Autor: D. Polanský Datum: 7.12.2017 7:04

státní sektor, tedy platy státních zaměstnanců a jaksi nemyslela na ty v soukromých firmách, což by měli být tak často zmiňovaní tradiční voliči. Jaksi má chaos v tom, kdo opravdu hodnoty produkuje. To je její základní omyl z něhož se odvíjeli ty další. Nemluvě o takové šílenosti, aby za neplatiče výživného na děti platili výživné ti, co se řádně o děti starají, viz Marksová. Autor spíš uvádí nepodstatnosti, nejde po podstatě sebedestrukce ČSSD.

Re: ČSSD příliš protěžovala:
Autor: Z. Lapil Datum: 7.12.2017 11:49

Z čehož mi vychází, že zaměstnanci soukromých firem jsou loajálnější ke svým zaměstnavatelům než k ČSSD toho času zastupující stát. Doufám, že proto, že dobře vědí, kde se berou jejich peníze: co "svému" podnikateli nevydělám, to mi nemůže dát na mzdě.

Což vůbec není špatná zpráva.

ČSSD prožraná korupcí, znovu na Babišovu lopatu lezoucí.:
Autor: P. Maleček Datum: 7.12.2017 6:26

Autor mluví o zdegenerované, ČSSD léta vládnoucí skupině co prý vytěsnila nové, prý nadějné partajní tváře. Avšak jejím jediným reprezentantem je profesionální křivák Zimola, co se před pár lety jen tak tak vysmekl z policejní smyčky šetřící jeho specifické metody čerpání EU dotací.

No a teď dojel na svou nenažranost, když dojil zdravotnictví přes jím nafouklé platy čelných manažerů nemocnic a ti mu pak z nich předávali víc než desátek v podobě naturálií, třeba luxusní chalupy.

Co s fixlováním EU dotací ustál Zimola, to neustáli socani v Ústeckém a Karlovarském kraji, nyní policejně vyšetřování s mnohamiliardových manipulací. To nemluvě o tom že do čel krajských kandidátek se téměř všude procpali profláklé figury, známé místním voličům dojením komunálních i krajských rozpočtů a majetků, manipulováním voleb či kamaráčofty s ruskojazyčnými mafiemi.

A tak ani ze svých spodních pater socané nevytáhnou důvěryhodnou osobu, co by zkorumpovanou tvář ČSSD vylepšila. Prostě stále oposmlouvou s ODS svázaná ČSSD jen s párletým zpožděním okopírovala její úpadek.

A jen tak se z něj nevyhrabe. Zvlášť když teď znovu skočí Babišovi na lopatu. Čímž potvrdí, že je volem znovu sedajícím na rozpálená kamna.