16.10.2018 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Drahošovo alibi před porážkou?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 68, poslední: 6.12.2017 0:04, přehled diskusí

Je vhodné pozorně číst:
Autor: C. Horák Datum: 5.12.2017 18:04

Tvrzení Drahoše, že "...docházelo k ovlivňování..." není v žádném rozporu s tvrzením BIS, že "...nemáme k dispozici žádné relevantní informace o tom, že by došlo k NEZÁKONNÉMU ovlivňování...".

Tak, jako před Velkou Rošádou ovlivňovala veřejnost komunistická propaganda i zahraniční "štvavé vysílačky", ji dnes ovlivňuje státní/neomarxistická/(pro)bruselská propaganda i zahraniční/libertariánská/euroskeptická a třeba i ta putinovská.

Je to dobře, jakkoli sousloví "názorová pluralita" vypadlo v poslední době novinářským hyenám ze slovníku. Nic jiného, než ligitimita a legalita jakéhokoli názoru, není schopno bránit přirozeným autoritářským tendencím (nejen) státní moci. Chceme-li bránit právo na svobodu projevu, pak nemá smysl bránit jiný než ten, který se nám nelíbí, který nás drásá a popuzuje, neboť líbivý projev žádnou ochranu nepotřebuje.

Navíc - pravda je velmi subjektivní veličinou, jejíž hodnota je vždy závislá na výchozích předpokladech, jež jsou pak zpravidla jen věcí vkusu každého soudruha.

Snahy neomarxistů o stanovení státem a zákonem schválené, dogmatické pseudopravdy a současná persekuce všech, již se těmto "pravdám" neklaní, jsou podstatně závažnějším útokem na svobodu a demokracii, než kdy může dokázat nějaký putin nebo libovolný jiný ideozločinec.

Rituály:
Autor: J. Balcar Datum: 5.12.2017 17:46

Každý den zvečera naladím Psa, abych se podíval, jakou slátaninu pan Bartoň zase zplodil. A zas nejsem zklamán, blábol je to věru znamenitý. Gratuluji, pane Bartoni, pro mě jste značka.

Re: Rituály:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 5.12.2017 18:13

tak si přečtěte Payneho, ať se vám navečer zlepší nálada....

Re: Rituály:
Autor: J. Balcar Datum: 5.12.2017 20:20

A nejhorší na všem je, že totéž co Payne pozoruji i ve velmi blízkém okolí.

nevidět ... :
Autor: O. Mayer Datum: 5.12.2017 17:15

.. "Ruskou stopu" ve zdrojích a okolí prezidenta Zemana může nevidět jenom člověk vybavený extrémně selektivní slepotou (takže FBI opravdu netřeba) a co se týče jeho osobních sympatií stačí jen shlédnout např. záběr jak se baví s Putinem jakousi staroslověnštinou.

O jasném Zemanově vítězství mám také svoje pochybnosti, neboť ani naposledy nebylo nijak oslnivé a to i za situace, kdy řada jeho voličů nesjpíše volila především proti jeho konkurentovi a bezpochyby si většina z nich neuměla představit co se po volbě rozpoutá. Taky navzdory řečičkám o polyneuropatii a vyléčené cukrovce, Zeman na první pohled imponuje jako člověk v pokročilém (terminálním?) stádiu aterovaskulární choroby. Osobně se tedy domnívám, že dělat si jakékoliv alibi je v tomto případě zbytečné. Ostatně to dogma o jasném vítězství Zemana v prezidentských volbách nejspíše pochází ze stejného zdroje, jako zprávy o neodvratném vítezství LePenové (taky ve finále žádnej šlágr, žeáno)

Re: nevidět ... :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 5.12.2017 18:19

A proč by měla vadit zrovna "Ruská stopa", když jiné stopy nevadí? Máme tu stopu Americkou, Německou, EUnijní aj. 300 miliard ročně odtéká z ČR k našim západním spojencům. Do Ruska, které mnohým vadí ale neodtéká nic. Není to zajímavé?

Re: nevidět ... :
Autor: O. Mayer Datum: 5.12.2017 20:34

.. do Ruska během 40 let, kdy jsme byli jeho gubernií postupně odtekla nejprve naše svoboda, vzápětí naše prosperita a ve finále i přináležitost k evropskému kulturnímu okruhu. Nevím jak vám, ale mě ta zkušenost jednou za život celkem stačila.

A taky by mě zajímalo, jak je vykalkulováno těch 300 miliard.

Re: nevidět ... :
Autor: R. Morava Datum: 5.12.2017 21:26

Ano to máte pravdu, dříve odtékala do Ruska, jenže teď zase přitéká nesvoboda levicového totalitního tzv. "liberalismu" spolu z Islámem - tedy neevropský kulturní okruh z EU. Jinými slovy je potřeba, aby Evropané vykopali tyto pitomce z vedení Evropy a začali žít demokraticky. A pokud Vám ta jedna zkušenost nestačila doporučuji se zaměřit na všechny současné problémy Evropy. Ten ruský je prozatím nepodstatný.

Re: nevidět ... :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 5.12.2017 21:28

No ano, do SSSR po dobu 40-ti let odtékaly naše přebytky a byli jsme jeho kolonií a satelitem, ale to už dávno neplatí. Nyní minimálně od vstupu ČR do EU a velké privatizace odtékají naše přebytky na západ, jehož jsme nyní kolonií a satelitem. Je potřeba se vymynit z tohoto současného podřízeného vztahu. Je zajímavé, že tehdejší zkušenost vám stačí, takže současnost, velice podobnou té minulé až na směr odtoku peněz, Nevnímáte. Ale já ano a nejen já....

Tak jaká jsou vlastně pravidla hry:
Autor: C. Horák Datum: 5.12.2017 15:17

"Jako nezákonnou by bylo možné označit (...) finanční podpora ze státních prostředků pro zahraničního kandidáta. Proto americké vyšetřování údajného ruského ovlivňování voleb sleduje finanční toky."

Zatímco 200 mio z peněz daňových poplatníků, nalitých do zcela jednostranné státní propagandy a určených k vymývání hlav před vstupem do EU, bylo naprosto v pořádku. To nebylo žádné ovlivňování, kdepak, vždyť šlo o dobrou věc...

Voni ty intelektuálové maj nevýhodu,:
Autor: Z. Lapil Datum: 5.12.2017 11:51

že uměj nejenom číst, ale i chápat napsané.

Řekne-li někdo, že "docházelo k ovlivňování veřejnosti ze strany médií a serverů, které jsou propojeny s ruskou tajnou službou", pak to rozhodně nevyvrátíte tvrzením "V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné relevantní informace o tom, že by došlo k nezákonnému ovlivňování parlamentních voleb ze strany cizích zpravodajských služeb".

Napíše-li někdo, že by si politici neměli honit body na neštěstí druhých a lidé že by neměli hysterčit, nýbrž si ověřovat fakta, tak tím rozhodně nemyslí "berte je všechny, ať si nás klidně rozjezděj náklaďákama".

Voni ty intelektuálové by měli vědět,:
Autor: V. Novák Datum: 5.12.2017 11:55

že vydávat neprokázané tvrzení za pravdu, je lež.

Intelektuál s humanitním vzděláním to vědět nemusí, fyzikální chemik, tedy vědec, ano.

Re: Voni ty intelektuálové by měli vědět,:
Autor: Z. Lapil Datum: 5.12.2017 13:59

Já to vzdávám.

Kdo tady co vydává za pravdu? Někdo (p. Drahoš) si přečetl zprávu BIS, zauvažoval, a protože mu vyšlo, že o ovlivňování lidí médii souvisejícími s Ruskem nepochybuje, optal se předsedy vlády, co si o tom myslí. Mezi námi - dovedete si představit médium, které NEovlivňuje volby? V USA se je dokonce pokoušejí ovlivnit zpětně.

Mimochodem člověk používající elementární logiku ví, že doplňkovým tvrzením k "ano" je "nikoliv ano". Například "možná", "nejspíš ano", "nejspíš ne", "s pravděpodobností 1:x ano/ne", případně "nelze určit". Vydávat nepravdu za lež je oblíbeným trikem demagogů a neexistence důkazu není důkazem neexistence.

Česká republika není pupek světa, abych si myslel, že Putin a spol. s našimi volbami stojí a padají, ale trocha paranoii v souvislosti s Ruskem a s kýmkoliv jiným rozhodně neuškodí.

Re: Voni ty intelektuálové by měli vědět,:
Autor: V. Novák Datum: 5.12.2017 15:39

"docházelo k ovlivňování veřejnosti ze strany médií a serverů, které jsou propojeny s ruskou tajnou službou", je tvrzení vydávané za pravdu. Bez důkazu a proti tvrzení relevantních bezpečnostních složek státu, které by měly mít ten důkaz jako první.

Drahoš použil tvrzení, nikoli jeho doplněk, takže váš exkurz do výrokové logiky je mimo bílou keramiku.

Re: Voni ty intelektuálové by měli vědět,:
Autor: J. Jurax Datum: 5.12.2017 17:24

Neexistence důkazu není důkazem neexistence. Nicméně existenci jevu nedokážete neexistencí důkazu, že fakt existuje.

Re: Voni ty intelektuálové by měli vědět,:
Autor: Z. Lapil Datum: 5.12.2017 22:36

Samozřejmě. Nicméně na začátku byl článek citující Drahošovo tvrzení "Jsem si jist, že pán A napojený na pána B dělá neplechu, a jsem si jist mimo jiné proto, že o tom píše ve své zprávě BIS". Načež z něj (z Drahoše) ta BIS začne dělat troubu tvrzením, že neví nic o tom, že by pán B dělal neplechu. Jsem opravdu jediný, komu to přijde jaksi nesouvislé?

Načež někdo v komentáři prohlásí, že být si jist názorem, který je jiný, než jeho, je rovno lži.

Víte, já celkem chápu, že někdo jde za kandidaturou možná ne úplně přes mrtvoly, ale přes desinterpretace a přímé lži určitě, ale vrtá mi hlavou, kdo a proč takhle otevřeně šije zrovna do Drahoše.

Leda že by to měli podobné i ostatní kandidáti, a mně to jen tak připadá, protože pana Drahoše nejen že znám, ale vysloveně si ho vážím.

Nu což, moc s tím nenadělám a chvíli před půlnocí teprv ne. Dobrou noc přeju.

Re: Voni ty intelektuálové by měli vědět,:
Autor: J. Václavíková Datum: 5.12.2017 23:24

Je to jednoduché. Pan Drahoš dýchá loutce Zemanovi na záda. A proto je třeba zničit Drahoše. Pokud by se pořadí změnilo, bude ostouzen další v pořadí.

Re: Voni ty intelektuálové by měli vědět,:
Autor: J. Jurax Datum: 6.12.2017 0:04

No jo, před volbami se dovíme věcí ... pan Drahoš je pro mne jedním ze tří podmíněně volitelných kandidátů, ale na první pozici není.

Re: Voni ty intelektuálové maj nevýhodu,:
Autor: V. Kain Datum: 5.12.2017 13:02

Kd se v tom akademikovi bere ta vychytralost a nebo mu to někdo poradil?

Re: Voni ty intelektuálové maj nevýhodu,:
Autor: J. Nový Datum: 5.12.2017 13:18

Řekne-li někdo, že "docházelo k ovlivňování veřejnosti ze strany médií a serverů, které jsou propojeny s ruskou tajnou službou", pak to rozhodně neznamená, že nás nemají snahu ovlivňovat média, která jsou propojena se sluníčkářsko-kavárenskou neomarxistickou svoločí.

Re: Voni ty intelektuálové maj nevýhodu,:
Autor: S. Donát Datum: 5.12.2017 13:42

A nějaký ten důkaz, na podporu toho tvrzení, ten byste ve svém notýsku nenašel?

Re: Voni ty intelektuálové maj nevýhodu,:
Autor: Z. Lapil Datum: 5.12.2017 14:07

První tvrzení je axiom, důkazu netřeba :-).

Druhé dává do logického vztahu dva výroky z článku, přičemž oba tyto výroky jsem četl už dříve. Co na tom mám dokazovat?

Třetí viz druhé. S poznámkou, že jsem necitoval, nýbrž zpaměti parafrázoval, takže existuje nenulová pravděpodobnost, že to není úplně k věci..

Re: Voni ty intelektuálové maj nevýhodu,:
Autor: S. Donát Datum: 5.12.2017 14:27

O to první mi šlo. Ale pokud to považujete za axiom, nebudu se dál raději ptát :)

Re: Voni ty intelektuálové maj nevýhodu,:
Autor: R. Langer Datum: 5.12.2017 14:54

To je ovšem axiom úplně stejný, jako je tvrzení, že "Řekne-li někdo, že "docházelo k ovlivňování veřejnosti ze strany médií a serverů, které jsou propojeny s americkou (izraelskou, čínskou, severokorejskou, egyptskou, syrskou) tajnou službou", tak to také rozhodně nevyvrátíte tvrzením "V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné

relevantní informace o tom, že by došlo k nezákonnému ovlivňování

parlamentních voleb ze strany cizích zpravodajských služeb".

Bože, otče nebeský,:
Autor: V. Němec Datum: 5.12.2017 10:08

a kdo se nesnaží ovlivňovat? Vždyť je to jen o tom, kdo nejvíc ovlivní!

A ovlivnění a neovlivnění pak rozhodnou. O tom to je.

Drahoš má pravdu,ale .... :
Autor: M. Kolář 067 Datum: 5.12.2017 10:04

Prezidentský kandidát Drahoš vyhodnocuje hrozby ovlivňování politiky u nás správně, bohužel.. Na druhou stranu, jako kandidát by měl tuto starost nyní přenechat jiným a zabývat se danou hrozbou až bude, doufejme, zvolen ...

Re: Drahoš má pravdu,ale .... :
Autor: P. Zinga Datum: 5.12.2017 13:54

Pane Koláři, neblufujte a vyložte karty na stůl: kde, kdy a jak.

Řekl bych, že v případě pana Drahoše je nejvíce relevatní:
Autor: P. Vaňura Datum: 5.12.2017 9:41

tento web, najdete ho skoro na začátku: http://www.vyzvavedcu.cz/

I kdyby se ruské tajné služby přetrhly, tento argument nepřekonají!

Re: Řekl bych, že v případě pana Drahoše je relevatní:
Autor: R. Morava Datum: 5.12.2017 10:00

No právě. Takovou kravinu by ani Putin nevymyslel. Takhle se odkopat před prezidentskými volbami může jen ten kdo politice vůbec nerozumí. I kdyby to bylo z naivity, může takový člověk reprezentovat naši zemi? I kdyby byli konkurenti Drahoše denně pod obraz, takovou kravinu by nepodepsali!

Drahoši, Drahoší, už si to projel, :
Autor: D. Polanský Datum: 5.12.2017 9:34

když si podepsal vítací dopis pro migranty. Jo, jo vy tzv. intelektuálové jste pěkná cháska.