16.10.2018 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Fňukání je k ničemuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 154, poslední: 9.11.2017 22:10, přehled diskusí

Putin:
Autor: M. Baloun Datum: 9.11.2017 15:39

je bezesporu autokratický, možná až despotický vládce. Na druhou stranu nejsem si jist jestli bych nám přál aby v se v Rusku chopila moci demokracie západního střihu...

Re: Putin:
Autor: M. Prokop Datum: 9.11.2017 16:46

Nám?

Doma ať si Rusáci provozují, co se jim zlíbí.

Re: Putin:
Autor: M. Baloun Datum: 9.11.2017 16:58

Právěže nám

Re: Putin:
Autor: P. Rudolf Datum: 9.11.2017 17:12

Nebojte, civilizace těm byzantským mužikům nehrozí.

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 9.11.2017 17:20

Spisovatelé, skladatelé, chemici, fyzici, matematici atd. atp.

Jenže vy jste zaslepené hovádko boží.

Re: :
Autor: P. Rudolf Datum: 9.11.2017 17:48

Každý národ (natož početně velký) má svá génia, natruc necivilizaci. Ten ruský zbytek jsou jen převážně Chodorovští, čili nevzdělaní jednoduší mužici.

Re: :
Autor: P. Han Datum: 9.11.2017 20:58

Když já nevím, kdo jsou Chodorovští.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 9.11.2017 18:08

Zaslepené hovádko boží za to nemůže. Tohle bude horší případ.

Nevím kdo v EU svaluje...:
Autor: G. Mýtič Datum: 9.11.2017 14:09

...veškerou vinu za své neúspěchy na Putina (Na pražské ODS může být sitace jiná), nicméně jedno, pane autore neokecáte. Putin je jako hlava státu neodiskutovatelný gauner, který během své vlády podnikl minimálně pár invazí do sousedních států a uloupil de fakto nemalé části jejich území. To je snad jediné, za co může u vás a vám podobných sbírat tzv. kladné body :/.

Re: Nevím kdo v EU svaluje...:
Autor: M. Prokop Datum: 9.11.2017 14:20

Nezdá se, že byste článek pochopil. Nechcete si ho raději přečíst několikrát? Není moc dlouhý.

Re: Nevím kdo v EU svaluje...:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2017 14:34

Autor tuto Vaši tezi nijak nezpochybňuje, ba přímo popisuje jasný postup, jak se k případné agresi Ruska stavět - silou, přípravou na válku s ním, předvedením své připravenosti například cvičením na hranicích.

Pokud autoru přičítáte obdiv k Putinovi, měl byste být schopen tuto jeho náklonnost dokázat. Zatím dokazujete jen to, že nesnesete kritiku vlastních mocných. Tím ale dokazujete i nepochopení demokracie a významu svobody slova. Jste tak spojencem Putina v jeho případných snahách po zničení systému západu.

Re: Nevím kdo v EU svaluje...:
Autor: Z. Vydra Datum: 9.11.2017 20:09

No, kdyby měl Putin ta cvičení NATO brát vážně, tak bychom je museli taky provádět s nejméně 100 tisíci vojáků a příslušnou technikou a ne s 5 tisícovkami vojáků.

Re: Nevím kdo v EU svaluje...:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2017 22:10

V zásadě souhlasím - dokonce tvrdím, že pokud by nás Putin z vojenského hlediska měl brát vážně, museli bychom mít vlastní armádu schopnou bránit naše (to je ČR) území aspoň týden...

Veliký Putin OSVOBOZUJE & ZACHRAŇUJE!:
Autor: L. Bystrý Datum: 9.11.2017 14:58

Ano, stejně jako Veliký Stalin, i Veliký Putin je největším leninistou své doby. Proto nikdy na nikoho neútočí, jen osvobozuje národy a území, BYTOSTNĚ patřící k Velikému Rusku.

Ano, Veliký Putin, jemuž plně přísluší NEJVÝŠE ČESTNÝ přídomek „Vždy rozmnožitel Vlasti“, jednoho krásného dne osvobodí i naši zuboženou vlast ze spárů EU a NATO.

Samozřejmě, je naší PRVOŘADOU povinností Mu v tom pomoci. Proto si zvolme našeho národního Vůdce Miloše ZDRCUJÍCÍ většinou, ať je plně oprávněn vypsat referendum o našem odchodu z EU a NATO co nejdříve, nejlépe už k 70. výročí Vítězného Února.

Chápete, občane (?) Mýtiči?

Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!

Re: Veliký Putin OSVOBOZUJE & ZACHRAŇUJE!:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2017 15:10

Je možné, že i takové nesmysly si někdo v naší zemi skutečně myslí a že jim věří - mezi deseti miliony občanů to nelze vyloučit...

Avšak Váš trolling, s jakým se pokoušíte těmto svým hypotetickým nepřátelům zrcadlit jejich hloupost, je marným a kontraproduktivním mrháním Vaší intelektuální kapacitou. Protože tak hloupé, jak je zjevně uvažujete, stejně nepřesvědčíte - zatímco lidé, kteří natolik milují svůj život ve své zemi, že jim není lhostejné množství jimi vnímaných pochybení stávajícího mocenského aparátu a proto tato pochybení v nejlepší tradici demokracie a svobody slova kritizují, budou Vaší šaškárnou jen znechuceni. Vy však ve svém strachu z těchto domnělých magorů, které zkoušíte parodovat, potřebujete pro své zklidnění komunikaci s nimi, přesvědčovat sebe i je, že jste občany jedné země a že Vám na vzájemné dohodě záleží více, než abyste si šli vzájemně po krku...

Re: Veliký Putin OSVOBOZUJE & ZACHRAŇUJE!:
Autor: S. Netzer Datum: 9.11.2017 15:25

Něco by mi chybělo, kdybyste vynechal "strach" pana B., anxiologu amatére.

Re: Veliký Putin OSVOBOZUJE & ZACHRAŇUJE!:
Autor: J. Schwarz Datum: 9.11.2017 17:50

Ha ha...strašilka č.1 , dáma, co obviňuje kdekoho z nějaké "fobie" promluvila - pan Bystrý, jemuž poskytla internetové psychoanalytické sezení, se údajně ničeho nebojí. Sláva.

Re: Veliký Putin OSVOBOZUJE & ZACHRAŇUJE!:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2017 18:55

Jsem rád, že čtení mého textu ve Vás začíná vytvářet "úchopové instrumentárium", jak pravil jedem místní nebojme se říci klasik...

Re: Nevím kdo v EU svaluje...:
Autor: Z. Vydra Datum: 9.11.2017 20:40

To máte pravdu, pane Mýtiči, Putin získal Krym, ovládá Osetii a Abcházii, na východní Ukrajině drží na uzdě Porošenka, zatím zachraňuje vládu Asada, zvládl Čečnu. Což se mi zdá chytřejší než co předvedly USA ve Vietnamu, Somálsku, Jemenu, či NATO v Iráku, Libyi, Srbsku a Kosovu nebo předvádí už 16 let v Afganistánu. To není fandění Putinovi, ani náhodou. Nikdo by neměl strkat pušku do vnitřních záležitostí jiných států, ani Rusové, ani Američané, ani NATO, nejsou-li pozváni. To je jen pohled na to, jak promyšleně si kdo z nich počíná.

Ubohoučká slohovka !:
Autor: K. Zelený Datum: 9.11.2017 13:56

Mustr: Všechno co dělá EU je špatně (to se tady bude líbit), všichni EUpolitici kromě Mitě jsou neschopní packalové (to taky), všude od rána do smrku zní jednotný chorál – za všechno může Putin (to tu přece každej slyší a vidí) a Putin, ta syntéza Caesara, Machiavelliho a Stalina vítězí všude a na celé čáře (to tu přece taky každej vidí a slyší). Tuhle omáčku zahustit naléhavými apely a opepřit vykřičníky a epesní psí bašta je na talíři a psí publikum dlabe až se mu z a ušima dělají boule. Xороший вкус !

Re: Ubohoučká slohovka !:
Autor: M. Prokop Datum: 9.11.2017 14:06

Jo, s tou EU máte vyjímečně svatou pravdu, posrala co se dalo.

Re: Ubohoučká slohovka !:
Autor: K. Zelený Datum: 9.11.2017 14:08

Díky za 75% uznání !

Re: Ubohoučká slohovka !:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2017 14:43

Jestliže Putin někde vítězí, tak tam, kde se pouštíme (my, to je západ) s Ruskem do souboje propagand. Protože propaganda v nesvobodném světe má větší šanci na úspěch, než v tom svobodnějším. Důvodem, proč tomu tak je, je svoboda slova, která omezuje účinnost propagandy, ale také, což je důležité pro Vás, kritikou vlastního mocenského aparátu (například vlád našich států, či nadstátu) vytváří tlak na zkvalitnění společenských procesů, působí protikorupčně, vynucuje větší pružnost v reakcích na nové a doposud nezpracované skutečnosti. Takže je to právě kritika prostřednictvím svobody slova (jakou zde předvádí autor), co na rozdíl od Vašeho poklonkování vlastnímu mocenskému systému činí demokratický a svobodný svět silnějším a pro život svobody milovného jedince přijatelným.

Re: Ubohoučká slohovka !:
Autor: K. Zelený Datum: 9.11.2017 15:23

Vršíte chyby, že by ze strachu ? Že Putin vítězí tvrdí Mith a převážná většina psího klubu, já ne. Že svoboda slova umožňuje zveřejňovat i takovéto ubohoučké slohovky je smutným faktem, který respektuji. Ona mi zase umožňuje tvrdit, že to není žádná kritika ale ubohoučká slohovka. To poklonkování vidíte kde ?

Možná by bylo lepší nevyskakovat jen při jménu, ale přečíst a porozumět příspěvku.

Re: Ubohoučká slohovka !:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2017 18:53

tu svou poslední větu si pozorně přečtěte - a pokud Vám to stále nedochází, zkuste si pozorně přečíst tuto autorovu větu - "VYPADÁ to, JAKO KDYŽ Putin stále vítězí".

Ale nic si z toho nedělejte - nejste první ani poslední, kdo v čteném čte to, co si myslí, že si autor myslí...i když zde Vám k tomu autor nedává zas až tolik prostoru...nu, jste jen důkazem podléhání strachu (zde z domnělých příznivců Putina a jejich případného nebezpečného pomnožení v naší kotlince), pod jehož vlivem nejste schopen nejlépe využít svého rozumu, ač jste třebas vzdělán a zkušený...tunelové vnímání se tomu říká, Vy tím tunílkem uvidíte slůvko "putin" a rázem ztrácíte schopnost širokého rozhledu, která je jakožto zdroj informací k analýze stěžejní...

Re: Ubohoučká slohovka !:
Autor: K. Zelený Datum: 9.11.2017 21:46

To je jako když hrách na stěnu hází ! Kolikrát jsem vám psal, že tím vaším kuchyňským psíchologizováním si děláte jenom šand a vy si nedáte pokoj.

Tak polopatě: Z Putina mám jako z každého diktátora který nediktuje mně srandu smíšenou s lítostí nad nebožáky kterým diktuje i nad těmi, kterým imponuje, jeho místní fanklub nevyjímaje.

Možná by spíše vám prospělo opustit tunýlek zdůvodňování všeho možného strachem.

Re: Ubohoučká slohovka !:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2017 22:07

Takže úkrok stranou...ta Vaše lopata je pořádná - jak se Vám na ní sedí?

Aby bylo jasno, já nikde netvrdím (a Vy nemáte jak dokázat opak) že máte strach z Putina - ale jsem ochoten dokazovat, že máte strach z toho, že zde jsou Putinovi milci. Pod vlivem tohoto strachu pak nejste schopen nahlédnout, že v textu autora není psáno - "Putin vítězí", nýbrž - "vypadá to, jako když Putin stále vítězí". Pokud v těchto dvou tvrzeních (a to první je Vaše, které přičítáte autoru ) nevidíte významný rozdíl, je to skutečně vysvětlitelné pouze omezením, které Vaší mysli strach způsobuje. Jiné vysvětlení by znevažovalo Váš intelekt, o kterém nepochybuji.

Polopaticky - vytrháváte z kontextu autorova článku (Váš strach potvrzující) slova a na jejich základě pak autora hanobíte!

K tomu Iráku, Sýrii atd.:
Autor: P. Portwyn Datum: 9.11.2017 13:28

Ono je to hlavně o schopnostech, realismu a pragmatičnosti.

Putin ví, co chce, a zřejmě také má představu, co potom. Cíl "udržet Asada" byl dosažitelný s minimem prostředků. Cíl "nastolit v Sýrii demokratický režim západního typu" je zcela nerealistický.*

Západní politici v tomto směru totálně selhali, nejvíce snad v Libyi. Reaganovský pragmatismus je to, co by Západ potřeboval, ne idealistické blouznění o šíření demokracie s následným odevzdáním moci islamistům.

* Předpokládejme, že to západní politici mysleli dobře. Nejsem příznivcem spikleneckých teorií o tom, že se snažili rozvrátit Blízký východ, aby vyvolali migrační vlnu, která by jim umožnila přivézt si nové voliče, to už je překomplikované. IMHO to spíš normálně zvrtali.

Re: K tomu Iráku, Sýrii atd.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 9.11.2017 13:30

To ano, horší je, že v těch botách pokračují.

Re: K tomu Iráku, Sýrii atd.:
Autor: P. Portwyn Datum: 9.11.2017 13:33

Protože si odmítají přiznat, že něco dělají špatně. To by vyžadovalo změnu panujícího paradigmatu: totiž toho, že smyslem existence Západu je lidskoprávní agenda a multi-kulti.