19.7.2018 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KNIHA: Zničí nás klima anebo boj s klimatem?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 97, poslední: 9.11.2017 2:54, přehled diskusí

A není to náhodou tak,:
Autor: L. Písařík Datum: 9.11.2017 2:54

že když se oteplí, nebudeme muset tolik topit a tím se sníží produkce CO2 ? Třeba se potom ochladí a tak zase přitopíme.

A alarmisté budou mít výživnou půdu až do skonání světa. Kruci, to je dobrej podnik, že já, mouka, jsem se na to nedal, teď v důchodě mi to je prd platný.

Novější nediskutovaný poznatek:
Autor: J. Kouřil Datum: 17.10.2017 12:21

Tropické

oblasti Jižní Ameriky, Afriky a Indonésie uvolnily v roce 2015 o asi 2,5

miliardy tun CO2 více než v roce 2011; ročně se

celosvětově dostávají do atmosféry cca 4 miliardy tun CO2. Viz analýzy 28 měsíců měření družice OCO-2. Co na to alarmisté?

Re: Novější nediskutovaný poznatek:
Autor: L. Písařík Datum: 9.11.2017 2:33

Co na to alarmisté? Že my v Evropě musíme ještě víc snížit produkci CO2, aby oni mohli vařit na ohýnku před chatrčí z bambusu. Protože my víme, zatím co oni ještě ne. Co takhle naučit je vyrábět solární paraboly na vaření, otázka zní, zda by zvládli techniku výroby.

Re: Novější nediskutovaný poznatek:
Autor: L. Písařík Datum: 9.11.2017 2:37

To tuná něpiště, to sú potúchostě kerýma sa oteplováči nemůžou zábývať. /parafráze na film Všichni dobří rodáci/.

My oteplováči bereme jen to co se nám hodí, vy taky nejíte brambory, co vám nechutnají.

Nové poznatky - jak je chápat:
Autor: J. Kouřil Datum: 17.10.2017 12:17

Tropické

oblasti Jižní Ameriky, Afriky a Indonésie uvolnily v 2015 o asi 2,5

miliardy tun oxidu uhličitého více než v roce 2011, ročně se dostávají do atmosféry cca 4 mld tun CO2 (měření družice OCO-2).

Inteligentní člověk s klimatem nebojuje. Nikdy v dějinách.:
Autor: P. Klíma Datum: 13.10.2017 15:37

Inteligentní člověk se klimatu přizpůsobuje.

Re: Inteligentní člověk s klimatem nebojuje. Nikdy v dějinách.:
Autor: M. Prokop Datum: 13.10.2017 15:40

To ovšem není tak výnosné pro vyžírky.

Re: Inteligentní člověk s klimatem nebojuje. Nikdy v dějinách.:
Autor: P. Rada Datum: 13.10.2017 16:24

Pokud jde o "vyžírky" tak těm při "vyžírání" neobnovitelných zásob surovin na úkor okolí i budoucích vévodí zejména oligarchové fosilního průmyslu a byznysu.

Dávám Vám tedy zapravdu, že někomu o veliké peníze také jde.

Čím prostší člověk tím spíše nese větší riziko ztráty už nikoliv peněz ale dokonce života. To že dnes mizí s planety dokonce celé druhy tempem více jak tisíckrát rychlejším jak před antropocénem ale naznačuje i riziko hromadného propadu doposud dominantních tvorů kteří se bezohledně drží na špičce metabolické pyramidy.

Kdyby zelení neblokovali rozvoj jaderné energetiky,:
Autor: P. Vaňura Datum: 13.10.2017 21:32

bylo by u nás spalování fosilních paliv POLOVIČNÍ!

Zelení jsou podvodníci a lháři! O žádné oteplování jim NEJDE!

Autor má, samozřejmě, pravdu.

A jen málo lidí ví, že Hitler potřeboval "Lebensraum" také kvůli tomu, aby více než polovina Němců mohla pracovat v zemědělství! On městskou civilizaci nenáviděl! Čtěte Mein Kampf, tam to najdete!

Re: Údajný rozvoj JE.:
Autor: P. Rada Datum: 13.10.2017 23:05

Pane Vanuro to, že je Vám totalitní myšlení a příznačně Hitler vzorem mě od Vás nepřekvapuje.

Smutně zde předvádíte, že si zřejmě nevšímáte reality světa i v případě víc jak půlstoletí neplněných slibů jaderných inženýrů. JE technologie je prostě žel doposud nedořešená a drahá. Obnovitelné a diverzifikované technologie se naopak ukazují stále perspektivnější.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pruzkum-nove-postavenych-jadernych-elektraren-je-nejmene-za-deset-let/1526378

http://www.iea.org/publications/freepublications/publication/key-world-energy-statistics-2017.html

Re: Údajný rozvoj JE.:
Autor: P. Han Datum: 13.10.2017 23:14

Nevím, kde jste vyčetl, že pro pana Vaňuru je Hitler vzorem. Z jeho příspěvku jsem usoudil, že ho pokládá za váš vzor. Hitler byl pravzorem zelených. Vegetarián a fanatik.

Re: Údajný rozvoj JE.:
Autor: P. Rada Datum: 13.10.2017 23:52

Vyčetl jsem to s jeho projevu, s jeho oblíbené četby.... Mám totiž takový zvyk učit se číst mezi řádky. To, že se jej zastáváte a jakými argumenty také o ledačem svědčí.

Vaše tvrzení o pravzoru však považji spíše za předvolební přání podsunuté jakýmsi novodobým Geblsem.

https://www.vegetarian.cz/ostatni/ahitnebyl.html

Re: Údajný rozvoj JE.:
Autor: P. Novotný Datum: 14.10.2017 11:03

Sakra Rado,

naučte se už konečně českou gramatiku!!! Ta Vaše babišovina je děsná! A to nepíši o Vašich blábolech - obnovitelné a diverzifikované technologie se ukazují stále perspektivnější. Jak jste k tomu došel? A netvrďte, že to tvrdí nějací zelení magoři. To chce čísla, ne odkazy!!

Lupen

Re: Údajný rozvoj JE.:
Autor: P. Rada Datum: 14.10.2017 11:25

Lupene zbytečně nesakruj - jsem dislektik - zato jsem se naopak od gramatiky naučil předvídavosti. V mluvené diskusi by toto vadit vůbec nemělo a jestli si zakládáš na gramatice je to zde pěkný jev ale v souvislosti s témetem je jen líbivý projev o slepotě kterou předvádíš Ty i ten Klaus.

Za tím, že i toto druhé jeho dílko V.K. je plné věcných chyb navíc vydaných tiskem... zásadně stojím. Stojím i za tím, že právě na tomto foru se vesměs takováto vážná věcná pochybení tolerují a tento pán se zde dál presentuje ačkoliv by mu spíš slušel úděl vlastizrádce!

http://blog.aktualne.cz/blogy/radim-tolasz.php?itemid=29636

Mou gramatiku i vize respektovat spolu s ostatními vůbec nemusíš. Můžeš mě i zatratit, uvěznit... jak Kassandru ... ale v tom případě nezávisle na mě stejně pyšná "Troja padne! "

Co takhle použít selský rozum?:
Autor: P. Novotný Datum: 13.10.2017 15:25

V této diskusi plno přispěvatelů se ohání zákonem zachování energie. Mají pravdu, on opravdu funguje. Ale ne jak to prezentují. Ona ta mrška energie se spalováním fosilních paliv fakt uvolňuje. No jo, ale nejdřív se do těch paliv musela nějak dostat, že? Aby se teď mohla uvolnit. No a vzhledem k množství těchto paliv v době jejich vzniku na planetě Zemi muselo být x násobně víc oxidu uhličitého, aby vzniklo tolik rostlinné hmoty v relativně krátkém čase. Jinak by ti zapeklití dinosauři asi také tak dlouho neexistovali, kdyby neměli dost rostlinné potravy, že?! Takže spalováním těchto paliv se vlastně nic drastického neděje, je to norální oběh (přeměna) energie. A co je na tom špatného. Vždyť ti afričánci by měli úrodu 2x až 3x do roka. Ovšem kdyby také trošku mákli. A to je vlastně celý problém. Který vlastně vůbec neexistuje.

Lupen

Re: Co takhle použít selský rozum?:
Autor: L. Písařík Datum: 9.11.2017 2:46

Milý Lupene, kdybyste v tropech ztrávil nějaký rok, měl byste na vývoj zemí a práceschopnost domorodců jiný pohled. Ale není třeba jezdit tak daleko, povšimněte si jistého parazitujícího etnika u nás.

Boj s klimatem:
Autor: J. Sinnreich Datum: 13.10.2017 15:04

Za vsim jsou penize. Ty miliardy (biliony v anglosaskem meritku) na "boj" s klimatem si s usmevem rozdeluji korporace a chytri podnikatele, kteri vsadili na nejvetsi PODVOD v historii a to na klimatickou"zmenu" (drive oanacovanou jako oteplovani ). Ma to vyhodu, ze at mrzne, ci ohriva se, je to vzdy ZMENA, bez ohledu na to ze v historii zemekoule probehlo takovych zmen mnoho, vetsina jeste v dobe kdy homo sapiens neexistoval. Zdrojem techto penez jsou hlupaci, kteri pracuji , plati dane a poplatky za energii. Ze s timto trikem souhlasi podle poutovych vyvolavacu 97% vedecke komunity? Od kdy byly prirodni zakony a vedecka badani podmineny hlasovanim ?

a jejda, zas ta "klimatická změna":
Autor: M. Šejna Datum: 13.10.2017 15:16

Už v roce 1988 vznikl IPCC. Pro jistotu tuhle zkratku Sinreichovi vysvětlím:

Intergovernmental Panel on Climate ChangePři vyučování angličntiny nás učili, že "climate change" znamená v překladu "změna klimatu". To jen Sinreichy učili na politickém školení popíračů, že "climate change" znamenalo dříve "globální oteplování", zatímco dnes už je "climate change" skutečně "climate change".

:-D

Re: a jejda, zas ta "klimatická změna":
Autor: M. Prokop Datum: 13.10.2017 15:41

To nic nemění na tom, že je to organizace pro zelenou vyžírku.

Re: a jejda, zas ta "klimatická změna":
Autor: J. Sinnreich Datum: 13.10.2017 19:23

O panelu IPCC neni potreba vubec diskutovat. Pokud v nem fungovali podvodnici typu sexualniho devianta, dlouholeteho predsedy Rajendry Pachauriho. Cela podvodna agenda tohoto panelu spociva prave ve straseni neznalcu globalnim OTEPLOVANIM.

Re: a jejda, zas ta "klimatická změna":
Autor: P. Han Datum: 13.10.2017 20:03

Vy jste fakt neslyšel o globálním oteplování, jak nám hrozí a jak proti němu bojovat?

http://www.ucsusa.org/global_warming

Ano, v IPCC zbylo pořád dost těch, kdo před lety strašili globálním ochlazením, tak si nechali zadní vrátka, kdyby se to zas otočilo... Ale bojovat je třeba. Na aklimatizaci se moc vydělat nedá.

Pane Šejna, nedělejte z lidí voly!:
Autor: P. Vaňura Datum: 13.10.2017 21:36

Vlastně nevím, proč takhle LŽETE! Ta "změna" opravdu původně znamenala POUZE OTEPLOVÁNÍ! Alespoň pro občany se to takhle vykládalo!!

Re: Pane Vanuro, lidé ze sebe často sami dělaji voly!:
Autor: P. Rada Datum: 13.10.2017 23:38

Tvrdím, že lidé kteří chtějí jakékoli problematice aktivně porozumět se nejdříve musí sami naučit se v ní alespon orientovat.

To, že si občané v ČR nechali hromadně a dlouhodobě velet od komunistů a posléze od jejich narcisticky a mocensky posedlých nástupců, příslušníků býv. komunisty zřízeného prognostického ústavu, je také o tom, že nechtěli přemýšlet a takto pohodlně tolerovali obelháváni. Chtěli jen slyšet jak je jejich vlastní svoboda "zadarmo" a hned k mání a věčně zajištěná. Předposledně na to dostali návod v podobě "Modrá nebo Zelená" nověji si prý mohou zvolit co je "zničí". (V obou případech ale autor příznačně nepředpokládá vzdělanost, přemýšlivost a odpovědnost.)

Typuji, že patříte právě mezi takto úspěšně samolibě oklamané občany. Vám už dlouhá léta nejspíše chybí jen všelék v podobě práva si potleskem zvolit všeřešící JE zbudovanou kýmsi rychle, zadarmo a bezproblémově. Jen jakási mimoparlamentní až kontrarevoluční strana Vám vše blokuje - že?

Re: a jejda, zas ta "klimatická změna":
Autor: S. Kneifl Datum: 13.10.2017 23:53

No, ještě že se neujalo "climate disruption", které prosazovala Obamova administrativa, že?

http://www.foxnews.com/politics/2010/09/16/white-house-global-warming-global-climate-disruption.html

Náklady na stabilizaci:
Autor: P. Zinga Datum: 13.10.2017 14:56

elektrické sítě v Německu s od roku 2014 zdvojnásobily. Důvodem jsou "obnovitelné zdroje energie".

https://www.welt.de/wirtschaft/article169420266/Deutschland-verliert-die-Kontrolle-ueber-den-Strompreis.html

Re: Náklady na stabilizaci:
Autor: M. Šejna Datum: 13.10.2017 15:18

Pane Zingo, Váš názor na elektro-rozvodnou síť známe. A teď, prosím, něco konkrétního k tématu.

Re: Náklady na stabilizaci:
Autor: J. Jurax Datum: 13.10.2017 23:33

No, pakliže se náklady na rozvodnou síť kvůli obnovitelným zdrojům skutečně zdvojnásobily, pak to po mém soudu JE konkrétní příspěvek k tématu.

Už to začalo...:
Autor: P. Zinga Datum: 13.10.2017 14:51

Victorian Police Perplexed: Furious Neighbours Continue to Shoot-Up Noisy Wind Turbines

přesně tak:
Autor: M. Šejna Datum: 13.10.2017 15:08

zuřícím sousedům by určitě nevadila tepelná elektrárna. A nejlepe ta, která spaluje nekvalitní hnědé uhlí.

Já bych těm zuřícím sousedům doporučil ozdravný pobyt v severních Čechách. Tam by se jim určitě sluch vyléčil.

:-D

Re: přesně tak:
Autor: P. Han Datum: 13.10.2017 23:17

Berme si příklad z vyspělého Německa. Díky Mutti Merkel tam tepelné elektrárny zažívají boom.