24.9.2018 | Svátek má JaromírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: A vítězem voleb je.... Tomio OkamuraVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 3, poslední: 11.10.2017 19:21, přehled diskusí

Bojovat na Psu s Okamurou:
Autor: P. Portwyn Datum: 10.10.2017 9:11

je stejně nesmyslný boj, jako bojovat zde s komunisty.

Pan autor opět s okázalým odhodláním vyráží dveře, které jsou otevřené dokořán.

Elektorát SPD se jistě nebude rekrutovat z řad libertariánů, konzervativců nebo dvou tří eurotrollů. Okamura má na úspěch zaděláno jinde. Kdo se pohybuje na českém venkově, nemůže nevidět plakáty s jeho tváří na zastávkách, křižovatkách i za okny. To nelepí žádné expedice z Prahy. Vyvěšují to sami lidé.

Zdaleka ne všichni jsou hlupáci. Spíš mají pocit, že nemají koho jiného volit. Ano, Okamura je celkem obratný populista, ale kdyby mu mainstreamové strany nenechaly elektorát samy od sebe, tak by ty hlasy neměl.

A Babiš taky ne. Tihle dva psi se rvou o stejnou kost, silnější pes víte co, ale dohromady je to masa hlasů. Někdo něco dost podělal, a Okamura s Babišem to nejsou.

Re: Bojovat na Psu s Okamurou:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.10.2017 10:00

Je to tak.

Voliči jsou nemilosrdní, ti, co se zvednou ze židle a jdou volit si užívají ty dva dny. A političtí mudrlanti láskostřihu by si měli uvědomit, že nikoliv všichni voliči zachovají chladnou hlavu, zvláště když je poučuje takový Dienstbier, Marksová nebo Langšádlová (že se jako nemají nechat vystrašit a čekat na důstojné stáří). Paní Němcová by zas táhla na Moskvu, ihned.

A Kalousek, který má před sebou těch svých pár procent, si neřekne něco ve smyslu "co jsme tedy s tím knížecím maskotem sakra podělali". Ne, křičí na konkurenci. Zamrzelo mě dost, že podobně (i když tišeji) reaguje Fiala.

Re: Bojovat na Psu s Okamurou:
Autor: P. Portwyn Datum: 10.10.2017 16:43

Tak chtít sebereflexi od Kalouska by asi bylo moc :o)

Máte pravdu, od Fialy by to člověk čekal spíš. Ale podle mne to bere tak, že pod jeho vedením ODS vylezla ze 7 procent na 14, takže by měl ještě přitvrdit...

Paní Němcová bohužel působí nepříjemně, což je pro ODS škoda. Kdyby se občas usmála, pár hlasů by přivedla. Jenže to asi nemá v povaze...