17.7.2018 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


JUSTICE: Krokodýlí slzy pana profesora (2)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 76, poslední: 14.9.2017 23:25, přehled diskusí

No tak po mém soudu :
Autor: J. Jurax Datum: 14.9.2017 23:25

normální nealternativní jedinec sympatií k Pirátům moc nechová.

Ale je možné, že někomu se dredy líbí ...

Chudinka Nagyová, komunistický dráb Bartoš.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 14.9.2017 17:38

Přehnané, hodně přehnané v obou verzích.

Tak aby se to vyrovnalo, měli by Bartoše brzy ráno předvést v medvědovi k výslechu. Bylo by to tak správně pane Vlku? Nagyová žádná chudinka není a Bartoš zase není až takový gauner. Uberte trochu páry.

Piráti byli vždy lidské hyeny.:
Autor: J. Kyselková Datum: 14.9.2017 13:24

Článek pana Vlka vítám. Vláčet a urážet ženu, která se nemůže bránit je sposté a ubohé. To platí i pro nebezpečnou soudní slepici, která ani tohle nechápe.

Autore, s těmi přirovnáními :
Autor: P. Zinga Datum: 14.9.2017 12:58

jste nemusel tak daleko do minulosti: co takhle Antifa?

Hanět osobu, která dřela "jako kůň" a tím si vysloužila královské "odměny" v době, kdy jiným byly platy zastaveny, ne-li kráceny, je přímo povinností.

Na toho "koně" bych se rád podíval...

P. Nečas se jako premiér:
Autor: F. Kusák Datum: 14.9.2017 12:16

docela zdiskreditoval (a nebyl sám). Projevil se jako nerozhodný člověk a nedovedl jsem si představit, že by vedl stát třeba v době válečného konfliktu. To bychom pak rádi vzpomínali na prezidenta Beneše. Byl velmi silně pod vlivem své milenky. Jenže to nemá nic společného z jeho kriminalizací nebo s kriminalizací Jany Nagyové. Jakkoliv jsem ji nemusel, nasadit na ní policejní komando v pět ráno, bylo více než trapné. Je zajímavé, kolik se našlo lidových soudců a mudrců, kteří by je tak rádi viděli za mřížemi. To je samozřejmě patrné i z této diskuze. Vymyslet banální obvinění a pak člověkem smýkat od výslechu k výslechu, je jaksi v módě. Co naplat, že se pak nic nedokáže a stát zaplatí třeba i vysoké odškodné, ale pošramocenou pověst a podlomené zdraví vám již nikdo nevrátí. Myslím, že by za to měli ti, co to zinscenovali, nést odpovědnost.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: J. Kulheim Datum: 14.9.2017 13:41

O vládě pod vedením pana Nečase si může myslet kdo chce co chce. Respektujme fakta. Vláda začala vládnou v trěžké době celosvětové recese. Vláda pod vedením ČSSD schválila za pomoci KSČM, zvýšení mandatorních výdajů. které činily 82% z příjmů rozpočtu.

1/ Předložení návrhu státního rozpočtu se schodkem maximálně 3 %HDP v roce 2013. 2/Snížení provozních výdajů veřejného sektoru o 10 % (v programu o 5 %) a kapitálových výdajů o 5 % (v programu o 4 %). 3/Důchodová reforma na základě závěrů Bezděkovy druhé komise, obsahuje parametrické změny průběžného státního pilíře a zřízení druhého pilíře s možností vyvázání části soukromých prostředků do penzijních fondů.

4/Penzijní spoření rozšiřuje možnosti zvýšit příjmy ve stáří, dobrovolně bude možné vyvést 3 % z důchodového pojištění + dodat 2 % do penzijních fondů.

5/Adresnější vyplácení sociálních dávek 6/Jednodušší sociální systém 7/Zpřísnění postoje k neplatičům nájemného a pořádkových pokut. 8/Motivace k zahájení podnikání. 9/Pružné čerpání třírychlostní rodičovské . 10/Změna systému péče o ohrožené děti. 11/Podpora rozvoje péče o seniory v domácím prostředídaňovým zvýhodněním členů rodiny, kteří doma pečují o seniory s vyšším stupněm závislosti na jejich péči. 12/Pružnější pracovní doba 13/Jednodušší ukončení živnosti, 14/Zpřísnění trestů za korupci u úředních osob 15/Narovnání vztahu státu s církvemi a náboženskými společnostmi.

Co udělala tato vláda pro řešení největších problémů, jako je zdravotnictví, důchodové a sociální zabezpečení, vzdělávací systém? Velké NIC.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2017 13:50

NIC, to by bylo ještě dobré. Zrušení druhého pilíře, zvedání minimální mzdy, Marksovic a Dienstbierovic fantasmagorie, EET, protikuřácký zákon, zmnožení úřednictva a mandatorních výdajů, použití FÚ k ničení Burešovy konkurence, blbnutí s inkluzí a povinným rokem školky ... , jen tak "z voleje".

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: F. Kusák Datum: 14.9.2017 14:12

Já nemluvím o jeho vládě, ale o osobnosti Petra Nečase. To je věc úplně jiná a do značné míry subjektivní. No když už jste zmínil jeho vládu, tak k té jsem měl značné výhrady, zejména k tomu, že zvýšila daně. A chování pana Kalouska stálo taky za to, např. snaha o odebrání státního příspěvku ze stavebka zpětně, nesmyslný boj o stravenky, platební karty pro důchodce atd. A k důchodové reformě pod vedením pánů Kalouska a Drábka bych napsal esej, hlavně to, že při neustálém snižování výnosu PF nejste schopen vygenerovat více peněz než do systému přiteče, a na to potřebujete zvýšit odvody (říkám to velmi nepřesně) a pak sebrat peníze z průběžného důchodového systému, což se stalo. To je vcelku jednoduchá lineární rovnice, tady ale nerovnice. Není problém ji popsat. Ti, co do toho systému vstupovali, s tím jasně spekulovali (a mohli si to také dovolit) a nemám jim to ani za zlé.

O současné vládě nemluvím, socany volit nikdy nebudu, tak mně prosím nepodsouvejte, co jsem nikdy neřekl.

A jinak, je známo, že pokud chci, mohu dokázat cokoliv, třeba i úspěchy Nečasovy vlády. To ale je zase Váš problém.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: J. Kulheim Datum: 14.9.2017 14:36

Posouvat vám to, že jste voličem ČSSD jsem neměl v úmyslu. Omlouvám se.

Chtěl jsem pouze naznačit, že tzv. Nečasova vláda za krátkou dobu svého působení udělala řadu důležitých zmměn. To se o této vládě při největší vůli, říct nedá. Na jednotlivé její kroky je možné se dívat kriticky. Byla to vláda koaliční. Myslím, že zvýšení daní nevyšlo z ODS. Hlasovali pro, jsou odpovědní. Jak mohli situaci s vysokými mandatorními výdaji řešit? Vládě zůstalo pouze 18% předpokládaných příjmů k vládnutí. Měla dvě možnosti zvýšit příjmy buď zvýšením daní nebo si peníze vypůjčit nebo neinvestovat. Volili kombinnaci. Nečasova vláda investovala víc než stávající vláda. Tato vláda dělá rozpočtové schodky v období prosperity a peníze "prožírá".

Průběžný důchodový systém je z mnoha důvodů neudržitelný. V současnosti na jednoho důchodce pracuje 1,7 pracovníka, důchodový účet je v deficitu, důchody jsou na úrovni 40% průměrné mzdy. Inflace je víc jak 2,5%, zdražují základní potraviny atd. Zrušit 2. pilíř vláda mohla. Má na to právo. Ale čím ho nahradila?

Se sysrémovým řešením nejpalčivějších problémů přišla pouze ODS. Zasplatili za to.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.9.2017 17:58

Nečas nebyl dobrým premiérem. Škoda, že tu funkci přijal. Byl totiž nejlepším ministrem práce a sociálních věcí a za jeho racionální činnost v této funkci jsem si ho velmi vážil. Škoda, že nebyl schopen poznat svoje meze. Na rozdíl od Nečase nynější premiér Sobotka nepřerostl funkci poštmistra v Nížkovicích.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: P. Mach 783 Datum: 14.9.2017 20:46

Nečas samozřejmě dobrým premiérem byl. Lepším než kdokoli jiný a mohli bychom být vděční za jeho reformy, nebýt oranžových hajzIů a onanonistů, kteří je zrušili. Jediná jeho chyba byla nagyová.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: J. Kulheim Datum: 14.9.2017 22:24

V politice chybí výrazné osobnosti. Pravicoví voliči se nedají nahnat do houfu a na koblihu je nikdo nechytne. Levicově zaměřené strany to mají jednoduché. Voličům stačí takové "osobnosti" jako Špidla, Sobotka ap.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: F. Kusák Datum: 14.9.2017 18:04

Víte, snad to mé příkré posouzení Nečasovy vlády vychází z toho, že nemám rád Kalouska, a to z mnoha důvodů. Považuji ho za člověka mimořádně bezcharakterního, už také proto, že se chtěl paktovat s komunisty a tím poškodil lidovce. Jsem vyznavačem konzervativních hodnot a tento manévr jsem neunesl.

A co se týče důchodové reformy, souhlasím s Vašimi argumenty, že pravděpodobně budou peníze v průběžném systému scházet. Deficit se bude zvětšovat i v důsledku neustálého růstu zbytečných výdajů státu. Jenže chudí budou vždy chudými a není možné, aby ti, co se celý život snažili, ještě více dopláceli na nezodpovědné příživníky. Potřebné z toho samozřejmě vyjímám. A to žádná reforma nevyřeší. Mí prarodiče poctivě šetřili na stáří, než jim to komunisti sebrali a babička skončila v penzi se 150,- korunami měsíčně a děda s tisícikorunou, přestože byl stavbyvedoucím na významných prvorepublikových stavbách.Tak asi takto. A pěkný večer.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: J. Kulheim Datum: 14.9.2017 22:19

"A to žádná reforma nevyřeší. " Souhlasím. Musí přijít systové změny. Ovšem přebudování systému bude trvat dlouho, protože nelze stávající důchodce nechat na mizině. Oni si už vydělat peníze nemohou, stát je obíral celý život a slibovali jim, že se "stát" o ně postará. Jenomže nepostará. Nebude mít peníze. Mladí se odírat nenechají. Do systému zdravotní péče, sociálního a důchodového zabezpečení zaplatí 4 x víc než z něho budou čerpat. V sxoučasnosti náhradový poměr důchodů klesá pod 40% a bude hůř. V devadesátých letech to bylo cca 50%. Atd.

Psal jsem Bělobrádkovi a jednomu s ČSSD. Zkuste si udělat nákupní koš důchodce. Ten ho nemá stejný jak ostatní. Kupuje jenom to nejzákladnější a tam je největší kolísání. Brambory +20% atd.

Kdo nemá našetřené, tak mu ČSSD dá příspěvek na zakoupení kosy a bude si sušit seno na zimu. Mne se to netýká, já jsen měl možnost si nějaké peníze našetřit.

Mladí lidé nemají často šetřit z čeho. Když si budou šetřit od 30. letr, tak jim plánovaná inflace sežere /2% a je mnohem víc/ za 35 let 70%. Z ušetřené koruny ve třiceti zástane kupní síla 30 hal.

To je sociální cítění socialistů. Kecy, kecy a zase jenom kecy. Nejhorší je, že jim to lidé žerou.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.9.2017 18:11

Průběžný d§chodový systém samozřejmě dlouhodobě udržitelný JE. Stačí, aby z rostoucího HDP šlo do něj pevné procento, bez ohledu na to, kolik lidí HDP vytváří. Dále je potřeba urychleně ucpat tunel, kterým odtékají ročně stamiliardy pryč z ČR. Je potřeba danit hodnoty vytvořené v ČR přímo v ČR. Najednou bude prostředků dost....

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: P. Mach 783 Datum: 14.9.2017 20:43

Co to je pevné procento z HDP? HDP je se počítá z výdajů na investice, výdajů na spotřebu a exportu. Jak si představujete, že se z realizovaných investic bude platit nějaké procento? Jaké miliardy odtékají z ČR? Když se k ekonomickým otázkám vyjadřuje diletant jako vy, tak by to bylo k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.

Průběžný důchodový systém je financován ze sociálního pojištění placeného ekonomicky aktivními lidmi. V okamžiku kdy ekonomicky aktivních lidí ubývá a přibývá důchodců a výše důchodů roste, tak je udržitelnost něčeho takového mimo realitu i pro podprůměrně intelignetního jedince. Průběžný důchodový systém je udržitlený pouze pokud se bude donekonečna zvyšovat důchodový věk. Za současné situace, kdy vládnou oranžoví zloději a diletanti průběžný důchodový systém udržitlelný samozřejmě NENÍ.

Re: P. Nečas se jako premiér:
Autor: J. Kulheim Datum: 14.9.2017 22:30

HDP je důležitý ukazatel, ale není nejdůležitější. Pokud roste HDP, tak to neznamená, že se lidem daří lépe a stát bohatne. Např. Když se bude tavit víc železa roste HDP, ale lidé nebohatnou. Když bude auto stát v zimě na dálnici a řidič si bude v autě topit, tak roste HDP a znečišťuje se vzduch. Do HDP se započítávají i peníze, které si odvezou investoři domů. To je cca 400 miliard Kč. Atd

Nagyová-Nečasová:
Autor: Č. Berka Datum: 14.9.2017 10:53

je souzena za 1) zneužití vojenské rozvědky 2)Nečasová čelí obžalobě také v kauze tzv. trafik pro trojici poslanců z ODS, kterou soud projednává společně s jejím obviněním z krácení daní u luxusních darů.3) V lednu byla nepravomocně odsouzena za vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby lobbistovi Ivu Rittigovi k podmíněnému trestu v délce 1,5 roku. Její odvolání proti verdiktu projedná vrchní soud

Re: Nagyová-Nečasová:
Autor: J. Kulheim Datum: 14.9.2017 11:24

ad.1/ Vojenskou kontrarozvědku nemohla zneužít, protže ji nemůže úkolovat. TO platí pro vás i pro mne.

ad.2/ Poslanci se vzdali poslaneckého mandátu sami o své vůli. Nikdo je nevyváděl. Měli k tomu svůj důvod. To, že by za to dostali výnosné trafiky, je směšné. Určitě nebyly tak výnosné jako dostal pan Rusnok nebo pan Špidla. Možná oni tomu neříkají trafiky.

ad.3/ O krácení daní nebyla při zatýkání řeč. Řeč byla o velkém množství zlata a penězích.

Re: Nagyová-Nečasová:
Autor: P. Lenc Datum: 14.9.2017 11:27

Přesné pane Kulheime.Nakonec, obdobně jsem psal již před drahnou dobou.

Re: Nagyová-Nečasová:
Autor: P. Zinga Datum: 14.9.2017 12:59

Ale jděte, voni začali sami "chránit" zákonitou Nečasovou? Tak blbý snad nemůžete být!

Re: Nagyová-Nečasová:
Autor: J. Kulheim Datum: 14.9.2017 13:34

Kde jste to četl, že VONI začali chánit paní Nečasvou?

Re: Nagyová-Nečasová:
Autor: P. Svobodný Datum: 14.9.2017 19:39

jak? jako zinga ?

Re: Nagyová-Nečasová:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2017 11:40

Ano, to jste napsal celkem přesně.

Jeden z dokladů špatné funkce zdejší justice.

Ještě jinak... :
Autor: V. Klepetko Datum: 14.9.2017 10:21

Policejní provokace "Chlípný Nečas", policejní provokace "Vybrané Hnízdo", a pirátská provokace "Nadržený Bachař" - jedno jest.

Kdo schvaluje a fandí policejní akci "Chlípný Nečas", fandí policejně "Vybranému Hnízdu" i "Nadřízenému bachaři", je duchovní Urválek!

Kdo z této trojice provokací nekritizuje jen tu akci Hnízdo, je angažovaný novinář nebo diskutér, který v zápalu politickeho boje říká: "Účel světí prostředky!". A ve jménu spravedlnosti nám dláždí cestu do pekla.

Jistá část populisticky laděných voličů Babiše naopak poukazuje z té trojice jen to "Hnízdo", a ty dvě druhé provokace jim nevadí. Jsou to ti, co říkají - jen počkejte, po volbách s vámi zatočíme! Myslím ale, že jim Babiš naslouchat nebude. Osobní zkušenost s našim justičním systémem mu otevře oči, a vykáže plukovníku zpět mimo politiku! A Pelikán, ten svobodomyslný hipster, mu s tím pomůže! A v tom bude zcela nečekaný, ale ozdravný a pozitivní efekt všech těch politických provokaci kolem Čapího hnízda!

Ve vztahu k té trojici se lze vymezit i ještě jinak, než ty čtyři skupiny, které jsem popsal výše. Někomu z toho třeba může vadit jen ten útok na Nečase. To bude asi paní Hájková :-))))) Chcete se k ní přidat?

Re: Ještě jinak... :
Autor: M. Varadinková Datum: 14.9.2017 11:10

Duchovní Urválek je prostě duchovním Urválkem proto, že schvaluje urválkovské metody. Ba dokonce někdy nad nimi dokonce jásá. Pokud se nad nimi jednou pohoršuje a jindy jim tleská podle toho, jestli jsou tyto metody použity k odstřelení "našeho člověka" nebo naopak k likvidaci "třídního nepřítele", pak to svědčí jen o fanatické jednostranné zaslepenosti dotyčného, kdy idea "třídního boje" vedeného všemi prostředky u něj vítězí nad zdravým rozumem i obyčejnou slušností.

Re: Ještě jinak... :
Autor: V. Klepetko Datum: 14.9.2017 13:33

No, někdy to může být jen zaslepenost v okamžik vyostřeného předvolebního boje... Jinak souhlas.

Zkoušel jsem kombinatoricky projít i všechny ostatní kombinace vztahu k těm třem provokacím. A je to zajímavé – asi neexistuje nikdo, komu by vadila akce proti Babišovi i proti Nečasovi, ale bachařský autobus Pirátů by shledával v pořádku. A nedokážu si představit ani nikoho, kdo by viděl, že Piráti to populisticky přestřelili, ale současně by schvaloval hon na Nečase.

A tím máme čtenáře Psa i voliče přehledně rozškatulkované do OSMI různých přihrádek. A ti z té deváté oprávněné volají – “Neškatulkovat! :-))))

Mohl by mi pan Vlk:
Autor: M. Valenta Datum: 14.9.2017 10:03

nějak srozumitelně osvětlit rozdíl mezi Bartošovým autobusem a třeba Zemanovou předvolební hláškou o spálené a rozkradené zemi či potřebě dostat kohosi do tepláků? Notabene sám svými články k této atmosféře zhusta přispívá.

Re: Mohl by mi pan Vlk:
Autor: R. Tesařík Datum: 14.9.2017 10:04

Jestli v tom nevidíte rozdíl, tak potěš koště..i když ta Zemanova hláška byla blbá.

Re: Mohl by mi pan Vlk:
Autor: J. Matuška Datum: 14.9.2017 12:26

Ta hláška nebyla blbá, protože byla veleúspěšná. Přesto, že navíc byla i lživá, stávajícího pezidenta budu asi opět volit, pokud se neobjeví jako kandidát senátor Jaroslav Kubera...