21.7.2018 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Islám nepatří k EvropěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 159, poslední: 14.10.2017 9:34, přehled diskusí

Re: Islám je součástí Německa:
Autor: M. Krátký Datum: 13.9.2017 12:32

jak je tady pí Sybille, hned je veselo - ještě pan Rudolf a bude kabaret

Re: ".. údajného členství jejího otce ve Stasi,..":
Autor: K. Křivan Datum: 13.9.2017 9:56

Donašeči a udavači nebyli "členy" Stasi. To máte pravdu. Její otec byl "jenom" donašeč a udavač.

Re: ".. údajného členství jejího otce ve Stasi,..":
Autor: H. Lukešová Datum: 13.9.2017 9:59

Kult osobnosti. Pro některé lidi je Merklovka pánem Bohem, co řekne, musí být, jedná se o podobný vůdcovský princip, který vyznával Hitler a zločiny, kterých se muslimové v Evropě dopouští, prolitá krev Evropanů, dopadá na ni a na ty, kteří do Evropy muslimy pozvali.

Re: ".. údajného členství jejího otce ve Stasi,..":
Autor: S. Netzer Datum: 13.9.2017 10:02

:-))))))

Re: ".. údajného členství jejího otce ve Stasi,..":
Autor: H. Lukešová Datum: 13.9.2017 10:34

Však vy za svou vůdkyní jdete poslušně jako tupá ovce...

Re: ".. údajného členství jejího otce ve Stasi,..":
Autor: S. Netzer Datum: 13.9.2017 10:46

S tou "tupostí" bych si na vašem místě nezahrávala.

Re: ".. údajného členství jejího otce ve Stasi,..":
Autor: H. Lukešová Datum: 13.9.2017 11:53

A nenásledujete snad tupě Merkelovou?

Re: ".. údajného členství jejího otce ve Stasi,..":
Autor: R. Brzák Datum: 13.9.2017 10:05

v principu je vůdcovský princip vždy potenciálně nebezpečný - protože obrovská moc zkorumpuje i anděla (nejen Andělu). A vůdcovský princip nabíhá vždy, když se příliš začneme spoléhat na stát.

Re: Islám :
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 10:03

Uhodila jste na jadro problemu. Islam nepochybne JE PRITOMEN v Nemecku. Vyraz JE SOUCASTI NEMECKE SPOLECNOSTI, ale rika neco uplne jineho a velmi desiveho. To ze rozdil necitite (nechcete citit) o Vas vypovida mnohe.

Za otce A.M. nemuze (ackoli ji mohl ovlivnit), ale predsednictvi v SSM nebo v cem by melo byt pro kandidaturu na kanclerku spolehlive diskvalifikacni.

Ano, pracovitost a mirumilovnost muslimu je prislovecna.

Re: Islám :
Autor: S. Netzer Datum: 13.9.2017 10:07

"Příslovečná" možná pro, kteří rádi hloupě generalizují.

Re: Islám :
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 10:16

Generalizace je zakladni nastroj pro systematicke rizeni vetsich celku. V imigracni politice se uziva zcela samozrejme. Napriklad pri ceste do Egypta potrebuji visa VSICHNI Cesi, nikoli pouze ti spatni. Jsme tedy diskriminovani na zaklade narodnosti? Egyptane "hloupe generalizuji"?

Re: Islám :
Autor: V. Student Datum: 13.9.2017 11:37

Pojídání jater si vzít jako záminku k ostouzení ze sadismu? To by si snad nikdo na NP nedovolil, takovou zvrácenost!

Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: P. Rudolf Datum: 13.9.2017 9:37

Merkelová není první ani poslední západní vysoce postavený politik, který něco takového řekl. Je to jen konstatování skutečnosti a vy a vám podobní na tom nezměníte nic.

Re: Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: R. Brzák Datum: 13.9.2017 9:44

Patří k Evropě stejně, jako k ní patřil svého času nacismus, nebo komunismus - protože jsme nacistům a komunistům dovolili, aby se chopili našich vystrašených myslí a vytvářeli tak své pojetí státu, ve kterém jsme hledali bezpečí pro své životy. Že to byl omyl, je dnes zcela jasné. Stejně tak je omylem spoléhat na možnost soužití evropské společnosti založené na svobodě a odpovědnosti a islámu.

Re: Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: H. Lukešová Datum: 13.9.2017 9:55

Islám nahradil judaismus a časem nahradí i křesťanství, to je konstatování faktu, Židé bojovali za Stát Izrael, nechtěli žít na kontinentu, kde bylo prolito toliko jejich krve, ale pán Bůh zaplať za Izrael, ohroženi Židé mají kam jít, zatímco, jak píše autor, muslimové jedou Evropu dobýt a obsadit. Jakých úspěchů nyní muslimové dosáhli, v matematice, fyzice, chemii, medicíně?

Re: Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: J. Zeman Datum: 13.9.2017 20:58

Islám nenahradí judaismus a už vůbec ne křesťanství a je velmi pravděpodobné, že s vyčerpáním zásob ropy na arabském poloostrově se jeho přechodná expanze zastaví, protože ji jednoduše nebude už z čeho financovat - už protože průmysl a vzdělanost je v muslimských zemích na relativně nízké úrovni, takže ony příjmy nebudou schopny kompenzovat. To se zřejmě stane o generace dříve, než by muslimové byli schopni přečíslit původní obyvatele západu. Je ale čeho se obávat, protože s úpadkem fosilní ekonomiky se bude islámská společnost dále radikalizovat, což povede k dalším a dalším válkám, a tam kde má signifikantní menšiny na západě bude usilovat o politickou moc a to samozřejmě i násilnou cestou.

Re: Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 10:25

Islám v Evropě je. To je dnes opravdu fakt. "Islám do Evropy patří", je věta úplně jiná. Jestli je (bude) pravdivá záleží výhradně na nás nemuslimech, pane Rudolfe.

Re: Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: S. Netzer Datum: 13.9.2017 10:44

Záleží na vás nemuslimech?

Jakou "Endlösung muslimské otázky" navrhujete, jako nemuslim?

Re: Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: I. Břízová Datum: 13.9.2017 10:54

Ó. Oni nemuslimové a vy muslimka

Re:Něco k muslimovi Muftímu Musejnímu:
Autor: H. Lukešová Datum: 13.9.2017 11:23

http://www.atllanka.net/index.php?text=248-muslimove-vrazdete-zidy-vsechny-je-zlikvidujte

Článek by si měli přečíst všichni apologeti islámu a palestinských Arabů...

Re: Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: H. Lukešová Datum: 13.9.2017 10:55

Laskavě neznevažujte holocaust, zločiny spáchané na Židech byly tak obludné, tak bestiální a kruté, tak chladnokrevné. Němečtí nacisté e jejich kolaboranti vyvraždili 2/3 evropských Židů a je neskonale trapné a urážlivé, když se každá blbost srovnává s touto masovou vraždou, jedná se o urážku židovského národa.

Re: Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 10:55

Pro staty V4 by resenim bylo vydavat turistum z muslimskych zemi povoleni pobytu vzdy jen kratkodobe (a pripadne ho obnovat).

Pro zeme zapadni Evropy je to otazka velmi slozita, protoze mnozi muslimove maji obcenstvi a jsou tak pravne neodlisitelni od puvodnich obyvatel.

Re: Islám k Evropě samozřejmě patří:
Autor: A. Nový 840 Datum: 13.9.2017 12:05

Také byli jiní vysoce vážení politici, kteří měli o islámu poněkud jiný názor než Rudáček/Hofman, který pléduje za kydy A.Merkel. Napadá mne např Gándí.

Přesně:
Autor: p. smatlak Datum: 13.9.2017 9:25

Němci si zvolilii soudružku postkomunistku jako poleno a podle toho to také vypadá.Ta bohorovnost kterou má velká část němců k posttotalitním celebritám je přímo zarážející neli přímo tragická.Ona utekla ze západu na východ ,otec nacista a asi pomocnik STASI a dcerka svazačka, za komančů studovala i u nás.Rodinka k pohledání že?! To už jsou ti němci alespoň většina tak blbí,že to nechápou.

Islám je součástí vývoje lidstva.:
Autor: M. Hoblík Datum: 13.9.2017 9:08

Je třeba se smířit s tím, že jsme zatím nepochopili a nechováme se tak, jak bychom měli! Imigraci jsme způsobili sami vlastním jednáním, nelíbil se nám Husajn, zabijeme ho, nelíbil se nám Kaddáfí, zabijeme ho. A vida, výsledek je ten, že přijdou muslimové a zabijí nás. My bychom na jejich místě jednali stejně, možná brutálněji. Kdo seje vítr, sklízí bouři. Islám není příčinou současného stavu, příčinou je namyšlenost a bohorovnost rádoby západní civilizace.

Re: Islám je součástí vývoje lidstva.:
Autor: T. Hraj Datum: 13.9.2017 10:09

Buďme tedy namyšení i nadále a pouzijme tutéž sílu k obraně hranic.

Re: Islám je součástí vývoje lidstva.:
Autor: J. Zeman Datum: 13.9.2017 20:41

Starověký Egypt či Aztécká říše jsou také součástí vývoje lidstva. Což ovšem neznamená že to není a nemá být uzavřená kapitola. Kapitola expanze islámu se rovněž nutně uzavře jakmile ji přestane udržovat při životě petrodolar, což bude zřejmě o generace dříve, než by muslimové byli schopni přečíslit původní obyvatelstvo západu.

A mluvte za sebe. Ve skutečnosti ti, kteří odstranili Saddáma, Kaddáfího atd. a pokusili se odstranit i Assada jsou víceméně úplně stejná politická garnitura jako ta, která nyní odmítá chránit evropskou společnost před islámskou invazí.

Jen bych připomenul autorovi,:
Autor: D. Stirský Datum: 13.9.2017 8:47

že díky pyrenejským Arabům máme dochovány třeba spisy Aristotela a že arabští matematici, lékaři a astronomové byli svého času špičkou. Ať se nám to líbí nebo ne, tak naše kultura je založena rovněž na třetím monoteistickém náboženství, tj. na islámu, byť to není tak zřetelné jako u antiky a křesťanství. Koneckonců první zprávu o Praze nám zanechal Ibrahím ibn Jakub, což byl Žid, který ovšem mluvil a psal arabsky. To jen ukazuje, jak nic není jednoznačné, černé či bílé.

Re: Jen bych připomenul autorovi,:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 9:10

Ano, tehdy byl islám svobodnější než křesťanství (tedy, alespoň místy). Bohužel mu to nevydrželo a křesťanství bylo mezi tím odkázáno do příslušných mezí.

Víte o nějaké islámské zemi, kde funguje běžná demokracie?

Re: Jen bych připomenul autorovi,:
Autor: R. Chodovsky Datum: 13.9.2017 9:14

Ale naopak. To dokazuje, že věci jsou jasné jak rána na buben a navíc se v čase mění.