17.7.2018 | Svátek má MartinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ČLOVĚČINY: Budiž světlo!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 81, poslední: 14.9.2017 12:52, přehled diskusí

Nejen v hotelech,:
Autor: Z. Vave Datum: 14.9.2017 12:52

ale i v pronajatých chatách a chalupách stojí světlo za houby. Na dovolenou si vozíme "psa" a prodlužováky, jinak si současně nemůžeme číst, nabíjet mobil a počítač.

Sice už se zpožděním,:
Autor: Z. Hanča Datum: 13.9.2017 23:47

ale napsat to musím.

Chichi, píšu z hotelu v Žilině, u postele mám poměrně mohutnou stojací lampu. Jen jsem ji musela přenést z jedné strany postele na druhou, neboť zásuvka je na pravé straně, lampa stála na levé a vypínač na (krátké) šňúře byl pod postelí a nedalo se na něj dosáhnout. Připadala jsem si jako v Kocourkově. Po transportu už lampa září skvěle!

Matyldo,:
Autor: A. Bytová Datum: 13.9.2017 17:31

jak tu čtu příspěvky ohledně nevychovaných harantů a jejich bohorovných rodičů, mám k tomu jediné. Z tohoto světa se zcela vytratila ohleduplnost a dobré vychování. Všichni mají na všechno právo, ale žádné povinnosti. Zato neomezené pole v rámci podávání stížností, žalob a drzosti.

Re: Matyldo,:
Autor: E. Šusová Datum: 13.9.2017 22:05

asi to líp vystihnout nelze, Abyt. Ale je to sakra smutný

Aktuální téma:
Autor: Z. Minka Datum: 13.9.2017 15:42

Tak momentálně v podobném zařízení až do zítřka jsme, dětiček hafo, ale lampičky máme krásné, svítící a každá svoji! Jsme ubytovaní v zařízení kde je vyšší počet dětí očekáván a to je zoologická zahrada. A protože Vás znám, ne nejsme ubytovaní v pavilonu opic ani v ubikaci hrochů, ale máme krásný bungalov v kempu v zoo. Vybrali jsme tento termín, že bude skoro dětičekprostý, není tomu zcela tak, ale je to podstatně lepší než v sezóně. Máme polopenzi, takže si společné stolování užíváme dvakrát denně. Momentálně jsou tam jenom dva druhy- mladé páry s miminkem v kočárku, na večeři obvykle chodící na půl devátou a déle,takže dítě přetažené a ukňourané a prarodiče s předškolními dětmi, které mají problém děti trochu utahat a zklidnit, nebo je naopak rozmazlují až hanba. V každém případě je mi upřímně líto personálu, protože se těm rozlítanejm spratkům vyhýbat s plnými talíři a neztratit úsměv je hodno obdivu...

Re: Aktuální téma:
Autor: Z. Matylda Datum: 13.9.2017 16:09

No a přesně o takových dětech mluvím. Proč proboha nemůžou dát to mimino spát nebo přijít dřív? A prarodiče s předškoláky- tak buď je zvládají a pak ať s nimi cestují, nebo ať je hodí na krk jejich rodičům. Pro ty prarodiče to určitě taky není žádnej med. A personál bohužel nemůže říct nic, protože by si to maminy na jejich webovkách řekly a měli by po kšeftu.

Re: Aktuální téma:
Autor: Z. Lika Datum: 13.9.2017 16:31

Zažila jsem z první ruky, že ten rozjívený předškolák, byv umravněn babičkou, si stěžoval matce a ta babičku zprdla, před klukem. Prarodiče většinou stojí o kontakt s vnoučaty a konfliktu se bojí. Na velký problém zaděláno.

Re: Aktuální téma:
Autor: M. Beda Datum: 13.9.2017 17:42

když matka sprdne před klukem babičku, která by přece i při vší laskavosti měla být pro něj též autoritou - to je vážně zaděláno na problém, ba až průser, vlastně pro všechny :-((((

Re: Aktuální téma:
Autor: D. Ruščáková Datum: 13.9.2017 19:52

Liko, pak ta matka zaslouží pár facek.

Já jsem babička drsoň, jak někteří říkají, ale ve skutečnosti jsem babička v podstatě stejná, jako jsem byla matka. Patrik rychle pochopil, kde jsou hranice a máme spolu báječné časy - právě i díky jeho rodičům, kteří do toho nemluví. Když jsem musela jednou Patrika pokárat za nevhodné chování ke psům (předváděl se před mámou), tak samozřejmě k Anie utekl, když viděl, že je zle. A Ania ho prostě strčila ke mně, ať si to se mnou vyřídí, když už se nechoval jak má. Byla jsem jí fakt vděčná. Pomohlo to:))

Re: Aktuální téma:
Autor: Z. Lika Datum: 13.9.2017 20:33

Pak je Ania dobrá matka, má zdravé sebevědomí a nemá zapotřebí si přes dítě vyřizovat účty. A vice versa, což se taky stává. Patrik na tom jedině vydělá :-)

Re: Aktuální téma:
Autor: E. Šusová Datum: 13.9.2017 22:07

TO JE SKVĚLÝÝÝÝ!!! A smekám před moudrou maminkou :-)

Do posledního ubytovacího zařízení:
Autor: Z. Lika Datum: 13.9.2017 14:34

jsem si cíleně nebrala nic na čtení. Tušila jsem, že to tam se světlem nebude nic moc. Byl to neuvěřitelný nezvyk, nečíst si, zrovna jsem dumala, že asi jen tak neusnu, a v tu ránu jsem spala. Nepochybně jsem se dobře vyspala i díky tomu, že nikde nehlučely děti.

Mimochodem, slyšela jsem vyprávět utrápenou lékařku, jak jí v ordinaci rejdí malí nevychovanci, hrabou se ve všem, co není zamčeno... a z přítomné matky vyzařuje to skálopevné mateřství, které vychovává všechny okolo, jen tu ratolest ne.

Jo a jednou jsme na hotelu přerovnávali veškerý nábytek, abychom se dostali k té lampičce u dveří a nemuseli vstávat.

Bezva téma, Matyldo.

Re: Do posledního ubytovacího zařízení:
Autor: Z. Matylda Datum: 13.9.2017 16:10

Ta definice matky je úžasná :)

dole jsem četla postřehy odjinud:
Autor: Z. Inka Datum: 13.9.2017 13:37

neboli z druhé strany. A omlouvám se, že debatu o světle jsem nechtíc převedla na debatu o stavu hoteliérství u nás.

Předpokládám - li, že si host utře alespoň rozlitou vodu a zamete písek z bot, musím mu na pokoji nechat alespoň základní úklidové prostředky a pomůcky. Nechci - li nechávat na pokoji týdenní zásobu papíru na WC, musím ho dojít doplnit během týdne. Alespoň tak to vidím já.

Rozjívené děti jsou problém všude, každý asi má za sebou návštěvu hradu či zámku, kdy neměl z výkladu nic, neb přítomné děti lítaly, řvaly a ničily vystavené objekty. Naše holčičky se většinou začnou hádat v nejméně vhodnou dobu a dědeček nemá tolik trpělivosti, takže naposledy dostala Vladěnka lepasa v KFC.

Re: dole jsem četla postřehy odjinud:
Autor: Z. Matylda Datum: 13.9.2017 16:11

Jo, můj táta byl taky vždycky dědeček Herodes :)

Dík za článek Matydlo:
Autor: A. Rgova Datum: 13.9.2017 13:26

krásně jsem se odreagovala a odpočala. Měla jsem zase nějak přepracovněno.

Hezkej den všem.

Jdu vydělávat :o)).

Zatím jsem:
Autor: Z. Jenny Datum: 13.9.2017 12:42

neměla s hotely žádná problém.Vlastně jen jeden. Byli jsme všichni na Ostravici i s Ájou I., pes dovolen. Jako vždy jsem sebou vezla deky na postele abychom nenadělali nějaké nečistoty a požádali děžurnou aby nám neuklízela,že tam je pes. Paní stejně byla zvědavá a dovnitř šla, Ája si hověla v posteli ovšem na zcela přikryté doveznými patchworky. Nikdo nic neříkal ale když jsme došli do bufetu "U zbúja" paní děžurná tam popíjela s partijou a hlasitě a opovržlivě nás přede všemi okomentovala. Neřešila jsem to, bo mi to nestálo za to se s touto osobou boxovat. Starého psa novým kouskům nenaučíš ale když máš sílu a trpělivost tak to jít může. :-)

Zato na Ukrajině ve Lvově, jinak krásné historické město, hodně se tam spravuje a studuje nás děžurná nepustila z hotelu, dokud jsme osobně neodevzdali ručník. :-)

Re: Zatím jsem:
Autor: Z. Matylda Datum: 13.9.2017 13:06

Jenny, tak propuštění z hotelu jen po odevzdání ručníku neznám:)

Jak tomuhle rozumím!:
Autor: E. Šusová Datum: 13.9.2017 12:30

A jakou máme vždycky radost, když je náhodou na pokoji penzionu lampička - jako třeba v našem oblíbeným krkonošským penzionu paní Klečkový, tam je to vůbec moc milý-kdyby někdo někdy cestoval tím směrem - dám ráda odkaz, páč tam jste jak u babičky. No a o dětských hostech a bezohlednosti rodičů ?? To už by se dneska daly psát docela romány. Pamatuju si dokonce na jeden penzion v Jeseníkách, kde mě nejdřív zaskočila paní majitelka s tím, že radši ubytují lidi se psy, než s dětmi. Pak jsem pochopila proč, když vyprávěla, jak rodiče nechali svá dítka zničit jejich docela hezkou zahradu kolem penzionu. A i ten argument, že proč by ostatní, kteří si chtějí taky odpočinouT, mají trpět tím, že kolem ječí a lítají děti. Je to pravda. Člověk si zaplatí, chce si odpočinout a..... jejda, rodiče v posteli a nechají od sedmi ráno, lítat děti po penzionu. Vylítla jsem tehdy z našeho pokoje jak zátka od žampuňskýho a bylo zle. No a paní majitelka z Jeseníků musela škytat, jak jsem si na ní vzpomínala. A už mě to tak nezaráželo. My jsme s mámou docela cestovali, a přetrhla by nás, kdybychom se chovali ta, že budeme otravovat okolí.

Re: Jak tomuhle rozumím!:
Autor: Z. Matylda Datum: 13.9.2017 12:45

Můj muž vždycky říká, že jsem "zlá teta"- a už jsme několikrát tvrdě narazila, kdy mi bylo řečeno, že já jim děti vychovávat nebudu... no, on je totiž nevychovává nikdo, že, tak chuděrky nejsou zvyklý.

Re: Jak tomuhle rozumím!:
Autor: E. Šusová Datum: 13.9.2017 16:28

Já se přiznám, že jsem nevychovávala. Důrazně jsem zaklepala na dveře a požádala rodiče, ať laskavě přestanou otravovat svými dětmi přilehlé okolí, že ostatní si také zaplatili a pokud to nebudou řešit, budeme to halt řešit jinak. Zadařilo se. Ale je mi jasný, že narazit na primitivní -promiňte - hovado egoistický, tak mi asi pšenka nepokvete. Ale pak bych se domluvila s ostatními a započala tvrdej mejdan v momentě, kdy by se to těm dotyčným nejmíň hodilo a taky bych pejskům dala dost volno. Sakra to sem se zasejc naštvaláááá :D.

Re: Jak tomuhle rozumím!:
Autor: M. Beda Datum: 13.9.2017 17:40

"taky bych pejskům dala dost volno" - Petro, to by ovšem bylo geniální řešení :-))))

hihi, copak to asi je, DOST VOLNO?? :-DDDDD

Re: Jak tomuhle rozumím!:
Autor: E. Šusová Datum: 13.9.2017 19:59

To záleží, kdo by to volno dostal :D V podání Ešusa a Rumíčka je to příjemný rozruch a proudící pes, v případě Bubi jsou to vybrakovaný zavazadla, jídlo fuč. A v případě Talířový to je přírodní katastrova a hra s dětmi na kuželky :D

Re: Jak tomuhle rozumím!:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 13.9.2017 12:48

Petróóó, máš-li dobré zkušenosti s tichými penzionky, beru! (kdekoliv, Novohradky jsem už po tvém básnění vypátrala a vedu v patrnosti)

Re: Jak tomuhle rozumím!:
Autor: E. Šusová Datum: 13.9.2017 16:30

Tohle býval penzion Klose na Šumáku. A v Kérkonoších je to penzion Slovanka. Obojí majitelé byli a jsou prima. Pséci by měli být velmi dobře vychování (proto jsme tam taky zatím s Talířovou ještě nejeli :D). Jsou to takový ty moc hezky vybavený pokojíčky útulný a právě tichý.

Re: Jak tomuhle rozumím!:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 13.9.2017 19:45

Považuji své čumáctvo za velmi slušně vychované (asi tak 100x líp než velká část dětiček). Na postel leze, ale to řeším dekou. A i jinak jako doma - tiše a čistě. A taky nevidím důvod nechávat čumáka dlouho bez dozoru, tedy by k jakýmkoliv škodám ani vůbec neměla být možnost.

Re: Jak tomuhle rozumím!:
Autor: E. Šusová Datum: 13.9.2017 20:53

To je paráda, pak bez obav vyraž. V Klose míval (teď už jsme tam dlouho nebyli) pan majitel německou dlouhosrstvou ohařku. A na Slovance v Úpě kraluje labradůrek Quanťa

Matyldo, to není jen světlo:)):
Autor: D. Ruščáková Datum: 13.9.2017 12:04

V hotelovém pokoji máš jen přespat, bavit se má v restauraci nebo v lobby - a tam též utrácet. Slabé světlo a zima tě mají trknout, kdyby ti to náhodou nedošlo:))

Spala jsem v opravdu mnoha a mnoha hotelích nejrůznějších kategorií včetně těch nejvyšších a musím říct, že tam, kde se setká slušný hotel se slušnými lidmi to klape. Skutečných zlatokopů odírajících hosty je málo, bývají nejčastěji na hodně exponovaných místech, kde je málo konkurence.

Větší průšvih jsou nevychovaní až hnusní hosté. Ti ničí společně jak hoteliéry tak ostatní hosty.

Řvoucí děti - taky jsem měla děti, které v jistém věku měly intenzivní potřebu běhat a řvát. Snažila jsem se, aby se realizovali v přírodě, jinde jsem donekonečna něco vyprávěla, pořádala slovní soutěže, nosila s sebou karty a jiné zábavnosti. (Na kreslení u nás děti nebyly) Je fakt, že jsme bývali v restauracích mnohem méně často, než jak je zvykem s malými dětmi chodit teď.

Re: Matyldo, to není jen světlo:)):
Autor: Z. Matylda Datum: 13.9.2017 12:42

Nedošlo- pokud v lobby stojí pitomý kafe 78 kaček, tak si fakt chci číst :)

No jo,:
Autor: Z. Janaba Datum: 13.9.2017 11:36

hotely jsou různé, dětičky taky. Ani nemusí řvát a začne se vám honit v hlavě že ano, ano, Herodes, to byl panečku král!

Jako když jsme seděli na terase nad mořem a na přistaveném slunečníku visel chlapeček německého páru od jiného stolu. Nic neříkal, jen visel a visel. A koukal. Sousta mi rostla v puse a česky vysílané pohledy na stůl rodičů vracely pobouřené německé pohledy zpátky k nám. Co se nám jako nelíbí, potomek umí krásně viset a že sleduje jak polykám, no bóže! Až mé hlasité přivolání číšníka a stejně hlasitá žádost o odstranění slunečníku i s chlapečkem, vyvolalo nevrlé odvolání děťátka.

No, vlastně se jim nedivím, byli rádi, že mají chvíli klid, ale tohleto úlevné dělení svých ratolestí s ostatními nezúčastněnými, je dost únavné. Jakoby nechtěli pochopit, že ne všichni pohlížejí na jejich potomky jako na osmý div světa! Byli jsme také takoví?