22.7.2018 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Koho chleba jíš...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 61, poslední: 13.9.2017 21:40, přehled diskusí

Díky paní autorko, velmi s Vámi souhlasím..:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2017 20:06

Norský systém JE zrůdný. A naše politiky, kteří mohli v tomto leccos dělat, těmi pohrdám. Zřejmě se od těch norských neliší..

Re: Díky paní autorko, velmi s Vámi souhlasím..:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 21:01

Jak kdo. Marksová-Engelsová k nim pasuje jak příslovečný Jandák na hrnec. Pachatelé dobra ...

Re: Díky paní autorko, velmi s Vámi souhlasím..:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.9.2017 21:24

Ve světle lidských osudů nerad hovořím o prachách. Nedá mi to.

Je nutno připomenout, že tzv. neziskovka dá "nebohému cikánovi, který stejně na vše kašle" cca 8% z peněz fakturovaných. Ministerstvu Marksové, Norům, Bůh ví komu ještě, ......... .

Ostatní jest na: mzdy, počítače, kancelář, internetstránky, školení zaměstnanců, reklamu na stanicích tramvaje, dárky donátorům, televizní čas, tiskoviny, ........... .

.......:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2017 19:03

Zemřel dědeček Michalákových. Norové umírajícímu neumožnili kontakt s vnuky - http://echo24.cz/a/ibSAw/zemrel-dedecek-michalakovych-norove-umirajicimu-neumoznili-kontakt-s-vnuky

Poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09), která se kauzou dlouhodobě zabývá, je na postup českého ministerstva zahraničí rozzlobená. Požadovala totiž, aby české velvyslanectví ověřilo, zda se skutečně informace od rodiny k chlapcům Denisovi a Davidovi dostávají.

„Naši velvyslanci a konzulka tam vždy jen zavolali, ale šéfka úřadu Barnevern jen vzkazovala něco, co NIKDO neověřil. Třeba, že kluci nechtějí dědečka vidět. Nezjistili vůbec nic. Hlavně paní konzulka nevyužila možnosti, kterou ze zákona má, tedy vyjet za občany, ověřit stav chlapců a zjistit, jestli jim byly vzkazy z české strany předány,“ sdělila deníku Echo24 poslankyně.

Jsou to norské zrůdy ! A jak asi manipulují kluky jejich pěstouni, to je naprosto předvídatelné. Zvláště ta rodina, která chce jednoho z brášku adoptovat. A že Michalák jedná, jak jedná, je jeho pomsta p. Michalákové, že se s ním rozvedla.

Re: .......:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2017 19:05

Pane Zaorálku, proč jste tak pasivní vůči Norsku? - http://echo24.cz/a/wBjHq/pane-zaoralku-proc-jste-tak-pasivni-vuci-norsku

Re: .......:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2017 19:07

Reakce Petičního výboru na podporu rodiny Michalákových na včerejší vyjádření ministra Zaorálka. - http://jdem.cz/detn96

Zesnulý děda plakal kvůli dětem Michalákovým :
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2017 19:30

i tomu, jak se Norsko chovalo k dceři. Už dost, řeknu pravdu o tom, jak Marksová lhala a co hájila

http://jdem.cz/dernj4

Pavel Hasenkopf, který p. Michalákové právnicky pomáhá:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2017 19:37

https://www.facebook.com/pavel.hasenkopf.5/posts/1616533268398658

Trochu mne šokovalo, že i v den smrti pana Pavelky se objevilo v různých diskusích dost hodně nevraživých komentářů proti rodině.

Proti sobě nestojí koncept "Eva Michaláková si odebrání dětí zaslouží" versus "nezaslouží". I ti, kdo ji urážejí, si v duchu uvědomují, že nezaslouží (je to patrné z jejich argumentace). Dělící čára běží mezi těmi, kdo na ten humanitární zločin, které Norsko spáchalo na Michalákových, upozorňují a chtějí ho napravit a potrestat, a těmi, kdo říkají "no dobře, stalo se, ale děti už si zvykly, chyba se stane, ale už jim dejte pokoj". A aby si to obhájili sami před sebou, dodají alibisticky "a co vy víte, že se tam vlastně stalo". Je to na stejné úrovni, jako omlouvat zločiny komunismu s tím, že ti lidé už jsou staří a stalo se to dávno.

Re: .......:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 21:01

Rozvedla na nátlak Barnevernetu. Mají to promyšlené, banda zlodějská.

Nic nepodepisovat:
Autor: R. Morava Datum: 13.9.2017 16:15

Dle mně je tato vláda zrádná. Lisabonská smlouva je nepoučila. S klidem si podepíšou Pařížskou úmluvu včetně části o podpoře migrace a opuštění kapitalismu, a teď tohle. Podepíšou, abychom byli vděčni za peníze použité proti nám, na rozvoj lidských práv pro Romy proti debilním národům střední Evropy. Velká cast Romů (ti slušní odpustí) potřebuje především povinnosti. Co naše práva nebýt okrádán, chodit o půlnoci po parku a neplatit mnohočlenné rodiny když nemáme na důstojný život pro ty naše?!

Re: Nic nepodepisovat:
Autor: S. Netzer Datum: 13.9.2017 20:34

"S klidem si podepíšou Pařížskou úmluvu ... o opuštění kapitalismu, a teď tohle." :-))))

Podpora poputuje neziskovkám...:
Autor: V. Student Datum: 13.9.2017 12:48

...na podporu lidských práv. Tím je přece řečeno vše. Půjde o lidská práva menšin. Romů, narkomanů, bezdomovců, muslimů, prostě všech, kteří tvoří cílovou skupinu neziskovek. Za tyhle peníze se bude platit reklama v rámci "osvěty obyvatelstva", honorář advokátovi za obhajobu cikána, který zmlátil policistu, protože chudinka nemá na právníka, advokátům radícím neziskovkám, jak se vyhnout stíhání a všechno ochc*t, poradcům radícím jak neplnit své závazky...

Na přelomu 50tých a 60tých let jsem vyrůstal ve Vršovicích :
Autor: J. Lepka Datum: 13.9.2017 12:10

a na vlastní oči viděl, kam vedla bezbřehá snaha komunistů začlenit bývalé kočovníky cikánského původu do společnosti : byt v novostavbě, za půl roku zcela "vybydlený", no zdevastovaný, tak dostali další, o přídavcích na děti, vychovávané ovšem ulicí je lépe se nezmiňovat, atd atd atd.

Několik poznámek k diskuzi:
Autor: B. Rameš Datum: 13.9.2017 11:51

Za prvé, norské fondy nejsou mana s nebe. Norsko tak podle dohody s EU platí za přístup na její trh, aniž by bylo jejím členem (a muselo poslouchat, co z Bruselu přijde).

Za druhé - i kdybych zjistil, že se v rodině děje něco nepěkného, není na prvním místě snaha děti svěřit jejich příbuzným? Podle jakých zákonů je možné si přivlastnit nezletilého, jehož rodiče jsou občany jiného státu?

Za třetí - názorný příklad, jak "peníze zadarmo" devastují morálku příjemce.

Re: Několik poznámek k diskuzi:
Autor: P. Boublíková Datum: 13.9.2017 12:54

Ad snaha děti svěřit příbuzným: požádali o to? Nebo je to jak v tom vtipu o Skotovi, který se modlil o výhru, ale nekoupil si nikdy los?

Re: Několik poznámek k diskuzi:
Autor: R. Morava Datum: 13.9.2017 16:18

Je mi celkem jedno o co požádali, ale je naprosto nenormální zakázat děděčkovi vidět svoje vnuky!

Re: Několik poznámek k diskuzi:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 21:04

Několikrát.

Chcete-li už tu lumpárnu obhajovat, zjistěte si alespoň volně dostupná fakta.

Děti měly být u sestry paní Michalákové.

Re: Několik poznámek k diskuzi:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2017 18:52

4.9. - Vážně nemocný dědeček bratrů Michalákových žádá Norsko o kontakt s vnuky - http://zpravy.idnes.cz/eva-michalakova-deti-v-norsku-barnevern-jiri-pavelka-peticni-vybor-jitka-chalankova-gmc-/domaci.aspx?c=A170904_135519_domaci_fer

Mockrát už dřív žádal o umožnění setkání s vnuky, vždy zamítnuto, nebo přímo - žádná reakce ze strany norských úřadů. A když to tak neustále vycházelo, tak žádal o kontakt alespoň přes Skype. Nepomohlo !

9.9.zemřel.... Zrůdy!!! .... http://jdem.cz/detnb8

Rozdělení bratrů v útlém věku je zločin sám o sobě.:
Autor: A. Alda Datum: 13.9.2017 8:44

Nejen že jim vzali rodiče, vzali jim i sourozence. Vzali jim rodný jazyk, vzali jim veškeré příbuzenstvo.

Ten zákaz hovořit rodným jazykem a rozdělení sourozenců jsou zcela postačujícími argumenty pro odsouzení Norů.

U nás se takhle nezachází ani s cikáňaty.

Jak to bylo s dětmi doopravdy nevím.:
Autor: L. Sindi Datum: 13.9.2017 8:11

Ovšem už při slovech Norské fondy a neziskové organizace mi naskakuje kopřivka, ale článek mi nepřipadá zrovna objektivní.

Re: Jak to bylo s dětmi doopravdy nevím.:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2017 19:21

4.9. - Vážně nemocný dědeček dětí Michalákových prosí: Ukažte mi ještě vnuky! Norové dál kličkují. - http://jdem.cz/detpc4 ... Vážně nemocný dědeček dětí Michalákových prosí: Ukažte mi ještě vnuky! Norové dál kličkují.

Odtud akviziční fond investuje do norské péče o děti: - Výhodnější než ropa - https://www.dagbladet.no/nyheter/herfra-investerer-oppkjopsfond-i-norsk-barnevern---mer-lonnsomt-enn-olje/68599158

Bolestivé, jak to je - to je třetí část seznamu -

https://www.facebook.com/BarnevernetStealsChildren/posts/646258342212427

Až na to:
Autor: P. Rudolf Datum: 13.9.2017 8:09

že norské soudy Michálkům prokázaly domácí násilí (otec tvrdí, že děti bila jenom matka, on ne), mravnostní prohřešky (dokonce zdokumentované na fotografiích) a další jednání, neslučitelná s norskými zákony. Otec souhlasil s adopcí dětí a povolil i udělení norského občanství staršímu synovi, který už dávno odmítá styk s matkou s tim, že se jí bojí. Michaláková byla, i na základě silné medializace případu (což se v Norsku kvůli dětem považuje za nepřípustné), zbavena veškerých práv vůči svým synům.

Zmínka pak o smrti dědy je výrazem vrcholného nevkusu. Holt "svobodní"!

Re: Až na to:
Autor: I. Břízová Datum: 13.9.2017 8:21

Otec, který povolí adopci svých dětí, to je opravdu otec k závidění.

Re: Až na to:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2017 8:48

Mimo to, tu rodinu rozvrátilo mimo jiné přání Barnevernetu, který matce naznačoval, že pokud se s otcem rozejde, tak možná ....

Čekáte od agenta Rudolfa, že by snad bránil nebo vyžadoval svobodu?

Re: Až na to:
Autor: P. Rudolf Datum: 13.9.2017 9:05

Souhlasím s vámi. Podařená rodinka. Konečně snad ty děti budou žít normální, šťastný život.

Re: Až na to:
Autor: J. Sedlář Datum: 13.9.2017 10:18

Rozdělení sourozenců je fajn ? Stačí prosté ano/ne.

Re: Až na to:
Autor: J. Lepka Datum: 13.9.2017 12:04

Vy musíte být nešťastný zakomplexovaný jedinec, zklamaný životem a vlastní neschopností, závistivec se starším, mnohem schopnějším sourozencem, jehož úspěchy jste nerozdýchal.

Jste fakt tak infantilní ???:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2017 19:22

Re: Až na to:
Autor: JarkaF Datum: 13.9.2017 9:38

Obzvlášť když jsou ti sourozenci rozděleni, každý jinam, viďte.

Re: Až na to:
Autor: R. Langer Datum: 13.9.2017 13:14

Nelži, soudruhu Rudolfe, norské soudy neprokázaly zhola nic:

Úředníci přišli pro chlapce v květnu 2011 kvůli podezření na násilí v rodině a pohlavní zneužívání. Žádné obvinění se nepotvrdilo a policejní vyšetřovatelé dokonce vypovídali ve prospěch Michalákové. Chlapci i přesto zůstali rozděleni ve dvou pěstounských rodinách.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/norsko-eva-michalakova-denis-tomas-zdechovsky-peticni-vybor-p5i-/zahranicni.aspx?c=A170712_180945_zahranicni_fer"