26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ženy, nechte si zmrazit vajíčka

Před pár dny jsme se mohli dočíst o zajímavém průzkumu, jehož autorem je společnost Robert Half U.K. Podle něho zhruba ve věku kolem 35 let začínají lidé svou práci... nenávidět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 4.9.2017 21:41

Feminismus je víc než tradiční rozdělení rolí.... ANO

Ano, bohužel. Ale já to vidím jinak, neviním "korporáty", viním ŠPATNOU výchovu. "Korporáti si mohou přát cokoliv, je-li člověk dobře vychován, má dobře seřazený hodnotový žebříček, pak si umí vybrat, co je pro něj a budoucno lepší..

Mileniálové jako zaměstnanci – generace slabochů - Zdá se, že mileniálové jakožto generace, což je skupina lidí, kterou charakterizuje datum narození od roku 1984 dále (v České republice zhruba až od roku 1990), jsou velmi těžko zvládnutelní. Mají často pocit, že na určité věci mají neoddiskutovatelné PRÁVO, jsou narcističtí, líní, SOBEČTÍ, nedokáží se soustředit...Ale jejich povědomí o PRÁVU na určité věci je zpravidla nejsilnější. O "velké lidské hodnotě" - dosáhnout určité kariéry, to kolem sebe slyší od malinka. Úspěch, úspěch, úspěch ! Děti nejsou vedeny k POVINNOSTEM, k "potkání se" s karambolem, aby se naučily vnímat, že je třeba se čemusi vyhýbat a že je třeba trpělivě na úspěchu "pracovat". - http://eurodenik.cz/nazory/milenialove-jako-zamestnanci--generace-slabochu

Uznávaný český psychológ: Z dieťaťa sa stane dobrý človek, ak má spokojnú a milovanú mamu - http://jdem.cz/deavx9

J. Kanioková 4.9.2017 21:44

Re: Feminismus je víc než tradiční rozdělení rolí.... ANO

Nový Zéland se potýká s epidemií sebevražd, život si berou hlavně mladí - http://zpravy.idnes.cz/novy-zeland-sebevrazdy-mladi-lide-dl8-/zahranicni.aspx?c=A170902_135001_zahranicni_fka#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

J. Jurax 4.9.2017 22:52

Re: Feminismus je víc než tradiční rozdělení rolí.... ANO

No jo - dosáhnout určité kariéry, to kolem sebe slyší od malinka - to určité je mimochodem dost neurčitý pojem - řečeno jinými slovy může znamenat postarat se o sebe a případně o svou rodinu sám za prachy, které si vydělám, což už zní líp.

V. Kolman 4.9.2017 18:42

TEĎ ABYCH MĚL STRACH Z TOHO,.....

....že mi na popud zběsilých feministek (a rovnosti pohlaví) bude chtít také někdo zmrazit moje vajíčka.

J. Kanioková 4.9.2017 21:14

:)))))))

O. Mayer 4.9.2017 14:23

co se týče té spotřeby..

antidepresiv, tak to má i alternativní a ryze fyziologické vysvětlení než je sociální stát (kterého se nikterak nezastávám) Tím je délka slunečního svitu (resp. nakolik se mu člověk vystavuje). Pokud máte dlouhé měsíce, kdy prakticky nevidíte přirozené světlo (a nás máme light-verzi tohoto jevu, která právě nastává), těžko se divit, že vám z toho nakonec hrabe.

H. Balzám 4.9.2017 14:30

Re: co se týče té spotřeby..

Možná je také dobré nějak definovat, co měla přesně autorka na mysli, ony se klinické deprese (chemická nerovnováha v mozku) často hází do jednoho pytle s "blbou náladou", nad špatným pocitem ze svého života apod. . Moc tomu nepomáhá, že tyto dva jevy se mohou překrývat.

D. Polanský 4.9.2017 13:28

Není to ani tak o kariéře jako obvykle o

pohodlnosti, kariéra je často maska. Znám rodiny, které jsou v balíku, dům nebo veliký být, a přesto jenom jedno dítě.

A. Alda 4.9.2017 13:22

Ze zmražených vajíček se rodí

sněhurky a mrazíci. ☺

Představa, že balím holku a ona mi řekne, že si mne vezme, ale nemusíme mít sex, protože stačí rozmrazit vajíčka...

H. Balzám 4.9.2017 13:13

Osobně

vidím vztah mezi příliš opečovávatelským státem a kariéristou v tom, že díky státu, který všechno zařídí, všechno nařídí, všechno udělá a chce za to jen maličkost, naši duši, se z člověka stává nepřirozeně myslící tvor. Změna žebříčku hodnot, podcenění intuitivního rozhodování a přijímání rad, jak máme lépe žít. Takový člověk podle mého rychleji propadne názoru, že smyslem života je udřít se na panském, že děti vám vychová škola, v horším televize, že kdo není fírer, manažer, vedoucí, mistr čehokoliv, jako by ani nebyl... Přiznávám se, i já před dvěma lety musel totálně vyhořet, abych na to přišel a začal realizovat život po svém, podle hesla život je lepší žít, než si na něj hrát. Sice pořád nejsem úplně v cajku, ale naštěstí nemusím řešit depky léčivem, zaměřil jsem se na to, co mi v životě dělá radost a to rozvíjím.

A. Alda 4.9.2017 13:19

"...nemusím řešit depky léčivem..."

To je jako když diabetik prohlásí, že nemusí kóma řešit insulinem.

Deprese je důsledek poruchy chemismu v mozku (konkrétně metabolismu transmiterů) úplně stejně jako je diabetes poruchou chemismu ve slinivce (konkrétně metabolismu insulinu). Nebo jako když se porouchá štítná žláza nebo nadledvinky nebo kostní dřeň...

H. Balzám 4.9.2017 13:51

Re: "...nemusím řešit depky léčivem..."

Když není člověk debil, pochopí, že nemusím řešit depky léčivem, protože nemám depky.

A. Alda 4.9.2017 15:54

Re: "...nemusím řešit depky léčivem..."

No jistě, kdo mozek nemá, tomu neonemocní.

J. Jurax 4.9.2017 22:55

Re: "...nemusím řešit depky léčivem..."

Ach jo - jste jistě zdráv, že?

P. Švejnoch 4.9.2017 13:55

Re: "...nemusím řešit depky léčivem..."

No, jen pro přesnost bych podotkl, že ne každé diabetikovo koma je dobré "řešit" insulinem. A že diabetes není poruchou metabolismu insulinu, ale poruchou metabolismu cukrů (způsobenou nedostatkem insulinu produkovaného vlastním organismem).

J. Švaříček 4.9.2017 14:33

Re: "...nemusím řešit depky léčivem..."

Diabetes 2. typu je právě porucha metabolismu insulinu.

P. Švejnoch 4.9.2017 15:51

Re: "...nemusím řešit depky léčivem..."

Jde sice jen o formulaci, ale nemáte pravdu.

O. Mayer 4.9.2017 14:27

Re: "...nemusím řešit depky léčivem..."

... ono je to jednak v terminologii a jednak subjektivním vnímání. Obecně depresivní ladění a že se člověk cítí duševně vyčerpaný se nekryje s čistě psychiatrickou diagnozou deprese.

O. Mayer 4.9.2017 14:30

Re: Osobně

.. problém je v tom, že na "panském" se udřou právě ti, kteří na "opečovateský stát" nespoléhají naopak vůbec, resp. ho ve finále dotují

H. Balzám 4.9.2017 14:34

Re: Osobně

To je slovo do pranice, myslím, že takoví lidé jsou většinou schopní natolik, že si najdou nějaký vlastní způsob realizace, například podnikání. Já spíš ale mluvil o tom, že v lidech někdo vzbuzuje pocity, než o reálném postavení ve firmě. Že v případech, kdy je to lehké, lidé až příliš často vymění vlastní názor za nějaké dogma.

O. Prokop 4.9.2017 10:23

Antidepresiva

souhlas s autorkou. Negativní vliv sociálního státu je jasný. Ale na spotřebu antidepresiv má vliv taky podnebí, rodina, přátelé. Např. Řekové přes ekonomické potíže si žijí docela šťastně.

A. Alda 4.9.2017 11:32

V 50. letech se dělal rozsázhlý průzkum

v tehdejším Gottwaldově.

A zjistilo se,ž e vzestup spotřeby psychofarmak (tehdy meprobamatu) podle údajů místních lékáren je přímo závislý na rychlosti pásu na výrobně lince v tehdejším Svitu. Byla to dokonalá úměra.

H. Balzám 4.9.2017 13:18

Re: Antidepresiva

To dělá ta radost, jak vyjebali s celou Evropou :-) Ne, slunce je velmi důležité, vlivem slunečního záření dochází k snížení produkce hormonu melatoninu, který mimo jiné může způsobovat deprese.

F. Houžňák 4.9.2017 9:29

Jak mi vyprávěl kolega, který tráví v Norsku své dovolené

a víceméně ovládá norštinu, domácí mu říkali, že v zimě spí hodně a v létě málo, a že jsou na to tak zvyklí a nevadí jim to. Takže tam nějaká ta adaptace na tmu bude.

A. Pakosta 4.9.2017 8:30

Severská spotřeba depresiv

...mnohem spíše souvisí s tamním nedostatkem světla - je známo, že sluneční záření vyvolává v lidech pozitivní pocity. Takže tohle jste, myslím, dneska trochu netrefila. Se zbytkem textu bez výhrady souhlasím. Zejména nabízení úplaty za "odložení" mateřství je podle mne zločin stejný - prostě obchod s lidmi, navíc s lidmi ještě nenarozenými, kteří nemají možnost se nijak hájit.

A. Bocek 4.9.2017 8:12

Největším nepřítelem porodnosti

je sociální stát. Leckeré manželství by se nerozpadlo, kdyby neměla samoživitelka jinou možnost, než se vrátit k mamince , nebo na druhé straně otec dvou a více dětí neopouští rodinu pro sličnou zlatokopku.

O. Dvořák 4.9.2017 7:51

Tak nevím...

řekl bych, že jakkoli se paní autorka snažívala působit opačným dojmem, tak tento článek je antiliberální. Nikdo přece ty ženy nenutí, aby si daly vajíčka zmrazit. Mohou se pro to rozhodnout, ale nemusí.

J. Schwarz 4.9.2017 8:01

Re: Tak nevím...

To je pravda, je antiliberální to je. Ale antiliberální, ba mnohem antiliberálnější je sám "sociální stát". Kdyby nebylo povinné "sociální a zdravotní", nikdo by nikoho nenutil a každý by si mohl vybrat. Všechny socialistické nesmysly včetně povinné školky, "inkluze" atp. Pokud by byly menší daně, lidem by zůstalo víc peněz a za ně by si na trhu mohli vybrat co si pořídí, nemuseli by konzumovat státem vnucované "veřejné služby"...

O. Dvořák 4.9.2017 8:04

Re: Tak nevím...

To je teorie. Ale v reálu povinné zdravotní je pro některé lidi jediný důvod, proč jsou ochotni pracovat.

R. Tesařík 4.9.2017 9:09

Re: Tak nevím...

Co to?