15.11.2018 | Svátek má LeopoldDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Před ListopadŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 5.9.2017 7:02, přehled diskusí

No a ještě něco, jak jste si už jistě všiml,:
Autor: F. Houžňák Datum: 5.9.2017 7:02

zpravidla replikuji podle situace a tónu článku či diskuse, a tohle se sem eminentně hodilo. Co jiného taky na ty bolševické kydy říct, že ano, a ostatně nebyla to replika, leč neuctivá poznámka (zasloužená). Psát sem, že něco takového, jako ta baba popisuje, zdaleka není pravidlo, je poněkud fádní, očekávané a tudíž nepřinášející nijakou informaci ani emoční náboj či pobavení. Ostatně nevíte, jestli to tak skutečně nebylo, nepředpokládám, že jste s Petruškou tak intimní, abyste to věděl (to není narážka, ale parafráze věty z jedné knížky). Nebylo to moc dlouhý, pane obrlajtnant?

To máte tak, onehdy jsem se dočetl,:
Autor: F. Houžňák Datum: 5.9.2017 6:54

jak když Petruška-disidentka po převratu mocně vládla, tak ji žádný vládní řidič nechtěl vozit, protože se moc nemyla a páchla na sto honů. Jak jsem koupil, tak prodávám. Třeba u vás bych to nepoužil, protože jsem se nic takového nedočetl. Osobně se domnívám, že si baba (lze to slovo používat u lidí, které bytostně nemám rád? já myslím, že ano) historku buďto vymyslela, aby se předvedla, nebo že bolševičku znali a nemají ji rádi.

Re: Třeba se baba furt nemeje,:
Autor: J. Jurax Datum: 5.9.2017 1:08

No, tohle se Vám nepovedlo. Jindy replikujete inteligentněji.

Re: Je problém ve zdravotnictví nebo v současném kapitalismu:
Autor: J. Jurax Datum: 5.9.2017 1:06

Ehm - Vy asi nejste v obraze, jak je to v této zemi díky socanům s "doplacením" nadstandardu.

Nesouhlas:
Autor: J. Jurax Datum: 5.9.2017 1:03

Protože s věkem chátrám, bylo mi upadnout do spárů zdravotnictví v posledním desetiletí několikrát.

A pravím, že jsem se ani v nemocnici, ani při ambulantním ošetření v našem moravském městečku druhdy okresním ani v Brně s chováním nemocničního personálu v článku popsaným nesetkal.

S jedinou výjimkou - je téměř nemožné sehnat dobrého zubaře. Ti dobří mají plno a ti druzí taky moc neberou.

Těší mě, že jsem místní bolševicko-nacisticko-muslimskou:
Autor: F. Houžňák Datum: 4.9.2017 20:10

squadru dožral, aspoň něco hezkého na závěr dne.

Re: Vy si, Rudolfe, taky vlezte laskavě na záda,:
Autor: L. Němec Datum: 4.9.2017 17:56

Houžňák, tobě smrdí z huby i při internetový diskusi.

Co jsi ráčil dělat za bolševika proti bolševikovi ty ?

Vy si, Rudolfe, taky vlezte laskavě na záda,:
Autor: F. Houžňák Datum: 4.9.2017 13:53

a běžte Zelenému pomáhat mýt Petrušku. Jako třetího do party si vemte Netzera, ať vám je veselejc. O svých zkušenostech z celého happeningu nám pak můžete poreferovat.

Vás prostě ani realita nepřesvědčí:
Autor: A. Alda Datum: 4.9.2017 13:34

a osobní postižení budete vydávat za náhodu.

Jako když Slánský a Reicin a další echt bolševici i na popravišti prohlašovali, že strana se nemýlí, že za to vše mohou jen zlotřilí jedinci jednající v rozporu s ideály strany,.

Vy si prostě své omyly nepřiznáte, ani kdyby Vás to mělo stát život.

Re: Víte co? Vlezte si laskavě na záda,:
Autor: P. Rudolf Datum: 4.9.2017 13:10

Pan Zelený vás popsal naprosto přesně.

Přístup zdravotnického personálu:
Autor: Z. Vydra Datum: 4.9.2017 10:56

je u nás, jako všude a v každém povolání, určován osobními vlastnostmi daného pracovníka, které jsou samozřejmě ovlivněny i jeho výchovou a celkovým společenským prostředím. V celé řadě našich nemocnic k tomu přistupuje ještě míra pracovní přetíženosti lékařů a sester, kterých bývá na řadě oddělení výrazný podstav. Údaje o jejich platech jsou zkresleny neúnosným počtem přesčasových hodin. Senioři bývají častěji nemocní, obtížněji snášejí a překonávají problémy s tím spojené, obvykle potřebují více péče a jsou více úzkostliví. V naší společnosti, stále více individualistické, také obecně převládá negativní postoj k seniorům. To všechno se pak nutně projeví i v míře empatie zdravotnického personálu k seniorským pacientům. Paní Šustrová do této kategorie pacientů patří. Takže jejím pocitů se nedivím. Jsem však přesvědčen, že odborný léčebný výkon, bez ohledu na výše uvedené, je téměř vždy perfektní.

Re: Jiná zkušenost:
Autor: A. Pakosta Datum: 4.9.2017 10:12

...což je ovšem všechno, jen ne profesionální přístup.

Víte co? Vlezte si laskavě na záda,:
Autor: F. Houžňák Datum: 4.9.2017 9:45

a běžte bolševičku Petrušku umýt.

Jak a kde:
Autor: F. Navr8til Datum: 4.9.2017 9:15

Možná to tak v pražských nemocnicích chodí. Paní Šustrová si příště může zajet do některé krajské nebo regionální nemocnice a porovnávat. Před dvěma lety jsem absolvoval složitou operaci ledvin v nemocnici ve Zlíně a operace, péče personálu i následná léčba byly exelentní.

Re: Petruška a důsledky jí v ÚSTRu hájeného komunismu.:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 4.9.2017 8:55

Prominte, ale tohle nejsou zadne dusledky "komunistickych zlocinu" (jakkoliv byste treba v tom ostatnim mohl mit pravdu). Toto je dusledek toho, jak Univerzita Karlova a dalsi vysoke skole (zejmena humanitniho zamereni) "pripravuji" svoje absolventy na prakticky zivot. Absolventi nemaji prazadne manazerske ani socialni navyky, ani ty zakladni (pro rizeni vlastniho casu). A je to proto, ze i vedeni fakult a jednotlivi pedagogove jsou v podstate zcela negramotni v otazkach organizace prace, rizeni, time-managementu a komunikace. To je taky duvod, proc napriklad ve svetovem zebricku univerzit a vysokych skol OECD klesa UK o desitky mist pro kazdem dalsim pruzkumu.

Pozoruji to uz davno, a specialne lekari jsou nejvice "postizenou" skupinou, ale UK obecne je na tom velice spatne. Kdyz prijdete do takove nemocnice jako je treba Bulovka, jako pacient se nedozvite v podstate vubec nic - neni tam zadna recepce, velmi chaby informacni system. Jste odkazani na vyptavani se kolemjdoucich.

Re: Třeba se baba furt nemeje,:
Autor: K. Zelený Datum: 4.9.2017 8:35

Houžňáku, ty zbabělý dobytku, tvoje praseckost přečnívá svinskost jiných tobě podobných zdejších primitivních hovad a to je co říct !

Je problém ve zdravotnictví nebo v současném kapitalismu?:
Autor: M. Pivoda Datum: 4.9.2017 8:19

Pokud byl problém v českém kapitalismu, mohla si paní Šustrová doplatit nadstandard. Za více peněz by se na paní Šustrovou přece více usmívali, viďte! Neviditelná ruka trhu by ji tak dostatečně obohatila.

Jesliže po návratu z nemocnice byla paní Šustrová schopna číst knížku celou noc až do ranních hodin, pak usuzuji, že jí to oko v nemocnici spravili dobře.

Ostatní: Nemocná psychika se léčí na jiném oddělení.

Třeba se baba furt nemeje,:
Autor: F. Houžňák Datum: 4.9.2017 7:01

no a tak všem smrděla.

Petruška a důsledky jí v ÚSTRu hájeného komunismu.:
Autor: P. Maleček Datum: 4.9.2017 6:40

No Petruško, to jste - a to jen v drobném, ochutnala důsledky toho, co jste v prospěch komoušů vyváděla v ÚSTRu.

Tam jste zatrhla důsledné zkoumámí a odhalování komoušských zločinů. A teď jste se s dodnes trvajícími dopady komoušského řádění a nedůsledného rozchodu s ním seznámila sama.

Re: Jiná zkušenost:
Autor: V. Kotas Datum: 4.9.2017 5:59

A o té poslední větě to zřejmě bude. I když to může být i o tom, že autorka jim ( lékařům, zdravotním sestrám z oné nemocnice ), svými názory " leze natolik krkem ", že jí to dávali přístupem k ní, najevo.

Jiná zkušenost:
Autor: J. Vozábalová Datum: 4.9.2017 1:28

Strávila jsem v nemocnici deset dnů na jaře - operace kýly v Jindřichově Hradci - a šest dnů v létě na "Gastro" v Českých Budějovicích a musím s potěšením konstatovat, že přístup lékařů i sester byl v obou případech velice vlídný a vstřícný, vyznačoval se značnou dávkou empatie.

Nemám žádné "příslušné známé" - v obou případech jsem s danou potíží prostě přišla - a byla mi věnována pečlivá a vlídná péče právě tak, jako všem ostatním pacientům.

Skoro mne napadá zcela nekorektní myšlenka - ono to bylo v jižních Čechách, nikoli v Praze.