23.4.2018 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Česká vláda švejkujeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 76, poslední: 16.7.2017 23:00, přehled diskusí

Pamatujte, že je před volbami.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 16.7.2017 17:25

Teď se bude jako bojovat. Urychlený příjem kolonistů dle kvot zajistí až nová vláda po volbách. Dopadne to jako vždycky. Zase přijdou řeči o nebezpečí odstavení na vedlejší kolej, nedozírné následky, potřeba zůstat v hlavním proudu, možná i propocené košile vyjednávačů.

A bude to přesně jak je napsáno v Lisabonské smlouvě, v části O fungování Evropské únie, článku 78, 3. "Ocitnou-li se jeden nebo více členských států ve stavu nouze v důsledku náhlého přílivu státních příslušníků třetích zemí, může Rada na návrh Komise přijmout ve prospěch dotyčných členských států dočasná opatření. Rada rozhoduje po konzultaci s Evropským parlamentem."

No a přesně to jsou ty kvóty. Dočasná opatření je tam v tom textu v množném čísle, takže je může přijímat opakovaně a různá.

Lidi, už si tu dvojsmlouvu, co se jí říká lisabonská konečně přečtěte, třeba aspoň po letech pochopíte, proč byly stížnosti k ústavnímu soudu a proč někteří hlasovali proti této smluvě.

Zde opačný příklad (autorka to na svých stránkách, jistě jen omylem smazala) https://www.youtube.com/watch?v=6dp6MkO5IIc

Česko by mělo přestat švejkovat?!:
Autor: P. Hlosta Datum: 16.7.2017 8:40

Kde tenhle kritik Česka přišel na to, že švejkujeme?! Nebýt jednolitého hlasu České veřejnosti proti imigrantům Afriky a Arábie, že jsou to z naprosté většiny imigranti ekonomičtí, potažmo kalkulující se sociálními dávkami pro ně u bohatých Západních států, tak se naše vládnoucí "elita" před EU představiteli podělá a bude zpívat přesně takovou písničku, jakou si přejí.

Je pozoruhodné, jak i onen "kritik" Česka mění svou názorovou verzi s postupem času. Není to tak dávno, kdy nás kritizoval za jednotný odpor k imigrační vlně. Teď jakoby odjakživa měl současný názor, akorát to Česko mu vadí, že švejkuje. Takovýhle jsem v historii měli vždy dost. Ty bychom mohli vyvážet. Kvůli takovým Češi vypadají jako nejednotná masa a ne národ odporující nám cizím vlivům.

Nevím, jak je možné:
Autor: O. Zuckerová Datum: 15.7.2017 22:45

aplikovat "mezinárodní smlouvy o uprchlících" - týkající se JASNĚ ohrožených OSOB a vzniklé za zcela jiných podmínek než jsou dnešní - na statisícové davy hrnoucí se do Evropy bez dokladů a jakýchkoliv záruk. Navíc je s jejich rostoucím množstvím jasně patrno rostoucí množství útoků na domácí obyvatelstvo, neb jsou indoktrinováni svými autoritami, že jim zde všechno patří. Různí moralisté, argumentující stylem "Češi taky prchali a byli přijímáni" jsou úplně mimo mísu a aby se vlichotili evropským tzv. elitám, vědomě lžou. Tak blbí totiž být nemohou.

Re: Nevím, jak je možné:
Autor: M. Prokop Datum: 16.7.2017 16:07

Když se chce, všechno jde. Srrát na smlouvy, podivně si je vykládat, tvářit se, že neexistují ...

Je před volbami:
Autor: J. Jurax Datum: 15.7.2017 22:26

Tudíž doma je třeba ukázat tvrdý, nekompromisní postoj, zvlášť socani s jejich padajícími preferencemi.

Na druhé straně ale v bruseli si to ti, kdož nám vládnou, taky moc po§rat nechtějí. Mohli by dostat pojeb. A taky jsme gubernie, vzdavší se samostatnosti podpisem Lisabonské smlouvy.

Takže - je třeba lavírovat ...

:
Autor: K. Loskot Datum: 15.7.2017 20:44

Vlada svejkuje , protoze je pred volbami. A CSSD se pokousi zachranit pro sebe co se da. Jenze dodnes nevime co kde Sobotka, Prouza, Zaoralek ve skutecnosti naslibovali.

Okamura ve Snemovne by rozhodne neuskodil.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 15.7.2017 22:28

Sobě jistě ne.

Souhlas s autorem:
Autor: P. Vaňura Datum: 15.7.2017 18:07

Asi budu volit Okamuru!

Re: Souhlas s autorem:
Autor: J. Vlček Datum: 15.7.2017 19:58

Já určitě.

Re: Souhlas s autorem:
Autor: J. Jurax Datum: 15.7.2017 22:27

Já určitě ne.

Re: Souhlas s autorem:
Autor: M. Prokop Datum: 16.7.2017 16:07

Ani já ne.

A komu dáte přednost před Okamurou?:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2017 19:36

Já už zavedeným stranám nevěřím a Babišovi také ne!

Re: Souhlas s autorem:
Autor: J. Vlček Datum: 16.7.2017 21:00

Když někdo říká ne, tak by mohl říct i to, komu to tedy vhodí. Můj hlas dostane tentokrát Okamura SPD.

Re: Souhlas s autorem:
Autor: V. Klepetko Datum: 16.7.2017 22:12

Doufám ze časem pochopíte mou logiku : čím více poplivete Babiše, tím více bude mít voličů Okamura.

Je pozoruhodné, že to nevidíte!

Re: Souhlas s autorem:
Autor: M. Prokop Datum: 16.7.2017 22:32

Mně stačí tenhle xindl nevolit. Bureše i Okamuku.

Koho budu volit, to jsem psal už dostkrát. Mé názory jsou starosvětsky liberální, tomu odpovídá pouze jedna strana z možných.

Re: Souhlas s autorem:
Autor: V. Klepetko Datum: 16.7.2017 23:00

Nejde o Vás. Vaše volba je úcty hodná.

Jen říkám, že každý potenciální volič ANO, kterému komplikovaně vysvětlíte, PROČ je Babiš zlý, následně půjde a hodí to Okamurovi. Musíte to jasně vidět i zde na Psu, že to tak opravdu funguje...

Stejné "spojité nádoby" na Slovensku reprezentuje dvojice Fico / Kotleba. Nen o jako s Kadáfím: odstraňte ho a máte ve vysledku nikoliv demokracii ale chaos a IS...

S velkým smutkem pozoruji, jak svými diskusními příspěvky přečerpáváte žumpu od Babiše k Okamurovi, a Svobodní? Stagnují stále na stejných číslech. Což je celkem škoda, dodávám...

Postřeh z Polska.:
Autor: P. Zinga Datum: 15.7.2017 13:30

"Ačkoli je (prozatím)v Polsku velmi málo barevných, v masmédiích-v reklamě, ve filmech- jsou vidět stále častěji.Jednou je to moderátorka počasí, jindy protagonistka (polského) filmu. Také školy snaživě plní úkol: v jedné učebnici angličtiny je dětem prezentována typická anglická rodina, jejíž všichni členové jsou černoši. Děti přijímají poselství a zvykají si na to. Pomalu, ale jistě".

Re: Postřeh z Polska.:
Autor: J. Jurax Datum: 15.7.2017 22:36

No ... tak mne napadají Vraždy v Midsomeru. V první řadě na idylickém anglickém venkově jiného než bělocha nevidět. No a v posledních dílech se to barevnými jen hemží. Ale Barnaby je ještě furt běloch a má í bílého seržanta - ale to se možná časem poddá, pokud nám seriál vydrží. Akorát patoložka je už Indka nebo tak.

Ale na druhé straně je to možná jen odraz reality - nevím, byl jsem akorát v Londýně a okolí - a tam by to docela pasovalo už tehdy, před sedmnácti lety.

K čemu slouží?:
Autor: J. Fleiszner Datum: 15.7.2017 12:09

A co nám může EU udělat za to, že si nechceme nechat rozes*rat zemi muslimským hnusem? Nedá nám dotace? Tak o tu částku snížíme naše platby EU.

Chápete někdo proč platíme EU peníze, aby nám je pak milostivě dávala zpět (když posloucháme) ? K čemu slouží tento peněžní transfér?

Re: K čemu slouží?:
Autor: V. Kain Datum: 15.7.2017 14:30

K čemu slouží? K ničení ekonomiky a závislosti na Bruselu.Uvidíte jak se vybarví Babiš pokud obsadí premiérskou sesli.Pro něho lhaní je naprostá přirozenost.Nyní před volbama se drží,ale potom to rozjede.Ti jeho fanoušci uvidí jak rozsvítí zelenou migrantům.

k vydírání..:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.7.2017 19:34

Re: k vydírání..:
Autor: J. Jurax Datum: 15.7.2017 22:41

Ano. A k uplácení, zatím dostáváme víc než dáváme.

Přesněji máme nárok dostat - jestli opravdu si zvládneme vybrat víc než dáváme, nevím. Doufám, že ano.

A jestli je to, co si vybereme, využito opravdu účelně a efektivně. Tomu bych moc nevěřil.

Re: K čemu slouží?:
Autor: P. Harabaska Datum: 16.7.2017 12:52

Rozdělování dotací z Bruselu mi připomíná kdysi za socíku šířenou anekdotu: Tati, ptá se hošík, co je to ten program Interkosmos? Nu, to máš jako když nám babička zaplatí kolotoč a my ji za to na kolotoči párkrát svezeme.

Dobrý článek. :
Autor: V. Klepetko Datum: 15.7.2017 11:07

Autor má pravdu skoro ve všem! Jen si nemyslím že by bylo nutné nebo vhodné "pozastavit platnost některých mezinárodních úmluv o uprchlících". Stačí úmluvy důsledně uplatňovat! Základním právním pilířem je Ženevská úmluva o právním postavení uprchlíků z roku 1951 a navazující Protokol z roku 1967. O Úmluvě všichni hovoří, ale nikdo ji nečetl :-(((((. Málokdo ví, že:

1) Ten, kdo prchá před válkou nebo nějakou živelnou pohromou nebo jiným smrtelným nebezpečím nebo třeba před hladem a suchem - NEMÁ dle Úmluvy nárok na status "uprchlíka". Nebo že

2) Povinností potenciálního žadatele o azyl, který se dostal na území bezpečného státu bez platných cestovních dokladů, je

přihlásit se neprodleně úřadům. A pokud se nepřihlásí, NEJSOU chráněny Úmluvou před trestne - právním postihem, jehož rozsah je ve výhradní kompetenci hostitelských států.

Zavolme si reprezentaci, která bude ctít naše mezinárodní závazky a současné k nám nepustí ani jednoho falešného "uprchlíka"! Azylové řízení by mělo probíhat z 99$ mimo území EU.

Re: Dobrý článek. :
Autor: V. Klepetko Datum: 15.7.2017 11:09

99%

Re: Dobrý článek. :
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.7.2017 16:16

Tak proč jste do komise volil Jourovou??

Nebo oni se vás na to neptali? Pak je to volení reprezentantů do EU orgánů nějaké divné! Nebo Polsko nechce Tuska, a ejhle on tam funguje dál! Jak to tedy je s tím volením těch správných zástupců ?

Nebo si myslíte, že ta přeplacená a tím pádem zkorumpovaná stafáž v evropském parlamentu něco proti politické korupci udělá? Že si kapři vypustí rybník? Svatá prostoto. Čest výjimkám typu Macha a Farage. Oba jsou u nás dehonestováni a zesměšňováni.

Jak mohli zvolit pomstychtivého opilce Junckera zvolit panovníkem?? To si z nás někdo dělá (_:_)?

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.7.2017 19:33

Re: Dobrý článek. :
Autor: V. Klepetko Datum: 15.7.2017 22:35

"My" že jsme kohosi volili? :-)))) To bude asi nějaký omyl... Nejenže nejsem členem žádného stranického orgánu, ale nejsem ani v žádné partaji a můj bussines je nekonečně vzdálen politice, dotacím, Agrofertu a dalším korunovým dluhopisům a podobným Čapím hnízdům :-))))))))))

Je ale pravdou, že ANO fandím, vedle ODS, Pirátů, Svobodných a částečně i Realistů: škoda že není jejich předsedou Václav Cílek, to by měli můj hlas ve volbách jistý... ANO vnímám jako sice pokroucenou a různě podivně deformovanou, ale JEDINOU reálnou silou, která je schopna zastavit socanské daňové šílenství a přitom má zdravý odstup od EU... Pokud jde o tu Jourovou... Před pár lety byla struktura ANO velmi amorfní, a její evropská politika rozporuplná, naráželi tam na sebe dvě křídla, a jedno z nich reprezentoval: Telička, Zlatuška, Jourová a Komárek. Já osobně si myslím, že toto křídlo vnitrostranický boj prohrálo, a v novém parlamentu bude za ANO více "národovců" než "eurohujerů"...

Bělobrádek je zrádce, Toplesbursík - zrůda, mladý Strpnický -

oběť toxoplazmózy, Sobotka je eurošašek, Fiala vedl moravskou sekci Panevropské Unie, komouši jsou odvaření, Mach je příliš exotický, Okamura zase příliš monotematický, a Robejšek, to je vlastně "Okamura s lidskou tváří"... Tak si z toho vyberte :-)))) Když si vyberte Piráty - jste sympatický romantik, když ANO - jen pragmatický realista...

Re: Dobrý článek. :
Autor: J. Jurax Datum: 15.7.2017 22:46

Tak s poslední sentencí hluboce nesouhlasím. V obou případech bych takového diplomaticky označoval za pošetilce.

Ačkoli ovšem - nabídka na krámu se stranami i hnutími je tristní.

Re: Dobrý článek. :
Autor: V. Klepetko Datum: 15.7.2017 23:56

Když mě nekdo označí za pošetilce, dokážu s tím žít.

Pokud by ale někdo chtěl tvrdit, že mé "narativy jsou v rozporu z bezpečnostní koncepcí státu", dostal by pecku čenichovku :-)))))

Dobrou noc.