20.6.2018 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Vysílá Česká televize pro všechny?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 57, poslední: 17.7.2017 12:23, přehled diskusí

Někdo má rád holky,:
Autor: B. Rameš Datum: 17.7.2017 12:23

někdo zase kluky (ha ha), něco se mi na ČT líbí, něco ne, vždy mám možnost volby.

" Nelze se tedy divit, když nespokojená majorita bude po volbách žádat zcela zásadní změnu fungování této instituce." - hle, další Sibyla na české scéně.

:
Autor: K. Loskot Datum: 11.7.2017 22:11

Ceska televize rocne spolkne 8 miliard korun a vysledek ? Pravdolaskova slunickova propaganda a tunely spratelenych umeleckych particek do rozpoctu CT.

Milí Realisté,:
Autor: P. Klíma Datum: 11.7.2017 18:58

vyprodukujte v předvolebních průzkumech alespoň 6% preferencí a máte hlas můj i mé manželky.

Jinak - o ČT si rád něco přečtu, protože se mi již několik let zarputile nedívám, raději ani na předpověď počasí ne, protože bych tam mohl náhodně zahlédnout nějakého otlemeného ultralevicového fašistu, který by tam líčil úžasné přínosy středověké muslimské migrace.

Souhlas s autorem:
Autor: L. Novák 475 Datum: 11.7.2017 18:24

Televizi (nejenom ČT) už nesleduji zhruba rok. Důvodem byly dezinformace a blábolení kolem brexitu i naše domácí politická reprezentace, která tvoří vládu. A často i ta nevládní.

Našel jsem si jinou zábavu, zpravodajství sledují jen z povzdálí a vybírám si témata na zpravodajských serverech. Sledování televize je promarněnou částí života, kterou už dodatečně nelze nahradit. ;-)

ČT:
Autor: J. Křížek Datum: 11.7.2017 16:35

Jako koncesionář jsem se zpravodajstvím ČT hrubě nespokojen a to nemůže změnit ani fakt, že různé hlásné trouby, např. Barrandov, Nova, Prima, etc. jsou ještě o hodně, ale opravdu hodně horší. Do zázemí samozřejmě nevidím, ale je otřesné, jak o všem, tudíž i zpravodajství, rozhodují peníze, nikoliv nějaká novinářská etika, či jiné relikty (bohužel) minulosti. Je mi z toho smutno, a nakonec jsem rád, že už jsem stár. Ale co naše děti, vnuci... co jim to tady zanecháme?!

Re: ČT:
Autor: V. Kotas Datum: 11.7.2017 18:47

Jako koncesionář, vlastně jejich zaměstnavatel, bohužel nemám možnost pracovníka ČT vyhodit z práce, pro neplnění úkolů ( běžné všude jinde ).

Jasně,:
Autor: P. Khail Datum: 11.7.2017 14:08

ČT zrušit protože někomu se nelíbí její zpravodajství a najít si kvalitní pořady, ČT vysílané, je nad jejich čacké síly. A jsou televizní poplatky, to Barrandov, Prima a Nova vysílají zadarmo (je to sice nesmysl ale v ceně pracího prášku a dámské hygieny se to na první pohled nepozná a na zamyšlení jak jsou financovány zřejmě nemají dostatek myšlenkové kapacity). A jsou zde NP stále tištění autoři, kteří by si nepochybně při privatizaci rádi smočili sosáčky. Nějaké ty mediální a jiné zkušenosti už mají.

Milý pane, ty kraviny, které se v soukromých médiích:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.7.2017 17:16

inzerují, jaksi nepotřebuji. Už proto, že polovinu tvoří reklamy, nabízející "výhodný úvěr." Navíc třeba vím, že žádný "šampón proti lupům" jaksi nefunguje!

Výrobek, na který je v TV reklama je mi od počátku podezřelý!

Re: Milý pane, ty kraviny, které se v soukromých médiích:
Autor: P. Khail Datum: 11.7.2017 18:19

Jste dyslektik? Nenapsal jsem nic o tom co potřebujete nebo ne.

Re: Milý pane, ty kraviny, které se v soukromých médiích:
Autor: L. Novák 475 Datum: 11.7.2017 18:29

Že nefunguje žádný šampón proti lupům? Nesmysl. Mám dlouhodobě ověřené 2 značky. Nizoral (v lékárnách) a nedávno zhruba stejně drahý Sebiprox (taky v lékárně). Nesmíte kupovat ty šunty z drogérií, co inzerují v reklamách TV, které neobsahují žádnou účinnou látku proti původci nadměrné tvorby lupů - kvasinkám. ;-)

Ostatně soudím, že ČT měla být již dávno zrušena:
Autor: L. David Datum: 11.7.2017 13:35

a její majetek privatizován, kromě filmového archivu s jeho převedením na stát.

Re: Ostatně soudím, že ČT měla být již dávno zrušena:
Autor: V. Kotas Datum: 11.7.2017 13:44

Von ti nestačí ten současný tunel, který provádí současné osazenstvo ČT ? Ty chceš ještě další, při její privatizaci !

Naštěstí, ten tunel při privatizaci by už byl asi konečný,:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.7.2017 17:12

takže by se to dlouhodobě vyplatilo. Akorát hrozí riziko, že by někdo po čase mohl chtít "veřejnoprávní" media obnovit...

:
Autor: K. Loskot Datum: 11.7.2017 11:23

Ceska televize, jako ciste propagandisticka televize nevysila pro vsechny. Ale ode vsech chce zaplatit.

Re: :
Autor: P. Khail Datum: 11.7.2017 14:10

Každé televizní stanici platí všichni, jen forma se trochu liší. U ČT je alespoň zřejmá výše i způsob.

Naprosto žvaníte:
Autor: P. Vaňura Datum: 11.7.2017 17:18

Reklama v TV je jen na zboží, které nekupuji. Těch pár vyjímek je zanedbatelných! Takže tu TV neplatím.

Re: Naprosto žvaníte:
Autor: P. Khail Datum: 11.7.2017 18:32

Jasně, vy máte přesný přehled všech vysílaných reklam a tak víte čemu se vyhnout a evidujete si kdy jste se nevyhnul a tak nějak jste přimhouřil očko, jednou pravé, podruhé levé ale obě samozřejmě nikdy, to by bylo proti vašim zásadám. A teď ještě tu o Perníkové chaloupce. Ještě vám doporučím metodu p. Varadinkové, ta je přesvědčena, že když sedí na WC a vysílanou reklamu nevidí, tak se jí cena reklamy v ceně zboží neprojeví, to je další, vyšší level vaší metody "zanedbatelných vyjímek".

Re: :
Autor: M. Varadinková Datum: 11.7.2017 17:35

Nelžete. Je každého svobodným rozhodnutím, jestli si koupí produkty inzerované v TV reklamách nebo ne. Pokud to při reklamách dokonce přepne jinam, odskočí si na WC nebo uvařit kafe, tak ani tu reklamu vůbec nemusí nechat na sebe působit. Zatímco koncesionářské poplatky jsou ze zákona povinné, bez ohledu na to, jestli to vysílání sledujete, nebo ne.

Re: :
Autor: P. Khail Datum: 11.7.2017 18:16

To jako fakt myslíte, že když se na reklamu nedíváte, že ji v ceně neplatíte? Tak si sedněte na WC a nevylézejte, ušetříte majlant. Svatá prolhaná jednoduchá prostoto!

Re: reklama a cena výrobku:
Autor: L. Novák 475 Datum: 11.7.2017 18:32

:-D :-D :-D

Re: :
Autor: M. Varadinková Datum: 11.7.2017 18:35

Vás snad někdo nutí ty výrobky kupovat?

Re: :
Autor: P. Khail Datum: 11.7.2017 19:00

Já to zkusím ještě jednou pomalu. Milá p. Varadinková, já reklamy nesleduji, nikdo krom potřeby to koupit mne nenutí. Pokud si ale koupím zubní pastu, auto, něco v Lidlu, v Kauflandu nebo kdekoliv jinde, tak opravdu (zřejmě od některých krasoduchů ve zdejší diskuzi) si nevedu statistiku kdy, na jakém TV kanálu a kolikrát se reklama na to zboží objevila. Že se ale reklama na velké řetězce objevila je pravděpodobnost hraničící s jistotou. Takže ji samozřejmě všichni platíme a ti co se zaříkají, že oni nikdy a nikde, ji možná platí víc než kdo jiný. Proč? Protože nemají ánung jak to ve skutečnosti funguje. Nebo máte dojem, že soukromí provozovatelé TV stanic je platí ze svého důchodu? To tedy opravdu ne. Ano, ČT je přebujelá a zasloužila by si odebrat cca dvě své stanice (už to, že stále opakuje staré pořady a často na dvou stanicích vysílá totéž pro to hovoří). Ale úplně rušit určitě ne, mnohé pořady by chyběly. Ostatně i vám a dalším stejně smýšlejícím, na co byste pak nadávali, že?

Re: :
Autor: M. Varadinková Datum: 11.7.2017 22:47

Takže polopatě pro blbečka:

Předpokládejme, že existují dva víceméně stejné (se stejnou užitnou hodnotou) výrobky A a B. A je levnější, protože není v TV reklamě. B je dražší, protože v TV reklamě je. A každý si svobodně můžete vybrat, že koupí buď A (protože hlavním kritériem pro něj je "znáte z TV reklamy"), nebo B (protože si spočítá, že u B je poměr cena/výkon výhodnější.

Ve skutečnosti ale zdaleka ne vždy musí platit, že A je dražší než B. Reklama-nereklama. Náklady na reklamu totiž nejsou to jediné, co se promítá do ceny zboží a reklama vůbec nemusí to zboží zdražit. Čím více se ho díky reklamě prodá, tím spíš se výrobce spokojí s menší marží, protože si dostatečný zisk nažene vyšším objemem produkce. Navíc vyšší objem produkce obvykle snižuje náklady na jeden kus.

Re: :
Autor: P. Khail Datum: 12.7.2017 8:08

Vám není pomoci, zřejmě ani s vaší vulgaritou.

:
Autor: K. Loskot Datum: 11.7.2017 22:07

V cene kazdeho vyrobku je zapocitan naklad na reklamu ? Uz jste videl reklamu na paratka ? Nebo na knofliky ? Atd.atd.

:
Autor: K. Loskot Datum: 11.7.2017 22:03

Pane a ona vas nejaka firma trestne stiha za to, ze se nedivate na nejake televizni stanici na reklamu jejiho zbozi ?? A sleduje jestli mate elektromer v byte ci domu ?

Jo Počernice jsou důležitější než Trump.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 11.7.2017 11:21

..

Tiskové konference:
Autor: M. Malovec Datum: 11.7.2017 11:08

na ČT taky stojí za zmínku. Jsou utnuty v nejzajímavějším třeba pro nedostatek času aby zbyl na nekonečné debilní "hudební" předěly. Vždy se spolehlivě nevysílají dotazy novinářů, kde by se posluchač dozvěděl možná něco jiného než spoustu frází a floskulí. Opakovací vysílání ysílání ČT je hnus.

Re: Tiskové konference:
Autor: P. Khail Datum: 11.7.2017 14:13

Jasně, měly by se vysílat jen tiskové konference a pokud se překrývají bude se losovat. Dovolím si ale upozornit, že nebudou stejně všichni spokojeni, ani vy ne.

Sice ČT musím platit, nemusím ji ale sledovat:
Autor: J. Lepka Datum: 11.7.2017 10:42

a také tak činím. Krom některých dokumentů na ČT 2, věru není na co koukat, i ten sport je nějak vlažný, kde se tedy ty prachy ztrácí?

A to pomíjím snahy jejích činovníků torpédovat pokusy o zakázání reklam, prý by to porušili rovnováhu trhu. Inu "Pecunia non olet"!