24.5.2018 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Trump médiím nic nedlužíŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 20.5.2017 11:09, přehled diskusí

Otázkou je, na co jsou dobří novináři:
Autor: J. Ráž Datum: 19.5.2017 9:26

kteří místo zpravodajství, to jest dodávání ověřených informací důležitých pro každodenní život občana, dodávají zaujaté a nepřátelsky laděné zprávy dehonestující vše, co není v souladu s jejich levicově liberálním zaměřením.

Poslední tři roky nečtu noviny, nesleduji televizní zpravodajství a každý den jen prolétnu informační weby. Nemyslím, že jsem o něco ošizený, či že žiji v informačním vakuu.

Úroveň novinářské,:
Autor: B. Rameš Datum: 19.5.2017 9:47

či obecně mediálně zpravodajské práce soustavně klesá, zřejmě nikoli jen u nás. To je smutný fakt. Co s tím v době sociálních a jiných sítí, kdy placená média sleduje čím dál méně lidí (tedy až na ta, jejichž placení je nařízeno ze zákona, že), věru těžko říci. I novináři musí z něčeho žít a mít prostředky na práci...

Na druhou stranu, osočování nezávislého zpravodajství (jak vidno, pozoruhodně se v tom napříč stranami i zeměmi někteří politici shodují) mi docela začíná dělat starosti a je mi celkem jedno, jestli je to zpravodajství levicové nebo pravicové, takové či makové. Potřebujeme je všechna. Samozřejmě, vztahy politiků a médií jsou lehce schizofrenní - na jednu stranu, politik chce být viděn v médiích, na druhou stranu, nestojí o to, aby mu někdo strkal nos do jeho kšeftů. Ale právě proto by se měly vyvažovat.

Novináři jsou lháři.:
Autor: A. Alda Datum: 19.5.2017 9:57

V mládí jsem si myslel, že je to proto, že jsou to komunisti. Dnes už vím, že je to proto, že jsou to novináři. Nejodpornější sorta lidí.

Re: Úroveň novinářské,:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.5.2017 13:24

Máte pravdu, že je (mělo by být) jedno, je-li to které médium pravicové nebo levicové. Měla by ale informovat aspoň zhruba pravdivě, což v posledních letech jaksi nečiní.

Do důsledku vzato: dokonce i věta "Nepřítel barbarsky napadl naše letadla, která pokojně bombardovala jeho území" je v zásadě pravdivá. Člověk si podle svého názoru přeonačí nebo ještě lépe odmyslí přídavná jména, a pravda je na stole: jedni bombardovali, druzí po nich stříleli.

Re: Úroveň novinářské,:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.5.2017 21:07

Ale ono se tak v reálu i děje - problém nastává v momentě, kdy většina pisálků oslavuje hrdinství bombardujících, zatímco většina čtenářů se cítí být bombardována a uvítala by spíš mnohem účinnější odvetnou palbu.

Re: Úroveň novinářské,:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.5.2017 11:09

Já vám nevím. Je trapnou skutečností, že jsem postupně nabyl dojmu, že za dob Rudého Práva byla v novinách spousta propagandy a ještě více zamlčeného, ale vyslovenou lež aby člověk pohledal. Dnes na mě novináři dělají dojem, že jejich cílem není informovat, byť sebetendenčněji, ale politika a vlastně kohokoliv jiného nachytat. Viz včerejší(?) psí článek toho amerického šéfkongresmana nebo kdo to byl.

Což je možná jeden ze sedmi klíčů k dnešním problémům: do novin se nedostane nic složitějšího, než Sobotka je vůl nebo Babiš je vůl. Před pár dny dokonce došlo na zahraniční téma: Alexandrovci jsou vůl.

Na rozdíl od gosudara Putina:
Autor: A. Alda Datum: 19.5.2017 9:55

mám za to, že president Zeman měl pravdu: novinářů je příliš mnoho a je třeba je likvidovat.

I Zeman, i Putin mají pravdu!:
Autor: S. Kříž Datum: 19.5.2017 12:34

Co novinářská žumpa zamlčela: Pan prezident Putin PLNĚ SOUHLASIL s panem prezidentem Zemanem. Přemnožené a drzé novináře je třeba zkracovat – o hlavu.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

Re::
Autor: J. Kanioková Datum: 19.5.2017 18:00

http://milos.chytrak.cz/vyroky/novinari.php

Souhlasím. Ovšem u nás už moc novinářů:
Autor: J. Chaloupka Datum: 19.5.2017 18:30

nenajdete, za to mizerných prodavačů emocí je jako hnoje.

Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: S. Kříž Datum: 19.5.2017 12:29

Newt Gingrich je sice odporný pravičák, nenapravitelný jestřáb, válečný štváč a zaprodanec vojensko-průmyslového komplexu, ale s tím F. D. Rooseveltem má pravdu: FDR byl dávno na vozíku, úplný kripl, a americká média o tom ani nešpitla. Žádná fotka mrzáckého prezidenta nepronikla do tisku, natožpak JEDINÁ zmínka o jeho ostatních nemocech, mimomanželských aférách atd.

Prostě krásná post-pravdivá společnost už tehdy.

Poučení pro nás: Novináře likvidovat či alespoň zkracovat, pokud by chtěli psát nepěkné věci o našich čelných představitelích.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

Re: Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.5.2017 13:26

Vy máte pro funkci prezidenta za důležité, jak moc je dobrý na nohy?

Re: Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: S. Kříž Datum: 19.5.2017 16:50

Prezident musí být krásný, aby ho lid miloval – jako třeba Kl. Gottwald, A. Novotný, nebo pan prezident Zeman. O chlapákovi všech chlapáků panu prezidentu Putinovi ani nemluvě.

Kdybych ovšem soudil prezidenta podle svižné chůze, tak bych pana prezidenta Zemana asi nevolil, že. Ale já ho volil, a volit budu ještě minimálně dvakrát (jen blbec nezmění Ústavu, když může, když je to dobré pro lid).

Jinými slovy: Presstituti by měli raději kušovat o zdravotních problémech našeho pana prezidenta a rodinných zákrutách pana prezidenta Putina. Jinak likvidace či zkrácení, a smyčec!

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

Re: Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: J. Lepka Datum: 19.5.2017 17:33

Zvláštní, mozkový deficit nezakryje ani sebeúdernější slint.

Re: Poučení z případu FDR: Média musejí KUŠOVAT!:
Autor: S. Kříž Datum: 19.5.2017 23:40

Pravda, pravda. Osoba, považující slint za cosi úderného, musí mít slušný mozkový deficit, o tom žádná.

Přitom ovšem – a to je nutno zdůraznit – taková osoba nemusí nutně tímto svým deficitem trpět; pravděpodobně si ho ani neuvědomuje.

Z krásného Benešovska zdraví Svatopluk Kříž.

Buďme svorní!

:
Autor: T. Kočí Datum: 19.5.2017 12:52

A CT ?

S Americkými novináři jsem pracoval deset let:
Autor: C. Hulka Datum: 19.5.2017 13:43

Většinou z WP, USA Today, Washington Times. Člověk nemoh v kanclu hodit cihlou aby netrefil nějakýho levičáka, dodnes se pamatuji na debaty o politice a převládající přesvědčení že by socialismus fungoval kdyby to dělali ti správní lidé.

Re: S Americkými novináři jsem pracoval deset let:
Autor: Z. Čábelka Datum: 19.5.2017 18:23

Oni ti osvícenci ale jsou všude jen stejní. Nechutnost svých činů nikdy nepochopí.

U nás je to snad jinak?:
Autor: J. Chaloupka Datum: 19.5.2017 18:32

Pozitivních zpráv o presidentovi je, co by vrabec na ocásku odnesl. I výběr nebyl valný Zeman nebo Schwarzenberg.

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.5.2017 21:01

Vrtěti psem – 1. díl - http://jdem.cz/yck96