23.4.2018 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: 80 procentŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 19.5.2017 23:21, přehled diskusí

Zákon:
Autor: Z. Vydra Datum: 19.5.2017 0:18

Pane Plzáku, teoreticky nám přijetí takového zákona nemůže zakázat nikdo. Jeho zrušení však nám může nařídit nějaký mezinárodní soud, třeba ten Evropský. Ale to není podstatné. Podstatné je, že není nikdo, kdo by poslance a senátory donutil takový zákon přijmout.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 19.5.2017 0:36

Mrazivá výpověď o zastupitelské demokracii, neb ten "nikdo" je většina.

Správně!:
Autor: O. Zuckerová Datum: 19.5.2017 0:41

A největší legrace je, že Brusel hrozí sankcemi státům, které NEHODLAJÍ JEDNAT V ROZPORU S dosavadními BĚŽNÝMI PRÁVNÍMI NORMAMI EVROPSKÝCH STÁTů", tolerovat ilegalitu překračování hranic dokonce bez ověření totožnosti příchozích. I placení značných penále se ovšem zřejmě státům vyplatí: ušetří se na 1. vyživování 2.ubytování 3. kapesné 4. bezpečnostní opatření 5.náklady na (bezplatné) právní služby cizincům, 5. náklady na repatriace spojené s pátráním po "kandidátech" tohoto opatření, 6. náklady na zdravotní bezplatné služby 7. náklady na policejní vyšetřování zvýšeného počtu kriminálních incidentů 8. bezplatné telefonování a internet hostů - dále případně nastalé neupřesněné (lépe nevědět) body 9 a dále - kam až? No, nebudou cyklostezky... Ale v tomto případě bych oželela i rekonstrukci nějakého toho zámeckého parku...

Re: Správně!:
Autor: V. Javora Datum: 19.5.2017 8:35

Ano, správně!

Re: Správně!:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.5.2017 14:28

Že bychom už byli dva :-)? Já pořád dokola tvrdím, že stačí dodržovat zákon "Bez bumážky přes hranice nelze" a bude... No, úplný klid asi nebude, ale problém bude poloviční.

Jen tak mimochodem - Schengenská oblast znamená volný pohyb všech občanů schengenských zemí, nebo všech osob? (Otázka řečnická, ačkoliv na ni odpověď neznám).

K odmítnutí:
Autor: I. Dekyský Datum: 19.5.2017 2:07

by měl především posloužit fakt, že s výjimkou duševně vyšinutých omezenců plus pár bezcharakterních ničemů, tady nikdo žádné muslimské nájezdníky nechce. Přestaňte si vymýšlet nekonečné zástupné důvody a začněte se choval jako chlapi. Tohle vymlouvání na nesmysly je ubožáctví. Muslimští imigranti jsou ničím neomluvitelné bezpečnostní riziko a nemají tu co pohledávat jako celek, ať už se to neomarxistickým, eurosvazáckým blbům líbí nebo ne. Prostě je tu nechceme a tečka.

:
Autor: J. Novak Datum: 19.5.2017 2:44

Šanci na prosazení takového zákona odhaduji stejně jako nedělní výhru ve Sportce. :-)

Ovšem totálně selhala ODS:
Autor: D. Polanský Datum: 19.5.2017 7:09

pod vedením Fialy je připravená zaplavit ČR islamisty, pochopitelně pod rouškou oficiální migrace.

Fakticky jediný použitelný nápad:
Autor: J. Štrobl Datum: 19.5.2017 7:13

mají realisté a to změnu ústavy v tomto směru. Na ústavu totiž žádný soud EU nemá.

Re: Fakticky jediný použitelný nápad:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 9:07

Ve Vaší poslední větě chybí slůvko "zatím"... :-(

Re: Fakticky jediný použitelný nápad:
Autor: J. Štrobl Datum: 19.5.2017 9:28

No já bych takový optimista, jako vy, nebyl.

Re: Fakticky jediný použitelný nápad:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 9:35

Optimista?

Vážně si myslíte, že můj příspěvek je vyjádřením optimismu?

Cože jste mi to před chvílí jinde psal o tom, komu je či není dáno shůry...? :-)

Islám tu sice nemáme,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 19.5.2017 7:25

ale naše česká pátá kolona otevíračů bran je připravena až Merklice zavelí. Wir schaffen das!

Ano, Kornblum právě mluvil v Deutschlandfunku:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.5.2017 7:30

a říkal, vy Němci a vůbec EUropáci se těšíte, že Trump bude impíčován a sesazen a už si mnete ruce, ale to se hluboce mýlíte, z toho nic nebude. Ničemu nerozumíte.

O těch 80% bez dokladů se psalo už loni v červnu,:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.5.2017 7:39

to je dávno známé, tedy těm, kdo chtějí vědět, i těm, kdo to prohlašují za lež. Viz https://goo.gl/SH3HUW . Stejně tak jako oficiální přiznání před časem, že 70% všech inženýrů a informatiků přicházejících zachraňovat z Afriky, Bangladéše a ostatních zemí německé hospodářství nemá vůbec žádné vzdělání ani jiné pracovní schopnosti, a že 95% nebo tak nějak je zhola nezaměstnatelných.

Re: O těch 80% bez dokladů se psalo už loni v červnu,:
Autor: P. Hlosta Datum: 19.5.2017 8:01

Zhola nezaměstnatelných, ale na cizím státu schopných vegetovat, když ten jim to umožňuje a láká je na to i v dálavách Afriky a Arábie! Proč se toto celé děje, je snadno rozpoznatelné. Existuje idea o likvidaci národnostního povědomí v Evropě s možnou multikulturalitou společnosti v rychlé realizaci.

Stejnou ideu měl i Sovětský Svaz a dopad toho účinku je nám už známý. I po rozpadu Sovětského impéria se v jeho dřívějších satelitech zřetelně projevuje. V zásadě rozhodně nejde o jakékoliv humanitární dobro. Politická současná vrchnost EU má kořeny v socialistickém hnutí minulého století a dobře se toto ví. Jistěže přesvědčení socialisti budou z toho nadšení, ač i o jejich životy i jejich dětí se jedná, protože důsledky socialismu jsou tvrdé pro další generace, které i z toho systému odešly. Ideologie je strašná zbraň! Přetváří společnost k hrůznému, nepřirozenému stavu a v každém případě se mění, když ne najednou, tak postupně, na diktaturu.

Před tímto faktem nás rozhodně nezachrání milionové davy nových, nevzdělaných, pracovně nezařaditelných a na dávky odkázaných běženců z třetího světa. Pokud by mělo jít o pomoc jim, pak jediná možnost je jim pomoci tam u nich a ne až u nás. U nás jim bude víc než hůř pro život, ačkoliv z počátku se jim to může jevit jinak. Kulturní vytrženost budou hůře snášet, než evropané multikulturalismus a to je dožene k námi nezvládnutelnému odporu s násilím spojeném!

Zásadní je výsledek voleb do parlamentu!:
Autor: P. Hlosta Datum: 19.5.2017 7:45

Současný stav v zastoupení v parlamentu není do budoucna příznivý a je nutné ho změnit. Paradoxně s tím budou souhlasit i eurohujeři. Od možnosti imigrační vlny i do Česka se odvíjí i ekonomický možný propad s neskonale větším rozevřením sociálních nůžek. Nejen tedy bezpečnost svých občanů, ale i jejich další sociální vývoj, je podstatný faktor vývoje republiky. Nijak utěšující se nejeví fakt, že by EU měla v takovém případě nad tím stavem dohled i odpovědnost. EU, jako celek, bude mít stále víc problémů v jednotlivých státech a současný dostředový trend se mění na odstředivý, ohrožující samotnou podstatu důvodu existence EU.

Prvoplánově by u nás mělo jít v politice o snahu zmenšení vlivu byrokracie, zároveň s umenšením plošných dotací a podpor se změnou k jejich adresnosti. Plošně nám už ČSSD způsobila víc než dost toho, co se musí na adresnost změnit ber kde ber! Plošné jsou už dokonce i zákony občany omezující. Zákazy a tresty za jejich porušení, nejsou adresované na viníka, ale na ty, kdo s porušením toho mají málo společné. Viz např. protikuřácký zákon s odpovědností ho dodržet poskytovateli služeb. Je jich další řady, ale nehodlám je tu rozvádět. Se mnou souhlasící by určitě uvedli další příklady tohoto nechtěného jevu.

Ihned po případném vítězství opozice socialistů, by kolektivní odpovědnost měla být předělána na odpovědnost jedince, zvláště pak v oblasti státně a v obcích administrativní. Není možné dál ekonomicky unést neodpovědnost u státních zaměstnanců za jejich rozhodování, začasto v komisích a ne u jedinců, s alibismem koletktivu. Částky ztrát v ekonomice jsou ztrátově astronomické!

Problém masové migrace...:
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 8:37

Problém masové migrace je bohužel - a asi až do podzimu a voleb v Německu - uměle vytlačován ze seriózní veřejné diskuse. Bohužel se tím vytváří prostor pro prezentaci, s prominutím, naprostých nesmyslů, nesmyslů sice se zdravou motivací, ale hloupým obsahem. Jako je třeba ten autorův nápad předložit návrh zákona, ve kterém by bylo psáno, že:

"Kdo pronikne na území České republiky bez platných osobních dokladů, bude zadržen v internačním zařízení. Tam setrvá do doby, než důvěryhodně doloží svou identitu anebo odejde ze země..."

A pokud se někdo k tomuto nesmyslu nepřihlásí, tak je možné ho označit například za zaprodance Agrofertu... Přitom se ale jedná opravdu o zjevnou hloupost! Takový zákon by byl v přímém a příkrém rozporu s Ženevskou úmluvou o právním postavení úprchlíků. Kterou musí ctít Sobotka, Okamura i Babiš! Tato Úmluva jasně stanoví, že migrant, který pronikne na území například České Republiky bez dokladů, se musí bez zbytečného odkladu, neprodleně přihlásit k registraci místním úřadům. Pokud tak učiní, tak je v pohodě a nemůže být bez závažných důvodů internován. Ale když se nezaregistruje, tak je ho naopak možné zavřít, až zčerná!

Toto by si autor lehce zjistil, kdyby si onu Úmluvu prostě přečetl. Když už předkládá nějaký legislativní návrh, tak by měl! Tedy, pokud jen nechce využívat migrační téma jen jako záminku pro posílení nějaké své drobné "alternativní" partaje... ANO, Lidovci ani Realisté se k žádnému nesmyslu určitě hlásit nebudou... Byla by to škoda, protože jeho základné étos je správný, a problém ilegální mograce se nijak racionálně neřeší ani na úrovni EU, ani v ČR!

Re: Problém masové migrace...:
Autor: P. Portwyn Datum: 19.5.2017 9:19

K tomu začátku - přesné. Ostatně co je podle nejčtenějšího portálu nejdůležitější? Jakýsi Kazma - tušíte vůbec někdo, co ten člověk dělá?

Lidu je předhozena prázdná zábava a pseudoproblémy, aby se odvedla pozornost...

Demokracii elity EU nepřipustí. Budou to držet tak dlouho, dokud se systém ve Francii pod tlakem migrace nezhroutí. Doufejme, že my se udržíme, je třeba hrát o čas a bránit se umisťování páté kolony, prostě ty kvóty počesku odšvejkovat.

Re: Problém masové migrace...:
Autor: J. Ráž Datum: 19.5.2017 9:59

Pane Klepetko, doporučuji abyste si nejprve prostudoval tu "Úmluvu" o které se zmiňujete. Pak zjistíte, že jediný uprchlík, který dle této "Úmluvy" má právo na poskytnutí právní ochrany ČR je ten, který vystoupí na na naše území z letadla. Podle “Úmluvy" musí, opakují to musí,sám prokázat, že uprchlíkem skutečně je a požádat o právní ochranu (dostat statut uprchlíka) v první bezpečné zemí, do které vstoupí. Jestliže tak neučiní a vstoupí do jiné země bez jejího předchozího svolení,, nemůže být považován za uprchlíka.

Re: Problém masové migrace...:
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 10:48

Děkuji za dobře míněnou radu, pane Ráži. Vás bych ale poprosil, abyste si ještě jednou pozorně přečetl můj příspěvek - reagujete totiž na něco úplně jiného! Takže ještě jednou. Podle Ženevské úmluvy není trestné, pokud se do nějaké země dostanete bez dokladů, ale po překročení státní hranice se přiměřeně rychle přihlásíte místním úřadům k registraci. Za těchto okolností nemůžete být popotahován za nezákonné překročení hranice a není žádný právní důvod k Vaší internaci. V textu Úmluvy je to výslovně takto uvedeno, a proto je autorův legislativní návrh nepoužitelný.

Ale když se nezregistrujete a namíříte si to třeba do Německa, tak Vás lze zabásnout, a nebude to v rozporu s našimi mezinárodními závazky.

Čemu z toho nerozumíte, pane Ráži?

Re: Problém masové migrace...:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.5.2017 21:16

No tak se "uprchlík bez dokladů" přihlásí a zaregistruje, aby byl v nejkratším možném čase zase vyhoštěn neb přestoupil hranici z bezpečné země a tudíž uprchlíkem není. Uprchlíkem bude, až začne válka v rakousku či německu. A to pouze pokud půjde o němce či rakušana, ne bangladéžana či pákistánce. Howgh.

Re: Problém masové migrace...:
Autor: V. Klepetko Datum: 19.5.2017 23:21

To jako že jste domluvil?

Je zvláštní, že tu Úmluvu o uprchlících vlastně nikdo nečetl...

Kdyby jste ji totiž, pane Schwarzi, četl, tak víte, že ani válka v Rakousku, ani válka v Německu, ani válka obecně kdekoliv jinde NENÍ důvodem pro udělení statusu uprchlíka, pro člověka, který prchá z válečné zóny. Není! Jste oběť propagandy. Stejně tak jako například nezakládá nárok na status uprchlíka nějaká zničující živelná pohroma. Takže ten Váš Němec ani Rakušan by azyl nemohl dostat...

Velmi Vás prosím, vyhledejte si Úmluvu a přečtěte si jí. Je to velmi krátký a srozumitelný text.

Něco pro pobavení:
Autor: M. Prokop Datum: 19.5.2017 8:58

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Propaganda-jakou-jste-jeste-nevideli-O-uprchlicich-bile-luze-z-vychodu-Evropy-a-bruselske-vile-zachranarce-Financuje-EU-a-francouzska-vlada-488417

PL jsou žumpa, ovšem proti komentovanému svěžímu dílku ....

Re: Něco pro pobavení:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 9:05

V čem se projevuje, že "PL jsou žumpa"?

Ad P.Listy:
Autor: P. Juránek Datum: 19.5.2017 14:13

No když to chcete vědět:

https://www.respekt.cz/special/2017/dezinformace/most-na-druhy-breh

https://www.respekt.cz/politika/parlamentni-listy-jsou-mostem-mezi-serioznimi-informacemi-a-proruskou-manipulaci

http://mediahub.cz/media/902581-dezinformatori-cz-nejvlivnejsi-cesky-dezinformacni-web-jsou-parlamentni-listy

Re: Ad P.Listy:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 14:44

:-D

Ach soooo!

Re: Ad P.Listy:
Autor: M. Prokop Datum: 19.5.2017 20:53

On je Respekt taky dost pochybná tiskovina.

A u PL mi vadí hlavně bulvárnost, i když ta ulhanost je taky dost odpudivá.

Re: Něco pro pobavení:
Autor: J. Ráž Datum: 19.5.2017 9:46

Váš názor, že PL jsou žumpa, je roven názoru, že žumpou jsou všechny zpravodajské weby, mimo www. evropskehodnoty.cz

Pak ovšem nechápu, proč PL čtete!

Přímou demokracii potřebujeme jako sůl:
Autor: P. Kolar Datum: 19.5.2017 9:01

Jako švýcaři. Jinak je to čekání od voleb do voleb, kdy můžeme něco změnit. A to ještě kdoví, protože než lidi prokouknou tu propagandu, tak se zas jedno volební období promešká a ti co budou u vesla zase polezou Merkelové do Brusele.