21.5.2018 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Když je politik psychopatŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 30.6.2017 15:39, přehled diskusí

Re: Ano, vcelku přesný popis:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 10:19

KDE??? :-o

Zeptejte se skutečného psychiatra:
Autor: P. Urban Datum: 19.5.2017 10:49

Ten umí popsat nejen psychopaty, ale i halucinace.

Problém?:
Autor: P. Urban Datum: 19.5.2017 10:31

Pokud někdo zjistil psychopatické rysy u Zemana až poté, co byl zvolen prezidentem, pak dotyčný volič trpí natolik špatnou pamětí, že je to taky případ pro psychiatra.

Já bych spíš zapátral:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.5.2017 8:22

proč autor (který sám sebe označuje za psychiatrického laika) takové slátaniny, jako je tento a minulý článek, publikuje.

A docházím k závěru, že oba články cílí na konkrétní politiky (možná dokonce jen jednoho), a autor zcela záměrně používá řetězec: "zdánlivě objektivní a nezaujatý článek -> ale pečlivě vybrané či akcentované 'symptomy' -> čtenář si uvědomí, že přesně takto je mu mainstreamem prezentován konkrétní politik -> a řekne si, že teď má tu diagnózu potvrzenou objektivním a odborným článkem -> politik je čtenářem definitivně ocejchován jako patologická osobnost".

Mám tedy za to, že autor se pokouší čtenáře (a navíc, podle mého názoru celkem průhledně) manipulovat. A nabízí se tedy otázka, zda pan Haňka, krom toho, že zřejmě není nejostřejší pastelkou ze sady, není navíc sám psychopat...? :-D

:
Autor: K. Loskot Datum: 19.5.2017 5:28

Proste Kalousek.

psychotesty:
Autor: Z. Joukl Datum: 19.5.2017 1:53

Nejjednodušší a praktické je požádat politiky, aby si dali dobrovolně

udělat psychotesty. A to pro jednoduchost stejné, jaké bude muset mít člověk,

který chce legálně vlastnit osobní zbraň nebo které již teď musí mít ten, kdo řídí

autobus. Budou-li je mít v pořádku, pak není

z hlediska psychiky důvod je nepodporovat .Kdyby Hitler šel na psychotesty !

Psychotesty a politika.:
Autor: P. Rada Datum: 19.5.2017 1:13

Autor sice udělal pěkný popis chování psychopatů ve společnosti ale nenaznačil jak problém alespon zmírnit a to je škoda.

Mám za to, že se společnosti může stát dokonce osudné, pokud si sama sebe příliš idealizuje a pokud takové riziko přílišného idealizování nemírní právní řád. Ten sice stanoví např plnoletost.... jako jakousi odbornou podmínku ale dál už se všeobecně věří, že pokud kdo získá dostatečnou většinu - bude to dostatečně odpovídát i celospolečenské potřebě a víc, že se systémově nedá udělat. Fakt riziko mírnící je jen ten, že výkon některých funkcí je časově alespon omezen.

Historie však dokonce opakovaně ukázala, že výsledky takovéhoto sebeklamu mohou být až tragické a časové omezení nestačí. Přesto se kupodivu dodnes nedaří adekvátně upravit právní řád např právě i požadavkem povinných psychotestů uchazečů alespon o nejvýznamější politické funkce.

Pro část společnosti sice už paradoxně k menší odpovědnosti platí výběrová pravidla týkající se psychycké způsobilosti výkonu funkce - např řidiči hromadné dopravy nebo piloti letadel musejí absolvovat příslušné zkoušky/testy. V politice západních demokracií ale takovýto typ pojistky pro ty kteří odpovídají za bezpečnost dokonce celých milionů kupodivu chybí.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 19.5.2017 1:31

Psychotesty ano. Avšak s plným vědomím, že nejsme dostatečně vyspělou společností a psychotest je dobře zobchodovatelnou komoditou.

:
Autor: M. Jandáková Datum: 19.5.2017 0:57

Dobře popsáno. Ale největšího asociála nelze poznat, pokud Vám ho někdo soukromě neodhalí anebo pokud jste jej osobně nezažil ve chvílích, kdy si je jist, že ho nikdo další nevidí. Okouzlí davy půl hodiny po tom, co ze zvyku zkopal vlastní ženu. Je to ten nejlepší herec na světě. A dokonce může být světu chvíli užitečný.