19.10.2017 | Svátek má MichaelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KLIMA: Ropná firma alarmistouVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 7, poslední: 12.5.2017 21:29, přehled diskusí

pane Kremlíku:
Autor: M. Šejna Datum: 12.5.2017 8:47

já považují snahu omezit globální oteplování za zcela správnou věc. Výhrady mám jen k metodám, protože současný "boj proti oteplování" nemá vůbec žádné výsledky. To ale neznamená, že se budu, jako Vy, ohánět Lindzenem, který se "proslavil" teorií o tom, že růst CO2 způsobí ochlazování a nikoli oteplování planety. V takovém případě je jeho dopis Trumpovi poněkud komický. Hlavně, když si uvědomíme, že podle Lindzenovy teorie by se mělo docela dost znatelně ochlazovat.

V dubnu 2017 dosáhla úroveň atmosferického CO2 už hodnoty 410 ppm. Přitom kolem roku 1960 to bylo jen 315 ppm a před začátkem průmyslové revoluce dokonce jen 280 ppm. Letošní globální odchylka od průměru 20.století je +0,89°C. Přitom loni, kdy se maximálně projevil efekt El-Niňo, byla odchylka +0,91°C. Takže letos vůbec skoro nedošlo k očekávanému poklesu teplot, který vždy po odeznění El Niňo nastává, a to je opravdu velmi nezvyklé.

Pro porovnání uvádím, že v roce 1998, který byl donedávna Vámi klimaskeptiky označován za nejteplejší rok (po kterém se podle vás už oteplování zastavilo), byla odchylka "jen" +0,62°C.

Re: pane Kremlíku:
Autor: J. Lepka Datum: 12.5.2017 10:19

Milý Šejno, vaše argumenty jsou prostě úžasné. Jak jste vyčíslil množství CO2 před počátkem průmyslové revoluce, je skvělý způsob jak deklasovat ne protivníka, ale vlastní výroky. Zkuste doložit, kdo a jak to tenkrát změřil. A dále, dodnes nevíme přesně, co klimatické změny způsobuje, takové středověké klimatické optimum lze jen těžko připsat působení člověka, že. Dodnes není přesně definován vliv sopečné činnosti, jakož i dalších, na existenci lidského druhu nezávislých jevů. Ale vy, stejně jako pomatení zelení nadšenci, budete vyzývat k omezování všeho, jen abyste dokázali např. likvidaci euroatlantické civilizace, poněvadž 3/4 světa na podobné aktivity zvysoka se..., eh kašlou? Budeme nejen my, ale i naše děti a vnuci platit horentní sumy za nesmyslné pokusy nedovzdělaných aktivistů, kteří sice nemají základní poznatky z fyziky, ale planou nadšením pro svatou věc?

Milý Lepko:
Autor: M. Šejna Datum: 12.5.2017 10:41

pokud něco nevíte, neznamená to, že to neexistuje. Obsah CO2 v atmosfeře lze měřit i ze vzduchových bublin v ledu, pokud to náhodou netušíte. Takže obsah CO2 v atmosfeře je znám stovky až tisíce let do minulosti.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/09/Co2_v_atmosfere.png

Vliv sopečné činnosti je definován dost přesně. Jen je potřeba si to nastudovat abyste netvrdil, že není přesně definován.

Já nevyzývám k omezování všeho. To zas vy máte mokré sny, které považujete za vaši pomatenou skutečnost. Já považuji za zbytečné dělat něco, co nemá žádný efekt. A boj proti oteplování je zcela bez efektu, protože CO2 přibývá vesele dál a oteplování pokračuje také vesele dál.

Jinak jste se přesně popsal: nemáte základní poznatky z fyziky, ale planete nadšením pro vaši svatou věc.

Re: Milý Lepko:
Autor: P. Zinga Datum: 12.5.2017 12:11

Pane Šejno, chci se zastat pana Lepky: já taky snášet vejce neumím, ale pukavec poznám.

Re: pane Kremlíku:
Autor: S. Kneifl Datum: 12.5.2017 11:34

Fascinuje mě, že na každou zprávu z oblasti politické klimatologie má pan Šejna jedinou odpověď v podobě jediného, pečlivě vybraného čísla. Když se podívám na poslední data, vidím úplně jinou pohádku, třeba:

http://woodfortrees.org/plot/hadcrut4gl/from:1996/to:2017

http://woodfortrees.org/plot/rss/from:1996/to:2017

Obávám se, že o vašem tvrzení, že k očekávanému poklesu teplot po odeznění El Nina skoro vůbec nedošlo, by se dalo s úspěchem pochybovat.

Navíc nevím, ve které křišťálové kouli jste našel roční odchylku za rok 2017 ;-)

pane Kneifle:
Autor: M. Šejna Datum: 12.5.2017 13:40

že ze sebe děláte hlupáka v přímém přenosu a netušíte, že do grafu musíte napsat jako konec intervalu rok 2018, je Váš problém. Ale že tuto Vaši neznalost grafů tady musíte několikrát tapetovat, to už je opravdu na psychiatrickou diagnózu.

Re: pane Kneifle:
Autor: S. Kneifl Datum: 12.5.2017 14:22

Za tapetování může diskusní skript, nebyl to záměr.

Na vyvrácení vašeho mylného tvrzení stačí teplotní řada do konce roku 2017, pak už se teploty příliš nehýbaly. Nejlépe je to vidět na satelitních měřeních:

http://woodfortrees.org/plot/rss/from:2008/to:2018

Naopak vy jste se srovnáváním "letošní globální odchylky" s tou loňskou odkopal naprosto dokonale. Ale nadávat vám pro to nebudu.