22.6.2018 | Svátek má PavlaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Nevděčné chování evropských Turků?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 60, poslední: 22.4.2017 13:56, přehled diskusí

Re: Zajímavé, že socialismus nikde nefunguje:
Autor: J. Jurax Datum: 22.4.2017 13:56

No, v posledních dnech mám dojem, že ho tamní lidé zas až tak nechtějí. Spíš dost hodně nechtějí - nějak jim tam přestává fungovat.

Re: Je to skutečně ten socialismus! Pokud byli lidé odkázáni:
Autor: J. Jurax Datum: 22.4.2017 13:52

"Sám jsem si peníze na stáří našetřil, ale NEdovedu se vžít do kůže těch, kteří si našetřit nemohli jenom proto, ... "

Není to úklep, nemyslel jste "dovedu"?

Jinak naprostý souhlas. Na blahobyt NENÍ nárok, ten si musí každý zbudovat sám vlastním přičiněním (není-li mentálně, fyzicky a případně věkově handicapován) a stát má skýtat jen právní rámec a nebrat mu vydělané peníze v míře větší než opravdu nezbytně velké, tedy hodně malé.

Neberte mi moje peníze a nebudete se muset o mne starat.

Re: Co by si měli Němci uvědomit:
Autor: J. Jurax Datum: 22.4.2017 13:46

Souhlas.

"Obávám se, že další oddalování řešení té Schweinerei, co máme nyní v Evropě, jen vyživuje další krvelačnou bestii, která přivede svět do nesrovnatelně horší apokalypsy než byla 2. sv. válka.".

Tak zde bych si dovolil říct, že svět ani tak ne, ale Evropu a blízky východ dost možná; ono přece jenom v Jižní Americe či východní Asii problémy s muslimskou invazí nemají (tedy pokud nejde o země povýtce muslimské jako třeba Indonésie, kde tento problém už z principu mít nemohou). A apokalypsa by to ani nemusela být nesrovnatelně horší, plně by postačila i jen obdobná či srovnatelná.

No a germánská nadřazenost - je to v nich jak v koze. Nicméně nejsme lepší, máme tendenci pohlížet stejně třeba na Ukrajince, Rumuny i Vietnamce.

Re: Co by si měli Němci uvědomit:
Autor: I. Babková Datum: 22.4.2017 9:44

Bylo by to na dlouhou a zajímavou debatu.

Mám k Německu od dětství velmi kladný vztah. Potkala jsem hodně velmi inteligentních příslušníků německého národa, byla to dlouhodobější setkání. Vždycky jsem na nich obdivovala zapálenost pro určitou věc a nesmírnou pracovitost. Rozhodně však nebyli otevření, mají spíš velmi propracovanou vnější fasádu, jsou velmi korektní, ale tak nějak alternativlos. Pokaždé to byli oni, kdo poučoval, mentoroval a zkoumavě shlížel na nás přijímající jejich vedení. Náš názor je zajímal jen potud, pokud korespondoval s jejich viděním světa. Netuším, jak moc si uvědomují tuto svoji "nadřazenost".

Věřím, že Turky přijali v dobré víře, udělali pro ně první poslední a předpokládali, že všichni budou spokojení. Nejsou. Loajalitu vynutit nelze ani po dobrém ani po zlém. Dále podcenili sílu islámu. Obávám se, že další oddalování řešení té Schweinerei, co máme nyní v Evropě, jen vyživuje další krvelačnou bestii, která přivede svět do nesrovnatelně horší apokalypsy než byla 2. sv. válka.

Re: Ataturk se obrací v hrobě - ten je na:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 22:12

Technická - turečtí muslimové v Německu nejsou Arabové.

Re: Dokonce ani Stalin nám sem nechtěl nakvartýrovat:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 22:07

Ovšem jeho pohrobek nám tu nakvartýroval střední skupinu sovětských vojsk. Nevyberete si ...

Re: Lidé prostě chtějí věřit tomu,:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 22:05

Jenže tohle blbci nepochopí. Ovšem je jich moc ...

Re: To, že chtějí zavést středověký islám! :
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 22:03

No, o ein Reich se EU snaží seč může, o ein Volk taky. Akorát ti obyvatelé Evropy to furt nějak nechápou a kazí. Nejspíš proto se sem taky importuje člověk nový, moslemínský, neevropský, z něhož si rudozelení pitrysové v bruseli slibují vykovat nového multikulti Evropana.

Nejvyššímu komisaři v bruseli se sice ještě neříká führer, ale i to může přijít. Vede EU do perdele stejně jako svého času ten původní führer Německo, akorát zatím nedosáhl jeho úspěšnosti.

Re: Co by si měli Němci uvědomit:
Autor: J. Jurax Datum: 21.4.2017 21:54

1) Tihle Turci žijí v Německu. Mají-li německé občanství, jsou povinni být k Německu loajální. Což mimo jiné znamená nepodporovat diktátory Erdoganova střihu. Nejsou-li německými občany a podporují-li Erdogana, nechť se odebéřou k svému milovanému vůdci do Turecka. Mělo by jim v tom být pomoženo.

2) Připusťme, že demokracie německého střihu není nejvyšší univerzální dobro. Nicméně i tak ovšem ti, kdož po takové demokracii netouží a nejsou německými občany, resp. jsou občany Turecka, nemají v Německu co dělat. Je s podivem, proč tam vlastně setrvávají, není-liž pravda?

3) Je-li úkolem státu především starat se o bezpečnost vlastního obyvatelstva, pak by takové neloajální jedince nemající německé občanství měl stát preventivně lifrovat pryč. Poznamenejme, že muslim již z podstaty své víry s jakýmkoliv evropským státem vyjma Albánie a Kosova, tedy i s Německem, loajální být nemůže a představuje tudíž latentní nebezpečí i tehdy, bylo-li mu pošetile uděleno občanství onoho evropského státu.

4) Opojné to možná bylo leda tak pro šílenou Andělu. Prostí Němci evropského původu (vyjma Kosovanů a Albánců) nejspíš čuměli jak puci, co se to děje, jak jejich vláda blbne a úřady zmatkují a nejsou schopny udržet pořádek.

Dokonce ani Stalin nám sem nechtěl nakvartýrovat:
Autor: P. Vaňura Datum: 21.4.2017 21:46

negramotné primitivy ze subsaharské Afriky!

Re: Je to skutečně ten socialismus! Pokud byli lidé odkázáni:
Autor: J. Kulheim Datum: 21.4.2017 21:46

Rodina byla od nepaměti základem lidské společnosti a základní sociální jednotkou. Sociální stát zasahuje a olupuje společnost o její odpovědnost. Přebujelost státního aparátu, který ovládá více byrokratická logika než snaha posloužit občanům. Občané se ochotně vzdávají svobody výměnou za „bezplatné“ školství, státní podporu stavebního spoření o ostatní přísliby světlých zítřků a sociálních jistot. Státní příspěvky a dotace vyžadují i lidé, kteří by za jiných okolností byli bez problému ochotni a schopni postarat se o sebe i o své rodiny. Lidé se stávají závislými na anonymních státních úřednících. Já jsem pravicově myslící člověk a raději se chci zabezpečit na stáří sám a nechci být závislý na nikom jiném. Sám jsem si peníze na stáří našetřil, ale nedovedu se vžít do kůže těch, kteří si našetřit nemohli jenom proto, že je stát jim stát bral tolik peněz, že si nemohli našetřit.

Socialismus vychází z toho, že úspěšnějším lidem sebere peníze a přerozdělí je. V takovém systému, kdy je člověk trestán za svou úspěšnost, rychle ztrácí motivaci, ale ta je hnacím motorem úspěchu. Socialismus pak většinou končí tak, že se sice mají všichni stejně, ale špatně.

Socialistickou utopií je, že se budou mít všichni dobře a že k tomuto ráji vede cesta dirigismu, kdy stát rozhoduje za občany, protože ten ví nejlépe, co lidé potřebují a co je jejich blaho. Nikde na světě, kde se začal budovat socialismus to nedopadlo dobře.

Tzv. civilizované státy, které se daly na cestu budování socialismu západoevropského typu tzv. moderního sociálního státu, jsou zadlužené, nestačí dluhy splácet a mnohé jsou těsně před zhroucením financí. Politici se snaží dostat z močálu ty, kteří jsou v bahně až po uši a přitom do bahna vtahují všechny ostatní.

Levičácké finále je to, že se levičáci nakonec vraždí i mezi:
Autor: P. Vaňura Datum: 21.4.2017 21:44

sebou. Vezměte si "protistátní spiklenecké centrum." Takový Slánský, Reicin a Šváb si ten špagát zasloužili, ALE v tom se svezli i lidé, kteří nebyli vyloženými zločinci.

Podobně celá řada nejhorších komunistických zločinců byla popravena v moskevských procesech, co ale ti ostatní...

To, že chtějí zavést středověký islám! :
Autor: P. Vaňura Datum: 21.4.2017 21:35

Na tom nic nemění skutečnost, že současná Evropa je ovládána zdegenerovanou rudozelenou verbeží!

To už raději Ein Volk, ein Reich und ein Fuhrer. I když ten poslední se pomátl na rozumu...

Je to skutečně ten socialismus! Pokud byli lidé odkázáni:
Autor: P. Vaňura Datum: 21.4.2017 21:21

na stará kolena na své potomky a širší rodinu, nemohli si moc dovolit být single.

A to, že se děti rodí mimo rodinu může být jen formalita. Matka "samoživitelka" a otec třeba podnájemník je finančně mnohem výhodnější, než když jsou rodiče sezdaní.

Mimochodem, já mám ještě napsáno v rodném listě "zrození manželské." Bastard, česky "parchant," měl už jistý cejch! Viz. film Rozina sebranec...

:)))))))))) :
Autor: J. Kanioková Datum: 21.4.2017 20:35

Re: Bohužel řadu věcí:
Autor: J. Kulheim Datum: 21.4.2017 20:28

Pane Žůrku, moc vás zdravím. Tradiční rodinu zničil tzv. sociální stát. Komunisté vyvlastnili rodinu. Pod rouškou tzv sociálního státu převzali některé funkce rodiny a tím rozbili tradiční pouta ve vícegenerační rodině. To je počátek rozkladu tradičních rodinných hodnot.

Píši o tom mj. http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A161105_204132_p_politika_wag&vlakno=81561682

Začíná krize solidarity sociálního státu? http://www.np-diskuze.cz/?p=42353

http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A160304_223106_p_spolecnost_wag http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A160905_212905_p_cirkus_nef&razeni=back&strana=3

Re: Milují Turecko a žijí v Německu?:
Autor: J. Farda Datum: 21.4.2017 20:26

Pátá Erdoganova kolona, pokus o revanš v 20ém století poraženého islámského Turecka: "Politiku prezidenta vládnoucí nejsilnější armádou v této části světa a

mezi jehož výroky patří např. „není žádný umírněný islám a radikální

islám, je pouze islám“, nebo „mešity jsou naše kasárny, minarety jsou

naše bajonety, a věřící jsou naše armáda“, pak dříve či později,

pocítíme i sami na sobě." Tečka!

Re: Bohužel řadu věcí:
Autor: F. Žůrek Datum: 21.4.2017 19:45

Příteli Kulheime, je to složité, ale současnou rodinu ničí nekontrolovatelný liberalismus, sobectví a peníze, které nám vytvářejí pochybný blahobyt. Cestu nám naznačuje papež František, ale jen naznačuje, protože málokdo je ochoten ho následovat...

Re: Bohužel řadu věcí:
Autor: J. Kulheim Datum: 21.4.2017 19:38

Jsem přízemní středoevropan, který nechce nic víc než žít v zemi ve které se narodil. Aby jeho rodina žila v klidu a míru. Nikomu nevnucuji svůj životní styl, tradice a životní hodnoty ve kterých jsem byl vychováván.

Odmítám kulturu betonových zátarasů, zabíjení bezbanných lidí, teroru, strachu apod.

Nemám nic proti lidem, kteří mají jiný žebříček životních hodnot, jiné tradice a zvyky. Nevím ani jeden důvod, proč by měli lidé, kteří mají jiné tradice, jiný žebříček životních hodnot, jiné náboženství, kteří se nechtějí přizpůsobit a respektovat náš živoní styl, aby zde dostali souhlas s trvalým pobytem.

Rodinu zničil socialismus.

Bohužel řadu věcí:
Autor: A. Hrbek Datum: 21.4.2017 17:32

neustále vidíme z pohledu přízemního Středoevropana. Zapomínáme na to, že jiné civilizace mají jiné tradiční stupnice hodnot a často bazírujeme na maličkostech, jako je nošení náboženských symbolů nebo některých typů plavek.

Hodnotou, kterou bychom měli třeba od Turků třeba znovu převzít je například rodinná soudržnost a úcta k seniorům. A také skutečná úcta k často těžce získanému majetku a přírodě.

Máme například neustále plnou hubu o rodinách a přitom se polovina dětí rodí mimo rodinu. A zapomínáme na to, jak se i naše "křesťanská civilizace", ve které vznikly dvě světové války, postupně vyvíjela do dnešní, občas ne příliš dobré podoby.

Co by si měli Němci uvědomit:
Autor: I. Babková Datum: 21.4.2017 16:37

1) Turci a j. nejsou domácí mazlíčci, kteří za kus žrádla a pelíšek budou páníčka milovat. Pokud chtěli vděk, měli si pořídit pejska do každé domácnosti.

2) Demokracie německého střihu není nejvyšší univerzální dobro, po kterém bude toužit každá lidská bytost. Třeba i "divoch" z Amazonie.

3) Už jeden z bratrů Humboldtových napsal, že úkolem státu je především starat se o bezpečnost vlastního obyvatelstva a ne je neustále vychovávat a opečovávat.

4) Měli by se zamyslet nad tím, jak opojné pro mnohé bylo, že migranti zatoužili po německé zemi, že konečně je Německo něčí vysněnou zemí. Co dělali a dělají pro to, aby je měli upřímně rádi např. jejich bezprostřední sousedé?

Re: Lidé prostě chtějí věřit tomu,:
Autor: R. Langer Datum: 21.4.2017 16:33

Jo, ale končí to vražděním těch, co se jim to nelibí, to je levičácké finále.

Re: I v IVK a v Kremlu:
Autor: M. Prokop Datum: 21.4.2017 15:33

Zatím to ovšem bují ve vaší hlavě.

Re: Milují Turecko a žijí v Německu?:
Autor: M. Prokop Datum: 21.4.2017 15:32

Pomohlo.

Ovšem ne bez vedlejších účinků.

Lidé prostě chtějí věřit tomu,:
Autor: F. Houžňák Datum: 21.4.2017 15:29

co se jim líbí. To je prosté.

Jak Němci, tak Francouzi mají spasitelský komplex,:
Autor: F. Houžňák Datum: 21.4.2017 15:28

a tudíž chtějí Turky a Araby převychovat, aby z nich byli vzorní němečtí či francouzští občané. A protože oba národy jsou na své převychovávací kvality pyšné a zastávají názor, že každý člověk na světě se třese na to, aby se z něj stal Němec či Francouz, nejsou ochotny si přiznat, že to nejde. To je prosté. No a u věrchušky je to prostá kalkulace, dá se u toho hodně nakrást a až se to začne hroutit, vezmou kufříky s diamanty, skutečné či virtuální, a odjedou k třídnímu a kulturnímu nepříteli do Ameriky.

Re: I v IVK a v Kremlu:
Autor: J. Jelínek Datum: 21.4.2017 14:53

Českej buzik, dobrej buzik. Buzik ze čmoudistánu je islamista a patří upálit. Ono se jim v tom IVK takhle nakonec v hlavě srovná, uvidíte.

Je to možné.:
Autor: A. Alda Datum: 21.4.2017 14:30

My jsme u nás budovali sociálismus a tuto německotureckou zkušenost jsme tedy neměli.

Ovšem když k nám kdysi pozvali komunisti Kubánce, vznikl pro jejich nepřizpůsobivost rychle takový odpor ve veřejnosti, že je fofrem odlifrovali zpět. Proč to nedokážou Němci a Francouzi, když to dokázali i čeští komunisté, zbavit se imigrantů, kteří nejsou přínosem?

Klidně ať si pěstují pestrost, ale ať nám:
Autor: J. Chaloupka Datum: 21.4.2017 14:12

ji nenutí.

Zajímavé, že socialismus nikde nefunguje:
Autor: J. Chaloupka Datum: 21.4.2017 14:09

/viz dnešní Venezuela/, ale pořád ho lidé chtějí.