26.5.2018 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Báječná léta Marty SemelovéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 94, poslední: 23.4.2017 2:06, přehled diskusí

Re: Pane Vodnarko, spatny clanek !:
Autor: P. Sulc Datum: 23.4.2017 2:06

A co argument proti memu tvrzeni, to nemate? Jste proste prihlouhply, ignoramtsky cechacek, ktery se vzteka, kdyz nekdo kritisuje tan rozhadany cesky narod.

Re: Paměť Vám, pane Vodvářko, zřejmě neslouží:
Autor: J. Farda Datum: 20.4.2017 12:54

Teplé lidské slovo plus slib - ani dočkat se nemohu! :-P

Re: Paměť Vám, pane Vodvářko, zřejmě neslouží:
Autor: P. Švejnoch Datum: 20.4.2017 6:47

Nějak jste se zacyklil... Proč bych se měl dívat na pětiminutový projev, když Vám jasně říkám, že Vám věřím?

Takže máte jistě pravdu - my dva máme jinou vlnovou délku. A ještě bych k tomu podotkl, že, s pravděpodobností hraničící s jistotou, budou rozdílné i hodnoty dalších našich parametrů... :-)

Netuším, proč bych Vás měl oželet. Já - na rozdíl od Vás - jsem žádný řeholní slib "definitivo končím diskuzi" neučinil - takže se lze nadíti, že své komentáře k těm Vašim budu připojovat i nadále. Na tom Vaše obava z konfrontace se mnou nemůže nic změnit, milý pane Fardo. ;-)

Re: Co už té martě a její Partě zbývá:
Autor: J. Jurax Datum: 19.4.2017 23:44

No, nevím - lidové úsloví praví, že howno vždycky vyplave.

Popravdě kdyby mi někdo ve roce 1992 tvrdil, že za čtvrtstoletí budeme mít komunisty v parlamentě, že tento měsíc budou mít komančové preference přes 12 procent a budou tak třetí nejsilnější stranou, měl bych jej za hlupce a ještě ožralého.

Re: Pravda je uprostřed.:
Autor: J. Jurax Datum: 19.4.2017 23:38

Mýlíte se, a to tak, že úplně.

A to pro Vás, žel, vskutku není lichotivé.

Ne selektivní paměť, ale vědomá lež.:
Autor: J. Jurax Datum: 19.4.2017 23:18

Soudružka myslí na novou generaci - ono i dnešní pětatřicátníci až čtyřicátníci si mohli zapamatovat kulové, jsouce za bolševika dětmi, a mladší tu dobu ani nezažili. No a mezi takovými je nutno chytat dušičky, neboť se jim dá mnohé nakecat. A ti blbější se chytí ...

Re: Paměť Vám, pane Vodvářko, zřejmě neslouží:
Autor: J. Farda Datum: 19.4.2017 21:34

Odmítnutím konfrontovat svou nedostatečnost pamatováka shlédnutím 5ti minutového záznamu z Letné ("Pravda vyděsí!") jen potvzujete správnost mého rozhodnutí diskusi s Vámi ukončit - my dva máme prostě jinou vlnovou délku. Nepochybuji, že mne jistě snadno oželíte a totéž platí i pro mne. Tag ze mnějte, jag chzete!

Re: Problém není Semelová, ale Vodvářkové.:
Autor: A. Javůrek Datum: 19.4.2017 21:08

soudruhu soudruhu, bojuješ ale jsi jen za rudého šaška

Re: Spíše než touto kreaturou,:
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2017 20:54

Hledat a podporovat lepšího. Tak to alespoň dělám já.

Re: Co to tady je za sešlost ?:
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2017 20:51

No kdo, přece Bolci.

Re: Problém není Semelová, ale Vodvářkové.:
Autor: M. Prokop Datum: 19.4.2017 20:50

Vy to zřejmě rozlišujete jen na "my komouši" a "P&L všichni ostatní".

Je to trochu pestřejší, ale to asi je na vás moc.

Re: Problém není Semelová, ale Vodvářkové.:
Autor: E. Erat Datum: 19.4.2017 20:13

Takže potrefená husa. To byste potřebovali soudruzi, aby se na vás zapomělo. V SRN stále soudí nacistické zločince, a řeší temnou minulost. Ta minulost není dávná, ještě žijí pamětnici, oběti i zločinci v ČR i v SRN. Národ, který nezná svoji minulost nemá budoucnost.Neexistuje bývalý komunista, nacista jako neexistuje bývalý vrah. Celoživotní stigma. Pan Straka, spartakiádní vrah je stále vrahem i když si trest odseděl, což se o komunistech bohužel nedá říct.

Problém není Semelová, ale Vodvářkové.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 19.4.2017 19:24

Komouši včetně Semelové tady od roku 89 nevládnou a nemají na nic podstatného vliv, tudíž ani nemohou škodit. Zato novodobá nevolená ideologie PaL v současnosti vládnoucí přes odpor velké většiny lidí, to je velký problém současnosti. A ti, kdo se neustále nimrají v dost dávné minulosti se snaží jenom odklánět do minulosti problémy současnosti. To jsou ti současní škůdci, ti různí Vodvářkoové a spol.

Re: Máme co jsme chtěli, nebo jsme s tím:
Autor: E. Erat Datum: 19.4.2017 18:47

No, já to řešil tak, že ten řezník vždy při mém nákupu za cca 500,-Kčs, to bylo dost masa pomalu na měsíc, dostal láhev ruské vodky, tehdy na trhu dostupné za cca 80,-Kčs. A balíčky byly připraveny podle mé telefonické objednávky po 18.00 hod., tedy po zavření krámu a maso vždy ve špičkové kvalitě a požadovaném sortimentu. Na soudruhy jsem tam nenarazil, ale na úplatkáře mého typu ano. Zřejmě to měl rozdělené, ráno soudruzi, po práci kšeft.

Co to tady je za sešlost ?:
Autor: P. Bolec Datum: 19.4.2017 18:37

Zřejmě kolaborantský potlach ! S podivem si kladu otázku, kdo ten režim držel 40 let při životě ?

Re: Máme co jsme chtěli, nebo jsme s tím:
Autor: V. Kain Datum: 19.4.2017 17:53

Vzpomínám na tu dobu kdy fronta u řezníka se začala tvořit už ve 3 hodiny ráno.Otevíral v osm.Lidé stáli diskutovali a tiše trpěli.Ovšem soudruh řezník než otevřel nám normálním lidem tak vesele prodával u zadního vchodu nabalíčkované produkty uvědomělým i uniformovaným soudruhům.Co si kdo dopředu objednal to dostal.Když potom přišla řada na nás,tak slušné maso dostali ti první.Potom už jste si mohli udělat řízky třeba z tlačenky.Krásná doba plná hojnosti,ale jak pro koho.

Re: Vidíte, co vidět chcete.:
Autor: R. Langer Datum: 19.4.2017 17:36

Hm, tak to každý vidíme něco jiného.

Re: O co jde Semelové?:
Autor: R. Langer Datum: 19.4.2017 17:34

Komunismus je víra, stejně jako islám či křesťansví. A z toho to všechno plyne!

Re: Spíše než touto kreaturou,:
Autor: R. Langer Datum: 19.4.2017 17:32

A se kterým prokomunistickým prezidentem z těch ve volbách nabízených byste se tedy vyrovnal? :-D

:
Autor: R. Langer Datum: 19.4.2017 17:23

Ti lidé, o kterých píšete, se nikdy ničím nestali, ti jsou naopak odjakživa úplně stejní. Haj*lové. Ale ani omylem to není většina.

:
Autor: R. Langer Datum: 19.4.2017 17:17

To těžko, každý kdo proklíná komouše moc dobře ví, že ta muslimská pakáž je úplně stejná jako ti komouši. Jak jste na takovou pitomost přišel?

:
Autor: R. Langer Datum: 19.4.2017 17:13

Jo tak uprostřed, jo? Aha. No, co k tomu asi tak dodat? Že ta totalitní diktatura tady byla podle vás taková polovičatá, jako že tady nikoho veřejně nevěšeli pro výstrahu za bílého dne na kandelábry, takže to vlastně bylo v pohodě?

Re: Tragická jsou jiná fakta, nikoliv nějaká Semelová:
Autor: E. Erat Datum: 19.4.2017 16:06

účelový

Re: Tragická jsou jiná fakta, nikoliv nějaká Semelová:
Autor: E. Erat Datum: 19.4.2017 16:05

I " účeloví" komunista sloužil zločinnému režimu, svým souhlasem s tímto děním a podepisováním těch různých usnesení atd. Neexistuje žádná omluva, spíše naopak, o komunistovi z přesvědčení si mohu myslet, že to byl-je blbec ( jako např. Švorcová). Ale, o kariérním, normalizačním komunistovi si akorát tak myslím, že to byla a je svi... A k tomu se samozřejmě nikdo nerad hlásí. I v Hitlerovském Německu byly " účeloví " nacisté, tedy také svin..

Máme co jsme chtěli, nebo jsme s tím:
Autor: E. Erat Datum: 19.4.2017 15:51

tiše souhlasili v roce 89-90. Nejsme jako oni, zachování kontinuity socialistického práva, tedy nemožnost potrestat zločiny a hlavně zločince, pokud nepřekročily toto socialistické právo. A o to se zasloužili lidé okolo Charty 77, hlavně soudruh Rychetský (mimochodem nedávno zase hlasoval u ÚS proto, aby byl znemožněn lidem vstup do archivních svazků agentů STB, neprošlo to poměrem 8:7, takže tuto možnost stále každý občan ČR má). Jediná z Chartistů, která byla proti zachování této zločinné kontinuity byla Hana Marvanová. Ovšem byla v té době hodně mladá, a tak se na ty staré kované soudruhy, kteří se asi oprávněně báli, že by byli pak potrestáni za svou činnost v padesátých letech atd. nechytla. A Václav Havel je podpořil, prý by nastal hon na čarodejnice. Takže hon nestal, zločinci nebyli potrestáni, a dnes se nám smějí, jako soudružka Semelová.

Tragická jsou jiná fakta, nikoliv nějaká Semelová:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.4.2017 15:49

Nechápu, proč autor Vodvářka zde českým důchodcům vysvětluje pro ně zcela samozřejmé věci. To je naprostá ztráta času, jakož se i zabývat soudružkou Semelovou. Tato paní dnes vůbec nepředstavuje žádnou tragedii a nikoho neohrožuje. Tragedií ale určitě je tak velký počet pokřivených páteří českých občanů. Proč?

Před listopadem 1989 bylo v Česku cca 10% z občanů členy Komunistické strany. Dnes již bezpečně víme, že to většinou byli jen účeloví členové, nikoliv komunisté z přesvědčení. Proč? V roce 2017 bylo obtížné dohledat v Česku nějakého bývalého člena Komunistické strany, který by byl ochoten o svém někdejším členství veřejně promluvit.

Viz například tyto zkušenosti dánské novinářky v Česku: http://www.rozhlas.cz/plus/dokument/_zprava/nikdo-se-tim-chlubit-nebude-dokumentarni-patrani-po-predlistopadovych-clenech-ksc--1710128.

Re: Paměť Vám, pane Vodvářko, zřejmě neslouží:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.4.2017 15:00

1) Já jsem 25. místo netvrdil nijak kategoricky (celé mé tvrzení je uvozeno větou "pokud si já dobře vzpomínám")

2) "Moje" 25. místo bylo jen ilustrací toho, že jsme na tom nebyli stejně jako Horní Volta (pokud Horní Volta nebyla na 39./41. resp. 24./26. místě)

3) Naskýtá se také otázka, zda HDP je klíčovým ukazatelem rozvinutosti/zaostalosti té které ekonomiky, zda jiné parametry nebyly třeba lepší (M.Z. chtěl jistě ilustrovat, jak jsme si za vlády KSČ pohoršili, takže si pravděpodobně vybral ten nejméně lichotivý parametr)

4) je tu také otázka z kterého konkrétního období je ten který údaj - jiný mohl být v roce 1975, jiný třeba v roce 1988

Re: Paměť Vám, pane Vodvářko, zřejmě neslouží:
Autor: P. Švejnoch Datum: 19.4.2017 14:58

Já Vám nic nepodsouvám, jen jsem pátral po souvislosti mezi naší, Vámi vzpomínanou půtkou a mým dnešním příspěvkem - kterou jste mi tedy ani teď nijak neosvětlil, podotýkám jen tak na okraj.

Nehodlám shlédnout projev M.Z. na Letné, věřím Vám, že hovořil o 40. místě z pohledu HDP. Jen bych si dovolil k tomu vyslovit několik výhrad - pro přehlednost viz příspěvek níže.

Takže si myslím, že jste jen chtěl nějak ventilovat svoji dřívější nechuť ke mně, která pravděpodobně vznikla nějakým mým domnělým "kopnutím do Vašeho kotníčku", ale mám trochu dojem, že jste si na to roubování ze spěchu vybral špatný kmen... :-)

Upřímně řečeno nevím, proč jest opadla tvář Tvá, pane Fardo :-), nemyslím, že jsem Vám k tomu (zejména dnes) zavdal nějakou příčinu, ale připouštím, že to mnou zase tak úplně nelomcuje - stejně jako Vaše výhrůžka či trest (nebo co to vlastně má být), že se mnou "definitivo končíte diskuzi". Jak jsem již výše naznačil - já vážně nežiju debatami na NP, takže, jestli odpustíte, Váš postoj ke mně pro mě není nějak kruciálně důležitý... ;-)

Re: Souhlasím.:
Autor: D. Nowodny Datum: 19.4.2017 14:56

Jste si jist ?

To je dneska poradců a filozofů:
Autor: M. Krátký Datum: 19.4.2017 14:54

tady na malýho bjba nenarazíš - proč to čtete, když se vám to, co pan Vodvářka sepsal nelíbí - napište si něco sami a je to !!! Autorovi děkuji a hezký den