26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Hyperaktivita, porucha nemocného času

Jo jo, králi Šalomoune, to bys to schytal, být to dneska. Tělesné tresty! Hrůza! Barbarství! Musíme vědět, že od prvních dynastií egyptských nebo kam až lidská paměť sahá, se děti vychovávaly špatně, avšak mesiáši nových zítřků připadli na ten jediný správný způsob, jímž omyly předků napraví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 27.3.2017 11:42

Za prvé a za druhé

Násilí páchané bezdůvodně na dětech (obecně na komkoli, kdo se nemůže adekvátně bránit) považuji za hnusné a trestuhodné, v doslovném významu toho slova.

Pár ran vařečkou na zadek ve správný okamžik použitých jako signalizace "sem už ne" je v devětadvaceti z třiceti případů lepší, než roční docházení k psychologovi (ten třicátý případ je patologický, tam nepomůže de facto nic).

Kultura (nebo spíše kult?) lidských práv - rozumějme nároků - bez povinností je smrtelná.

V. Kolman 26.3.2017 18:42

DŘÍVE BYL SVĚT "NORMÁLNÍ"

Když někdo v učňáku (jednoho nejmenovaného, řadu desetiletí už neexistujícího podniku) provedl nějakou "bejkárnu", zeptal se ho mistr jenom: "Chceš pohlavek, nebo poznámku?" Až na vzácné výjimky chtěli všichni ten pohlavek. Za "pohlavek" byl považován jakýsi silnější "burák" - vůbec se nejednalo o bolestivý rituál.

Výhody: Přestupek vyřízený na místě-ihned a učeň se styděl častěji dopouštět nějakých nepravostí. Dodnes na onoho mistra (měl přezdívku "Jarda s drátem") rád vzpomínám.

Dávno -dávno již tomu........

L. Dočekal 26.3.2017 16:34

Jen tak na okraj.

Kdysi jeden Známý herec,V.Menšík prohlásil,že facka v pravý čas dokáže více,než dvě hodiny kecání na rodičovském sdružení.(Pro neznalé,to bylo za rudýho ďábla-SRPŠ)No a můj táta tvrdil,že je škoda každý rány,která padne vedle.

I. Lyčka 26.3.2017 15:25

Netřeba tlouci dítě do krve,

stačí do bezvědomí 

J. Jurax 26.3.2017 23:28

Re: Netřeba tlouci dítě do krve,

No, víte, děti vydrží strašně moc a ruka umdlí :-)

M. Bílý 26.3.2017 15:03

Za to, že jsem slušný člověk děkuji převážně rodičům.

Mimo jiné i za tělesné tresty. Mamince za občasný pohlavek (výchovný záhlavec, ne facku, ta je ponižující) a tatínkovi, jednou za dlouhý čas, za nářez rákoskou. On vždy říkal: "Nestřádej si to," až jednou musel sáhnou nahoru na kredenc ....

Tělesné tresty (v rozumné míře) patří , dle mého soudu, do rodiny. Moji rodiče s nimi přestali asi tak v mých čtrnácti - patnácti letech. Potom už šlo vše jen domluvou a vysvětlováním.

Těledné tresty jsem zažil i ve škole v první republice. V obecné škole na př. pravítkem přes dlaně natažených rukou, na nižším stupni střední školy nás pan profesor Kubánek (matematika) krákal za vlasy.

Z. Polanský 25.3.2017 18:38

Příběh ze života

Otec PaeDr, ředitel střední školy, radní města a matka Mgr., učitelka na zákl.škole a jejich jediný syn vychovávaný podle současné teorie je absolutně emočně plochý. Když bylo synovi 14 let, otec si našel novou přítelkyni a zplodil s ní dítě. Nerozvedl se a stále chodil i za manželkou. Vše na malém městě cca 5000 obyvatel. Syn začal novou ženu otce vulgárně napadat ( ty pí.o, falická gesta, počmáraná schránka kosočtverci) a to i před otcem, který ho ani nenapomenul. To po celou dobu těhotenství a kojení. Když bylo malému tři čtvrti roku a otec byl o půlnoci u manželky a usnul v křesle, vzal mu jeho tehdy již 15 a půl roku starý syn klíče z kapsy a šel do bytu jeho nové ženy, tam jí vlastníma rukama uškrtil, nevlastního bratra nechal na pospas, vrátil se domů, nic neřekl a šel spát. Otec ji našel až ráno. Vrah dostal 4 a půl roku, za dva už bude venku a otec nevidí problém v tom, aby se jeho synové stýkali. Rodiče zavražděné maminky jsou zásadně proti jakémukoliv kontaktu jeho synů. Tolik prozatím ze skutečného života.

V. Kotas 26.3.2017 8:12

Re: Příběh ze života

To je tak, když chybí při výchově alespoň vrbový proutek. Tím to jenom štípne, ale má to velmi pozitivní účinnost.

J. Jurax 26.3.2017 23:32

Re: Příběh ze života

No, ten výšepopsaný mládenec by spíš potřeboval devítiocasou kočku - a jeho otec ještě víc. A řezat ...

J. Jurax 25.3.2017 14:53

Antiautoritativní výchova je pyramidální hovadina

vzešlá z blbosti teoretiků. Zejména pokud je uplatňována plošně.

Následky jsou tristní a nedozírné. Vypěstují se tak sebevědomí, nefrustrovaní, leč blbí sobci a blbé sobkyně, abych byl gender ...

J. Kanioková 25.3.2017 15:53

A strašně špatné je,

když rodiče netáhnou za jeden provaz.. jeden chce logicky přísněji, druhý omouvá. To je na blbé konce zaděláno.. toho přísnějšího rodiče začne dítě nenávidět, ale toho druhého, omlouvajícího, si vážit nezačne. Spíš jím pohrdá..

J. Štrobl 25.3.2017 10:13

Není to tak jednoduché, nebo že by bylo?

Doporučuji vám poslechnout si úžasnou přednášku na toto téma, kterou přednesl PaedDr Zdeněk Martínek z Pedagogicko-psychologické poradny v Pelhřimově na Konferenci pracovníků nelékařských zdravotnických povolání 25.1.2012 v Havlíčkově Brodě. Myslím, že nikdo nebudete litovat.

https://www.youtube.com/watch?v=bxmaowE5RQo

J. Kanioková 25.3.2017 12:03

Náádhera, absolutně perfektní.... díky za odkaz

P. Aron 26.3.2017 13:55

Re: Není to tak jednoduché, nebo že by bylo?

Dokoukal jsem až teď. Je to výborné, pan Martínek je vtipný a praktik.

D. Polanský 25.3.2017 8:33

Příliš aktivní lidi jsou často nebezpeční,

jelikož nemají čas pro jiné. Zoufale se snaží naplnit touhu po osobním štěstí bez ohledu na jiné, ale bez toho, aniž byste udělal šťastným někoho jiného, těžko budou šťastní. Jenomže mladí všude slyší, že mají být úspěšný. No a co když nejste úspěšný? Já nikdy úspěšný nebyl a funguji. Najít přesnou míru liberalismu nelze, ale je zlé, když mohou žáci šikanovat učitele a je zlé, když ředitel raději vyhodí učitele, i když dobře ví, že frackem je žák nebo student vlivného rodiče. Proto mě nikdy ani nenapadlo být učitelem.

P. Lenc 25.3.2017 10:22

Re: Příliš aktivní lidi jsou často nebezpeční,

Vzpomínám s láskou na pana učitele Šoustala, Machandra, Kudličku, kteří, když rozumná domluva nepomohla, tak na chodbě pomohla domluva za pomoci pravé nebo levé ruky.A říct doma, že jsem dostal od učitele pár facek? Tak bych nějakou dostal od táty s vysvětlením, že pan učitel dobře věděl, proč jsem od něho nějakou koupil.Dnešní rádoby humanita a "dětská práva" postavila nahlavu pojem dětská slušnost, základ pracovitosti a zodpovědnosti.Je to zločin nejen na dětech, ale na celé společnosti.

J. Jurax 25.3.2017 15:07

Re: Příliš aktivní lidi jsou často nebezpeční,

Přesně tak.

V mé generaci pouze velmi blbé dítko si doma stěžovalo, že dostalo ve škole nějaký lepanec od pana učitele, tehdy vlastně oficiálně soudruha. I od paní či slečny učitelky, oficiálně též soudružky.

A i takto pitomé děcko tak učinilo nanejvýš jednou, neboť v oněch dobách reakce 99,9 procent rodičů byla, že pár facek, případně šlehů řemenem či šňůrou od žehličky na perdel nebo úderů vařečkou tamtéž ještě přidali a nezřídka udělili zaracha nebo tak něco, protože pan učitel/paní učitelka věděli, co dělají a ve škole se poslouchá, aby se nezůstalo blbé.

Ta desetina procenta rodičů takto nereagujících byli akorát asociálové a kriminálníci.

A kupodivu jsme vyrostli vesměs v normální lidi schopné existence bez pomoci psychiatrů a psychologů, ač jsme v dětství - ó hrůzo dnes nepředstavitelná - byli semtam i tělesně ztrestání úměrně množství a kvalitě alotrií námi spáchaných.

V. Kotas 25.3.2017 6:59

Důsledky toho, že už neplatí pravidlo předků -

škoda každé rány, která padne vedle, už dávno pociťuje celá společnost. Jen si to stále nechce přiznat, bohužel. Všichni jsou dnes nadšeni přírodou ( jejíž součástí jsme ), ale poučení z ní si neberou. Ta nám jasně ukazuje, že každé překročení určitých mezí, je důsledně trestáno. Dříve se ty bité děti, starali o své rodiče až do jejich konce, dnes ty " humanitně " vychovávané, je strkají do domova důchodců, LDN.

J. Kanioková 25.3.2017 11:34

:)))))

J. Jurax 25.3.2017 15:10

Re: Důsledky toho, že už neplatí pravidlo předků -

Domov důchodců, pardon, pro seniory je pomsta dětí za jesle a školku ... :-)

P. Maleček 25.3.2017 6:45

A co s hyperaktivním staříkem?

Jen aby se hyperaktivita neprojevovala řezáním vlastních, případně i cizích dětí. Ono je totiž hranice mezi dítětem a dospělým velmi neurčitá. Mnohé děti nedospějí ani na smrtelné posteli na které s ocitnou z důvodu vysokověké fyzické sešlosti.

M. Vondráček 25.3.2017 10:41

Re: A co s hyperaktivním staříkem?

Soudíte podle sebe ?

J. Babička 25.3.2017 6:23

poznámka

Proto byla dobrá vojenská služba, A to jak jsem ji nenáviděl, tak to musím uznat.

M. Prokop 25.3.2017 10:59

Re: poznámka

Jistě, nikde jinde se člověk nenaučil tak dobře "zašívat" a ošvindlovat idiotské rozkazy. :-P

Možná to pokládáte za přínosné, já ne.

J. Jurax 25.3.2017 15:17

Re: poznámka

Já ano. Jeden se naučil, kdy poslechnout musí a kdy ke třeba to nějak s prominutím obe§rat. A dostal se do prostředí, jež se zpravidla pronikavě lišilo od jeho dosavadních zkušeností a musel se naučit přežít ... pamatuju se, že ve výhodě byli jedinci z učňáků, prošedší tvrdými internáty. Skleníkoví gymnazisté z mamahotelů (ten výraz ovšem tehdy nebyl znám) na tom byli hůř ... i my absíci - a to jsme měli výhodu relativně vyššího (o čtyři pět let) věku a zkušeností a taky kolejniček - jsme občas zírali.

I to je škola života.

J. Kanioková 25.3.2017 15:28

Přesně..

M. Prokop 25.3.2017 20:59

Re: poznámka

Bylo by to k něčemu jedině, kdyby tam lidé byli dobrovolně. Pak se jim totiž dá hrozit vyhazovem. S dnešní humanitou nelze se "salámisty" jinak zacházet.

J. Jurax 25.3.2017 22:42

Re: poznámka

Nebylo. Bez toho prvku přinucení by šlo o něco diametrálně jiného.

J. Kanioková 25.3.2017 1:05

1***

Chicht, pane autore, vy jste měli plácačku, my důtky. Dnešní doba je v tomto ujetá, nesmyslná..

J. Kanioková 25.3.2017 1:09

Re: 1***

Udání na vychovatele přibývá, děti z nich dělají tyrany - https://www.novinky.cz/domaci/431893-udani-na-vychovatele-pribyva-deti-z-nich-delaji-tyrany.html

Dítka si umí vymýšlet, nedejbože, když jim to poprvé projde. Ale nechci paušalizovat, to je kus od kusu..