23.5.2018 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: O populismu a polopopulismuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 23.3.2017 0:31, přehled diskusí

Rasismus:
Autor: P. Kolar Datum: 23.3.2017 0:31

V dnešní době je "rasista" každý kdo kvákne proti migrantům.

Je to útočná nálepka.

Na dovoz muslimů se nesmí šahat. S těma mají globalistické levicové elity (dneska téměř v celém světě), velké plány. Od toho, že jako budou volit doleva (dovezem si voliče) až po to, že přes jihadistickou zuřivost jsou považování za hloupější a údajně lehce ovladatelné. A taky nebudou na škodu nějaké drobné či větší konflikty s původním nemuslimským obyvatelstvem - protože pak se dájí vyhlásit různá omezení demokratických svobod pod záminkou boje proti terorismu. A kmáni holt budou poslouchat.

Re: Populismus sem, populismus tam.:
Autor: J. Jurax Datum: 21.3.2017 22:45

No jo, to máte jak s hodným elektrickým proudem z OZE a špatným elektrickým proudem z JE. V Rakousích se svého času prodávaly zásuvky, co ten špatný elektrický proud do spotřebičů nepustily.

Re: Populismus je pro stávající rádobyelity smrtelné :
Autor: J. Jurax Datum: 21.3.2017 22:42

Jaktože neplní? Kupříkladu bezpečnost a sociální jistoty - a nejen ty základní - si stávající západní politickobyznysové "elity" zajistily už dávno! Zatím tedy jenom pro sebe ...

Re: Již ve starém Římě se politikové dělili :
Autor: J. Jurax Datum: 21.3.2017 22:39

No, feudalismus ve starém Římě ... feudum neboli léno ... nemáte to trochu přesmíru zkratkovité?

A nepletete si trochu jablíčka s hruštičkama, máte-li za následníka demokracie, tedy způsobu vlády, feudalismus co řekněme ekonomickovýrobní a hospodářský systém?

Re: Nejen populismus,:
Autor: J. Jurax Datum: 21.3.2017 22:32

To není rasismus. To je náboženská víra prorokem Mohamedem, budiž jeho jméno pochváleno, zjevená a do svaté knihy koránu přímo Alláhem, jehož jméno budiž taky pochváleno, vepsaná. A v rámci náboženských svobod, jež patří k nezadatelným lidským právům, jsme povinni tuto víru respektovat, nebránit jejím projevům a ctít její svatostánky. Máme to i ústavě.

Takže muslim ječící "Smrt židům" nebo "Židi do moře" není a ani nemůže být rasista. Je to prostě jenom muslim.

Re: O "simplofobii",:
Autor: J. Jurax Datum: 21.3.2017 22:25

No, je ale na místě zde připomenout jedem z Murphyho zákonů:

Každý problém má nejméně jedno jednoduché, pro každého pochopitelné, avšak špatné řešení.

Hezky řečeno:
Autor: J. Jurax Datum: 21.3.2017 22:22

Souhlas ... jenom budou spory o tom, jaká míra uvážlivosti či opatrnosti či na druhé straně radikalismu se ještě dá akceptovat ...

Populismus, xenofobie, fašismus, socialismus...:
Autor: R. Morava Datum: 21.3.2017 21:29

Jsou všechno jen nálepky kterým se snaží hloupí lidé ovlivnit ty hloupější. Je mi jedno jestli je někdo pravicový, levicový nebo populista. Hlavní je pro mne jestli jeho názory nebo program co nejvíce řeší problémy které mi vadí. Trump je možná populista, občas přehání nebo dokonce mluví nepravdu, ale jde proti jiným nepravdám jako gendrismus, feminismus, multikulturalismus a větším lžím jako je pokrytectví v tisku i kultuře dnešního Západu. A ty mi vadí víc. Stejně Sobotka možná není zlý člověk, ale nedovede se vzepřít EU proti multikulturalismu ani doktrínám socialistů jako multikulturalismus, gendrismus.. SPD a Okamura je občas extrémní, ale je už třeba extrémně řešit extrém migrace a islamizace. Svobodní jsou možná větší demokraté, ale nepotřebuji podporovat legalizaci hackerů ani modlit se k soukromému vlastnictví, potřebuji aby se teď řešila migrace, proto budu volit tu stranu která se tím hodlá zabývat.

:)))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 21.3.2017 19:53

To není "kajícnická letargie"... to je o šlápnutí do měkké:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.3.2017 19:52

na což to srabské bruselské politbyro nemá páteř.. "Lidská práva"

Re: Populismus je pro stávající rádobyelity smrtelné nebezpečí:
Autor: P. Zinga Datum: 21.3.2017 15:57

Pane Malečku, tentokrát souhlas.

Pro němčináře:
Autor: P. Zinga Datum: 21.3.2017 15:55

http://www.achgut.com/artikel/eine_kleine_geschichte_des_populismus

Zde hezký článek o populismu.

O "simplofobii",:
Autor: P. Zinga Datum: 21.3.2017 15:54

to je o strachu z jednoduchosti, jsem již tady psal. Proč má "elita" strach z jednoduchých řešení? No protože by přišla o své "elitní "! postavení, ve kterém pouze ona je schopna dešifrovat bla-bla tzv. expertů. Profesoři a mistři staré školy nás učili, že dokonalost je v jednoduchosti, složité věci dokáže vymyslet a zkonstruovat i blbec.

Re: Souhlas:
Autor: V. Povolný Datum: 21.3.2017 15:48

nejen po česku. Tenhle mor zasáhl celou Evropu.

Nejen populismus,:
Autor: L. Severa Datum: 21.3.2017 15:31

ale ti kteří zrovna nemilují Araby jsou nazýváni rasisty. Ovšem nenávist Arabů, potažmo Islámu, vůči Židům je všeobecně známá. To není rasismus ? Jsem tedy rasista když nenávidím nacisty ?

Re: Populismus je pro stávající rádobyelity smrtelné nebezpečí:
Autor: M. Prokop Datum: 21.3.2017 15:16

Nám?

Vám!

Re: Polopopulismus?:
Autor: M. Těhanová Datum: 21.3.2017 15:02

Tohle je neštěstí všech, co na každou blbost, nebo opačně srozumitelnou věc potřebují definici. Normální člověk chápe, o co jde.

Re: Již ve starém Římě se politikové dělili :
Autor: P. Han Datum: 21.3.2017 15:00

Na feudalismu? Šlechta, nevolníci, drábové? Kam na ty zasvěcené informace chodíte?

Re: Populismus je pro stávající rádobyelity smrtelné nebezpečí:
Autor: M. Valenta Datum: 21.3.2017 14:07

Vy jste se nám také pěkně zradikalizoval.

Re: Již ve starém Římě se politikové dělili :
Autor: M. Valenta Datum: 21.3.2017 14:06

Na tom pracuje pilně např. Kazcinski v Polsku.

Již ve starém Římě se politikové dělili :
Autor: A. Alda Datum: 21.3.2017 13:33

na populáry a optimáty.

Populárové po letech obětí i krvavých nakonec zvítězili, republiku zrušili a zavedli monarchii, která posléze zrušila samu demokracii a zavedla feudalismus.

Populismus je pro stávající rádobyelity smrtelné nebezpečí:
Autor: P. Maleček Datum: 21.3.2017 13:31

No má-li být populismus plnění požadavků lidu, pak je jím především bezpečnost, stabilita, nezvýhodňování jedinců či skupin, aspoň základní sociální jistoty a důvěra v elity, které společnost řídí. Ty pak tedy nemůžou především lhát a krást.

A to je ten důvod, proč stávající západní politicko-byznysové "elity" populismus tak nenávidí. Z toho co populis - tedy lid požaduje totiž neplní vůbec nic.A tak pro ně populismus znamená konec jejich stávající moci - čili smrtelné nebezpečí.

Populismus sem, populismus tam.:
Autor: P. Harabaska Datum: 21.3.2017 13:19

V souvislosti s volbami v Nizozemsku partajní vůdce "Rutte také vyzval Nizozemce, aby zastavili ́nesprávný populismus ́. Zdá se tedy nepochybným, že existuje nejen populismus nesprávný, ale i populismus správný. V tomto případě se opřel o správný populismus Rutte, protože volby vyhrál, zatímco Wilders se zaříkával populismem nesprávným, takže prohrál. Takhle to tedy je! Jde vždy jen o to, vyhmátnout, čím se ten správný populismus vyznačuje, a budeme mít vyhráno. Ovšem o populismus jde pořád.

Re: Polopopulismus?:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 12:52

Článek jsem celý četl a s většinou názorů autora plně souhlasím. Nicméně musím konstatovat, že pojem "polopopulismus" je zde cca třikrát zmíněn, nikoliv vysvětlen, neřku-li definován. Podle mne "polopopulismus" je poloviční populismus, což zase podle definice populismu ze slovníku cizích slov je nesmysl.

Re: Ještě bych dodal:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 12:43

To je pojem, který jsem si vymyslel pro člověka, jinak občana ČR, který je líný používat vlastní mozek a přemýšlet o věcech obecných. Člověk, kterého myšlení bolí a proto se dobrovolně vzdává své svobody myšlení a očekává, že za něj bude přemýšlet někdo jiný. V úvahu připadají politické strany a hnutí, na jejichž předvolebních shromážděních se zhusta vyskytuje a hýká tam podle pokynů svých ovčáků - představitelů těch politických stran a hnutí. Programy a vize politických subjektů zásadně nečte a neposuzuje. Podléhá populistickým žvástům politiků (zde je pojem populistický, populista na místě) a volí podle toho, co mu ti ovčáci slibují. Prostě zásadně nesamostatný a nesvéprávný tvor. Takovýchto lidí je u nás bohužel cca 30%

Re: Demokracie???:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 12:34

A jakpak by si to mělo vynutit? Novou revolucí? Jiný způsob totiž není prakticky možný. Brání tomu naše zákony a ústava.

Re: Blbové všech zemí, hoďte si mašli ! :
Autor: S. Netzer Datum: 21.3.2017 11:59

Jste jenom trapný.

Populismus:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.3.2017 11:32

je snaha dostat se k moci prostřednictvím "vyslyšení tužeb lidu". Tyhle "tužby" jsou většinou dány naším vývojem jako druhu, proto čas od času propuká iracionální davové nadšení pro všeliké kolektivismy / vývojově bylo potřebné aby se mužové chopili oštěpů a kyjů a vyrazili na nepřítele, jeden za všechny, všichni za jednoho /. Ovšem moderní úspěšná společnost na kolektivním davovém nadšení nestojí, to jen SSSR dokázal na podobných základech vybudovat moderní armádu a vyspělé zbraňové systémy. Jinak ale nevyvinul ani mlejnek na mák a když, tak nevypěstoval ten mák...Takže tužby "Lidu", který se chce dopracovat blahobytu přes kolektivistické nadšení je stejně iracionální jako touhy mládence vyhrát olympiádu a této mety dosáhnout přes bary a holky. trenér, který mu to slíbí / pokud papínek bude klopit / je typický populista...

Re: Blbové všech zemí, hoďte si mašli ! :
Autor: L. Křivan Datum: 21.3.2017 11:07

Já jsem pravičák, xenofób, islamofób, rasista, filatelista, cyklista, .... Dále jsem antikomunista, antisocialista, antinacista, antifašista, elitář, antirovnostář, ....tyhle nálepky sbírám jako kdysi známky.

Změny ze strany politiků :
Autor: D. Polanský Datum: 21.3.2017 10:37

přichází až již neví kudy kam v důsledku razantní změny situace v společnosti. Ovšem změny ze strany politiků nestíhají dynamiku změn v realitě. Proto přicházejí k slovu revoluce včetně vyřizování osobních účtů (někdy i krvavou cestou). Příkladem (jedním z mnoha) byl rok 1989. Tehdejší mocenští politici jenom koukali, co se kolem nich děje, sice něco činili, ale události se valily kolem nich jako rychlovlak.

Slovo koncepce bych v politice (ale jen tam) vůbec nepoužíval. Zásadně a nikdy!