20.6.2018 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: O populismu a polopopulismuŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 23.3.2017 0:31, přehled diskusí

Souhlas:
Autor: J. Kovaříček Datum: 21.3.2017 1:10

Naprosto přesný článek, jako vždy. Používání nálepek je dnes ve velké módě u určitého druhu lidí. Není třeba argumentů, stačí vyslovit zaklínadlo - ultrapravičák, rasista, islamofob - a odpůrce je zatracen. Není třeba věcných argumentů, ba není ani třeba přemýšlet. Jak pohodlné, jak praktické! Já bych si dovolil heslo "Proletáři všech zemí, spojte se" vyměnit za jiné "Blbové všech zemí, rozejděte se!"

Re: Souhlas:
Autor: J. Štrobl Datum: 21.3.2017 7:10

Můj kamarád technik říkal: "Proletáři všech zemí proletujte se."

Re: Souhlas:
Autor: Z. Čábelka Datum: 21.3.2017 8:12

Ve Strašnicích za bolševika byla firma s vývěsním štítem Roletáři. Velmi často byl její název rozšířen na heslo: ...... spojte se.

Re: Souhlas:
Autor: P. Han Datum: 21.3.2017 8:44

Kdepak, správně to bylo Spojaři všech zemí, proletujte se.

Re: Souhlas:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 8:19

A přesně na tom je postaven náš politický systém. Má-li někdo odlišný názor od názoru vládnoucí, ale i opoziční t.zv. elity, potom je politiky a novináři zatracován do horoucích pekel. Je nálepkován všelijakými dehonestujícími názvy a nepomáhá-li to, je na něj pořádán mediální hon. Přesně to je ta t.zv. demokracie po česku.

Re: Souhlas:
Autor: V. Povolný Datum: 21.3.2017 15:48

nejen po česku. Tenhle mor zasáhl celou Evropu.

Re: Blbové všech zemí, hoďte si mašli ! :
Autor: L. Křivan Datum: 21.3.2017 11:07

Já jsem pravičák, xenofób, islamofób, rasista, filatelista, cyklista, .... Dále jsem antikomunista, antisocialista, antinacista, antifašista, elitář, antirovnostář, ....tyhle nálepky sbírám jako kdysi známky.

Re: Blbové všech zemí, hoďte si mašli ! :
Autor: S. Netzer Datum: 21.3.2017 11:59

Jste jenom trapný.

Článek dobrý,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 21.3.2017 1:20

ale to závěrečné pochválení holandského premiera mi přijde chybné, protože jeho počínání není polopopulismus, ale klasické vrtění psem. Čas ukáže, zda Rutte přechází k obraně holandské svrchovanosti trvale, zda se mění jeho postoj k islámským kolonistům.

Já se domnívám, že Rutte bude nadále zastávat stanovisko výživy a podpory kolonistů na úkor holanských starousedlíků. Že jeho chování byl jen předvolební trik.

Re: Článek dobrý,:
Autor: P. Dvořák Datum: 21.3.2017 1:45

Rutte týden před volbami dvakrát udělal to, co Wilders už deset let hlásá, že bude dělat 100x denně po vítězných volbách.

A lidi mu to sežrali ne s navijákem, ne s prutem, ale rovnou i s rybářem. Myslím Ruttemu. Časem ho buď vyplivnou, nebo vyjde druhou stranou, jak má být.

Re: Článek dobrý,:
Autor: J. Štrobl Datum: 21.3.2017 7:08

Také bych řekl, že je to Rutteho poslední šance. Podruhé mu na háček neskočí.

Re: Článek dobrý,:
Autor: Z. Čábelka Datum: 21.3.2017 8:09

Bohužel, připravených a dosud "nepřečtených" náhradních kolaborantů je vždy celá řada.

Re: Článek dobrý,:
Autor: P. Lenc Datum: 21.3.2017 9:33

Jo, Rutte perfektně využil Turků.Ale ono platí i Wildersovo vypuštění džina z láhve.Rutte to nebude mít ani trochu lehké.

Re: Článek dobrý,:
Autor: Z. Čábelka Datum: 21.3.2017 8:07

Předem připravený trik je to od samého začátku v četně i naplánovaného scénáře.

Ještě bych dodal:
Autor: Jiří_K Datum: 21.3.2017 6:50

Že problémy se kterými se Evropa potýká, jsou způsobeny xenofiliky, nikoliv xenofobiky!

Re: Ještě bych dodal:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 7:51

A myslíte si, že zdejší ovčané ( ne všichni zde) a čeští politici a novináři vědí, co to je xenofilie? Silně o tom pochybuji, když neustále používají pojem "xenofobie" tam, kde tato neexistuje?

Re: Ještě bych dodal:
Autor: P. Han Datum: 21.3.2017 8:42

To máte těžký. Já sice vím, co je xenofobie i xenofilie, ale zase nevím, co nebo kdo je ovčan.

Re: Ještě bych dodal:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 12:43

To je pojem, který jsem si vymyslel pro člověka, jinak občana ČR, který je líný používat vlastní mozek a přemýšlet o věcech obecných. Člověk, kterého myšlení bolí a proto se dobrovolně vzdává své svobody myšlení a očekává, že za něj bude přemýšlet někdo jiný. V úvahu připadají politické strany a hnutí, na jejichž předvolebních shromážděních se zhusta vyskytuje a hýká tam podle pokynů svých ovčáků - představitelů těch politických stran a hnutí. Programy a vize politických subjektů zásadně nečte a neposuzuje. Podléhá populistickým žvástům politiků (zde je pojem populistický, populista na místě) a volí podle toho, co mu ti ovčáci slibují. Prostě zásadně nesamostatný a nesvéprávný tvor. Takovýchto lidí je u nás bohužel cca 30%

Demokracie???:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 7:29

Především, co je to populismus. Populismus je styl politiky,který usiluje o získání široké základny voličů údajnou ochranou zájmů prostých lidí proti různým ohrožením a prosazováním témat, vzbuzujících emocionální reakce veřejnosti.. Tolik definice ze slovníku cizích slov. Z toho vyplývá, že populistickým je k a ž d ý styl politiky,, který usiluje o získání široké základny voličů .... atd., tedy styl politiky každé politické strany bez jediné výjimky, i každého občanského hnutí, které se ve volbách o přízeň voličů uchází. Z tohoto jednoznačně a nezpochybnitelně vyplývá, že označovat za populistu v politice jen někoho je logický nesmysl, hodný u nás pouze nevzdělaných (i vzdělaných) novinářů a politiků. Populistickými podle této definice jsou naprosto všichni politici, všachny politické strany a hnutí. Pokud novináři či politici označují za populisty jen některé (lhostejno které) politiky, ukazujítím jen na naprostou neznalost českého jazyka a následnou neschopnost se srozumitelně vyjadřovat. A "pitomost lidu"? Je obecně známo, že demokarcie je "demos kratos - vláda občanů nebo chcete-li lidu". A kdyby onen lid byl pitomý, nemohla by demokracie jako systém vůbec existovat. Zejména proto, že občané (liid) tuto demokracii vytvářejí. Označuje-li vládnoucí vrstva a její ovčané lid za pitomý, potom se nad lid vyvyšuje (neoprávněně) a v demokratické společnosti nemá žádné právo vládnout. A o tom to všechno je. O politickém systému zejména v České republice, který postrádá základní demokratické principy a nemá tedy právo se nazývat demokratickým.

Re: Demokracie???:
Autor: I. Mertl Datum: 21.3.2017 9:01

Čechu, Čechu, moderní demokracie přece není vládou lidu! To by to vypadalo! Demokracie je jen způsob, jak zařídit výměnu nejvyšších "úředníků" státu, aby tam žádný poživačný a zvláště mocichtivý zmetek (jako je mimochodem Váš oblíbený Andrej Babiš) nevydržel moc dlouho a nepřekábátil se v tyrana.

Re: Demokracie???:
Autor: M. Prokop Datum: 21.3.2017 9:56

Ovšem, postrádá-li politický systém Česka základní demokratické principy, pak je postrádá se souhlasem převážné části svého občanstva. To by si jinak mělo vynutit jiný systém.

Re: Demokracie???:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 12:34

A jakpak by si to mělo vynutit? Novou revolucí? Jiný způsob totiž není prakticky možný. Brání tomu naše zákony a ústava.

Polopopulismus?:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 7:55

A polopopulismus? Co to je? Stejný terminologický nesmysl jako pologramotnost a podobné, nicneříkající výrazy, které používají zhusta přitroublí novináři a politici.

Re: Polopopulismus?:
Autor: P. Han Datum: 21.3.2017 8:38

Přečtěte si článek, z něj to celkem jasně vyplývá.

Re: Polopopulismus?:
Autor: P. Čech Datum: 21.3.2017 12:52

Článek jsem celý četl a s většinou názorů autora plně souhlasím. Nicméně musím konstatovat, že pojem "polopopulismus" je zde cca třikrát zmíněn, nikoliv vysvětlen, neřku-li definován. Podle mne "polopopulismus" je poloviční populismus, což zase podle definice populismu ze slovníku cizích slov je nesmysl.

Re: Polopopulismus?:
Autor: M. Těhanová Datum: 21.3.2017 15:02

Tohle je neštěstí všech, co na každou blbost, nebo opačně srozumitelnou věc potřebují definici. Normální člověk chápe, o co jde.

Asi tak,:
Autor: M. Valenta Datum: 21.3.2017 8:48

ale vysvětlujte to voličům Zemana, Okamury a spol.

Re: Asi tak,:
Autor: M. Prokop Datum: 21.3.2017 9:54

Hlavní problém jsou spíš voliči stran socialistických, EUrohujerských.

Jako vzdy pekne...:
Autor: P. Krešňák Datum: 21.3.2017 9:15

Ale pan Tutte nemyslí vážně své kroky proti turkum, udělal to jen pro volební výsledek. Sud od rumu nevyplachneš. Prostě mu to voliči sežrali i s navyjakem. Krešňák

S chápáním většiny věcí na našem světě jsem neměl:
Autor: J. Fridrich Datum: 21.3.2017 9:45

S chápáním většiny věcí na našem světě jsem neměl celých cca 60 roků potíže. Nyní mně není zcela jasné chování - zevšeobecním Západu. Jaké pohnutky ho vedou k sebevražednému konání ? V Americe svítá naděje ( ale pomalu, pomaličku i v jiných zemích Západu ) - a jsem rád, že pan president Trump plní své sliby tak, jak žádný president před ním. Ono se zapomíná na důležitou věc - Amerika-USA má cca 320 milionů lidí a velká většina-sice někteří "potichu" s rozhodnutími svého presidenta souhlasí. On chce v Americe a ve Světě větší BEZPEČNOST a POŘÁDEK - A TO NENÍ MÁLO.. Ti křiklouni, které nám jejich i naše média neustále ukazují pořád dokola - to jsou ti, co se v Americe, ale i v Evropě jen vezou a svým zemím nic dobrého nepřináší, nic netvoří, ale naopak stále víc a víc ČERPAJÍ na nesmyslných sociálních dávkách a podstatně ZVYŠUJÍ ZLOČINNOST..