25.6.2019 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BERNSKÁ SMEČKA: Expedice Brusel - část první, výstavníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 11.10. 2016 15:11, přehled diskusí

Re: Dík za nakouknutí na výstavu:
Autor: Z. Matylda Datum: 10.10.2016 11:02

Mně se na výstavách líbí, jak jsou tam psi nadšení, že se můžou předvést. Světluška v kruhu předvedla ukázkové- ježíšmarjá a mohli bychom už vypadnout?- jinak jako divačka se chová vzorně :)

Re: Dík za nakouknutí na výstavu:
Autor: Ž. Eva Datum: 10.10.2016 13:50

No, natěšený - jak kdo. Naše Derča byla zaprdlá, Eda je otrávený (když náhodou je ochotný se předvést, tak je to vždy na dobré umístění). Jen Fleur je pro každou špatnost, ale ona je mladá. Obecně - psi, kteří jsou výstavní specialisti se předvádějí lépe. Oni totiž mají výstavy jako hlavní zábavu v životě, tak ji milují. Ti, kteří pracují, berou často výstavu jako nutné zlo. Ale je to jedinec od jedince. Ája se předváděla většinou ráda. Ginny to nenáviděla, Derče se tam nelíbilo, Fleu je po letech "předváděcí". Pes, který se rád předvádí i pracuje je poměrně ceněná kombinace.

Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Eva Datum: 10.10.2016 8:07

na takovéhle výstavě už je něco. O tom si v početném plemeni můžeme jen nechat zdát, fleti patří mezi ta početnější plemena a tak jsme vděční i za lokální CACIB, když náhdou kápne. (Fleur v sobotu dostala res. CACIBa, Eda jen res. CAC). Takže moc gratulujeme. Na odchov je to úplný sen. Mladá Meira musí být dost šikovná, když zaujala. Hodně rozhodčích hodnotí "show jiskru".

Ovšem pes na frekventované silnici, to je zlý sen. Ještě že to dobře dopadlo.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: R. Menšíková Datum: 10.10.2016 8:48

Máte pravdu, početnost plemene hraje velkou roli. Ve vedlejších kruzích jsme sledovali dalmatince a ridgebacky a když nastoupila třída - asi dvanáct jedinců a rozhodčí ukázal na pět z nich, aby tam zůstali a s ostatními se rozloučil, bylo mi jich líto. Uvědomila jsem si, že třeba jedou přes celou Evropu a rozhodčí o ně málem okem nezavadí... U Meiry to asi byla ta jiskra, ona je hodně temperamentní a zvídavá. My jsme větší úspěch čekali u stálice Candy, ta je ovšem taková klidná a ukázněná.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Z. Lika Datum: 10.10.2016 9:02

No prosím, tady je názorně vidět, že sedávej panenko atd. neplatí :-)

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Eva Datum: 10.10.2016 13:31

Naše Derry je moc hezká v typu. Ale ta jiskra jí vždy chyběla a tak ji porážely feny o dost horší. Ale na druhé straně i výborná bez titulu od specialisty rozhodčího potěší. A to, že si tam rozhodčí nechá jen 4-5 psů, to je na větších výstavách běžné. U nás jim ještě napíše posudek, jinde ani to ne. Výstavy sice absolvujeme, ale tolik neprožíváme. Na to jsme jich zažili dost. A když dostanete na stejnou fenu jeden den dobrou (z hlediska výstavního skoro to nejhorší) a druhý den ve stejné sestavě máte výbornou 3., tak to člověk nedokáže brát úplně vážně. Vím, co mám, a vím, že žádný pes není dokonalý.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: R. Menšíková Datum: 10.10.2016 13:47

Taky mám ráda posudky od specialistů, ale bohužel, často nebývají ani na klubových výstavách. My pravidelně jezdíme na klubovky do země původu (Švýcarsko). Naše plemeno má čtyři barevné variety, které se posuzují zvlášť. Ve Švýcarsku zdaleka ne každý rozhodčí má aprobaci pro všechny čtyři, takže těm, které posuzuje, fakt rozumí. A dostanu tam posudek na 3/4 stránky - rozhodně se nijak neliší od toho, co jsem dostala na stejného psa minule třebas od někoho jiného. Snažím se, aby se u nás taky na klubové výstavy zvali tito rozhodčí, ale není většinový zájem...

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 10.10.2016 13:47

Když je to pokaždé od jiného rozhodčího, tak si řekneš, že holt každý preferuje jiný typ. Když ale jedna rozhodčí vždy na první místa nacpe své odchovance, ač sama dobře ví, že tam nepatří a na jiné výstavě, kam je dosazena na poslední chvíli, najednou posuzuje úplně jinak (protože ti její tam nejsou), to pak štve.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.10.2016 14:14

Takhle přesně to fungovalo u boxerů. Edna byla z našich fenek nejúspěšnější ( boxerka II. 80.leta) a přes to jsme byli leckdy zklamáni,v duchu Tvého příspěvku. Pak jsme na výstavy přestali jezdit.

Teď pojedu asi někdy v listopadu ale jen s Conny,uvidíme. Jenka by mohla taky ale nebudu ji pěstovat dlouhou srst, ona je sportovec,takže bude pořád nakrátko a běhat po lukách.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 10.10.2016 14:37

Mě víc štvalo, že mne stejná paní stejným způsobem připravila o vítězství na loveckých zkouškách. Bohužel to, že ona své dva psy mimo nástupy ani nevytáhla z auta, jsem se dozvěděla až zpětně (byla v jiné skupině). Ještě bych rozdýchala, že s nimi "udělá zkoušky", ale proč je potřebovala nacpat na první místa?

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Z. Lika Datum: 10.10.2016 12:06

Evo, blahopřeji Fleur i všem okolo! Edovi "jen"k CAC, to se taky počítá.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 10.10.2016 12:42

Bohužel jen res CAC a ten se často moc nepočítá. Ale tak už to ve výstavních kruzích chodí.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: T. Zana Datum: 10.10.2016 12:44

Evo, taky blahopřeju!

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Ž. Eva Datum: 10.10.2016 13:37

Reserve se právě nepočítá. Potřebuje poslední titul k šampionátu (na Grand šampiona) a na toho reserva nestačí. Ono to jednou klapne, ale ve třídě šampionů je dost konkurence. Já bych se na to vykašlala, ale majitelé fen to řeší a chtěla bych, aby se Eda aspoň trochu uplatnil v chovu. Má naprosto úžasnou povahu.

Re: Výstavní úspěch:
Autor: Z. Lika Datum: 10.10.2016 13:47

Aha, tak to jsem se fakt utnula, "res" jsem vůbec neodhadla. Ale kdybyste to nezkusili, asi by vás to mrzelo. Jak jsem vyrozuměla, jde i o štěstí, a to se jednou usměje.

Výstavy:
Autor: Z. Matylda Datum: 10.10.2016 7:47

nejsou můj koníček- a Karamel žádná šampionka nebude, protože se jí na bílých plochách objevuje pihování. A to je u kavalíra trikolora nežádoucí a bude za to penalizovaná. Nevadí, my žampionku nepotřebujeme :)

Ve středu to bude dva týdny, co hárá, už se všichni těšíme na konec...

Re: Výstavy:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.10.2016 18:12

Pro mně osobně jste všechny šampiónky a basta fidli. A pihy jsou vždy roztomilé. Chtěla bych jednou v tom kruhu lítat ty rozhodčí a hodnotitele, haha, to by bylo pokoukáníčko!

Gratulace k úspěchu!:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 10.10.2016 7:31

To jste si dali, ale jak vidno a zřejmo, stálo to za to!

A Meira je prostě xenofob - má recht! :))))

Re: Gratulace k úspěchu!:
Autor: R. Menšíková Datum: 10.10.2016 8:09

Krásné pondělí všem a díky za gratulku! Jojo, bylo to moc fajn, na výstavu jsme navázali celkem vydařenou dovolenou, takže to byla paráda...

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 10.10.2016 7:00

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Ufff - vystresovaného vyvlíknutého psa v cizím městě znám - udělal nám to kdysi dávno Xerxes v Andoře - přeletěl hlavní třídu, místní policistka mi ihned zastavila dopravu ze všech směrů - to já už pochopitelně startovala... a on seděl na chodníku o sto metrů dál a čekal... Jeho vybláznila lesklá mramorová nasvícená podlaha v pasáži, na jejímž konci měl být náš malý hotýlek... a prostě se rozhodl, že tam nepůjde... (nakonec tam stejně musel)

Gratuluji pochopitelně k výstavním úspěchům

Re: hezký den:
Autor: R. Menšíková Datum: 10.10.2016 11:04

To je Xerxes šikulka. Vždycky dokáží překvapit. Předpokládám, že také není žádné ořezávátko, a neznámá podlaha najednou představovala problém. Hlavně, že to dobře dopadlo. Když jsem se shledala s Finchem, hned jsem mu oznámila, že si právě vybral velký díl svého životního štěstí

Re: hezký den:
Autor: Z. Lika Datum: 10.10.2016 12:03

Hodně lesklá podlaha dělá problém i mně, musím zmobilizovat veškerá vnitřní ucha a nejradši bych si vzala i takovou tu tyč pro provazochodce.